Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, skwaro napisał(a):

A ja wcale nie napisałem że ten rurociąg jest zły, wyraźnie zaznaczyłem że krytykuję coś zupełnie innego.

Forumowicz @Blixten słusznie napisał że niemiaszki dbają tylko w własny interes i wkleił artykuł o ich sprzeciwie w stosunku do planowanego rurociągu Płock-Gdańsk.

Ty nie odniosłeś się do tematu, tylko w swoim stylu zjechałeś linka że jest klickbaitowy.

Czyli cytując klasyka:

22 godziny temu, skwaro napisał(a):

a merytoryki jak zwykle zero :)

Zawsze sceptycznie patrzyłem na teorie prawicowców, że Niemcy to samo zło itd....

Ale teraz po ich wygibasach z Nord Streamami i Energiewende zaczynam zmieniać zdanie i zgadzam się z @Blixten - zawsze chodziło im o własny interes, używali UE do osiągnięcia własnych celów. Kto tego teraz nie widzi to ślepy naiwniak.

Masz tu Wiecha - facet raczej z twojej bajki wielki orędownik antropocentrycznego ocieplenia. I po raz pierwszy zgadzam się w 100% z tym co napisał.

Cytat

Prawie rok po wysadzeniu Nord Streamów warto przypomnieć jedną rzecz: mamy - jako Europa - unikalną szansę na ostateczne zerwanie z niemieckim modelem transformacji energetycznej. I powinniśmy to zrobić. Dlaczego? Model niemiecki (Energiewende) premiował gospodarczo w zasadzie tylko jedno państwo UE - Niemcy. Reszta krajów członkowskich w wizji Berlina była mniej lub bardziej uzależniona od gospodarki niemieckiej (przynajmniej do tego dążono), a przez to - i od niemieckiej polityki. Energiewende nie brała w rachunek kosztów politycznych wynikających z głębokiego oparcia się na współpracy z niebezpieczną i agresywną Rosją. Co ważne: koszty te były doskonale widoczne. Jednakże celowo nie były brane pod uwagę. Niemiecka transformacja energetyczna jest nieefektywna - lepsze efekty i to w zakresie redukcji emisji, i to w zakresie cen energii można osiągnąć bez politycznych narzutów w postaci walki z atomem czy wspierania gazu jako paliwa przejściowego. Ekspansjonizm Energiewende, będący integralną częścią tego modelu, realizowany siłą państwa niemieckiego, naruszał traktatowe zasady swobody kształtowania miksu energetycznego. Ostatni rok to seria widowiskowych porażek polityki energetycznej RFN (Nord Streamy, problemy z cenami energii, awaryjne budowanie terminali LNG, nawoływanie do restartu atomu). To także powody, dla których Energiewende powinna być ostatecznie odrzucona przez resztę państw UE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, skwaro napisał(a):

Ja naprawdę bym rozumiał jakby to był ktoś z rządu, albo przedstawiciel znaczącej partii, albo chociaż jakaś sonda czy coś, sam bym wtedy krytykował.

A w sprawie terminala w Świnoujściu to Niemcy protestują czy nie? Znajdziesz jakieś linki? :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Dla Ciebie mogę być kim zechcesz. :D 

 

https://www.google.com/search?q=dla+ciebie+Myslovitz&client=firefox-b-d&sca_esv=564189972&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwi4tq3A16CBAxUrFxAIHcj9CQQQ_AUoAXoECAMQAw&biw=1920&bih=1047&dpr=1#fpstate=ive&vld=cid:6adcbfb2,vid:tr5aJVB8be0,st:0

 

Jakoś tak mi się skojarzyło... :P

 

Edytowane przez RedSasza
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

zaczynam zmieniać zdanie i zgadzam się z @Blixten

 

4 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

Forumowicz @Blixten słusznie napisał że

 

al-pacino-shocked.gif.4f6a63b888263725556f4311b37ac11b.gif

 

 

4 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

niemiaszki dbają tylko w własny interes i wkleił artykuł o ich sprzeciwie w stosunku do planowanego rurociągu Płock-Gdańsk.

