Skocz do zawartości

Made in China - OPONY WANLI i inne ...


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas poszukiwan opon, w jednej ze stacji zaproponowano mi opony WANLI S-1088. Pierwszy raz o nich słyszę, może miał ktos z nimmi do czynienia, wyglądaja identycznie jak Dunlop SP SPORT 9000 (różnica w cenie dunlop 400zł, wanli 260zł :shock: ). Czytałem rożne opinie, wiekszosc jednak jak słyszy CHINA to od razu złom. Wiele rzeczy robi sie teraz w chinach, a nie każdy o tym wie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbym podac baaaaaaaaaaardzo dluga liste rzeczy zrobionych w Chinach ktore popsuly sie w bardz szybko, czasem wrecz przy pierwszej probie uzycia (najczesciej narzedzia, elektryka) i dlatego jak tylko moge unikam ichnich produktow.

Owszem, trafiaja sie wyroby na przyzwoitym poziomie kiedy sa robione dla (w imieniu?) firm o dobrej reputacji bo one nie moga sobie pozwolic na "kaszane" i wymagaja dobrej jakosci.

Wg mnie opony sa zbyt waznym elementem w aucie aby ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski708 zapomnij o wanli czy innych nankangach, chinskie opony to generalnie smienik, moja dziewczyna ma na swoim audi zimowki tej firmy i pare km na nich zrobilem, jedyny + to to ze maja miejsca do kolcowania i ida w nastepnym sezonie zimowym do mnie do zabawy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas poszukiwan opon, w jednej ze stacji zaproponowano mi opony WANLI S-1088. Pierwszy raz o nich słyszę, może miał ktos z nimmi do czynienia

 

Jak kupiłem swojego GTka, miał założone WANLI S-1099 (215/40/17) :shock: Ale wtedy nie wiedziałem co to jest. Fajny bieżnik, i w ogóle... Zapewniają niesamowite wrażenia - na suchym piszczą w zakrętach, na mokrym nie trzymają wcale. A kiedy pewnego słonecznego dnia dupa wyprzedziła mi przód i przeleciałem przez cztery pasy, byłem wprost wniebowzięty (nie licząc kupy w spodniach...) i od razu powędrowały na śmietnik. O takich szczegółach jak mięciutkie boki, co oznacza przycięcie opony na byle dziurze już nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiedzialem nawet, że są takie opony hehe. Jakie polecacie opony na 17-ki do GT-ka ?

 

SZ90.

 

Generalnie od chińskich opon trzymaj się z daleka. Nie dość, że parametry, wytrzymałość, rodzaj użytej mieszanki gumy to loteria, to zdecydowanej większości opon nie da się dobrze wyważyć. Na niektórych felgach musiałoby wysieć 200g ciężarków, żeby było "na zero", co i tak nie zmienia faktu, że opona będzie "biła" na feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiedzialem nawet, że są takie opony hehe. Jakie polecacie opony na 17-ki do GT-ka ?

 

SZ90.

 

Generalnie od chińskich opon trzymaj się z daleka. Nie dość, że parametry, wytrzymałość, rodzaj użytej mieszanki gumy to loteria, to zdecydowanej większości opon nie da się dobrze wyważyć. Na niektórych felgach musiałoby wysieć 200g ciężarków, żeby było "na zero", co i tak nie zmienia faktu, że opona będzie "biła" na feldze.

Miałem dwie sztuki jakiegoś Wanli na felgach które kupiłem. Zdjąłem i wywaliłem. Mieszanka w dotyku przypominała heblowane drewno :lol: Mam gdzieś też test chińskich opon z AutoŚwiata - m in była testowana opona Wanli - jakość pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztuja grosze

 

http://www.nokaut.pl/opony/nankang-ns-2 ... -91-v.html

 

No nie takie grosze. :shock: :roll:

 

tutaj ns1 i n aniej chyba Gracu jezdzil bo ns2 chyba w tym roku wyszedl dopiero

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?s ... t_by=brand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniają niesamowite wrażenia - na suchym piszczą w zakrętach, na mokrym nie trzymają wcale. A kiedy pewnego słonecznego dnia dupa wyprzedziła mi przód i przeleciałem przez cztery pasy, byłem wprost wniebowzięty (nie licząc kupy w spodniach...)

:mrgreen: mistrz.. :mrgreen:

 

ja szukałem opon i przebrnąłem przez dwadzieściapare stron w temacie opony i polecam (czytania dużo ale warto)!

od razu się pewniej czuję choć nowe opony dopiero zamawiam :cool:

szczególnie sprawdź wypowiedzi Carfita.

