Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Blixten napisał(a):

Koło mnie wybudowali praktycznie całą dzielnicę

Jak tamtędy przejeżdżam, to się zastanawiam, jak można tak żyć, za takie pieniądze i na własne życzenie  ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

kto tam mieszka i skąd się wziął mieszkaniec tych nowych osiedli?

To proste, większość studentów pochodząca z mniejszych ośrodków zostaje w 3-miescie po skończeniu edukacji. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Aga napisał(a):

Jak tamtędy przejeżdżam, to się zastanawiam, jak można tak żyć, za takie pieniądze i na własne życzenie  ;)

Super dzielnia i taniej niż Zajezdnia czy Garnizon. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

To proste, większość studentów pochodząca z mniejszych ośrodków zostaje w 3-miescie po skończeniu edukacji. 

Jakoś nie zauważyłem żeby 3miasto pęczniało od pozostających w nim studentów po skończeniu edukacji, w dodatku tak zamożnych że od razu stać ich na zakup mieszkania.

Szacuję, że co roku kilkanaście tysięcy studentów kończy edukację w 3mieście. Założę, że wszystkich ich stać na zakup mieszkania czyli co roku potrzeba (dla nich tylko) kilkanaście tysięcy mieszkań/ domów? Przez dziesięć lat czyni to już dziesiątki tysięcy mieszkań... To absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naganiają strasznie z Energa obrót  na umowy z "bonusem" do mnie dzwonili z 8 razy w tym kilka nie odebrałem.  Sprawdziłem na necie o co chodzi, na chacie zrobiłem zgłoszenie o umowę z cennikiem urzędowym, bez żadnych opłat handlowych.
Poważna firma, a takie sztuczki.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź marszałka Holowni że nie poprze kredytu 0% już zamieszała delikatnie na rynku. Widać choćby po notowaniach giełdowych firm deweloperskich. Kilka mieszkań które obserwuje od jakiegoś czasu od poniedziałku zaliczyło mały spadek cenowy (z 21 na 19 koła, niby nie dużo, ale wyraźnie). Widać że fliperzy obawiaja się że konczy im się eldorado.

Miał wgniatać Putina w ziemię, ale wygląda na to że wgniecie tylko deweloperów. Chociaż dobre i to.

 

Ciekawe czy potężny Szymon utrzyma swoje stanowisko również po wyborach do europarlamentu. Ciekawe czy ktoś przekona jego i jego posłów, że pieniądze dla deweloperów to ponadpartyjny, nienaruszalny standard polskiej polityki. 

Póki co duży plus dla tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2024 o 14:44, leto napisał(a):

Naganiają strasznie z Energa obrót  na umowy z "bonusem" do mnie dzwonili z 8 razy w tym kilka nie odebrałem.  Sprawdziłem na necie o co chodzi, na chacie zrobiłem zgłoszenie o umowę z cennikiem urzędowym, bez żadnych opłat handlowych.
Poważna firma, a takie sztuczki.

 

Jak tylko ktoś zaczyna przedstawiać "super ofertę", "najlepszą okazję", czy inne takie, zawsze grzecznie kończę rozmowę i się rozłączam. :rolleyes:

Jeszcze na tym nie straciłem :)

 

 

17 minut temu, maciek323 napisał(a):

Zapowiedź marszałka Holowni że nie poprze kredytu 0% już zamieszała delikatnie na rynku.

Warto też wspomnieć, że w tym roku ludzie wzięli więcej kredytów niż rok temu. 

 

 

17 minut temu, maciek323 napisał(a):

Widać że fliperzy obawiaja się że konczy im się eldorado.

Kiedyś musi się skończyć, ale kiedy ? W tym roku ? Chyba jeszcze nie.   

 

17 minut temu, maciek323 napisał(a):

Póki co duży plus dla tego pana.

Też go lubię ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek323 napisał(a):

apowiedź marszałka Holowni że nie poprze kredytu 0% już zamieszała delikatnie na rynku.

 

Mnie fascynuje wiara, że ten program się wydarzy. W moim mniemaniu to był czysty kiełbatron wyborczy, a Hołownia jest teraz przedskoczkiem, który wstępnie podgotuje żabę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BelegUS napisał(a):

Tego programu w praktyce nikt nie chce. Może poza flipami i deweloperami, ale wszystko co złe dla nich to dobre dla ludzi, więc...

 

Sam jestem bardzo krytyczny wobec tego pomysłu, ale nie przesadzajmy. Jakaś tam mała grupa społeczna by skorzystała, sam znam takich. Jeden kolega z pracy mocno już ostrzył zęby na kredyt na 0 procent (w jego wypadku dosłownie zero procent bo ma 3 dzieci) na dom. Przy kredycie hipotecznym obecnie, nie wiem 9-10%, to realne 0% na dom (który i tak zamierzałby w przeciagu 2-3 lat kupić) to wręcz okazja życia z której aż głupio nie skorzystać...

