Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy w kraju stabilny system prawny, kwitnącą gospodarkę, mądrych polityków u steru, świetną ochronę zdrowia i solidny system edukacji dający szerokie perspektywy rozwoju, 500 zł miesięcznie na każde dziecko i jeszcze dodatek węglowy. Totalnie nie rozumiem dlaczego ludzie tak niechętnie się rozmnażają, może to faktycznie ta hipergamia jest przyczyną.
 

  • Super! 2
  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Efti napisał(a):

Mamy w kraju stabilny system prawny, kwitnącą gospodarkę, mądrych polityków u steru, świetną ochronę zdrowia i solidny system edukacji dający szerokie perspektywy rozwoju, 500 zł miesięcznie na każde dziecko i jeszcze dodatek węglowy. Totalnie nie rozumiem dlaczego ludzie tak niechętnie się rozmnażają, może to faktycznie ta hipergamia jest przyczyną.
 

To wina Tuska, że @Efti nie rozumie.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Dzisiaj zadrżała mi dłoń gdy czytnik odczytał cenę małego (12 cm) rondelka - 48,50

Oj tam jakiś rondelek,przynajmniej coś wartościowego,zupę można ugotować pomidorową z rosołu z wczoraj,a nie tam jakieś plastikowe chromowane napisy na klapę bagażnika Subaru z ASO za prawie 8-stówek.:facepalm:

Co tam tyle kosztuje,plastik,chrom czy fracht z JPN,VAT,tarcza solidarnościowa czy podatek kastralny.Co składa się na tą wybitną cenę końcową?

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, olo11 napisał(a):

Oj tam jakiś rondelek,przynajmniej coś wartościowego,zupę można ugotować pomidorową z rosołu z wczoraj,a nie tam jakieś plastikowe chromowane napisy na klapę bagażnika Subaru z ASO za prawie 8-stówek.:facepalm:

Co tam tyle kosztuje,plastik,chrom czy fracht z JPN,VAT,tarcza solidarnościowa czy podatek kastralny.Co składa się na tą wybitną cenę końcową?

Mały rondelek jest w domu potrzebny żeby manżelka mogła sobie podgrzać ociupinę mleka do kawy. Poprzedni emaliowany rondelek dogorywa, wstyd pokazać jak korozja zżera mu uchwyt. W końcu chyba kupię mały emaliowany kubek albo jeszcze lepiej - znajdę taki w swoich starych gratach turystycznych.

 

Chromy zawsze były drogie i wskazywały na luksus więc kto bogatemu zabroni kupować chromowane coś do Subaru za 8-stówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo za mocno ingeruje w nasze życie..  Rola państwa powinna sprowadzać się do administracji, a nie dobrego ojca który kupi laptopa, węgiel, da 500+
To jest chore.. pokazuje że jako społeczeństwo naprawdę jesteśmy do kitu. W latach 90tych, nigdy bym nie przewidział że do tego dojdzie.. Miało być lekkie nowoczesne państwo, ograniczenie biurokracji i korupcji, na wzór Stanów Zjednoczonych. 

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leto napisał(a):

Państwo za mocno ingeruje w nasze życie..  Rola państwa powinna sprowadzać się do administracji, a nie dobrego ojca który kupi laptopa, węgiel, da 500+
To jest chore.. pokazuje że jako społeczeństwo naprawdę jesteśmy do kitu. W latach 90tych, nigdy bym nie przewidział że do tego dojdzie.. Miało być lekkie nowoczesne państwo, ograniczenie biurokracji i korupcji, na wzór Stanów Zjednoczonych. 

tylko proszę wskaż państwo gdzie procesy, które zachodzą nie idą w tą stronę bo większość rozwiniętych państw ma właśnie taki model i idzie wszystko w kierunku zwiększenia jego roli, patrz to co planuje nam zrządzić UE (wskażą czy jeździć, ile jeździć, w czym mieszkać, czym ogrzewać itd., co jeść i czemu mają to być również owady itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Blixten napisał(a):

Pamiętasz kto to obiecywał ?

Ktoś kto przegrał wybory, JKM. Ale też paru publicystów wskazywało taki kierunek rozwoju. Wydawało mi się to oczywiste, w jakim kierunku powinniśmy byli zmierzać. I może przez pewien czas to się udawało.. prywatyzacja, jaka by nie była, przebiegała w stronę wolnego rynku. Ale to już zostawmy, bo to wywołuje bardzo dużo emocji..
EU to też miała być wspólnota gospodarcza, swobodna wymiana kapitału, wiedzy i zasobów ludzkich, na wzór Stanów zjednoczonych- byśmy mogli z nimi konkurować. A wyszło jak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luku napisał(a):

jaki? "dawanie" ludziom pieniędzy? Czy może bardziej NIE ZABIERANIE (czyli obniżanie podatku)? bo dla mnie zasadnicza różnica

wystarczy popatrzeć na rozbudowaną i rozdmuchaną politykę socjalną/opiekuńczą bo o tym napisałem. Niektórym się wydaje, że tylko u nas jest 500+ i inne socjale a tak naprawdę socjal jest rozdmuchiwany w większości państw np. europy

Edytowane przez markos007
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał(a):

wystarczy popatrzeć na rozbudowaną i rozdmuchaną politykę socjalną/opiekuńczą bo o tym napisałem. Niektórym się wydaje, że tylko u nas jest 500+ i inne socjale a tak naprawdę socjal jest rozdmuchiwany w większości państw np. europy

zgadzam się, ja w ogóle jestem złym kandydatem do rozmowy bo uważam że jakikolwiek socjal w postaci dawania pieniędzy powinien zostać zlikwidowany :D oczywiście mówię tu o osobach które są zdolne do pracy i nie muszą się opiekować kimś kto nie jest. Ale to abstrahując.

Po prostu wydaje mi się, że u nas ten socjal jest "bardziej głupszy" niż gdzie indziej

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luku napisał(a):

Po prostu wydaje mi się, że u nas ten socjal jest "bardziej głupszy" niż gdzie indziej

 

Widzimy pewne zjawiska z bliska i bardziej nas irytują, ale myślę, że w wielu krajach jest jeszcze gorzej niż u nas, mimo że od paru lat usilnie staramy się wskoczyć na tory wiodące w stronę minionego ustroju 

 

Ogólnie współczuję młodym pokoleniom, którym przyjdzie kiedyś za to wszystko słono zapłacić  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...