Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Struktura tego jest dosyć skomplikowana.. 
"NREP Income+ Fund is an evergreen fund that launched in September 2020 and is expected to reach EUR1 billion of commitments during Q1 2021. It is an open-ended, core-plus, Nordic real estate investment strategy, focussed on modern living, logistics and care homes. The facility is designed to provide operational flexibility to the fund and works seamlessly with the full suite of RBS International services, including banking, depositary and FX."
Wygląda to na jakiś produkt bankowy w który zamieszane są też większe podmioty..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leto napisał:

Struktura tego jest dosyć skomplikowana.. 
"NREP Income+ Fund is an evergreen fund that launched in September 2020 and is expected to reach EUR1 billion of commitments during Q1 2021. It is an open-ended, core-plus, Nordic real estate investment strategy, focussed on modern living, logistics and care homes. The facility is designed to provide operational flexibility to the fund and works seamlessly with the full suite of RBS International services, including banking, depositary and FX."
Wygląda to na jakiś produkt bankowy w który zamieszane są też większe podmioty..
 

To nie jest produkt bankowy, luksemburski oddział RBS International zapewnia im tylko usługi finansowe. Kiedyś pracowałem w tym banku, po tym jak przejechał się na CDOsach i przetrwał tylko dzięki dosypaniu prawie 50 dużych baniek GBP przez królową angielską nie inwestuje w tego typu produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam parę lat temu było modne inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Miał być to świetny interes. Trudno mi powiedzieć jak teraz wygląda sprawa.
Chyba nie najlepiej.. [duża kasa zamrożona i koszty stałe]
Żeby nie było że jestem taki sceptyczny, znam też osoby które zakupiły działki w kraju, gdzie nie było to modne i zarobiły naprawdę tłusty hajs w przeciągu paru lat [ale nie wszędzie się da bez obywatelstwa, i trzeba uważać...].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piwozniak napisał:

@BelegUS

 

:)

 

Ta mikrokawalerka, to te cudo o powierzchni 2.5m2 ?

 

czad

 

 

dla studenta wystarczy :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leto napisał:

Pamiętam parę lat temu było modne inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Miał być to świetny interes. Trudno mi powiedzieć jak teraz wygląda sprawa.

 

Za to Hiszpanie są pewnie zadowoleni, inwestorzy im mieszkań nabudowali, a teraz mają prawo, zgodnie z którym można zająć bezkarnie pustostan i sobie w nim pomieszkiwać ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piwozniak napisał:

 

Ta mikrokawalerka, to te cudo o powierzchni 2.5m2 ?

Ano.

4 godziny temu, Dzixd napisał:

dla studenta wystarczy 

Student to teraz może u rodziców na zdalnym siedzieć :P

3 godziny temu, GREGG napisał:

No i sukces, w końcu ktoś wpadł na to, że i my możemy mieć "japońskie" prysznice

Kumpel stwierdził, że gdyby nie ścianka przy toalecie to by mógł z drabinki do muszli trafić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w parę domen internetowych. Nazwy producentów,  z rozszerzeniem kraju silnie rozwijającego się. Chciałem zadziałać w e-commerce, ale póki dom nie wybudowany.. w każdym razie domeny są moje i nikt mi ich nie zabierze. [Chyba że zapłaci].
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, subleo napisał:

Nie jako mieszkanie, lecz lokal użytkowy. Mieszkanie musi mieć min 25 m2, jak pamiętam.

 

Zgadza się, wszystkie te mikro-coś tam lokale są formalnie użytkowe

W ten sposób zamiast kawalerki o minimalnej powierzchni 25m można zrobić... 10 kawalerek (czy raczej mieszkalnych schowków na szczotki) 

 

Ale byli tacy, którzy testowali już ten format i podobno jest całkiem OK

 

 

 

  

571167a396e25272b2d27d216eedbe9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, leto napisał:

Ja zainwestowałem w parę domen internetowych. Nazwy producentów,  z rozszerzeniem kraju silnie rozwijającego się. Chciałem zadziałać w e-commerce, ale póki dom nie wybudowany.. w każdym razie domeny są moje i nikt mi ich nie zabierze. [Chyba że zapłaci].

Z całym szacunkiem, cybersquatting to nie inwestowanie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domeny zostały zakupione w dobrej wierze, na co mam dowody w postaci korespondencjii z tymi firmami. [oficjalne dystrybutorstwo] Niestety pandemia i wzrost cen spowodowały pewne problemy z utworzeniem kapitału na dalszą realizacje zadania..
Gdyby mnie chcieli wysiudać, będzie się to musiało odbyc polubownie..
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leto napisał:

Domeny zostały zakupione w dobrej wierze

Rozumiem, że chciałeś zostać ich przedstawicielem handlowym. Bo zakup domeny, aby ją później sprzedać trudno podciągnąć pod dobrą wiarę. Kolega @BelegUS ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przymar napisał:

zostać ich przedstawicielem handlowym

Taki jest plan. Robiłem rozeznanie rynku i przedstawiłem koncepcję wejścia z produktem. Legalizacja, certyfikaty, dystrybucja, etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, przymar napisał:

Bo zakup domeny, aby ją później sprzedać trudno podciągnąć pod dobrą wiarę

 

Pewnie przy jakiejś tam kwocie da się sprzedać, bo firmie nie będzie się opłacał wydawać kasę na procesy i czekać nie wiadomo ile na rostrzygnięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych moich działań, kupiłem dolary za 3,64 i sprzedałem po 4:14. Właściwie były ty pieniądze żony, ja ze swoimi oszczędnościami nie zdążyłem.  [Wcześniej wymieniałem swoje, ale nie były to tak spektakularne różnice.. chociaż była inwestowana większa kwota]
Miała to być bardziej, dywersyfikacja oszczędności, ale gdy dobijało do 4:15, to już był dla mnie moment..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GREGG napisał:

No i mamy rekord

 

Inflacja w tym wieku, tj. od 2001 r. jeszcze nigdy nie była tak wysoka. W listopadzie doszła do 7,7 proc. – podał GUS we wstępnych wyliczeniach.

 

Oczywiście to żadne pocieszenie, ale inflacja w Niemczech jest najwyższa od blisko 30 lat - wynosi wg info 6%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...