Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to że najlepszą lokatą w ostatnich 2-3 latach były zadbane WRXy, STI, GT-eki i inne turbo-subaraki.

Takiego wzrostu wartości nie prezentowały żadne inne dobra, nawet kawalerki w centrach wielkich miast wojewódzkich.

Jakie prognozujecie wzrosty w tym segmencie w najbliższych latach? Warto dokupić coś z turbinką licząc na wzrost wartości?

Tym bardziej że kwota do wejscia w ten rynek jest znacząco niższa niż w nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciek323 napisał:

Wszystko wskazuje na to że najlepszą lokatą w ostatnich 2-3 latach były zadbane WRXy, STI, GT-eki i inne turbo-subaraki.

Takiego wzrostu wartości nie prezentowały żadne inne dobra, nawet kawalerki w centrach wielkich miast wojewódzkich.

Jakie prognozujecie wzrosty w tym segmencie w najbliższych latach? Warto dokupić coś z turbinką licząc na wzrost wartości?

Tym bardziej że kwota do wejscia w ten rynek jest znacząco niższa niż w nieruchomości.

ja od pewnego czasu hobbistycznie robie takie inwestycje. Jeśłi miałbym doradzać to albo niemieckie sportowe, zwłaszcza Porsche, Mercedes, niektóre BMW, raczej nie Audi, i lub jakieś wyjątkowe egzotyki. Auta z Japonii to raczej w dłuższym przedziale czasowym. I raczej evo niż sti :) chyba że jakiś spec c albo type-r. Z doświadcznia unikałbym angielskich marek, trudno je potem sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubanow napisał:

miałem do czynienia z T21 od innej strony i powiem tak że dla tego gościa liczy się tylko kasa

myślę, że ktoś ogarnięty będzie w stanie pewne informacje sobie wyciągnąć dla siebie z tego co mówi ale trzeba być kretynem aby wierzyć że jego działalność na yt oraz poza nim nie jest nastawiona na kasę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markos007 napisał:

myślę, że ktoś ogarnięty będzie w stanie pewne informacje sobie wyciągnąć dla siebie z tego co mówi ale trzeba być kretynem aby wierzyć że jego działalność na yt oraz poza nim nie jest nastawiona na kasę :)

 

 

napiszę dokładnie o co mi chodzi, bo tak to wygląda jakbym popłynął na jego podpowiedziach inwestycyjnych

 

Pan CG (Trader21) otworzył "klinikę" gdzie miała być leczona choroba SM nową metodą CCSVI

generalnie teoria dawała jakąś nadzieję że może ona coś pomóc chorym, bo miała ona przesłanki teoretyczne o jej słuszności

klinikę otwierał około 3 lat (zgody/pozwolenia/kadra itp), monitorowaliśmy to na bieżąco

temat podobnie jak mnie dotyczył też osobiście T21 (obecnie chyba już go nie dotyczy)

(jak ktoś jest zainteresowany to można na ten temat wygoglać filmiki)

tu jest strona https://ccsvi-clinic.com/pl

 

cały projekt badawczy (bo tak to się chyba fachowo nazywa) był podobno przewidziany na ~250-300osób, niestety po zrobieniu zabiegu u pierwszych 10-15 pacjentów można było jednoznacznie stwierdzić że teoria leczenia SM metodą CCSVI jest nieskuteczna i nie daje żadnej poprawy w stanie zdrowia chorych

mimo to projekt dalej był (jest?) ciągnięty, a chętni na zabieg byli okłamywali że u już przeleczonych pacjentów jest poprawa (większa lub mniejsza ale jest)

koszt zabiegu 60kpln

 

my zdecydowaliśmy się na zabieg po około roku od otwarcia kliniki, gdzie już było jednoznacznie wiadomo że metoda jest nieskuteczna

gdy my byliśmy na zabiegu to jeden z lekarzy przy dłuższej rozmowie powiedział nam że nie mamy na co liczyć

 

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy tępić żywym ogniem. Moim zdaniem.

Nazwijmy rzeczy po imieniu, oszust i szarlatan.

W dodatku najgorszego autoramentu, bo bazujący na ciężko chorych.

Hiena i tyle. Cisną się na usta grubsze wyrazy, ale forum mogłoby tego nie znieść 

 

Wąsaty janusz wstawiający ćwiartki do rozbitych aut i zaniżający przebiegi o 200 tys km to w porównaniu do takiej kreatury przykład uczciwości, dobroci i szlachetności.

 

Droga cywilna do sądu, pozew o zwrot kosztów plus kilkaset tysięcy odszkodowania za straty moralne, zdrowotne, finansowe, złudną nadzieję itp. Puścić takiego w skarpetkach, to jedyne wyjście.

Choc ja osobiscie załatwiłbym to inną, mniej legalną drogą, ale nie będę tu pisał co bym zrobił takiemu śmieciowi.

