Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, bmarcin napisał:

poka poka ;-). przed czy polift?

Po. Nie zrobiłem fot, sori...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Uffff, bo miałem stan przedzawałowy i liczyłem butelki  ;)

poćkej, poćkej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie czas a dokładnie jego brak. Rodzina, robota , budowa domu ... to proza życia.... a dZiaduniowi po takim okresie stania tez sie gruntowny przegląd z wstawaniem klatki przyda wszystkie mechaniki daleko a czasu jak na lekarstwo. Miałem już doła i chciałem sprzedać żeby sie nie marnował ale nie było chętnych... może dlatego ze nigdzie nie ogłaszałem



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala! Dawaj już te foty!!!:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wieczór 

strzelił mi do głowy nie najmądrzejszy zapewne pomysł zakupu turbo dziada

i tutaj pojawia się moja do was prośba – czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt hydraulicznych popychaczy wraz z wymianą?

zastanawiam się też na jakim poziomie jest komfort akustyczny w tych autach w kontekście wyciszenia wnętrza od niepożądanych hałasów z zewnątrz (nie mam na myśli oczywiście dźwięku silnika) i czy pokonywanie długich tras jest bardzo męczące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Donnie napisał:

dzień dobry wieczór 

strzelił mi do głowy nie najmądrzejszy zapewne pomysł zakupu turbo dziada

i tutaj pojawia się moja do was prośba – czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt hydraulicznych popychaczy wraz z wymianą?

zastanawiam się też na jakim poziomie jest komfort akustyczny w tych autach w kontekście wyciszenia wnętrza od niepożądanych hałasów z zewnątrz (nie mam na myśli oczywiście dźwięku silnika) i czy pokonywanie długich tras jest bardzo męczące?

a gdzie planujesz je zakupić ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Donnie napisał:

strzelił mi do głowy nie najmądrzejszy zapewne pomysł zakupu turbo dziada

https://media.giphy.com/media/4Z3DdOZRTcXPa/giphy.gif

 

22 minuty temu, Donnie napisał:

tutaj pojawia się moja do was prośba – czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt hydraulicznych popychaczy wraz z wymianą?

Co im dolega?

 

22 minuty temu, Donnie napisał:

zastanawiam się też na jakim poziomie jest komfort akustyczny w tych autach w kontekście wyciszenia wnętrza od niepożądanych hałasów z zewnątrz (nie mam na myśli oczywiście dźwięku silnika) i czy pokonywanie długich tras jest bardzo męczące?

To już kwestia osobnicza kierowcy. Pamiętaj, że to średnio 25 letni japoński samochód, a szyby w drzwiach nie mają ramek. Moim zdaniem hałas jest ok, jak na te okoliczności. W moim egzemplarzu przy ok 190-200km/h uszczelki w przednim rogu szyby ulegają rozhermetyzowaniu i wtedy robi się naprawdę głośno. Coś, jak w kabriolecie :P

Co do długich tras.. Ja po zakupie zrobiłem dziadem coś koło 50tyś km w rok z przelotowym wydechem. Kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długich tras.. Ja po zakupie zrobiłem dziadem coś koło 50tyś km w rok z przelotowym wydechem. Kwestia przyzwyczajenia.

Szacun ja kiedyś zrobiłem w ciągu dnia 700 km trasy + tor i nie wiedziałem jak sie nazywam. Auto wybebeszane wiec akustyka jak w puszce po konserwie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gazik napisał:


Szacun ja kiedyś zrobiłem w ciągu dnia 700 km trasy + tor i nie wiedziałem jak sie nazywam. Auto wybebeszane wiec akustyka jak w puszce po konserwieemoji6.png
 

 

po wstawieniu 2,2 i wymiany wydechu w połowie drogi z Zielonej Góry (wracałem do Warszawy), włożyłem sobie słuchawki do uszu i puściłem muzykę

nigdy tego nie robię ale hałas w środku był nie do wytrzymania;)

 

z silnikiem 2,0 i 116kM w drodzę do Zielonej Góry było cicho i spokojnie - normalny wydech, fabryczny motor

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gazik napisał:

Głównie czas a dokładnie jego brak. Rodzina, robota , budowa domu ...

w górę uszy - ja nie jeździłem 4 lata i 4 miesiące - dokładnie. Z w/w wymienionych powodów + jeszcze mały wypadek drugiego dnia po wprowadzeniu do nowego domu, z żoną w 3 miesiącu i totalnym zerem na koncie po budowie na nowy dom i starego legaca przewróciło sie drzewo w trakcie mega wichury - kasztanowiec, którego leczyłem od zawsze - niewdzięcznik. Też chciałem sprzedać ale nie miałem nawet czasu sie gdzieś ogłosić. Aż tu nagle... 2 tygodnie temu coś mnie w końcu tknęło i aktualnie legac stoi u blacharza. A potem to już z górki - lakier, szyby, mechanika zawieszenia i ogólne odwszawienie po postoju. Tylko chyba do Adrenaliny sie nie wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 20:26, Donnie napisał:

zastanawiam się też na jakim poziomie jest komfort akustyczny w tych autach w kontekście wyciszenia wnętrza od niepożądanych hałasów z zewnątrz (nie mam na myśli oczywiście dźwięku silnika) i czy pokonywanie długich tras jest bardzo męczące?

Jeszcze do nie dawna robiłem "trasę" ciut ponad 100km 2 x w tygodniu. Bardzo często jeździłem w słuchawkach (BEZ MUZYKI). Redukują one hałas z zewnątrz, a przynajmniej mogłem rozmawiać przez telefon bez odrywania rąk na kierownicy. Trasa 350km to już raczej męcząca, a u mnie siedział jedynie tłumik końcowy przelotowy Supersprint, więc jakoś głośno nie było.

 

Jeżeli miałbym robić trasy regularnie na pewno zabrałbym się za wygłuszenie całego wnętrza matami akustycznymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/3/2017 o 20:26, Donnie napisał:

czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt hydraulicznych popychaczy wraz z wymianą

 

Nie wiem jak wymiana ale popychacze można dostać w ASO, kosztują coś ok 100 za sztukę (w każdym razie rok temu tak było), do tego potrzebne uszczelki do dekli. Good news jes taki, że ten sam model popychaczy był montowany w innych autach/markach, więc są sprawdzone zamienniki za około 40-50/szt i niektóre nie-aso mają je w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎03‎.‎11‎.‎2017 o 18:31, Oktan napisał:

Fala! Dawaj już te foty!!!:biglol:

 

Nie zdążyłem kupić. Spóźnienie o kilka godzin :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fala napisał:

Nie zdążyłem kupić. Spóźnienie o kilka godzin :unsure:

osz ty w morde.. :(

 

 

A z innej beczki zapytam was koledzy i koleżancy, czy Turbodziadki z tym motorem 2.2 sohc miały zawsze zamkniety blok? jakie tam turbo siedziało, też VF12? i ile to miało kuca? Czy takie cos w stanie przyzwoitym można gdzieś trafić o ile w ogóle? Ciekawi mnie taka sytuacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...