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... c4a#824679

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztuja grosze

 

http://www.nokaut.pl/opony/nankang-ns-2 ... -91-v.html

 

No nie takie grosze. :shock: :roll:

 

tutaj ns1 i n aniej chyba Gracu jezdzil bo ns2 chyba w tym roku wyszedl dopiero

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?s ... t_by=brand

 

Pisałeś o ns2, więc się zdziwiłem, że to są tanie opony wg Ciebie. :smile:

 

Swoją drogą fajny skok cenowy przy nowszym modelu...prawie jak RE070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak u siebie mialem zalorzone dunlop sp sport 9000 205/50/16 i niby byly dobre, drogie zachwalane. Pod koniec zeszłego sezonu letniego rozwalilem jedna (a i tak mialem zmieniac bo sie konczyly ale nie tak szybko to planowalem) wiec postanowilem kupic cos na na te 2 miesiace

Kupilem GOODRIDE radialne jakies zapomnialem nazwy 205/50/16 i co moge opisac-

- na ich widok moj wulkanizator zlapal sie za glowe ale....po zalorzeniu bylo tzeba zalorzyc 5g odwarzniki a na jedno koło wcale!!!!!!!!!!!!! Powiedzial ze dawno tak dobrze nic mu sie nie wywarzalo!!!

 

- wg mnie opona na suchym trzyma sie sporo lepiej, ma miekka mieszanke przez to szybciej sie zurzywa..

 

- na mokrym z Sp sport nie ma poruwnania predkosc w znanych mi zakretach o ok 20km wieksza, zanim nastapi momęt rycia przodem!!!!

 

Ja jestem zadowolony i nie zmieniam ich w tym sezonie !!!!!!

 

Koszt opony UWAGA 170zl!!!!!! jak za taki rozmiar.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś też test chińskich opon z AutoŚwiata - m in była testowana opona Wanli - jakość pozostawia wiele do życzenia.

 

w tym teście mierzyli m.in. droge hamowania na mokrym asfalcie i któras z testowanych opon osiągnęła 99m :mrgreen: (ze 100kmh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie róznych chińskich opon polecam przejrzenie testów, np. tego

 

Osobiście nie używałbym ich na drogach publicznych nawet gdybym dostał je za darmo i nikomu też bym ich nie polecał. No ale "cena czyni cuda" i pewnie sporo osób będzie z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś oglądałem test opon pod względem wytrzymałości na prędkość, żadna chinska opona nie wytrzymała predkosci która miała podaną w indeksie , w tym przypadku 190 km/h , wszystkie strzeliły w granicach 170-180 km/h inne markowe w granicach 210-230 km/h, to chyba o czymś świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

 

pisalem dokladnie o tej 195km/h bez problemu wg gps

 

Ja jestem zadowolony mimo ze to byl zakup na juz na 2 miesiace i raczej ten sezon na nich przesmigam Wg mnie do Gl dobra opcja... A porownanie z sporo lepszymi mam i zawsze sceptycznie do takich oon bylem nastawiony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=57864181.132.28052&typ=R-148496&ranzahl=4&Breite=205&Herst=Goodride&Quer=50&Felge=16&Speed=H&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=12&Transport=P&dsco=132&sowigan=So

 

pisalem dokladnie o tej 195km/h bez problemu wg gps

 

Ja jestem zadowolony mimo ze to byl zakup na juz na 2 miesiace i raczej ten sezon na nich przesmigam Wg mnie do Gl dobra opcja... A porownanie z sporo lepszymi mam i zawsze sceptycznie do takich oon bylem nastawiony!!!

 

cóż , każdy ma swoje zdanie i priorytety , ja wiem jedno, dobra opona to podstawa :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit tez zawsze tak mowilem poprzednio 1800zl wykartkowalem na sp sport i kupilem to na juz i powiem ze do tego czasu mialem takie zdanie, chcialem kupic podobne ale najpierw zajade te....bo niechcacy okazaly sie fajnymi oponami

 

Stosunek cena -> jakosc bardzo dobry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku opon "made in China" dotychczas mialem do czynienia tylko z oponami marki "GT Radial" (rozmiar 205/50-R16 87V i 225/50-R15 91V)

dla jasnosci dodam, ze tych opon nie kupowalem jako nowych i uzywalem ich tylko do upalania/trenowania...

 

ekspertem nie jestem, ale subiektywnie dawaly rade i na suchym, i na mokrym (poza tym, bezproblemowo wywazaly sie, nie odpadaly platami (choc zostaly "zdarte" niemal do konca), nie rozlatywaly sie na czesci przy wiekszych szybkosciach, etc.)

glowny minus tych opon: dosc SPORA waga w porownaniu do innych opon w analogicznym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem doczynienia z nankang'ami (chyba dobrze napisałem). Nie wiem czy to chinskie czy koreanskie - w kazdym razie, omijac szerokim łukiem. Trzyma nedznie i do tego mieszanka jakas taka plastikowa...

Ale do normalnego, rozsądnego uzytkowania moze sie nada. Ale moim zdaniem w żadnym wypadku do imprezy, gdzie auto ma specyficzne zastosowanie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...