Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.06.2017 o 07:49, rydzada napisał:

 Moje lewe tylne też zaczęło buczeć, zwłaszcza podczas jazdy w zakrętach / łukach. Daj proszę jakiś namiar na to łożysko - producenta, czy jedyne słuszne - Subaru? Mam nadzieję, że wymieniamy nie z piastą, a wystarczy samo łożysko z uszczelniaczami (???)

ja kupiłem łożysko tutaj od tego allegrowicza http://allegro.pl/lozysko-kola-tylnego-subaru-forester-xt-2003-2007-i6696697278.html    ,kupowałem u niego wiele części do Forka i na razie wszystko git a przesyłka błyskawiczna do Twojego Forka łożysko z uszczelniaczami,bez piasty idzie

Edytowane przez Adaśko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dzisiaj...skasowałem luz na stabilizatorach szyb we wszystkich drzwiach.Po tej operacji doszukałem się aż trzech plusów.Po pierwsze, nie będzie się "ciurem" lała woda do wnętrza drzwi.Po drugie, bez obaw o szybę można je zamykać.No i po trzecie, że zrobiłem to sam, bez żadnych kosztów nie wliczając w to browara

feef53f47c0e14b8fbcc529cf82db845.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2017 o 19:50, fiku napisał:

No i jeszcze dzisiaj...skasowałem luz na stabilizatorach szyb we wszystkich drzwiach.Po tej operacji doszukałem się aż trzech plusów.Po pierwsze, nie będzie się "ciurem" lała woda do wnętrza drzwi.Po drugie, bez obaw o szybę można je zamykać.No i po trzecie, że zrobiłem to sam, bez żadnych kosztów nie wliczając w to browaraemoji6.png



Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

Kasowanie luzu polega tylko na dokręceniu widocznej śruby, czy docisk się jeszcze jakoś (na oko?) ustawia?

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzujesz kluczem śrubę i ustawiasz na fasolkowym otworze docisk.

To sprawi, ze opuszczona szyba nie będzie telepać się w środku przy trzaśnięciu drzwiami? Bo mam taki problem właśnie - jak wysunięte to ok, ale zamknięcie drzwi z opuszczona szyba robi wrażenie jakby ona tam luźno leżała... ewentualnie co poprawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wazny zabieg miał miejsce wczoraj ,bo świnia została zagazowana :):)

Ale dzisiaj :Jest rejestrator i trzeba było ogarnąc wiszące kable ,w sumie to 10 min roboty i porządek jest -od razu lepiej :)

kamera swi1.jpg

kamera swi2.jpg

Edytowane przez hemi112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, suberet napisał:

Za takie centralne zamontowanie czegokolwiek można dostać mandat.

Zaciekawiłeś mnie tym tematem, sądziłem że nie mamy w tej kwestii regulacji. Możesz podać podstawę?

Jeśli nie to poszukam.

 

11 godzin temu, suberet napisał:

nie przeszkadza ci taki obiekt na środku szyby?

Zamontowałem wyżej niż @hemi112 - za lusterkiem wstecznym i uważam że to miejsce optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 10:15, MDsuperstar napisał:

Zaciekawiłeś mnie tym tematem, sądziłem że nie mamy w tej kwestii regulacji. Możesz podać podstawę?

Jeśli nie to poszukam.

Żebym to ja wiedział, gdzie to jest KRD? Pamiętam, że w polu widzenia kierowcy nie wolno wieszać i umieszczać przedmiotów ograniczających widzenie, czyli wszelkie zapaszki, maskotki itp. przedmioty są nielegalne. Inną sprawą jest już egzekwowanie tego przez policję. Czasem jak widzę jakieś ogromne kostki, czy miśki dyndające pod lusterkiem......, ręce opadają.

Dnia 30.06.2017 o 11:02, rydzada napisał:

U nas pół biedy, ale u w bardziej cywilizowanych krajach UE mandat murowany, np. w Austrii. To nie żart, tylko fakt z życia wzięty.

Pod tym względem Austrię uznał bym raczej za państwo policyjne, niż cywilizowane.

 

 

A dzisiaj....

Zatankowałem PB95 (po 4,18) i pojechałem z zagranicznymi gośćmi do Krakowa.

Cóż....., wstyd mi za to miasto. Poza starówką i bezpośrednimi przyległościami wszędzie walają się śmieci. Nawet pod reprezentacyjnym dworcem Kraków Główny. Wstyd i żenada. :facepalm:

Mieszkali w Katowicach kilka dni, złazili centrum i boczne dzielnice, ale tylu śmieci, co w Krakowie nie spotkali. Uznali Katowice za bardzo czyste miasto.

Cały ten lament chyba powinien trafić do działu "Niesamowite, nie do wiary". :mellow:

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 22:33, suberet napisał:

[...]

A dzisiaj....

Zatankowałem PB95 (po 4,18) i pojechałem z zagranicznymi gośćmi do Krakowa.

Cóż....., wstyd mi za to miasto. Poza starówką i bezpośrednimi przyległościami wszędzie walają się śmieci. Nawet pod reprezentacyjnym dworcem Kraków Główny. Wstyd i żenada. :facepalm:

Mieszkali w Katowicach kilka dni, złazili centrum i boczne dzielnice, ale tylu śmieci, co w Krakowie nie spotkali. Uznali Katowice za bardzo czyste miasto.

Cały ten lament chyba powinien trafić do działu "Niesamowite, nie do wiary". :mellow:

 

Też mnie to wpienia ale jak do Katowic zacznie przyjeżdżać tylu "zagranicznych gości" co do Krakowa wtedy pogadamy. Mieszkam dość blisko centrum i widuję obywateli krajów wyżej rozwiniętych niż nasze, którzy sobie pozwalają u nas na takie akcje, na które mało który Polak się odważa.

Choć oczywiście miasto z tego ruchu ma kasę i powinno nieco bardziej się starać.

Edytowane przez Michał Krupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ForekXT napisał:

Dzięki kolego,przyda się na pewno pzdr.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...