Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

I jedno i drugie :) ustawienia probowalem wszystkie mozliwie zarowno w OEM clarionie jak i nowym GMSie i caly czas to samo. Nie ma raczej innej opcji niz antena tylko zastanawiam sie czy kupic nowa OEM czy za ta kase nie ma na rynku czegos lepszego nie koniecznie dedykowanego :) Dzis ogladalem anteny wewnetrzne - naklejane w srodku na szybie natomiast nie mam pojecia jak to moze "zbierac" fale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie :) ustawienia probowalem wszystkie mozliwie zarowno w OEM clarionie jak i nowym GMSie i caly czas to samo. Nie ma raczej innej opcji niz antena tylko zastanawiam sie czy kupic nowa OEM czy za ta kase nie ma na rynku czegos lepszego nie koniecznie dedykowanego :) Dzis ogladalem anteny wewnetrzne - naklejane w srodku na szybie natomiast nie mam pojecia jak to moze "zbierac" fale...

W drugim wozidle takie cus zarzucilem bo w dziurę w dachu poszedł bat cb- szału nie ma ale coś łapie. A w subim- nie widzę na tel jakie masz auto ale legwan IV i wiele innych ma antenę na tylnej szybie (część ścieżek do grzania, część jest antena) i wzma cniacz do niej bezpośrednio pod szybą - kostka 5x3x1,5 z napisem clarion i własnym zasilaniem- popatrz czy jakieś volty tam bywają bo kable w przelotce lubią pękać.

I jedno i drugie :) ustawienia probowalem wszystkie mozliwie zarowno w OEM clarionie jak i nowym GMSie i caly czas to samo. Nie ma raczej innej opcji niz antena tylko zastanawiam sie czy kupic nowa OEM czy za ta kase nie ma na rynku czegos lepszego nie koniecznie dedykowanego :) Dzis ogladalem anteny wewnetrzne - naklejane w srodku na szybie natomiast nie mam pojecia jak to moze "zbierac" fale...

W drugim wozidle takie cus zarzucilem bo w dziurę w dachu poszedł bat cb- szału nie ma ale coś łapie. A w subim- nie widzę na tel jakie masz auto ale legwan IV i wiele innych ma antenę na tylnej szybie (część ścieżek do grzania, część jest antena) i wzmacniacz do niej bezpośrednio pod szybą - kostka 5x3x1,5 z napisem clarion i własnym zasilaniem- popatrz czy jakieś volty tam bywają bo kable w przelotce lubią pękać, to samo z sygnalowym do radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce w moim bugu wymienić głośniki - jakiego rozmiaru szukać na przód i na tył, żeby nie musieć rzeźbić?

 

Przypomnę się z pytaniem + dołożę kolejne: są jakieś radia, które zmieszczą się w otwór w konsoli bez przycinania go? Niby to 2din, ale jednak fabryczne radia mają zwężony front i pełnowymiarowe 2din się nie da wcisnąć. dociąłem sobie panel, ale nie podoba mi się takie rzeźbienie i wolałbym wpasować coś p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panie Lanos jest ;) Wiec króciutka antena na końcu dachu :) z jednej strony taka wewnętrzna fajna, schować jak pod blenda na przedniej szybie z drugiej ja mi ma tylko radio maryja odbierać to dziękuje :biglol:

Panie! A z dziura w dachu to co Pan zrobisz? Auta z czystym dachem wyglądają fajnie ale tu już dziurę Pan masz! Trza by jaką rynnę z nierdzewki i do wydechu puścić coby na bańkę nie kapalo a przy tej średnicy wydechu to z kolankami będzie problem!

Zawsze antena wystajaca działa lepiej (oczywiście porównywalnej jakości) i osobiście bym szedł w renowację tej starej tylko najpierw sprawdź czy to nie kabel albo wzmacniacz bo sama antena jeżeli nie zasniedzieje to nie za bardzo ma się co tam popsuc! Toż to kawałek druta!

Edytowane przez recki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu. Impreza MY09 z navi- katastrofa granie, nie wiem czy to bardziej wina fatalnej końcówki mocy, czy fatalnych głośników. Czy ktoś ma do tego schemat?

 

W stosunku do tego co mam w forku to katastrofa nie granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do tego co mam w forku to katastrofa nie granie.

 

To może być w ogóle jeszcze gorzej, niż w Forku SG ??  :biglol:  (zakładając, że w Forku jest fabryka)...

 

nie wiem czy to bardziej wina fatalnej końcówki mocy, czy fatalnych głośników

 

U mnie po wygłuszeniu drzwi i wymianie głośników (i przód i tył) jakość dźwięku polepszyła się diametralnie. 

