Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, PoulD napisał:

 

 

 

 

 


Podoba mnie sie ten grill :)

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Zajebiscie wyglada, na grillu chyba się nie skończy, co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PoulD napisał:

Jest tez PlastiDIP, podobno w miare wytrzymaly, moze bedzie latwiej niz folia..

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Plastdip wcale nie aż tak łatwo jakby się mogło wydawać. Jak ktoś nie ma zdolności manualnych to z plastidipem też może mieć problem :)

 

Ja np. za dobrze chciałem wymieszać puszkę i chyba za bardzo napowietrzyłem w efekcie wyszły małe bańki. Teraz nie wiem czy kolejna warstwa to przykryje czy może zrywać i malować od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie bagażnika - w nawiązaniu do poruszonych kwestii na stronach 395-397, zamówiłem na alliexpress płaską żarówkę 24LED. Po zamówieniu przesyłka dotarła po 42 dniach. Ta żarówka ma w sobie mostek graetza, czyli nie ma znaczenia do którego bieguna podłączamy + a do którego - . Aby pokazać różnicę jak to świeci, na smartfona wgrałem pierwszy lepszy miernik natężenia oświetlenia - luxomierz, a na fotkach poniżej efekty. W realu, porównując żarówkę a 24LED, to przy LED jest bardzo jasno w bagażniku, tylko ta zimna barwa światła nie bardzo pasuje. Poszukam, czy nie mają podobnego rozwiązania w ciepłej tonacji.

Smartfon (z luxomierzem) był ustawiony w połowie bagażnika.

 

 

 

żarówka.jpg

żarówka i folia alu.jpg

24 LED.jpg

Edytowane przez Licho
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przeszłości ponownie uszczelniony silnik i wymienione przewody odmy lewy i prawy oraz kilka dupereli (lista jest długa) :P z dupereli to najważniejsze chyba ferodo ds2500 oraz tarcze dba t3 bodajze oczywiście na zacisk sti( tak tak teraz blaszki by nie piszczały)

Założone oponki nokian zline 225/50/17 prowadzenie świetne i mocno na + z przejścia z 215/55/17 i oponka ładniejsza, a nie balon ;)

Zamówione w subarak.pl zawieszenie przednie oraz tylne KYB excel g + sprężynki, odboje, osłony, gumy itd ;)

W poniedziałek montaż wyżej wymienionego zawieszenie (pozbycie się SLS), klapy zdrowej bagażnika(moja aktualna na sprzedaż), silniczek szyby kierowcy (z pół roku to robię), pompkę spryskiwaczy reflektorów(nie dawno odkryłem, że nie działają, a używałem) i jedno z najważniejszych dyfer tylny by mieć w końcu spokój :) Po odbiorze wrzucę zdjęcia przed zmianą zawieszenia oraz po zmianie również podam wysokości na jednym i drugim tak dla ciekawskich ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek dostał polerke na reflektory, niestety cześć zamglenia jest od wewnętrznej strony. Pytanie jak to zrobić?

 

Dodatkowo zapolerowalem kilka rysek i sprototypowalem (jest take słowo?) czarny grill. Chyba spoko, bedzie malowane :)

 

IMG_5437.JPG

 

Jeszcze tylko zderzak naprawić i bedzie glanc. 

Edytowane przez Piotr Kuc
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek dostał polerke na reflektory, niestety cześć zamglenia jest od wewnętrznej strony. Pytanie jak to zrobić?


Mam dokładnie ten sam problem. Koledzy z forum polecili umyc lampy w zmywarce (serio) lub wyplukac wodą destylowana z odrobiną płynu do naczyń wrzucając do lampy waciki kosmetyczne dla polepszenia efektu a ostatecznie wyplukac czystą wodą dedykowaną.
Jako, że oba sposoby wymagają demontażu lamp to jeszcze się tego nie podjąłem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam dokładnie ten sam problem. Koledzy z forum polecili umyc lampy w zmywarce (serio) lub wyplukac wodą destylowana z odrobiną płynu do naczyń wrzucając do lampy waciki kosmetyczne dla polepszenia efektu a ostatecznie wyplukac czystą wodą dedykowaną.
Jako, że oba sposoby wymagają demontażu lamp to jeszcze się tego nie podjąłem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Nie wiem jakie są w waszych forkach reflektory, ale przypuszczam że zrobione podobnie jak u mnie w Legacy.
Najefektywniejszym sposobem na czystość jest:
Wymontowanie
Rozklejenie - one wyglądają jakby były na uszczelce i wsadzone szkło na zatrzaski... - moim zdaniem to jakiś rodzaj kleju albo silikonu
Rozmontowanie i czyszczenie
Szkło do zmywarki, odblysnika bym nie zaryzykowal
Poskładanie do kupy na nowo na kleju - silokonie o odpowiednich właściwościach
Papier, polerka i zabezpieczenie lub lakier
Amen - auto 2dni w garażu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory są sklejone na silikon. Aby je rozkleić należy podgrzać w piekarniku tylko, ze to wymaga jeszcze więcej roboty niż opisane przeze mnie sposoby.

Oczywiście dzięki rozklejeniu da się je najlepiej doczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory są sklejone na silikon. Aby je rozkleić należy podgrzać w piekarniku tylko, ze to wymaga jeszcze więcej roboty niż opisane przeze mnie sposoby.

Oczywiście dzięki rozklejeniu da się je najlepiej doczyścić.

Do zmywarki bym wsadził... Ale do piekarnika bym się bał. Moze prędzej opalarka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu, regulacja zaworów, wymiana amortyzatorów tylnych, regeneracja rozrusznika. Wreszcie nie ma oklapniętego tyłu :)

18767323_1533793436650925_1782162202_o.jpg

Edytowane przez nhp890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nhp890 napisał:

Wymiana rozrządu, regulacja zaworów, wymiana amortyzatorów tylnych, regeneracja rozrusznika. Wreszcie nie ma oklapniętego tyłu :)

18767323_1533793436650925_1782162202_o.jpg

Ile z ciekawosci kosztuje taka regeneracja rozrusznika, bo noe wiem, czy w Imprezie ryzykowac z uzywka, czy regenerowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...