Ty nie odniosłeś się do tematu, tylko w swoim stylu zjechałeś linka że jest klickbaitowy.

 

Nie będę wklejał kolejnych linków o kopalniach, elektrowniach, portach, stoczniach, itp., bo pewnie okaże się, że wszystkie są  clickbaitowe, więc ... nie mówmy już o tym ... 

al-pacino-laughing-frq18f8n4rwxpaa4.thumb.gif.03f494a27d5840b17ebaa88abb3a8bde.gif

 

 

5 godzin temu, Jaca68 napisał(a):

Niemcy to samo zło itd....

Tego nigdy nie powiedziałem, a nawet gdyby tak było, interesy można robić nawet z samym diabłem - tylko trzeba wiedzieć jak. 

Każdy myśli o własnym interesie i dla mnie nie jest to żadne odkrycie, i za to nie mam pretensji do Niemców, ewentualnie o sposób w jaki to robią. 

Boli mnie za to jak duża część Polaków ma zaszczepione w głowie, że to my bardziej potrzebujemy ich niż oni nas - dając się przy tym wykorzystywać na nierównych warunkach. 

 

the-godfather-al-pacino-neck-tie-rk5lq43f62g8x8y1.gif.475764ad15e247a79a9a722bb64cda4a.gif

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie są Niemcy, tylko ta część społeczeństwa polskiego, która nie uważa ich za takie samo zagrożenie jak Rosję.

Tamci wyciągają zdezelowane czołgi, a ci komisję unijną. Efekt ten sam - podporządkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaca68 napisał(a):

Forumowicz @Blixten słusznie napisał że niemiaszki dbają tylko w własny interes i wkleił artykuł o ich sprzeciwie w stosunku do planowanego rurociągu Płock-Gdańsk.

 

Ja napiszę że powinniśmy przywrócić monarchię, a poza tym to całe to fandzolenie o rodzinie Ulmów przez weekend było wybitnie męczące.

 

Na tej podstawie powinny powstać artykuły że Paliaki są zwolennikami obalenia demokracji oraz że Polska definitywnie kończy z wartościami rodzinno-katolickimi robiąc skok przez płot i zwrot przez lewą piętę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BelegUS napisał(a):

 

Ja napiszę że powinniśmy przywrócić monarchię, a poza tym to całe to fandzolenie o rodzinie Ulmów przez weekend było wybitnie męczące.

 

Na tej podstawie powinny powstać artykuły że Paliaki są zwolennikami obalenia demokracji oraz że Polska definitywnie kończy z wartościami rodzinno-katolickimi robiąc skok przez płot i zwrot przez lewą piętę.

Nie wytłumaczysz, bronisz Niemców i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BelegUS napisał(a):

to całe to fandzolenie o rodzinie Ulmów przez weekend było wybitnie męczące.

 

Pewnie ich duchy nie dają Ci spać, bo raczej nie sumienie. 

Wytłumacz mi (może nie tutaj, może w "w pogoni za...") dlaczego męczy Cię poświecenie całej rodziny Polaków, a nie męczy cię przekłamywanie proporcji ? 

 

26 minut temu, BelegUS napisał(a):

Paliaki są zwolennikami obalenia demokracji

Co za bzdury. :facepalm:

Przypominam, podpowiadam, tłumaczę, wyjaśniam, kolejny raz, bo do Ciebie również nie dociera, bo nie rozumiesz, bo nie widzisz - jakich tu jeszcze przemądrzałych zwrotów się używa ? :OO: :biglol: - że demokracja polega na słuchaniu i szanowaniu argumentów obu stron, a nie tylko jednej. 

Zapisz sobie to gdzieś i powtarzaj tak często, żeby nie zapomniał i nie pisał za 5 minut znowu tego samego  :P

 

Paniał ili niet ? :D

 

 

P.S.

