Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zwykłe żarówki, jedna się spaliła kupiłem w promocji jakieś no name w markecie "xenon coś tam", pierwsza 300km trasa w deszczu plus zmrok  i wymiana. 

Jednak te xenon effect, czy inne night vision od Philipsa, Osrama, czy Tungsrama, to jest to co trzeba. 

Troszkę się dokłada, ale nie ma to jak dobrze widzieć po zmroku. 

Wymiana od razu pod marketem :)

Screenshot_20230110_105453.jpg

Screenshot_20230110_105522.jpg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hemi112 napisał(a):

Miałem zwykłe żarówki, jedna się spaliła kupiłem w promocji jakieś no name w markecie "xenon coś tam", pierwsza 300km trasa w deszczu plus zmrok  i wymiana. 

Jednak te xenon effect, czy inne night vision od Philipsa, Osrama, czy Tungsrama, to jest to co trzeba. 

Troszkę się dokłada, ale nie ma to jak dobrze widzieć po zmroku. 

Wymiana od razu pod marketem :)

W Niemczech, Austrii  już można jeździć na retofitach LED a ostatnio nawet w Czechach.  Czekam z utęsknieniem kiedy będzie można legalnie w naszym kartonowym państwie, bo zamiast w sejmie przegłosować ustawę o legalności retofitów LED  to biją sie o programy na pilocie TV -_-

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał(a):

W Niemczech, Austrii  już można jeździć na retofitach LED a ostatnio nawet w Czechach.  Czekam z utęsknieniem kiedy będzie można legalnie w naszym kartonowym państwie, bo zamiast w sejmie przegłosować ustawę o legalności retofitów LED  to biją sie o programy na pilocie TV -_-

Z tego co wyczytałem w internetach to jest już ustalona procedura legalizacji retrofitów ale jest ona kosztowna i sformalizowana. Niestety politycy w tej kwestii poszli własną drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mattipk napisał(a):

Z tego co wyczytałem w internetach to jest już ustalona procedura legalizacji retrofitów ale jest ona kosztowna i sformalizowana. Niestety politycy w tej kwestii poszli własną drogą...

Jup, słuszną drogą; inaczej byłoby bezsensownie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

W Niemczech, Austrii  już można jeździć na retofitach LED a ostatnio nawet w Czechach.  Czekam z utęsknieniem kiedy będzie można legalnie w naszym kartonowym państwie, bo zamiast w sejmie przegłosować ustawę o legalności retofitów LED  to biją sie o programy na pilocie TV -_-

Niestety Subaru nie figuruje na liście przetestowanych aut u żadnego z dopuszczonych producentów LEDów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ferszta napisał(a):

Niestety Subaru nie figuruje na liście przetestowanych aut u żadnego z dopuszczonych producentów LEDów

 

I nie będzie; ani teraz ani nigdy; bo dla Subaru się udział w tym programie nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że gdy u nas zostanie dopuszczone montowanie retrofitów, nawet z podaniem konkretnych modeli i producentów to i tak zaleje nas fala chińszczyzny z Ali czy innych portali gdzie sprzedają takie żarówki. Problem z nimi jest taki, że świecą wszędzie ale nie tam gdzie trzeba. Ktoś tu nawet na forum robił pomiary. 

Bo takie żarówki nie będą kosztowały 5 złotych. Dzisiaj mało kto kupuje droższe halogenówki, a co dopiero mówić o zapłaceniu kilku stówek za retrofity jak można mieć "to samo" za kilka złotych z Chin. 

Niestety my polacy w większości jesteśmy tzw. januszami biznesu, bez obrazy dla wszystkich Januszy z forum. ;)

Więcej pożytku byłoby z uszczegółowienia prawa i jednak pozwolenia na pewną ingerencję w oświetlenie żeby otwierać lampy i oddawać odbłyśniki do regeneracji, a klosze do polerowania z obu stron. Niestety tego się ludzie boją robić bo prawo na to nie zezwala. A po takim zabiegu światła świecą jak nowe nawet z halogenówką ze stacji benzynowej za kilka złotych. 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego jednego na osiedlu. Co pół roku wkłada LEDy, bo się przepalają. Nie ważne że świecą gdzie chcą. On widzi. Kiedyś parkował przed ścianą to zauważyłem jedna dużą plamę zamiast jakiegoś asymetrycznego odcięcia. Samochód to Aveo z H4 w lampie. Mam ochote mu czasem te lampy rozbić. 

