Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

  

W dniu 20.09.2020 o 00:13, LosioDriver napisał:

Spędziłem ostatnio 2 tygodnie grzebiąc w kilku uszkodzonych zmieniarkach i okazało się, że wszystkie były uszkodzone z tego samego powodu.

Wprawdzie uszkodzenie mechanizmów było w różnych miejscach, ale we wszystkich przypadkach doszło do niego przez nie zatrzymanie się jednego i tego samego we wszystkich przypadkach silniczka (których jest dość sporo).

 

Nie udało mi się jeszcze zlokalizować dlaczego ten silniczek się nie zatrzymuje, natomiast po przestudiowaniu całego mechanizmu trochę go zrozumiałem i umiem tak go ustawić aby się nie blokował (do momentu aż zaczyna działać ów silniczek i wszystko się sypie).

 

W planach mam zakup części do radia (namierzyłem magazyn w Chinach i czekam na odpowiedź) oraz znalezienie źródła problemu z silniczkiem.

 

Udało mi się ruszyć pierwszą zmieniarkę. Ustawienie jej w pozycji startowej trochę zajęło. Odłączyłem część mechanizmu do której jeszcze nie mam części żeby zmieniarka znowu nie zgłupiała. Jak uda mi się dostać części i podłącze element przekładający płyty to zobaczymy czy dalej będzie tak pięknie :)

 

EDIT: Dodatkowo czuję się zaszczycony otwarcia jakże zacnej 666 strony wątku :evil2::evil2:

 

 

 

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem łączniki tylnego stabilizatora oraz tuleje wahacza tylnego razem ze śrubami do regulacji zbieżności. Oczywiście bez flesza się nie obeszło. Jakim cudem we wszystkich programach motoryzacyjnych zawsze elegancko odkręcają im się śruby w zawieszeniu :blink:??? Mnie to się zawsze coś urwie, ukręci, albo trzeba coś ciąć... Najważniejsze, że operacja zakończona operacja sukcesem :dance:

IMG_20200925_170808.jpg

Edytowane przez Artman84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, skwaro napisał:

O lol, tyle czasu na forum i nie byłeś w nielegalu? :)

Ja byłem w nielegalu wiele razy poczytać, a też wyświetla mi się, że nie mam dostępu. Niestety nie można być na stałe zalogowanym w nielegalu, żeby widzieć też odnośniki i ich zawartość. ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, podchodziłem kilka razy do działu "jadę nielegal" jakiś czas temu,na moich początkach z forum  . Odstraszalo mnie magiczne hasło :/ mimo wyraźnej instrukcji :unsure:

Za "drzwiami" zacząłem okres oświecenia. Zaczęła się chęć modów mojego Forka. Głównie przez WASZE  fajne mody. Normalnie uzależniające wariactwo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orear napisał:

Niestety nie można być na stałe zalogowanym w nielegalu, żeby widzieć też odnośniki i ich zawartość. ;) 

Można, chyba ;)

 

@Infra, czas przenieść Twój wątek do odpowiedniego działu :mrgreen: :P

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aga napisał:

Można, chyba ;)

 

@Infra, czas przenieść Twój wątek do odpowiedniego działu :mrgreen: :P

 

Mnie raz na jakiś czas wylogowuje. A na tapatalku to się działo średnio 2x na dobę, ale przestałem używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem łączniki tylnego stabilizatora oraz tuleje wahacza tylnego razem ze śrubami do regulacji zbieżności. Oczywiście bez flesza się nie obeszło. Jakim cudem we wszystkich programach motoryzacyjnych zawsze elegancko odkręcają im się śruby w zawieszeniu default_blink.png??? Mnie to się zawsze coś urwie, ukręci, albo trzeba coś ciąć... Najważniejsze, że operacja zakończona operacja sukcesem default_dance.gif

IMG_20200925_170808.thumb.jpg.31df7cd2384960d48f112a1eb63bcc1b.jpg

Odnosnie tego łatwego odkręcania. Duda z TVN Turbo się kiedyś wypowiedział. Że inaczej by programu nie nakręcili. Musi być coś poluzowane, odkręcone wcześniej. Na wizji nie będzie się męczył aby śrubę odkręcić. Telewizja zawsze będzie kłamać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Odnosnie tego łatwego odkręcania. Duda z TVN Turbo się kiedyś wypowiedział. Że inaczej by programu nie nakręcili. Musi być coś poluzowane, odkręcone wcześniej. Na wizji nie będzie się męczył aby śrubę odkręcić. Telewizja zawsze będzie kłamać.

 

Dokładnie. Zrozumiałem to kiedy po obejrzeniu filmu Mr Subaru wymieniałem piastę... Odniosłem wtedy wrażenie, że te 4 śruby są zupełnie niepotrzebne. :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 18:50, LosioDriver napisał:

Udało mi się ruszyć pierwszą zmieniarkę. Ustawienie jej w pozycji startowej trochę zajęło. Odłączyłem część mechanizmu do której jeszcze nie mam części żeby zmieniarka znowu nie zgłupiała. Jak uda mi się dostać części i podłącze element przekładający płyty to zobaczymy czy dalej będzie tak pięknie :)

 

Ciąg dalszy naprawy. Jutro chwila prawdy czy wykonanie części wymaganych do naprawy jest możliwe :) Element z obrazka ma 9mm średnicy i idzie na pierwszy strzał jako ten najmniejszy.

 

EDIT: Projekt zaakceptowany o druku! :yahoo:

 

image.png.57c0d2d3b88d8a41b639352725387485.png

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Infra napisał:

Pojawiła się chłodnica oleju, przy okazji podłączono zegar ciśnienia oleju.

 

oil cooler.jpg

Podstawka bez termostatu, czyli nie planujesz w zimę ani po bułki jeździć? Czy chłodnicza tylko symboliczna? :D

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Infra napisał:

Nie symboliczna, będzie robić co ma robić. Na tą chwilę termostat jest niepotrzebny.

Pogadamy jak się zrobi chłodniej i będziesz jechał min. 10km żeby się chociaż trochę olej rozgrzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...