 

Sądy cywilne w Polsce działają długo i przewlekle, ale w zasadzie wydają rozsądne i sprawiedliwe wyroki, a poza tym odsetki liczą się od dnia pozwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubanow napisał:

my zdecydowaliśmy się na zabieg po około roku od otwarcia kliniki, gdzie już było jednoznacznie wiadomo że metoda jest nieskuteczna

gdy my byliśmy na zabiegu to jeden z lekarzy przy dłuższej rozmowie powiedział nam że nie mamy na co liczyć

 

Ładna historia... A były takie piękne opowieści na YT i w licznych wywiadach, jak to ten koleżka dla dobra ludzkości zakłada klinikę i wyleczą tam wszystkich chorych w trymiga, metoda jest prosta ale oczywiście big pharma i masoni nie pozwalają na jej powszechne stosowanie i takie tam banialuki jak zwykle. Potem temat nagle ucichł, teraz już wiadomo dlaczego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 10:16, markos007 napisał:

coraz głośniej mówi się o problemach z surowcami (głównie budowlanka: stal, styropian), czy widać na horyzoncie pierwsze duże zauważalne problemy z łańcuchem dostaw?

Pierwsze zauważalne problemy z zapewnieniem dostaw w budowlance zauważyłem zanim epidemia się zaczęła. Nie tylko stal czy styropian ale też stolarka budowlana, jeśli nie kupiłeś jej rok wcześniej, była nie do kupienia nawet dla dużych graczy. Ba! Kruszyw brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 08:45, maciek323 napisał:

Takie rzeczy tępić żywym ogniem. Moim zdaniem.

Nazwijmy rzeczy po imieniu, oszust i szarlatan.

W dodatku najgorszego autoramentu, bo bazujący na ciężko chorych.

Hiena i tyle. Cisną się na usta grubsze wyrazy, ale forum mogłoby tego nie znieść 

 

Wąsaty janusz wstawiający ćwiartki do rozbitych aut i zaniżający przebiegi o 200 tys km to w porównaniu do takiej kreatury przykład uczciwości, dobroci i szlachetności.

 

Droga cywilna do sądu, pozew o zwrot kosztów plus kilkaset tysięcy odszkodowania za straty moralne, zdrowotne, finansowe, złudną nadzieję itp. Puścić takiego w skarpetkach, to jedyne wyjście.

Choc ja osobiscie załatwiłbym to inną, mniej legalną drogą, ale nie będę tu pisał co bym zrobił takiemu śmieciowi.

 

Sądy cywilne w Polsce działają długo i przewlekle, ale w zasadzie wydają rozsądne i sprawiedliwe wyroki, a poza tym odsetki liczą się od dnia pozwu.

 

nie ma szans, tam były papiery do podpisania że jesteśmy świadomi i tak dalej

więc nawet jakby coś się stało na stole to i tak byli kryci, a że zabieg nic nie dał to tym bardziej

to nie jest też tak że T21 robił to od początku dla kasy, bo jego temat ten dotyczył też osobiście podobnie jak mnie

ale powinien położyć ten projekt po tych kilki pacjentach gdzie było już pewne że zabieg nic nie daje

niestety przeciąganie go dalej to już czysty biznes i żerowanie na chorych w jego wykonaniu (zresztą pewnie dlatego też rozstał się przez to z małżonką, ale to już takie moje przypuszczenia)

 

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w szczujni powstał dział który ma prostować kłamstwa?  Zatem można zgłosić ;) żeby odszczekali ;) PL jest dużo bliżej Turcji i Rosji niż Niemiec i Szwajcarii.

 

 

Screenshot from 2021-03-14 08-19-44.png

 

Źródło: https://tradingeconomics.com/bonds

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 21:45, Efti napisał:


Nie wywłaszczyli tylko zabrali złym spekulantom, wiadomo. Tylko czekać aż u nas podpatrzą ten pomysł i przekręcą po swojemu :facepalm:

Wywłaszczenie to skrajność. Ale jest mnóstwo innych posrednich rozwiazań politycznych, które są stosowane w krajach Europy, a które ograniczają znacznie dochody z nieruchomości.

Np czynsze regulowane. Bardzo popularna rzecz w niektórych miastach w Niemczech czy Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 10:16, krist napisał:

ja od pewnego czasu hobbistycznie robie takie inwestycje. Jeśłi miałbym doradzać to albo niemieckie sportowe, zwłaszcza Porsche, Mercedes, niektóre BMW, raczej nie Audi, i lub jakieś wyjątkowe egzotyki. Auta z Japonii to raczej w dłuższym przedziale czasowym. I raczej evo niż sti :) chyba że jakiś spec c albo type-r. Z doświadcznia unikałbym angielskich marek, trudno je potem sprzedać

 

Też zauważyłem że ceny sportowych samochodów, ale takich sensownych poszły ostatnio mocno do góry a "homologation specials" zwiariowały. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie powyzej: kilka lat temu piękne BMW M5 sprzedałem za 40 tys zł. Wystawiałem też drożej, ale nie było zainteresowania.

Pod koniec 2020 roku ten sam egzemplarz, bez żadnych niemal inwestycji, kolejny właściciel sprzedał za 70 tys zl bez trudu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markos007 napisał:

ja wiem, że często na takich stanowisko są ludzie bez kompetencji tylko twarze danego ugrupowania/grup wpływów ale to jest po prostu nie do podrobienia :biglol:

 

Schemat działania był dobrze pokazany w serialu Alternatywy 4. Minęło 30 kilka lat i wypisz wymaluj wróciły tamte czasy. Poprzednicy oczywiście robili to samo (Staszek, co chciał się sprawdzić w biznesie itd.), ale skala bezczelności i pazerności jest przesuwana coraz dalej    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://images.app.goo.gl/KkPeou9vTvQKvtP27

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...