Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Blixten napisał:

Mam wrażenie, że za wiarygodne uznajesz tylko te, które mówią o spadkach, szczególnie tych spektakularnych ;) 

Wskaż mi mój jeden post mówiący o tym że przewiduję spektakularne spadki cen małych mieszkań w Warszawie. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Ale upewnię się  - wiesz że w raporcie jest średnia z całej Warszawy? Oczywistym jest że trafiają się ceny niższe niż w raporcie ale i wyższe i wszystko zależy od stanu, wyposażenia i lokalizacji. Ale nie to jest tu najistotniejsze.  Istotna jest nie sama kwota tylko procent wzrostu i to staram się pokazać jako wyznacznik czy ceny mieszkań stanieją czy wzrosną.

Nie sądzę aby ul. Wałbrzyska albo Bielany w tym miejscu gdzie mieszkanie ma siostra były poniżej średniej warszawskiej, zarówno jak chodzi o cenę najmu jak i sprzedaży nieruchomości. 

Jasne pojawił się game-changer przez wojnę na Ukrainie. Na chwilę stawki wzrosły, o ile realnie to sprawa dyskusyjna.

 

Rok, czy też może juz dwa lata wcześniej była sytuacja odwrotna. Pojawił się covid, studenci wyjechali, firmy przeszły na home-office. Wiesz co się działo wtedy na rynku najmu? Ja wiem, z pierwszej ręki, bo byłem wtedy i najemcą i wynajmującym, dodatkowo zajmowałem się wynajmem dwóch innych mieszkań członków rodziny mieszkających na stale za granicą. Trzy mieszkania opróżniły mi się w przeciągu miesiąca.  Mieszkania nawet ładne w ścisłym centrum stały puste i nie było chętnych nawet za 1500 (z czynszem) na kawalerkę przy samym metrze Centrum.

Więc takie zaklinanie, powtarzanie jak mantra "że może tylko rosnąć" jest bardzo krótkowzroczne, myślenie życzeniowe.

Deweloperzy też myśleli że im będzie tylko rosnąć, a juz spada. A jak doliczą sobie koszt kredytu i inne rosnace koszty, to te bajońskie zyski które osiągali już raczej się skończyły. W gospodarce nie ma perpetum mobile i na pewno nie jest nim rynek nieruchomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, QbaqBA napisał:

Fajnie! Co wpłynęło na taki wzrost zainteresowania Waszymi usługami?

 

Odroczone przeglądy/remonty jednostek z powodu pandemii nałożyły się z tymi planowymi, do tego na większości instalujemy wymagane nowymi regulacjami urządzenia uzdatniania wód balastowych co wymaga dłuższego postoju w stoczni (2-3 tygodni) więc stąd taka kumulacja :)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, B-52 napisał:

8 miesięcy to naprawdę niezły wynik, jak na aktualny stan wymiaru sprawiedliwości.

Mi jakiś czas temu przysłali swoje wewnętrzne pismo (sic!) żeby jakiś urzędnik wezwał wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku o list mazalny :)Chyba nie muszę mówić, że list był dołączony do wniosku i wymieniony na liście załączników. Wysłałem im litościwie ponownie kopię listu i pisemko żeby się trochę ogarnęli bo nie dość że zgubili list to wysłali mi nie to pismo co trzeba, no i sprawa wisi kolejnych kilka miesięcy, a w KW wpis nadal nie jest wykreślony :)

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

Same kapcie gotowe do rejsu przez przekop. :yahoo:

Na razie to szukają "odważnego" kapitana, co się podejmie poprowadzenia barki z węglem przez przekop na jego otwarciu i popłynie nią do Elbląga. Tylko na podejściu do Elbląga jest 1,7m i zero oznakowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blixten napisał:

 

Jak założysz właściwe okulary, to na tym zdjęciu znajdziesz kilka jednostek niespełniających wymaganych; długości, szerokości jak i zanurzenia :OO:

Po co właściwie je zbudowali, skoro osią myślenia kreatywnego jest teraz tor wodny Przekopu Mierzei Wiślanej? 

4 godziny temu, skwaro napisał:

Na razie to szukają "odważnego" kapitana, co się podejmie poprowadzenia barki z węglem przez przekop na jego otwarciu i popłynie nią do Elbląga. Tylko na podejściu do Elbląga jest 1,7m i zero oznakowania :)

Możliwe, że będzie to kapitan amerykańskiej jednostki a wieziony węgiel będzie... tabletkowany. :biglol:

 

Na nowym torze wodnym z Przekopu codziennie pracują ze cztery bagry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markos007 napisał:

Będzie grubo

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-wstrzymuja-produkcje-nawozow-do-odwolania,n,1000312813.html

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Grubo jest już ale można posłuchać piosenki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zrobił ANWIL i kilku dużych europejskich producentów, wszyscy wprost komunikują że to wynika z ceny gazu.

Gdzieś w alternatywnej rzeczywistości:

Cytat

Dzisiejszego ranka w Radiowej Trójce na ten temat wypowiadał się minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Szef resortu rolnictwa próbował uspokoić rolników i twierdzi, że jesienią nawozów nie zabraknie. Dodał, że przerwa wynika z potrzeby przeglądu technicznego, który i tak firma miała w planach.

 

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Efti napisał:

Podobnie zrobił ANWIL i kilku dużych europejskich producentów, wszyscy wprost komunikują że to wynika z ceny gazu.

Gdzieś w alternatywnej rzeczywistości:

 

Nawozów nie brakowało i nie zabraknie, bo rolników i tak już nie jest na nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...