Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Blixten napisał(a):

Chciałem kupić ziemniaki w Biedrze. 
Wybrać można było albo niemieckie albo hiszpańskie, polskich nie było :blink: Czy nam już nawet ziemniaków nie opłaca się uprawiać, czy o co chodzi ? 

Sprawdzałeś jakie są w Lidlu? :mrgreen:;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał(a):

Sprawdzałeś jakie są w Lidlu? :mrgreen:;)

 

To było pytanie natury ekonomicznej, a nie politycznej :)

 

 

 

Do Lidla mam dalej ;) 

 

 

 

 

 

P.S. Zamiast ziemniaków, na obiad był ryż :yahoo:

Edytowane przez Blixten
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie być takimi USA, nie? Można sobie albo ogłosić bankructwo albo je zawiesić albo odwołać albo... zbankrutować jakieś inne państwo albo i całą gospodarkę na Ziemi. Nazywając to globalnym kryzysem.

Niewypłacalność USA. Senat oddalił widmo bankructwa największej gospodarki świata - Biznes w INTERIA.PL

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament RTV płaci co trzeci zobowiązany. Ponad milion tego nie robi - Biznes w INTERIA.PL

 

Analityk ze mnie żaden ale rachować jeszcze potrafię. Raczej.

 

Brak wpływów od niepłacących to 264,60 (radio i tv za rok) x828000=219 088 800 zł. Tymczasem za 2022 rok rekompensata dla mediów publicznych z tytułu braku wpływu środków z abonamentu, zgodnie ze sprawozdaniem KRRiT, wyniosła 1 995 000 000 zł.

 

Z jakiego powodu TVPiS dostał "górką" 1 775 911 200 zł? W NIK nie przyszło nikomu do głowy żeby policzyć tak jak ja policzyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Abonament RTV płaci co trzeci zobowiązany. Ponad milion tego nie robi - Biznes w INTERIA.PL

 

Analityk ze mnie żaden ale rachować jeszcze potrafię. Raczej.

 

Brak wpływów od niepłacących to 264,60 (radio i tv za rok) x828000=219 088 800 zł. Tymczasem za 2022 rok rekompensata dla mediów publicznych z tytułu braku wpływu środków z abonamentu, zgodnie ze sprawozdaniem KRRiT, wyniosła 1 995 000 000 zł.

 

Z jakiego powodu TVPiS dostał "górką" 1 775 911 200 zł? W NIK nie przyszło nikomu do głowy żeby policzyć tak jak ja policzyłem?

Myślę, że w NIKu już dawno na to wpadli, ale Ameryki dzięki temu nie odkryją, bo w tylu instytucjach i SSP są takie wałki, że stajnia Augiasza zdaje się być przy tym pikusiem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

A gdyby tak zacząć płacić? Zniknął by powód dotowania z budżetu. Tylko, że samo dotowanie by nie ustało bo oni już inaczej nie chcą.

 

Istnienie tego haraczu to kompletny idiotyzm, generuje tylko koszty ściągania i obowiązki dla obywateli, a i tak kasa zawsze leciała z budżetu państwa. Można było to dawno temu zlikwidować i dać większą dotację - jeżeli już musimy utrzymywać media państwowe (bo publicznych i tak nigdy nie było). Ja tego nigdy w życiu nie zapłaciłem i nie zapłacę     

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, miki84 napisał(a):
31 minut temu, GREGG napisał(a):

Ja tego nigdy w życiu nie zapłaciłem i nie zapłacę     

Ja też, ale najgorzej maja ci którzy przestali płacić, znam przypadki zajęć komorniczych na rachunkach... 

Prowadzący działalność gospodarczą są łatwym celem i oni płacą. Nie rozumiem jak w KRRIT wyliczyli te 2 384 000 zobowiązanych do płacenia, gdy np. pod jednym dachem mieszkają dwie rodziny albo i trzy i każda ma swoje radio i tv? Ale i poprzedni bolszewicy nie takie abrakadabry wymyślali.

 

PS. Gdy wyprowadzałem się z poprzedniego miejsca zamieszkania wyrejestrowałem się poprawnie z tego idiotyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, GREGG napisał(a):

A Star Wars nie oglądasz czasem? :biglol:

 

Na komórce pewnie ;)

 

No jak można w dzisiejszych czasach mieć telewizję ?, skoro main stream nakazał używać tylko streamingi, podcasty, instagramy i tiktoki.

A w korpo jesteś poza kręgiem, jak nie wiesz nic o np. "Sukcesji" ;) O tym co w Tvn turbo, Discovery, czy Roland Garros nie pogadasz.

Telewizja to wiocha, przewijanie fimików na tiktoku to jest dopiero światowe :facepalm:

  • Zmieszany 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dako napisał(a):

I tablety, nie zapominajcie o tabletach!

 

Za duże, a i w metrze, czy tramwaju ktoś pomyśli że e-booka czytasz i cię weźmie za człowieka starej daty.

Tiktok lepiej w pionowej orientacji, wtedy wszyscy wiedzą, że jesteś ok i pewnie nie masz telewizora ;) 

  • Haha 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...