Skocz do zawartości

Sprzęgła w subaru


toks

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem go niedawno i już tak ciężko pracowało...

Trzeba zdjac skrzynie i przesmarowac element i bedzie OK

furka dostaje lekkiej czkawki - czy to jest normalne?

brak zwiazku ze sprzeglem....

dyskomfort - powiedzialem, ze plynna zmiana biegu jest mozliwa tylko jesli bardzo delikatnie puszczam sprzeglo (czytaj dluzej).

cos ktos pokrecil...chyba... :cool: ..prosze podjechac do mnie..przy okazji :wink:

AK

 

...czy ja dobrze rozumiem Panie Andrzeju, chodzi o przycieranie się łożyska oporowego na wałku zdawczym? Trzeba przesmarować wałek, aby łozysko poruszało się po nim bez oporów?

Proszę o ewentualne wyprowadzenie z błędu :smile: Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Andrzej Koper, mam prośbę - czy może mi Pan powiedzieć, czy Forester 2,5XT (2007) ma dwumasowe koło zamachowe i czy to "świergotanie" występuje właśnie w tych dwumasowych, jak ktoś wcześniej sugerował :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Koper, dzięki za odpowiedź :mrgreen: Świergoli bardzo cicho i przede wszystkim tylko "od czasu do czasu", no i wyłącznie wtedy gdy silnik jest zimny - po 2-3 minutach jest OK. Nie postrzegam tego jako problemu - zdarza się to bardzo rzadko i chyba słyszę to tylko ja :wink: W ASO nic nie stwierdzono, a moja Rodzina dziwnie na mnie patrzyła gdy wspominałem, że coś słyszę i próbowałem Im to pokazać .... :roll:

Może powinienem pójść do lekarza, "... o! już mi oko mryga... " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.W wyszukiwarce padło na dość stary temat sprzęgła i koła 2 masowego.

Może jeszcze ktoś spróbuje mi podpowiedzieć w takiej sprawie;

-sprzęgło od zakupu N/A 2.0 ciężko chodzi (przeb. 145t km lub więcej,czytałem o przyczynie)

-lekko szarpie przy toczeniu się na 1biegu

-nie ślizga się

-nie słychać jeszcze łożyska oporowego (wciśnięte/wyciśnięte)

i teraz-od niedawna po wciśnięciu sprzęgła na dobrze rozgrzanym silniku(przejechane kilka km) wyrażniej na luzie od 3t obr. słychać wyrażne głuche "grranie",po wyciśnięciu-cisza. Na ciepłym tego nie zauważyłem.W czasie jazdy ,przy wkręcaniu na obroty słyszalne "grranie "w tle.Czy to ma jakiś związek z el.sprzęgła lub k. 2masowym (jeżeli jest takowe w mojej imprezie),czy odgłosy dochodzą jednak z silnika? (na ucho nie daję rady:))

Co Wy na to?

Dzięki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,że to może być problem,tym bardziej,że od dłuższego czasu w zimnym silniku "pogrywa" coś,a po ok 10min jest to już prawie niesłyszalne.

Czas chyba wymienić silnik,może to jest przyczyną?Sworzeń ,zawory?

Sprzęgło też wymienię.Dziwne ,że na rozsprzęglonym bardziej słychać(luzy?) Obejrzę też k.zamachowe.Czy może się zużyć przy normalnej eksploatacji?

Dzięki za ekspres :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,że to może być problem,tym bardziej,że od dłuższego czasu w zimnym silniku "pogrywa" coś,a po ok 10min jest to już prawie niesłyszalne.

Czas chyba wymienić silnik,może to jest przyczyną?Sworzeń ,zawory?

Sprzęgło też wymienię.Dziwne ,że na rozsprzęglonym bardziej słychać(luzy?) Obejrzę też k.zamachowe.Czy może się zużyć przy normalnej eksploatacji?

Dzięki za ekspres :grin:

sworzeń raczej stuka non stop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moze zadam glupie pytanie, za co z gory przeprasza, ale jakie sa objawy tego ze sprzeglo sie konczy??

 

na przegladzie 10 tys temu powiedziano mi ze sprzeglo jest juz cienkie i od tej pory zadnej zmiany, Nie slizga sie, nie smierdzi (chyba ze wykopuje sie z zaspy i troche go przytrzymam na polsprzegle), nie piszczy. Jedyna oznaka ale takie cos obserwuje od 20 tys to jak zle puszcze sprzeglo potrafi lekko "podskakiwac" przez chwile

 

pytanie jest o tyle wazne ze sprzedaje samochod i wiadomoscia o sprzegle skutecznie odstraszam kupcow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zadam glupie pytanie, za co z gory przeprasza, ale jakie sa objawy tego ze sprzeglo sie konczy??

ślizga się

jak się ślizga, to już początek końca

 

moje już bardzo wysoko brało, zanim zaczęło się ślizgać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim oryginalnym sprzęgle zrobione jest 104 tys. km i jest ono wciąż sprawne. Co prawda auto nie było upalane a jedynie jeżdzone normalnie, no może czasem troszkę agresywniej ale bez żadnych prób sportowych. Jako że zwiększam moc w swojej Imprezce, to po prostu wymienim też sprzęgło na wzmocnione organiczne, żeby nie mieć problemów w przyszłości. Ile to nowe sprzęgło wytrzyma? Mam nadzieje że też przynajmniej ze 100 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...