Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

Ale można próbować. Próbka tego co nas czeka w nieruchomościach

 

https://twitter.com/TomekNarkun/status/1696245586318487736

Myślę że..i oby się to spełniło, UE nie może dłużej tak idiotycznie traktować ludzi. Tam to rządzą ludzie bardziej oderwani od rzeczywistości niż pan prezes;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy tekst fajnie wyjaśniający dlaczego według obecnej metodologii najbardziej eko są domy spalające drewno.

A pompa ciepła i kopciuch węglowy są bardzo blisko siebie w nakładach EP.

 

https://termomodernizacja.pl/jak-cienka-jest-granica-miedzy-pompa-ciepla-a-kotlem-weglowym-swiadectwa-energetyczne-wymagaja-zmian/


 

Cytat

 

Doskonale widać, że ten sam budynek znajdzie się aż w trzech klasach energetycznych w zależności od posiadanego źródła ciepła. Najwyżej znalazłby się ten wyposażony w kocioł na pellet (klasa A). Następnie, czyli w klasie B byłby budynek wyposażony w pompę ciepła - zarówno gruntową, jak i powietrzną. Kocioł gazowy i węglowy znalazłby się w klasie C. 

Trudno to nawet skomentować. Ten sam dom z pompą ciepła i kotłem węglowym w sąsiadujących klasach - to mówi samo za siebie. Z jednej strony dużo w Polsce zaczęło się mówić o wymianie kopciuchów, termomodernizacji i pompach ciepła. Należy wziąć margines błędu na wartości z rozporządzenia, ale to powinna być najwyższa pora, aby je unowocześnić. Gdyby pozostał stary współczynnik wi, to ten budynek byłby w klasie C - ze wskaźnikiem zapotrzebowania na energię pierwotną równym 160 kWh/(m2·rok).

 


 

I mamy cały bezsens forsowanej przez Unię termomodernizacji. :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Ciekawy tekst fajnie wyjaśniający dlaczego według obecnej metodologii najbardziej eko są domy spalające drewno.

A pompa ciepła i kopciuch węglowy są bardzo blisko siebie w nakładach EP.

 

https://termomodernizacja.pl/jak-cienka-jest-granica-miedzy-pompa-ciepla-a-kotlem-weglowym-swiadectwa-energetyczne-wymagaja-zmian/


 

I mamy cały bezsens forsowanej przez Unię termomodernizacji. :biglol:

Termomodernizacja nie jest bezsensowna, bezsensowny jest sposób jej finansowania z unijnej maszynerii, z jej biurokratycznym upiorem na karku termomodernizującego.

 

No i rozchwianie, niestabilność, niespójność unijnej polityki w tym zakresie. A to węgiel jest be, a to atom jest be a to gaz jest be. Nawet prąd jest be, gdy nagle się go robi za dużo bo wieje (za)mocno albo słońce świeci (za)mocno. W tym drugim przypadku np. Hiszpania nie ma problemu za to ma olbrzymie elektrownie PV.

 

Dobrze, że benzyna do naszych Subaru jeszcze nie jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Dobrze, że benzyna do naszych Subaru jeszcze nie jest be.

Benzyna pierwsza była be, stąd podatki od aut uzależnione od emisji CO2, coraz ostrzejsze normy emisji i w końcu zapowiadany zakaz sprzedaży aut spalinowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał(a):

Benzyna pierwsza była be, stąd podatki od aut uzależnione od emisji CO2, coraz ostrzejsze normy emisji i w końcu zapowiadany zakaz sprzedaży aut spalinowych. 

Auta z silnikami spalinowymi zasilane są nie tylko benzyną. Zakażą też sprzedaży aut z silnikami zasilanymi wodorem? No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budowlanym nikt nic nie pomógł może tu ktoś się orientuje w temacie piecy, klas, itp.

Mam w jednym obiekcie taki piec, domyślam się że to bezklasowy i do końca roku muszę wymienić (palone drewnem)? Jest ktoś w stanie rozszyfrować czy faktycznie to bezklasowy?

 

IMG_20230908_095952.thumb.jpg.d7b1b09703edb5b4b543e523356657f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, radekk napisał(a):

w budowlanym nikt nic nie pomógł może tu ktoś się orientuje w temacie piecy, klas, itp.

Mam w jednym obiekcie taki piec, domyślam się że to bezklasowy i do końca roku muszę wymienić (palone drewnem)? Jest ktoś w stanie rozszyfrować czy faktycznie to bezklasowy?

 

IMG_20230908_095952.thumb.jpg.d7b1b09703edb5b4b543e523356657f5.jpg

Ja bym zastukał najpierw do producenta UKS - Kotły Marciniak (kotly-marciniak.pl)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Ja bym zastukał najpierw do producenta UKS - Kotły Marciniak (kotly-marciniak.pl)

Taką miałem pierwsza myśl, ale od razu miałem skojarzenie o odpowiedzi w stylu, „panie, musi pan to wymienić jak najszybciej, tu proszę oferta na nowy w cenie jak nigdzie, oferta ważna tylko teraz”:biglol: więc stwierdziłem że najpierw spróbuje gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radekk napisał(a):

Mam w jednym obiekcie taki piec, domyślam się że to bezklasowy


Na tabliczce przywołany jest numer Polskiej Normy: PN-82… która w momencie produkcji obowiązywała - domyślam się, że to na jej podstawie producent określił sprawność swojej konstrukcji wyższą o 2% od wymaganej.
Jak Kolega wcześniej napisał, kontaktuj się z producentem, a jeśli nie istnieje, to jedyne odniesienie do wymagań to PN i/lub certyfikat zgodności E cośtam cośtam ;) 

Edytowane przez Blixten
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Chyba wrócę do płacenia gotówką.  :ph34r:

 

"Będę grosik Panu winna, bo nie mam" :biglol:

 

Ja to dopiero patrzę przerażony za okno jaki ślad węglowy zostawiam za sobą lecąc w delegację służbową. Na biletach też piszą wartość w kg  :P

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 10:20, Jaca68 napisał(a):

Nowa apka santandera. Następny krok roczne limity.