 

Nie powiem sam mam HIDy w lampach ze zwykłym odbłyśnikiem pod halogen. Kupiłem takie aby odcinały. Jest ok, na przeglądzie facet słowem się nie odezwał. Ładnie świeci identycznie jak halogenowa żarówka. Z tym że trzeba kupić palnik z oznaczeniem R (H7R). Kupiłem słabszy 35W bo są jeszcze 55W. Przeznaczony do reflektorów nie soczewek mają napylona jakby osłonkę. 

 

Można włożyć te LEDy, ale trzeba widzieć jakie, niektóre dają faktycznie efekt zbliżony do światła żarówki halogenowej. 

 

Ale jak wspomniałeś Janusz kupi byle co, byle nie najtańsze. Wsadzi i tyle, nawet nie zwróci uwagi czy oślepiać będzie innych czy też nie. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał(a):

Obawiam się, że gdy u nas zostanie dopuszczone montowanie retrofitów, nawet z podaniem konkretnych modeli i producentów to i tak zaleje nas fala chińszczyzny z Ali czy innych portali gdzie sprzedają takie żarówki. Problem z nimi jest taki, że świecą wszędzie ale nie tam gdzie trzeba. Ktoś tu nawet na forum robił pomiary. 

Bo takie żarówki nie będą kosztowały 5 złotych. Dzisiaj mało kto kupuje droższe halogenówki, a co dopiero mówić o zapłaceniu kilku stówek za retrofity jak można mieć "to samo" za kilka złotych z Chin. 

Niestety my polacy w większości jesteśmy tzw. januszami biznesu, bez obrazy dla wszystkich Januszy z forum. ;)

Więcej pożytku byłoby z uszczegółowienia prawa i jednak pozwolenia na pewną ingerencję w oświetlenie żeby otwierać lampy i oddawać odbłyśniki do regeneracji, a klosze do polerowania z obu stron. Niestety tego się ludzie boją robić bo prawo na to nie zezwala. A po takim zabiegu światła świecą jak nowe nawet z halogenówką ze stacji benzynowej za kilka złotych. 

Dokładnie z ust mi to wyjąłeś.

Sprawdzałem dwa rodzaje żarówek, tani szajs z chin i Narva za 3 stówy.

Tanizna już po włozeniu jednej sztuki i spojrzenia w kierunku lampy skutecznie mnie oślepiła, dzięki czemu zaprzestałem dalszych działań.

Narva świeci idealnie, nie oślepia pomimo mocniejszego natężenia światła, diagnosta nie miał zastrzeżeń kiedy po montażu pojechałem sprawdzić ustawienia.

Niestety przynajmniej połowa kierowców nie wyda 3 stów na żarówki, więc kupią taniznę bo przecież "retrofit":facepalm:

Po epizodzie z ledami jeżdżę na zwykłych żarówkach osram night breaker.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lepszej jakości żarówki markowe typu x-treme vision + 120 /150 itp. mają to do siebie że jak ktoś dużo jeździ nocą to po 5-6 miesiącach się wypalają. Cena takich za komplet około 70 zł to po 2 latach cena robi się taka sama jak retofitów philipsa czy osram.

 

A ostatnio czytałem artykuł Auto Swiata jak to sprzedaż retofitów  markowych firm w Polsce wzrosła i sprzedano już prawie milion takich ledów :huh:

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Te lepszej jakości żarówki markowe typu x-treme vision + 120 /150 itp. mają to do siebie że jak ktoś dużo jeździ nocą to po 5-6 miesiącach się wypalają. Cena takich za komplet około 70 zł to po 2 latach cena robi się taka sama jak retofitów philipsa czy osram.

