Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, leto napisał:

Subleo Wygrał. Nie chcą zajechać gospodarki, przez gwałtowne podwyżki. Może jest w tym jakiś sens.. w stylu "gotowania żaby"

Żaba jest gotowana już ze 7 lat. Co może się stać gdy zabraknie do podrzucenia pod garnek drukowanego opału?

 

1 minutę temu, Blixten napisał:

To, ile leją dobrze pamiętam od ostatniej wizyty sąsiada, z którym wypiliśmy po 0,7 na głowę :facepalm:

Chwalisz się czy żalisz ;) ? Jakiś czas temu na Łostowicach, gdy zajechałem do dawno nie widzianych przyjaciół, to się obudziłem następnego dnia około 10 rano choć zazwyczaj budzę się około piątej. A jaki byłem wtedy... wyspaaaany! :biglol:

 

Sąsiad przyjaciół też uczestniczył.

 

I było budżetowo, żeby nie był off topics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci bandyci z RPP zamiast podnosić normalnie stopy, tak jak powinno się to zrobić o 4.00-5.00 PP robią jakieś głupstwa w stylu 0,50 co miesiąc. 

Stopy dużo poniżej inflacji to zbrodnia na wszystkich oszczędzających, na milionach emerytów których coroczna waloryzacja będzie kilka procent poniżej inflacji itp....

 

Mam nadzieję że odpowiedzialni za tak okrutną i bezsensowną politykę będą wisieć, bo to im się należy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyty/tani pieniądz napędzają gospodarkę. Jak walną z grubej rury to.. inwestycje będą odłożone w czasie, wzrośnie bezrobocie. Chociaż nie wiem czy NBP powinno się tym przejmować, wydaje mi się że nie..
Błędem było schodzenie do tak niskiego poziomu stóp, i nie reagowanie w porę na wskaźniki inflacyjne.. Nazwałbym to wielką kompromitacją rady NBP, i powodem do jej zdymisjonowania, a nawet pociągnięcią do odpowiedzialności "karno-sądowej", ale to tylko moje pobożne życzenia..
Sam bym wolał żeby podwyżki stóp były bardziej stanowcze, powyżej oczekiwań rynku.
 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BelegUS napisał:

Euro pójdzie w górę w najbliższym czasie czy niespecjalnie? Bo muszę wymienić trochę "na życie" (i podatki) a kurs jakiś taki ostatnio.

 

Liczyłeś, że ojczysta waluta padnie na pysk ? 

Oj, nie dobry Ty ... ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leto napisał:

Kredyty/tani pieniądz napędzają gospodarkę.

To oczywiste, ale zostało to za bardzo puszczone na żywioł. Do pewnego stopnia nawet drukowanie pustego pieniądza też napędza gospodarkę (chwilowo), ale to nie jest argument za tym żeby to robić, ani tym bardziej żeby to robic stale lub długo.

 

Są też inne, bardziej wysublimowane metody wspierania gospodarki i jej napędzania niż pusty pieniądz czy zerowe stopy, metody które nie wiążą się ze stratami dla milionów obywateli.

 

Niskie stopy zbyt długo uderzały w oszczędzających, ale teraz jak widać zaczną też rykoszetem uderzać w zakredytowanych.... i w cała gospodarkę.

 

Chociaż już coraz więcej poważnych ekonomistów napomyka o tym, żeby na rok-dwa zamrozić po prostu WIBOR na zerowym, lub bliskim zeru poziomie?

Nie da się? Oczywiście, że się da! Dodatkowo ta ekipa która to zrobi ma wygrane wybory w kieszeni.

 

ZEROWY WIBOR plus  brak pieniedzy z KPO bardzo realnym stwarzają wariant turecki czy nawet wenezuelski nad Wisłą....

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...