 

Tak samo z BK 2% - wąska grupa ktora zarezerowała sobie mieszkania w lutym-marcu-kwietniu 2023 po starych cenach a transakcję sfinalizowała w tym niemal darmowym kredycie jest wygrana.

 

Oczywiście en masse tracą miliony ludzi, ale poza deweloperami i fliperami ktoś tam też zyskuje...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maciek323 napisał(a):

 

Sam jestem bardzo krytyczny wobec tego pomysłu, ale nie przesadzajmy. Jakaś tam mała grupa społeczna by skorzystała, sam znam takich. Jeden kolega z pracy mocno już ostrzył zęby na kredyt na 0 procent (w jego wypadku dosłownie zero procent bo ma 3 dzieci) na dom. Przy kredycie hipotecznym obecnie, nie wiem 9-10%, to realne 0% na dom (który i tak zamierzałby w przeciagu 2-3 lat kupić) to wręcz okazja życia z której aż głupio nie skorzystać...

 

Tak samo z BK 2% - wąska grupa ktora zarezerowała sobie mieszkania w lutym-marcu-kwietniu 2023 po starych cenach a transakcję sfinalizowała w tym niemal darmowym kredycie jest wygrana.

 

Oczywiście en masse tracą miliony ludzi, ale poza deweloperami i fliperami ktoś tam też zyskuje...  

Od wielu lat pracuję przy inwestycjach w przemyśle, o mieszkaniówkę otarłem się licząc ŚChE i... nie rozumiem.

 

Ludzi w Polsce nie przybywa (piszę o obywatelach i innych mieszkających stale, nie o uchodźcach i nachodźcach itp.) a mieszkań przybywa. Średnio po 130 tysięcy rocznie. Więc w ciągu dziesięciu lat średnio przybyło 1 300 000, od początku lat 90tych, szacuję że przybyło już ze 4 000 000 mieszkań oraz domów i ciągle brakuje?!

 

Fakt, wsie się wyludniają. Na wsiach w co którymś domu nikt nie mieszka albo mieszka jedna osoba lub max dwoje staruszków. Co nie znaczy, że na wsiach wcale nie są budowane nowe domy jednorodzinne a nawet wielorodzinne!

 

PS. Byłem w odwiedzinach u przyjaciół w Gdańsku, Łostowice Lipce Orunia, tamte okolice. Jestem w szoku ile tam od poprzednich odwiedzin nie tylko wielorodzinnych domów mieszkalnych zostało już zbudowanych i zasiedlonych, oraz że kolejne są nadal budowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Dla tych co nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi :thumbup:

 

Przed I Wojną Światową niejaki fabrykant Poznański w Łodzi też chciał wyłożyć podłogę w jednej z sal swojego pałacu złotymi rublami. Napisał więc do cara pismo o zgodę z pytaniem którą stronę monety dać na górze - tę z orłem, czy tę z portretem cara. Dostał zgodę, ale z zastrzeżeniem, że monety mają być ustawione pionowo...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że założenie konta firmowego to będzie formalność, (pko bp). Zderzenie z rzeczywistością było mocne.
Przez tel się nie da, przez komputer się nie da, w placówce wniosek odrzucony, bez podania przyczyny. Jeszcze telefony.. próby. Ale na cuda chyba nie ma co liczyć.
Konto miało być dla żony, która w PL mieszka 7 lat, karta stałego pobytu, pesel, profil zaufany, konto osobiste.. 
I nic z tego.  Chyba stworzymy mikro rachunek i na tym się skończy.

Edytowane przez leto
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leto napisał(a):

Myślałem że założenie konta firmowego to będzie formalność, (pko bp). Zderzenie z rzeczywistością było mocne.
Przez tel się nie da, przez komputer się nie da, w placówce wniosek odrzucony, bez podania przyczyny. Jeszcze telefony.. próby. Ale na cuda chyba nie ma co liczyć.
Konto miało być dla żony, która w PL mieszka 7 lat, karta stałego pobytu, pesel, profil zaufany, konto osobiste.. 
I nic z tego.  Chyba stworzymy mikro rachunek i na tym się skończy.

Może małżonka dostała bana z... ABW? :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKO BP, 3 razy odmowa i na końcu adnotacja by więcej nie próbować. Rejestrujemy na koncie osobistym. Człowiek chce dobrze.. a to jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, QbaqBA napisał(a):

O nie! Przez polski sejm nie przeszło coś co uderzałoby w kręcących lody na nieruchomościach?!

Kto w szoku ręka do góry... ;)

 

Wyższe koszty transakcyjne ostatecznie uderzają w klientów, a nie w pośredników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...