 

A może teraz ktoś coś o inflacji lub deflacji, jakimś kryzysie, bo ktoś zaraz zaprotestuje, że odchodzimy od gospodarczego tematu wątku - a przypominam, że ta część dyskusji zaczęła się od krytyki Niemców naszego rurociągu :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blixten, spójrz na artykuł o rodzinie Ulmów na Onecie (tak, wiem, zły i niemiecki), ale jakoś się dało napisać wyważony artykuł, który pokazuje jak było naprawdę, bez udawania i ukrywania niewygodnych faktów. Nie wydaje Ci się że tak jest uczciwiej i nikt się nie przyczepi że nie napisałeś wszystkiego i że zakłamujesz historię? Moim zdaniem taka właśnie narracja pokazuje kontekst i jak wielki to był wyczyn. To co Ty proponujesz od razu można zdyskredytować, co trochę z premedytacją wczoraj zrobiłem, żeby Ci pokazać mechanizm. I tak właśnie moim zdaniem to działa na świecie, a pisząc w ten sposób jak w artykule wyprzedzasz innych adresując od razu zarzuty i blokując krytykę. Np ale jak w starym kawale ja to truskawki cukrem posypuję :)

 

Edit: link dla leniwych:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rodzina-ulmow-zaplacila-najwyzsza-cene-wydal-ich-policjant/qn46n0f

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Blixten napisał(a):

Pewnie ich duchy nie dają Ci spać, bo raczej nie sumienie. 

 

17 minut temu, Blixten napisał(a):

Co za bzdury. :facepalm:

 

Ej, @Blixten, wiesz co... dam Ci drugą szansę, bo poniedziałek jest, może kawy jeszcze nie wypiłeś albo coś. Specjalnie zmienię formatowanie żeby było łatwiej zrozumieć. I dodam parę nawiasów z tłumaczeniem w gratisie.

 

1 godzinę temu, BelegUS napisał(a):

Ja (randomowy nieistotny Polak, jak randomowy nieistotny Niemiec z artykułu który wstawiłeś) napiszę że powinniśmy przywrócić monarchię, a poza tym to całe to fandzolenie o rodzinie Ulmów przez weekend było wybitnie męczące. Na tej podstawie (wypowiedzi mej, randomowego, nieistotnego Polaka, co jest jak randomowy nieistotny Niemiec z artykułu który wstawiłeś) powinny powstać artykuły że Paliaki są zwolennikami obalenia demokracji oraz że Polska definitywnie kończy z wartościami rodzinno-katolickimi robiąc skok przez płot i zwrot przez lewą piętę (tak jak o Niemcach powstał wstawiony przez Ciebie artykuł na podstawie wypowiedzi randomowego, nieistotnego Niemca).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BelegUS napisał(a):

dam Ci drugą szansę

 

Ty mi będziesz dawał drugą szansę ? :biglol:

 

Albo nie czytałeś wszystkiego co napisałem w tym temacie, albo Ty też nie zrozumiałeś, ale ... w sumie ... wal śmiało :biglol:

Ciekaw jestem na jakie jeszcze "rady" i "mądrości" Cię stać zamiast merytorycznie podyskutować -  przyznać lub zaprzeczyć - że Niemcy mają wpływ naszą infrastrukturę: rurociągi, elektrownie, kopalnie, porty, stocznie, itp ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Blixten napisał(a):

Ty mi będziesz dawał drugą szansę ? :biglol:

 

Albo nie czytałeś wszystkiego co napisałem w tym temacie, albo Ty też nie zrozumiałeś, ale ... w sumie ... wal śmiało :biglol:

Ciekaw jestem na jakie jeszcze "rady" i "mądrości" Cię stać zamiast merytorycznie podyskutować -  przyznać lub zaprzeczyć - że Niemcy mają wpływ naszą infrastrukturę: rurociągi, elektrownie, kopalnie, porty, stocznie, itp ?  

 

Nikt z tym nie polemizuje. Polemizuje z idiotycznym artykułem który wstawiłeś a który jest bardzo kiepskim na to dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BelegUS napisał(a):

 

Nikt z tym nie polemizuje. Polemizuje z idiotycznym artykułem który wstawiłeś a który jest bardzo kiepskim na to dowodem.

No to przecież od początku staram mu się to wytłumaczyć, ale nie dociera :) i tak ak jest za każdym razem, czy o Niemcach, czy o Żydach, czy o dowolnym innym temacie. Spróbuj skrytykować i włącza się szufladka, koniec, kropka, nie wytłumaczysz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BelegUS napisał(a):

Polemizuje z idiotycznym artykułem który wstawiłeś a który jest bardzo kiepskim na to dowodem.

