Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Tomeczke napisał:

 

Witam mam pytanie czy felgi z ET 35 i otworem centralnym 58,1 będą pasować subaru legacy

Szerokość felg? Otwór centrujący można dopasować podkładkami, koszt paru zł. 

Jezeli felga ma 7 cali szerokości, to et 35 z przodu będzie na styk, z tyłu będzie jeszcze 1cm luzu. Jeżeli jest szersza, przod może wystawac. Wiecej danych tu trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie? Właśnie trafiłem w JP, więc nim przypłyną to pewnie ze 3 miesiące minie bo teraz straszne opóźnienia są z kontenerami, ale już się jaram jak dziecko :)

Bez tytułu.png

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

A co powiecie na takie? Właśnie trafiłem w JP, więc nim przypłyną to pewnie ze 3 miesiące minie bo teraz straszne opóźnienia są z kontenerami, ale już się jaram jak dziecko :)

Bez tytułu.png

Bierz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał:

Już kupiłem :)

No i dobrze. Co do rays ze40 się jednak nie dogadałem, sprzedający się nie godził na płatność przez PayPal. Będzie coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abecer napisał:

No i dobrze. Co do rays ze40 się jednak nie dogadałem, sprzedający się nie godził na płatność przez PayPal. Będzie coś innego ;)

Nie ma tego złego... Ja wałczyłem o inny komplet, w odrobinę gorszym stanie, ale wyszedł poza budżet, trafiły się te za parę stów mniej :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrusz napisał:

A ja zdobyłem takie i zamierzam przemalować na złoto :)

sa90.jpg

Tylko nie zamaluj niebieskiego paska i będzie fajnie :)

 

BTW, SA90 to całkiem dobra felga za nieduże pieniądze, moim zdaniem mocno niedoceniana ;)

Znalezione obrazy dla zapytania: weds sa90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skwaro napisał:

Tylko nie zamaluj niebieskiego paska i będzie fajnie :)

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania: weds sa90

Ja tego jakoś nie widze ;).  Jak chcesz to idealnie okleić? Moim zdaniem lepszym sposobem byłoby zlecić komuś żeby zrobił taki napis w formie naklejki. Po lakierowaniu felg nakleić napis i klar na powierzchnię felgi położyć,  tak żeby napis był zabezpieczony. Robiłem tak z napisami OZ Racing ;)

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, abecer napisał:

Ja tego jakoś nie widze ;).  Jak chcesz to idealnie okleić? Moim zdaniem lepszym sposobem byłoby zlecić komuś żeby zrobił taki napis w formie naklejki. Po lakierowaniu felg nakleić napis i klar na powierzchnię felgi położyć,  tak żeby napis był zabezpieczony. Robiłem tak z napisami OZ Racing ;)

Jeżeli napis, zostałby srebrny, to okleić taki pasek dookoła. 

Inny myk, ktoś uzdolniony z aerografem albo nawet ręczne malowanie tego paska. Nie ma wielu takich, ale jeszcze istnieją.. 

Chyba, że właściciel po prostu nie chce paska :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danko napisał:

Jeżeli napis, zostałby srebrny, to okleić taki pasek dookoła. 

Inny myk, ktoś uzdolniony z aerografem albo nawet ręczne malowanie tego paska. Nie ma wielu takich, ale jeszcze istnieją.. 

Chyba, że właściciel po prostu nie chce paska :mrgreen:

Nie okleisz tego idealnie i będą zacieki. Oczywiście że są spece od ręcznego malowania ale podejrzewam że cena za taką usługę będzie wyższa niż cena felg z lakierowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, abecer napisał:

Ja tego jakoś nie widze ;).  Jak chcesz to idealnie okleić? Moim zdaniem lepszym sposobem byłoby zlecić komuś żeby zrobił taki napis w formie naklejki. Po lakierowaniu felg nakleić napis i klar na powierzchnię felgi położyć,  tak żeby napis był zabezpieczony. Robiłem tak z napisami OZ Racing ;)

To był skrót myślowy, jak najbardziej się zgadzam że najłatwiej zrobić nowy pasek jako naklejkę i zamalować klarem

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał:

To był skrót myślowy, jak najbardziej się zgadzam że najłatwiej zrobić nowy pasek jako naklejkę i zamalować klarem

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie ;).  A efekt końcowy będzie :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się dziś zadziwić chińskim podrabiaczom felg. Mistrzowie marketingu od dżapan rejsing, którzy ani nie są z dżapan ani nie są rejsing mogą tylko pozazdrościć. Firma wymyśliła sobie nazwę Monoblock. Czekam kiedy jeden z ich podrabianych modeli nazwą Forged :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, skwaro napisał:

Dałem się dziś zadziwić chińskim podrabiaczom felg. Mistrzowie marketingu od dżapan rejsing, którzy ani nie są z dżapan ani nie są rejsing mogą tylko pozazdrościć. Firma wymyśliła sobie nazwę Monoblock. Czekam kiedy jeden z ich podrabianych modeli nazwą Forged :)

Jak jest Monoblock to będzie i Forged :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skwaro napisał:

Firma wymyśliła sobie nazwę Monoblock.

