Skocz do zawartości

Jest, juz jest - Forester 2.5 XT 2005 - pierwsze mysli


Krzysztof Król

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechalem nim dopiero 4 km i pierwsze wrazenie jest rewelacyjne.

 

Opisze go dokladniej i obfotografuje w miare poznawania.

 

Na poczatek dwie uwagi:

1. Mimo ze jezdzilem podobnym modelem na testach - to balem sie jednak ze jest maly.

Wcale nie jest !!!. Mam 190 cm wzrostu i waze 112 km (powazna czesc tej wagi to mozg :))

Mieszcze sie w nim znakomicie. Nie jak w amerykanskiej limuzynie, ale bardzo wygodnie.

Odpowiednio duzo miejsca na nogi, prosto ustawiony fotel i kierownica na wyciagniecie nadgarstkow. Mala kierownicy MOMO - rewelacja.

 

2. Nawigacja swietnie spisuje sie jako duzy kompas. Wiem czy jade do Niemiec, w gory, nad morze, czy na wschod.

 

Pozdrawiam

 

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jakie są subiektywne odczucia szczególnie w temacie przyspieszenia? Bo taki sprint w terenówce to jest dla mnie coś zupełnie niesamowitego...

Gratuluje znakomitego wyboru !

 

Jak odbierałem moje cudo od Pawła to pamiętam najbardziej uczucie podsuwającej się do góry nogawki przy ostrym przyspieszaniu. Z powodu pozycji na pilota F16 nie mogłem do końca też czasem gazu wdusić tak mnie cofało :) na szczęście SJS mnie wyleczył z idiotyczno nonszalanckiej pozycji za kierą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w statystykach sprzedaży, ale z obserwacji wokół siebie mam wrażenie, że Foryś jest najbardziej popularnym modelem Subaru w Polsce:

pred wejściem do biura zazwyczaj stoi jeden (zielony), na tyłach biura drugi (wiśniowy), po drodze do/z pracy mijam regularnie dwa czarne i jednego zielonego które garażują gdzieś w mojej okolicy. Oprócz tego 1-2 "obce" widzę dziennie na mieście. Codziennie 5-7 Forysiów a tylko 2-3 Imprezy i dobrze jak jednego Legaca. A Outbacka jak dotąd od początku tylko jednego :cry:

 

Gratuluję super wersji. Będzie następny "scichapęk" killer dla ścigantów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w statystykach sprzedaży, ale z obserwacji wokół siebie mam wrażenie, że Foryś jest najbardziej popularnym modelem Subaru w Polsce:

 

Nie mogę teraz znaleść, ale z tego co pamiętam w 2004 roku sprzedano tyle Forysiów (400-500), co wszystkich innych modeli razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratulacje składam.

Zazdroszczę frajdy z jazdy.

Nie zazdroszczę usuwania odcisków palców, nosów oraz licznych poślinień z karoserii i szyb po Plejadach. ( Tanie ochraniacze na kierownicę i fotele są dostępne w każdym hipermarkecie :mrgreen: )

A 2.5XT ma ostatnio niezłe branie. Dzisiaj właśnie przyuważyłem jedno takie cacuszko na terenie firmy Piecobiogaz pod Poznaniem, ale to chyba nikt z forumowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyt sie utrzymuje

 

Rozwazam wystapienie do policji z wnioskiem o indywidualne zezwolenie na szybka jazde, z uzasadnieniem ze tym samochodem nie da sie jezdzic wolno :)

 

Uwagi praktyczne:

1. Sprzeglo wymaga maksymalnego dopchniecia do konca, inaczej pojawia sie niemily zapach. Moze to jest kwestia dotarcia lub ewentualnej regulacji.

 

2. Bardzo krotka jedynka i dwojka. Za to 3 i 4 rewelacyjnie elastyczne. Przy 2,5 tys obrotow - kop az sie patrzy.

 

3. Genialne hamulce.

 

4. Trzymanie sie drogi graniczace z cudem. Podejrzewam, ze Subaru zainstalowalo malego aniola stroza pod podloga, ktory na zakretach przytrzymuje auto.

 

5. Staram sie nie przekraczac 4,5 tys obrotow - bo jednak auto nie dotarte.

 

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru. Tylko doradzam częściej rzucać okiem na wskaźnik paliwa, bo w takiej rakiecie ta wskazówka chyba dość szybko spada. Niestety forysiem jeździłem tylko jednym. „Matkowym” 2.0 STurbo. Bardzo również żałuje, że nie miałem okazji jechać, Justy. Różne opinie o nim słyszałem i chciałbym kiedyś mieć możliwość zweryfikowania wiedzy… Ale nie będę zmieniał tematu. Jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE z wyboru 2.5 XT. Jak dostane wypłatę (za 10 lat z góry) to też sobie kupie. :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

 

 

Pozdrawaim CracowDragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyt sie utrzymuje

 

Rozwazam wystapienie do policji z wnioskiem o indywidualne zezwolenie na szybka jazde, z uzasadnieniem ze tym samochodem nie da sie jezdzic wolno :)

 

Uwagi praktyczne:

1. Sprzeglo wymaga maksymalnego dopchniecia do konca, inaczej pojawia sie niemily zapach. Moze to jest kwestia dotarcia lub ewentualnej regulacji.

 

2. Bardzo krotka jedynka i dwojka. Za to 3 i 4 rewelacyjnie elastyczne. Przy 2,5 tys obrotow - kop az sie patrzy.

 

3. Genialne hamulce.

 

4. Trzymanie sie drogi graniczace z cudem. Podejrzewam, ze Subaru zainstalowalo malego aniola stroza pod podloga, ktory na zakretach przytrzymuje auto.

 

5. Staram sie nie przekraczac 4,5 tys obrotow - bo jednak auto nie dotarte.

 

KK

witaj.tak tak lekki smrodek bedzie trwal do jakis 3,4 tysiecy.sprzeglo ma taka specyfike(poczatkowa). mi wlasnie stuknelo 6 000 i autko jezdzi coraz lepiej :lol: jedynka i dwojka sa krotkie i na dodatek ciezko wchodza.nie mowiac o wstecznym ktory wchodzi czasami niemal sila.nie wiem czy to taki urok forysiowy :shock: przy okazji sprawdz ile pali ci po miescie i daj znac na forum.moja krowka 2X wypija okolo 12,13 na 100.przy normalnej jezdzie :twisted: .no i radze nie przekraczac 4,5 tysiaca obrotow do jakis 2000 tys kilometrow.i ostroznie z turbina bo to bardzo delikatna sprawa.mysle ze turbowicze powinni ci podpowiedziec jak sie z tym obchodzic.i wazna sprawa sprawdzaj stan oleju podobno w poczatkowej fazie uzytkowania trza to robic co chwila.ale to akurat przyjemnosc tak sobie na ten silniczek popatrzec.i napisz jaki kororek twego forysia.

to machac bedziem sobie :lol: ja mam sreberko z rejestracja WF...

pozdrawiam szczesliwego nabywce cudenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Vert....to może ten twój to bliźniak mojego...Też mam Forysia srebrnego z daszkiem. WI ...00. I widuję czasami takiego samego. buda z roku 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...