Fabryczne radio na razie zostawiłem, ale decyzja już podjęta - na wiosnę wymieniam na coś porządniejszego 2 DIN.

Przy okazji zapytam, czy ktoś mógłby coś polecić coś z 2 DIN - do powiedzmy 1 kpln... Priorytet dla mnie to jakość dźwięku, możliwość bezproblemowego podłączenia sterowania z kierownicy, oraz płynnego dobrania koloru podświetlenia. Reszta jest dla mnie mniej istotna. Ktoś pisał coś wcześniej o takim wynalazku jak "Bosion" - jakieś opinie? Warto założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W stosunku do tego co mam w forku to katastrofa nie granie.

To może być w ogóle jeszcze gorzej, niż w Forku SG ?? :biglol: (zakładając, że w Forku jest fabryka)...

nie wiem czy to bardziej wina fatalnej końcówki mocy, czy fatalnych głośników

U mnie po wygłuszeniu drzwi i wymianie głośników (i przód i tył) jakość dźwięku polepszyła się diametralnie.

Fabryczne radio na razie zostawiłem, ale decyzja już podjęta - na wiosnę wymieniam na coś porządniejszego 2 DIN.

Przy okazji zapytam, czy ktoś mógłby coś polecić coś z 2 DIN - do powiedzmy 1 kpln... Priorytet dla mnie to jakość dźwięku, możliwość bezproblemowego podłączenia sterowania z kierownicy, oraz płynnego dobrania koloru podświetlenia. Reszta jest dla mnie mniej istotna. Ktoś pisał coś wcześniej o takim wynalazku jak "Bosion" - jakieś opinie? Warto założyć?

Jest gorzej niż seria w SG bo nie ma SW więc nawet nie głupie.

 

Co do radia, to byle elektronik może dobrać końcówkę pin to pin i gra zupełnie inaczej. Głośniki też można zmienić, ale najpierw ew wygłuszenie. Zmiana serii jak dla mnie z potrzeb funkcji a nie z grania które łatwo można poprawić.

 

Ponawiam pytanie o schemat radia z navi z SH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłem ja ale na razie byłem chyba jedyny odważny. Ja jestem bardzo zadowolony.

 

O właśnie - @recki, to chyba właśnie Twoje opinie i posty czytałem w tym wątku... Ja będę drugi, o ile ktoś mnie nie uprzedzi  :biglol:  

 

W mal zapraszam,na wizję lokalną (kkow, Wieliczka)

 

Dzięki za info   :)

Czasem bywam w Krk, kiedyś mieszkałem tam siedem lat  (studia, praca). Bosiona chętnie obczaiłbym może przy okazji jakiegoś subarowego spotu w Krakowie.

Pojawiłbym się na jakimś w okolicach wiosny  :)

 

@recki, sprawdź proszę PW.

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po wymianie radia OEM Clarion na GMSa w mojej Imprezie. Cała akcja odbyła się w audio system na ul. Prandoty 6 w Krakowie. 

 

Ponieważ sam szukałem takiego postu w tym temacie zaczynając badać temat - postanowiłem coś nabazgrać - może komuś się przyda :)

 

Jestem zdecydowanie zachwycony zainwestowanymi pieniążkami z dwóch powodów:

 

Po pierwsze samo Radio - ja wahałem się miedzy dwoma modelami: 6608 i 6618. Zewnętrznie nie wiele się różnią - wyglądają jak tablet (a na tym mi zależało) - są natomiast subtelne różnice w funkcjach. Najistotniejsza ze 6818 ma połączenie z telefonem po kablu przez Phone link co pozwala na obsługę telefonu z poziomu ekranu radia, ale przede wszystkim mocno rozbudowuje nam funkcjonalność radia o aplikacje zainstalowane na telefonie, natomiast w 6808 mamy możliwość tylko robienia zrzutu ekranu telefonu i wyświetlenie zawartości, za to mamy obsługę płyt CD, nieco większy wyświetlacz czy podświetlenie multicolor. Ja zdecydowałem się na 6818, choć mam problem z połączeniem mojego telefonu (wygląda na to, że wine ponosi albo mój Huawei albo wersja androida na nim - własnie to sprawdzam). Jeśli chodzi natomiast o sama stacje to gra o niebo lepiej niż seryjny clarion nawet na seryjnych głośnikach, zestaw głośnomówiący, nawigacja, kamera cofania, pamięć masowa, front camera - mega rozbudowuje funkcjonalność auta.