 

A ostatnio czytałem artykuł Auto Swiata jak to sprzedaż retofitów  markowych firm w Polsce wzrosła i sprzedano już prawie milion takich ledów :huh:

Wiesz, żarówka żarówce nie równa im więcej światła tym krótsze życie.

Osram Night breaker H4 w forku wytrzymały 1,5 roku i 20 tyś km, za to w VW T5 ponad 2 lata i 40 tyś km.

W nawiązaniu do tego miliona sprzedanych ledów, nasza milicja też chyba czyta Auto Świat stąd zmasowane akcje na światła kilka razy w roku:faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś szkoda 70zł na żarówki co pół roku (nie twierdzę, że to jest mało) to jednorazowo można oddać lampy do regeneracji i jeździć na tańszych. Takie dość długotrwałe rozwiązanie.

Średnia wieku aut w Polsce to 16lat.

Przecież jak te auta wychodziły z fabryki to nie było jeszcze żarówek super hiper łamacz nocy 500+ procent.

A nawet jeśli były to mało kto stosował. 

Natomiast noc i deszcz i śnieg i mgła były od zawsze i kierowcy jeździli i nie było wcale wszędzie wypadków. Moi dziadkowie opowiadali jak to się jeździło Maluchem do Chorwacji leżeć na plaży. Tyle kilometrów bez soczewek i xenonów i LEDów - nie do pomyślenia. :biglol: 

Po prostu trzeba ludzi uświadamiać, że nic nie jest wieczne, a w aucie zużywa się o tysiąc rzeczy więcej niż tylko opony co 5 lat i klocki hamulcowe raz na jakiś czas. Światła też się zużywają i też trzeba o nie dbać, albo po prostu wymienić na nowe - niestety.

Tu żadne retrofity nikomu nie pomogą kiedy lampki od dawna nie polerowane w aucie z minionej epoki. ;)

Niemniej jednak, jeśli serio wejdą do Polski jakieś legalne LEDy to chętnie u siebie sprawdzę, choć fajnie by było gdyby takie Legacy IV zostało wcześniej sprawdzone pod kątem takich żaróweczek. :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Byliśmy z Subarynką sprawdzić głośność wydechu. Wyszło do 90db. Norma 93db:dance:

Byliśmy z Subarakiem (bo XT:faja:) na corocznym badaniu technicznym, było zdecydowanie głośniej:faja: 

Oczywiście zaliczone bez zastrzeżeń.

 

 

 

diag.jpg

Edytowane przez koziolek
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orear napisał(a):

żeby otwierać lampy i oddawać odbłyśniki do regeneracji, a klosze do polerowania z obu stron. Niestety tego się ludzie boją robić bo prawo na to nie zezwala

 

oops, teraz mi to piszesz..!?  :biglol:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie ja osobiście, ale od dzisiaj "nowe" lampy:  wypolerowane od środka, odbłyśniki po regeneracji, pierścienie wokół soczewek zrobione na grafitowo, klosze oklejone PPF, no i wszystkie żarówki nowe (zwykłe, bo nie chcę tam zaglądać przez dłuższy czas :)).

W końcu mam światła, a nie świeczki :yahoo:

 

DSC_2723.thumb.JPG.591e93d7ca9b4f30024b5f154818c649.JPG

 

DSC_2726.thumb.JPG.ffd21d93dd19498c57094ad1f2eb3873.JPG

 

DSC_2576.thumb.JPG.86d61d8d2e483764b6d245f54815e9f8.JPG

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czekker napisał(a):

Wprawdzie nie ja osobiście, ale od dzisiaj "nowe" lampy:  wypolerowane od środka, odbłyśniki po regeneracji, pierścienie wokół soczewek zrobione na grafitowo, klosze oklejone PPF, no i wszystkie żarówki nowe (zwykłe, bo nie chcę tam zaglądać przez dłuższy czas :)).