:biglol:

1 minutę temu, skwaro napisał(a):

No to przecież od początku staram mu się to wytłumaczyć, ale nie dociera :) i tak ak jest za każdym razem, czy o Niemcach, czy o Żydach, czy o dowolnym innym temacie. Spróbuj skrytykować i włącza się szufladka, koniec, kropka, nie wytłumaczysz. 

 

:biglol:

 

I tak sobie tłumaczcie utwierdzając się wzajemnie w przekonaniu, że macie racje. :biglol: 

Przecież nie napiszę, że to dziecinne jest, bo zaraz będzie pretensja, że to nie na argumenty i ad wiekum  :mrgreen:

 

 

To jak z tą inflacją ? recesją ? 

Kupować, sprzedawać ? :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wodorowa stacja paliw w Polsce. - Motoryzacja w INTERIA.PL

 

A propos kupowania wodoru na kilogramy. Czy ktoś mi pomoże zrozumieć dlaczego kiedyś płaciłem za m3 gazu ziemnego zatłoczonego mi do palnika aż jednego roku musiałem zacząć kupować ten gaz odmierzony w kWh, przeliczony z m3 które pokazał gazomierz, z użyciem współczynnika konwersji który nie wiadomo skąd właściwie pochodzi i dlaczego taki jest?

 

Dlaczego nie kupuję benzyny odmierzonej w kWh albo i w kilogramach?

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skwaro napisał(a):

tak jest uczciwiej


Podzielam w ogólności i szczegółach. Uważam, że tu właśnie o uczciwość chodzi. Jeśli ktoś mordował Żydów i akurat nie był Niemcem, to trzeba umieć to przyznać i napiętnować. Jak ktoś donosił i pośrednio w ten sposób doprowadzał do ich mordowania, też trzeba umieć. I naturalnie trzeba też koniecznie podkreślać zasługi. Choć akurat z tym jakoś nie ma większego problemu, toteż niespecjalnie zachodzi potrzeba upominania się o to.

 

Czy te niewątpliwe zasługi bilansują wyrządzone zło? Moim zdaniem nie. Czy jak regularnie i obficie wspieram schronisko, to mogę kopnąć psa i to jest jakby spoko? Bo mam zasługi? Nie. Zło nazywamy i piętnujemy, a dobro czynimy i doceniamy. Proste i uczciwe. W ogóle nie widzę przestrzeni do jakiejkolwiek rozmowy rozsmarowującej (w celu zneutralizowania) jakiekolwiek zbrodnie jakiegokolwiek narodu.

 

A z gospodarczych - bardzo się cieszę, że kredytobiorcy produktów walutowych zaczęli przegrywać z bankami w sądach. Będzie sprawiedliwiej.

Edytowane przez B-52
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, B-52 napisał(a):


Podzielam w ogólności i szczegółach. Uważam, że tu właśnie o uczciwość chodzi. Jeśli ktoś mordował Żydów i akurat nie był Niemcem, to trzeba umieć to przyznać i napiętnować. Jak ktoś donosił i pośrednio w ten sposób doprowadzał do ich mordowania, też trzeba umieć. I naturalnie trzeba też koniecznie podkreślać zasługi. Choć akurat z tym jakoś nie ma większego problemu, toteż niespecjalnie zachodzi potrzeba upominania się o to.

 

Czy te niewątpliwe zasługi bilansują wyrządzone zło? Moim zdaniem nie. Czy jak regularnie i obficie wspieram schronisko, to mogę kopnąć psa i to jest jakby spoko? Bo mam zasługi? Nie. Zło nazywamy i piętnujemy, a dobro czynimy i doceniamy. Proste i uczciwe. W ogóle nie widzę przestrzeni do jakiejkolwiek rozmowy rozsmarowującej (w celu zneutralizowania) jakiekolwiek zbrodnie jakiegokolwiek narodu.

 

 

 

Uczciwie ?  :biglol:

Dla kogo ? 

