Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, abecer napisał:

Orientujesz się po ile one chodzą? 

Najtaniej widziałem po 1300$, ale w gorszym stanie. W Japonii widziałem używki odrobinę taniej, ale dochodzi koszt sprowadzenia. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał:

Najtaniej widziałem po 1300$, ale w gorszym stanie. W Japonii widziałem używki odrobinę taniej, ale dochodzi koszt sprowadzenia. 

W tym problem że u nas i w Europie praktycznie nic nie ma:(, dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abecer napisał:

W tym problem że u nas i w Europie praktycznie nic nie ma:(, dzięki za info ;)

Bo nowe felgi tej klasy kosztują w okolicach 3kPLN za sztukę. Niewiele ludzi wydaje 12k na komplet 17" felg jak chińskie podróby możesz mieć taniej niż cena jednej... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia pewnych felg: wyprodukowane w 2007 r., kupione jako wyprzedaż magazynowa bodajże w 2011 roku, przeleżały z 10 lat na półce no i wreszcie się doczekały - niedługo wylądują na aucie:yahoo:

 

Aż szkoda będzie zakładać... :blink:

 

20210114_200608.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Danko napisał:

Ze względu na kształt, czy fakt, ze 17 cali? Bo jeśli kształt - to mam z przodu dystanse 20mm

 

Chodzi o ET oraz kształt ramion felgi od wewn. strony (tzw. X factor). Z dynsansem 20 mm będzie OK

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

 

Chodzi o ET oraz kształt ramion felgi od wewn. strony (tzw. X factor). Z dynsansem 20 mm będzie OK

Uf, a juz zwatpilem.. Czyli nie chodzi o wielkość felgi. Nie wiesz ewentualnie, jakie et minimalnie felga powinna mieć? Na lato mam 18 cali, et 42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danko napisał:

Uf, a juz zwatpilem.. Czyli nie chodzi o wielkość felgi. Nie wiesz ewentualnie, jakie et minimalnie felga powinna mieć? Na lato mam 18 cali, et 42

 

Nie podałeś szerokości felgi, ale i tak nie ma reguły - 18×7,5 ET42 może nie wejść, a są i 7×17 ET50 co wchodzą na Brembulca... tak jak pisałem, kluczowy jest X factor felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Nie podałeś szerokości felgi, ale i tak nie ma reguły - 18×7,5 ET42 może nie wejść, a są i 7×17 ET50 co wchodzą na Brembulca... tak jak pisałem, kluczowy jest X factor felgi

Racja. 

Zimowe z foto wyżej sa z wrx - 17x7 et55c+20mm

Na lato Raysy 18x7,5 et 42 - foto poniżej 

Edit - oba komplety felg siedzą na aucie tak samo +/- 0,5mm od zewnątrz.. W środku podejrzewam, że podobnie 

img,gcsi,DB53A73CC76C248AF01C43CA2E1187BD6B26E2D3,mpid,5,maxwidth,1081.5,maxheight,1884.75.jpg

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodrive gc-07c. Produkowane przez Rays Engineering dla Bridgestone Prodrive Japan. Nie mylić z fajnymi ale oklepanymi prodrive speedline ;)

17x8,5

Podobno ważą 7,3 kg. Jak ściągnę opony to sprawdzę ;)

 

20210118_200111.jpg

Edytowane przez abecer
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, abecer napisał:

Prodrive gc-07c. Produkowane przez Rays Engineering dla Bridgestone Prodrive Japan. Nie mylić z fajnymi ale oklepanymi prodrive speedline ;)

17x8,5

Podobno ważą 7,3 kg. Jak ściągnę opony to sprawdzę ;)

 

20210118_200111.jpg

Widziałem ostatnio w JP takie za całkiem znośne pieniądze, ale do regeneracji. Mi jakoś wizualnie szału nie robią, poza tym że to porządne felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skwaro napisał:

Widziałem ostatnio w JP takie za całkiem znośne pieniądze, ale do regeneracji. Mi jakoś wizualnie szału nie robią, poza tym że to porządne felgi.

Jak je widziałem na zdjęciu to też mi się aż  tak bardzo nie podobały, w realu wyglądają dużo lepiej;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Danko napisał:

@abecermam wrażenie, że są nieco podobne do moich raysow :thumbup:

Może poza rantem

 

Diabeł tkwi w szczegółach. W tym przypadku w szczegółach produkcji, Prodrive'y są kute :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...