W końcu mam światła, a nie świeczki :yahoo:

 

DSC_2723.thumb.JPG.591e93d7ca9b4f30024b5f154818c649.JPG

 

DSC_2726.thumb.JPG.ffd21d93dd19498c57094ad1f2eb3873.JPG

 

DSC_2576.thumb.JPG.86d61d8d2e483764b6d245f54815e9f8.JPG

 

 

Całościowo taka regeneracja z PPF ile wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czekker napisał(a):

 

oops, teraz mi to piszesz..!?  :biglol:

 

 

 

Mam tak samo u siebie zrobione, haha. Z pełną świadomością, że nie wolno, ale teraz to przynajmniej świeci, a PPF od roku i zapomniałem o polerowaniu. ;)

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Całościowo taka regeneracja z PPF ile wyszło?

Wiem, że nie mnie pytasz, ale:

Ja za oklejenie płaciłem 400.

Natomiast polerowanie i rozklejenie robiłem sam. 

Odbłyśniki miałem w dobrym stanie więc olałem temat. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Całościowo taka regeneracja z PPF ile wyszło?

 

priv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie no, żartuję :biglol:

Regeneracja 700 zeta - tutaj.

Folia 400 zeta - tutaj.

 

 

Edytowane przez czekker
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zauważyłem, że lewa lampa zdechła. Po bliższych oględzinach okazało się, że w środku mokro jak cholera. Klosze wymieniałem już prawie 2 lata temu. Na szczęście chłopaki bardzo ok, zrobili ekspresowo (w sensie uszczelnili na nowo, bo przetwornica po wysuszeniu wróciła do życia) i dzisiaj odebrałem. :yahoo: Mam nadzieję, że teraz już będzie ok.

 

Dawno mnie tu nie było, w ostatnim roku zmian w aucie niewiele:

 

- nowe felgi na zimę, z bloba sti. 

- wahacze wymienione na jdm sti z hawka (te bardziej wygięte ;)) , przy okazji tuleje, łączniki i dospawany uchwyt do poziomowania ksenonów 

- założony anti bump steer kit i mocowania magla whiteline

- wymienione tarcze i klocki przód: gładkie brembo + pomarańczowe dba

- nowe wentylatory mishimoto slim

- koło pasowe Perrin

i jeszcze akumulator wymieniony, i siłowniki maski założyłem. I pewnie jeszcze coś, ale zapomniałem :biglol:

 

Może w końcu uda mi się założyć osobny wątek to przestanę tu spamować. Mam już nawet listę modów spisaną.

 

image.thumb.jpeg.87bb8fcd59111da98a38fe09257f337d.jpeg

Edytowane przez jacekw
  • Super! 9
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekw napisał(a):

Kilka dni temu zauważyłem, że lewa lampa zdechła. Po bliższych oględzinach okazało się, że w środku mokro jak cholera. Klosze wymieniałem już prawie 2 lata temu. Na szczęście chłopaki bardzo ok, zrobili ekspresowo (w sensie uszczelnili na nowo, bo przetwornica po wysuszeniu wróciła do życia) i dzisiaj odebrałem. :yahoo: Mam nadzieję, że teraz już będzie ok.

 

Dawno mnie tu nie było, w ostatnim roku zmian w aucie niewiele:

 

- nowe felgi na zimę, z bloba sti. 

- wahacze wymienione na jdm sti z hawka (te bardziej wygięte ;)) , przy okazji tuleje, łączniki i dospawany uchwyt do poziomowania ksenonów 

- założony anti bump steer kit i mocowania magla whiteline

- wymienione tarcze i klocki przód: gładkie brembo + pomarańczowe dba

- nowe wentylatory mishimoto slim

- koło pasowe Perrin

i jeszcze akumulator wymieniony, i siłowniki maski założyłem. I pewnie jeszcze coś, ale zapomniałem :biglol:

 

Może w końcu uda mi się założyć osobny wątek to przestanę tu spamować. Mam już nawet listę modów spisaną.

 

image.thumb.jpeg.87bb8fcd59111da98a38fe09257f337d.jpeg

Tak. Wątek poproszę i "wincyj zdjęcióf" :thumbup:

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...