 

Uczciwie byłoby dopiero wtedy gdyby każdy każdego nie tylko przeprosił za to co złego zrobił, ale i zapłacił za wyrządzone szkody i krzywdy. 

My mamy przepraszać wszystkich dookoła, zwracać Żydom, ale już Niemcy nam nie muszą ?

A przecież to Niemcy wyrządzili Polakom większe szkody, niż Polacy Żydom. 

 

Nikt trzeźwy na umyśle nie ucieka od prawdy, że byli Polacy, którzy ryzykowali i płacili życiem za pomoc Żydom, a inni ich wydawali dla zysku. Jedno czego nie dostrzegasz, to proporcje, którymi zaczyna się coraz bardziej manipulować wiadomo w czyim interesie.  

A gdy ktoś o tym mówi, z automatu jest antysemitą, germanofobem, pisiorem albo jak tutaj na forum, głupkiem jeśli ktoś widzi rzeczy inaczej niż forumowi "mędrcy". 

 

Do absurdu doszło Panowie  ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blixten napisał(a):

Uczciwie ?  :biglol:

Dla kogo ? 

Dla siebie i świata.

 

9 minut temu, Blixten napisał(a):

My mamy przepraszać wszystkich dookoła, zwracać Żydom, ale już Niemcy nam nie muszą ?

Nie uważam tak. Nic podobnego nie napisałem, ani nawet nie sugerowałem. Nie chcę zaczepiać, ale jeśli uważasz, że jednak napisałem, zacytuj.

 

10 minut temu, Blixten napisał(a):

Jedno czego nie dostrzegasz, to proporcje

Dostrzegam bardzo wyraźnie i nie kwestionuję. Tyle że, powtarzam i wyjaśniam ponownie, 100 uratowanych nie usprawiedliwia moim zdaniem zamordowania pięciu. Pierwsze to czyny chwalebne, a drugie to zbrodnie, które będąc uczciwym, trzeba umieć nazwać i napiętnować. Nic więcej. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, B-52 napisał(a):

Dla siebie i świata.

 

Nie uważam tak. Nic podobnego nie napisałem, ani nawet nie sugerowałem. Nie chcę zaczepiać, ale jeśli uważasz, że jednak napisałem, zacytuj.

 

Dostrzegam bardzo wyraźnie i nie kwestionuję. Tyle że, powtarzam i wyjaśniam ponownie, 100 uratowanych nie usprawiedliwia moim zdaniem zamordowania pięciu. Pierwsze to czyny chwalebne, a drugie to zbrodnie, które będąc uczciwym, trzeba umieć nazwać i napiętnować. Nic więcej. 

 

W porządku, nikt tu nie mówi o usprawiedliwianiu zbrodni, tylko o proporcjach, których trzeba bronić przed fałszowaniem. 

Popatrz sam jak my się przyznajemy do winy, a jak inni niechętnie i jaki jest tego efekt.  

My mamy Idę, Pokłosie i znalazłabym więcej podobnych gdyby nie późna pora, które trafiają do żydowskiej młodzieży i która potem przyjeżdża do Polski i boi się wyjść na ulicę, bo wszystkich uważa za potomków morderców i fanatycznych antysemitów.

Słyszałeś komentarz izraelskiej piosenkarki, która dostała najwyższą ocenę od Polski na Eurowizji ?

Dlaczego tak źle nas postrzega ? Bo trafia do niej Ida i Pokłosie, ale już o takich Ulmach czy innych jak widać nie słyszała.  

To nie jest odosobniony przypadek - tak widzą nas Żydzi, bo takie, a nie inne sygnały im wysyłamy. 

 

I dlatego właśnie wg mnie trzeba mówić o jednym i o drugim, wysyłać w świat prawdziwe informacje w prawdziwych proporcjach żeby nie zatrzeć prawdy i żeby Żydzi mieli pełen obraz Polaków. 

Mówiłem już kiedyś, że moja rodzina pomagała nie tylko Żydom (ale nawet i Ruskom, co przypłaciła zdrowiem), a moim prawdziwym przyjacielem od 6 klasy podstawówki jest Żyd i nie dam z siebie zrobić antysemity jakby chciała tego propaganda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...