Neutralnie na rzecz patrząc jeżeli felga jest odlana w jednym kawałku (a pewnie rzeczona felga jest w ten sposób odlana) to w sumie chyba jest to monoblok? Czy o coś innego chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, abecer napisał:

Jak jest Monoblock to będzie i Forged :biglol:

Parafrazując stary dowcip, co wspólnego mają felgi Forged Monoblock i świnka morska?

 

 

Ani to świnka, ani morska ;) 

 

14 minut temu, Amnes napisał:

Neutralnie na rzecz patrząc jeżeli felga jest odlana w jednym kawałku (a pewnie rzeczona felga jest w ten sposób odlana) to w sumie chyba jest to monoblok? Czy o coś innego chodzi?

Monoblock nazywa się felgi które są robione z jednego bloku kutego aluminium. Albo przed odkuwanie i tzw. cold spinning jak w przypadku Rays , albo obrabiania na maszynie CNC walca kutego aluminium. To zazwyczaj najlżejsze, najmocniejsze, ale i najdroższe felgi.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Monoblock nazywa się felgi które są robione z jednego bloku kutego aluminium.

Rays i pochodne używają takiej nomenklatury względem swoich felg, faktycznie, zdaje się zawsze w frazie "forged monoblock". Być może jest to nawet zastrzeżona nazwa? Raczej wątpię - nie wnikałem. Samo słowo monoblock oznacza monoblok i nie ma nic wspólnego z kuciem jako takim więc nie widzę przeszkód, żeby sprytny marketingowiec rzucał tym słowem na prawo i lewo dla każdej felgi jednoczęściowej niezależnie od technologii produkcji.

 

Monoblock nie mówi nic o technologii produkcji ani nie jest cechą materiału. Forged już jest konkretną cechą materiałową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Amnes napisał:

Rays i pochodne używają takiej nomenklatury względem swoich felg, faktycznie, zdaje się zawsze w frazie "forged monoblock". Być może jest to nawet zastrzeżona nazwa? Raczej wątpię - nie wnikałem. Samo słowo monoblock oznacza monoblok i nie ma nic wspólnego z kuciem jako takim więc nie widzę przeszkód, żeby sprytny marketingowiec rzucał tym słowem na prawo i lewo dla każdej felgi jednoczęściowej niezależnie od technologii produkcji.

 

Bo kute felgi zwykło się dzielić na te zrobione z jednego bloku aluminium czyli forged monoblock i te wieloczęściowe robione z kilku kawałków kutego aluminium. Nazwa zastrzeżona nie jest i jest używana przez wielu producentów kutych felg m.in. Vossen, HRE, CCW, itd. 

 

A samo słowo monoblock odnosi się do jednego kawałka i w przypadku produkcji felg odnosi się od zawsze do felg zrobionych z jednego kawałka aluminium. W przypadku felg odlewanych nie ma to sensu bo nie topisz jednego bloku aluminium żeby odlać felgę. Nazywanie tak felg jednoczęściowych niezależnie od sposobu wytwarzania jest nadawaniem nowego znaczenia temu terminowi i byłoby kompletnie bez sensu bo wtedy praktycznie każda felga byłaby monoblock.

Oczywiście jeszcze możesz znaleźć szaloną firmę, która Ci na CNC zrobi felgi nie z kutego, tylko z bloku zwykłego aluminium, wtedy będziesz miał felgi monoblock bez forged. I pewnie takie firmy są, ale nie w tym przypadku, bo te o nazwie Monoblock to zwykłe odlewane najtańsze podróby z Chin :)

 

A tymczasem kończę ten przydługawy wywód, tylko czekam aż ktoś powie że bóldupię, bo niedawno kupiłem dwa komplety felg z oznaczeniem Forged Monoblock :)

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skwaro Szanuję wywód, trochę się bawiłem w adwokata diabła a trochę na poważnie.

 

Dla jasności jestem posiadaczem 2 kompletów kutych felg made in Japan i 0 kompletów felg typu JR i innych tym podobnych. Wywódy obu stron rzeczowe i w uprzejmym tonie, normalnie nie jak na forum. ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...