 

 

W dniu 13.09.2023 o 11:11, Blixten napisał(a):

Ja to dopiero patrzę przerażony za okno jaki ślad węglowy zostawiam za sobą lecąc w delegację służbową. Na biletach też piszą wartość w kg  :P

 

 

w sumie to jednak informacja o emitowanym CO2 działa bo jest dyskusja a to tworzy świadomość 

 

przyjmując,że mamy jako ludzie (a przecież samo nazwaliśmy siebie sapiens) jeden znany nam, pewny ekosystem, który nam i innym zwierzętom umożliwia istnienie dobrze byłoby go nie degradować lub/i degradować w stopniu możliwe niskim

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ketivv napisał(a):

w sumie to jednak informacja o emitowanym CO2 działa bo jest dyskusja a to tworzy świadomość 

 

przyjmując,że mamy jako ludzie (a przecież samo nazwaliśmy siebie sapiens) jeden znany nam, pewny ekosystem, który nam i innym zwierzętom umożliwia istnienie dobrze byłoby go nie degradować lub/i degradować w stopniu możliwe niskim

 

 

Działa ... ale jakoś wczoraj nie mogłem sobie odpuścić kiełbasek z ogniska, a ile dzieci miały radochy :yahoo:

Pokazuję im jak wygląda świat póki czas, bo niedługo wszystko będzie zabronione.

 

 

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blixten napisał(a):

Pokazuję im jak wygląda świat póki czas, bo niedługo wszystko będzie zabronione.

 

 

 

jeśli wszystko będzie zabronione to będzie też zabronione zabranianie bo mieści się w zbiorze "wszytko" 

 

zatem zaryzykuje, będzie całkiem dobrze choć może trochę inaczej ;)

 

8 minut temu, Blixten napisał(a):

kiełbasek z ogniska

 

swoją drogą jeśli palenie papierosów jest szkodliwe - choć bywa przyjemne - to czy spożywanie produktów spalania nie ?  

 

mamy swoje przyzwyczajenia,smaki, nawyki czy zachowania, które uznajemy za dobre, właściwe "teraz" a "jutro" je zweryfikuje

 

żeby nie było że nie lubię przypalonego z ognia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

Pokazuję im jak wygląda świat póki czas, bo niedługo wszystko będzie zabronione.

 

 

;) 

IMO wlasnie na tym to wszystko polega... Zamiast skupic sie na rozwoju technologii w taki sposob by faktycznie zmniejszyc emisje, to wszystko idzie w kierunku zakazow... A wtedy oddajemy kontrole nad wlasnym zyciem rzadom... Co nie jest dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2023 o 19:03, Szürkebarát napisał(a):

Auta z silnikami spalinowymi zasilane są nie tylko benzyną. Zakażą też sprzedaży aut z silnikami zasilanymi wodorem? No.

Weź pod uwagę że silniki aut  na wodór NIE SĄ SILNIKAMI SPALANIA WEWNĘTRZNEGO.

Są to w zasadzie elektryki, w ktorych prąd pochodzi z ogniw paliwowych zasilanych wodorem.

 

W unijnej polityce auta wodorowe traktuje się jak elektryki, którymi w zasadzie są. Tylko prąd mają nie z kontaktu, a z wodoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciek323 napisał(a):

Weź pod uwagę że silniki aut  na wodór NIE SĄ SILNIKAMI SPALANIA WEWNĘTRZNEGO.

Są to w zasadzie elektryki, w ktorych prąd pochodzi z ogniw paliwowych zasilanych wodorem

No niekoniecznie:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wodor-moze-swietnie-dzialac-w-silniku-spalinowym-ale-i-tak-jest-lepszy-do-elektryka/l3sb07w

Toyota ma juz jezdzące spalinowe auta wodorowe.

 

W dniu 10.09.2023 o 20:22, radekk napisał(a):

Jest ktoś w stanie rozszyfrować czy faktycznie to bezklasowy?

Biorąc pod uwagę że wyprodukowano go w 20011 roku to moze byc jakaś technologia i klasa z przyszłości :mrgreen:

To by jednoczesnie oznaczało że w przyszłości wycofamy się z tych eko regulacji i nadal będziemy spalać węgiel :mrgreen:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
23 godziny temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Jest globalne ocieplenie bez dwóch zdań.

Pracuje przy oponach od 1998 roku i po raz 1 ( pierwszy ) zmieniamy ludziom opony na zimowe w krótkim rękawku, przy pięknej pogodzie i 19’stu stopniach na zewnątrz.

:D 

Wkrótce przestaną zmieniać bo zim nie będzie. Czas szukać nowego zajęcia. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...