 

Po drugie miejsce gdzie to montowałem - Audio System na ul. Prandoty 6 w Krakowie. Zanim tam trafiłem odwiedziłem kilka sklepów/zakładów car audio (w Krakowie ale nie tylko ) i mogę szczerze polecić właśnie Audio System. Już po pierwszej rozmowie (telefonicznej) widziałem, że będzie dobrze natomiast wizyta osobiście tylko to potwierdziła. Mega kompetencja i wiedza właściciela - dobór radia pod klienta, pod to czego oczekuje a nie takiego jakie im wygodniej zamontować, mega fajne jest to ze wszystkie modele jakie mnie interesowały są "dostępne" ma miejscu więc możemy pobawić się na żywo, bezpośrednio porównać jedno koło drugiego. No i wycena - jasno klarownie: radio - tyle, podłączenie - tle, mapa nawigacji - tyle, ramka do subaru - tyle. I właśnie rzeczona ramka dopełnia opinii o tym zakładzie. Przyjeżdżając na montaż jak zobaczyłem zamówioną ramkę 2dni dedykowaną do Imprezy to się załamałem. Prawie 2 stówy a badziew taki, że szok. Zabija cały urok radia. Na szczęście chłopaki zajmują się przeróbką/adaptacją seryjnych ramek pod radia które montują. Co prawda z montażu wyjechałem bez obudowy plastikowej ale na drugi dzień miałem do odbioru piękną rameczkę zrobioną idealnie pod radio, które wybrałem. Choć jest to wersja na razie tylko w podkładzie i czeka na malowanie/delikatne szlif to siedzi idealnie - żadnych szpar, dziur, nic nie odstaje - jak fabryka ;) Z resztą poniżej wrzucam poglądowe foto jak to wygląda:

 

50b8b0cb0003d92amed.jpg

 

e36f3a4d02102d05med.jpg

 

27597351b80265b3med.jpg

 

P.S Audycja nie zawierała lokowania produktu :) Ani GMS mi nie dał radia za darmo ani Audio System nie wykonał montażu za free. Po prostu sam kilka tygodni temu szukałem podobnego opisu i pewnie mocno by mi takowy pomógł, zaoszczędził trochę kilometrów, wertowania internetu, wiec mam nadzieję, że tan komuś pomoże ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Audycja nie zawierała lokowania produktu :) Ani GMS mi nie dał radia za darmo ani Audio System nie wykonał montażu za free. Po prostu sam kilka tygodni temu szukałem podobnego opisu i pewnie mocno by mi takowy pomógł, zaoszczędził trochę kilometrów, wertowania internetu, wiec mam nadzieję, że tan komuś pomoże ;)

 

Najważniejsze pytanie czy czyta CAN'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wczesniej pisalem o jednostce na bazie tabletu Navroad Nexo Mobi ale koncepcja sie zmienila i w to miejsce wyladowal Nexus 7 2013. Wydaje mi sie, ze nie bede rzezbil ramki i zostanie tablet umieszczony przed schowkiem na magnesach, dzieki, ktorym bedzie latwo demontowalny.

Kabel USB Y jest, DAC Audio tez i hub rowniez. Poki co dzis zamontowalem tablet i tak to sie prezentuje:

 

post-23875-0-51028500-1483805650_thumb.jpg

 

post-23875-0-88439400-1483805679_thumb.jpg

 

post-23875-0-83201200-1483805701_thumb.jpg

 

post-23875-0-95895500-1483805740_thumb.jpg

 

Pozdrowka!

Edytowane przez yARO_81
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S Audycja nie zawierała lokowania produktu :) Ani GMS mi nie dał radia za darmo ani Audio System nie wykonał montażu za free. Po prostu sam kilka tygodni temu szukałem podobnego opisu i pewnie mocno by mi takowy pomógł, zaoszczędził trochę kilometrów, wertowania internetu, wiec mam nadzieję, że tan komuś pomoże ;)

 

Najważniejsze pytanie czy czyta CAN'a ?

 

Szczerze to nie mam pojęcia, ale 501 167 756 na pewno uzyskasz odpowiedz na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem po prawie półtora roku GMS 6501 na 6808. Pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest przepaść jeśli chodzi o jakość dźwięku na korzyść nowego. Poza tym wszystkie inne funkcjonalności na podobnym poziomie bo tak naprawdę 6808 to 6501 w nowej obudowie z kilkoma dodatkami.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmieniłem po prawie półtorej roku GMS 6501 na 6808. Pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest przepaść jeśli chodzi o jakość dźwięku na korzyść nowego. Poza tym wszystkie inne funkcjonalności na podobnym poziomie bo tak naprawdę 6808 to 6501 w nowej obudowie z kilkoma dodatkami.

 

Ja zastanawiałem się właśnie też między tymi dwoma stacjami - obie mega fajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...