Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli felgi firmy Monoblock nie są monoblokami.. To jak się takimi chwalić? 

Siema, kupiłem Monoblocki. Ale nie monobloki. Ale no Monoblocki. 

To tak, jakbym kupił w sklepie wodę i powiedział, że kupiłem herbatę, ale bez herbaty, ale herbata :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Danko napisał:

Jeżeli felgi firmy Monoblock nie są monoblokami.. To jak się takimi chwalić? 

Siema, kupiłem Monoblocki. Ale nie monobloki. Ale no Monoblocki. 

To tak, jakbym kupił w sklepie wodę i powiedział, że kupiłem herbatę, ale bez herbaty, ale herbata :mrgreen:

To jakbyś kupił w sklepie wodę o nazwie herbata i mówił, że to nie woda tylko herbata :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Myślę, że jak dojazdówka wchodzi, to i to wejdzie
Już wiem że nie wejdzie bez dystansu. Przypatrzyłem się temu wszystkiemu, fabryczna 15 6J z tyłu jest praktycznie na styk. Nie wsadzę palca między amor a oponę. A jeśli ta jest szersza to nie wejdzie. Bo jest szersza o cały cal, czyli ok 12.5mm na stronę.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Rozglądam się za czymś w budżecie niewielkim i nie sprawiającym zawału mojemu sercu do mojego białego Legaca GT V gen, po pierwsze to mam dylemat co do koloru, bo wydaje mi się, że czarne siądą najlepiej, ale ciągnie też mnie do "złotych" (ale skromnych). Po drugie na oku mam już trzy modele, mianowicie Borbet Y (black glossy), Alutec Monstr (Bronze, jak dla mnie to taki gaszony złoty) i Proline UX100 (Złote). Ktoś miał do czynienia z którymiś felgami, czy firmą i może poleca, albo i nie poleca? Myślicie, że do białej perły raczej czarne, czy złote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam felg do Clio IV i trafiłem na takie, z tym że zastanawia mnie czy to nie jakieś podróby bo nie widziałem nigdzie tego modelu (MOMO revenge) z otworami pod dwa rozstawy oraz nie mają wybitego KBA. Jak przeglądam oferty nowych to już mają wybity. To są 16".

Felgi MOMO revenge 16 4x100

 

Edytowane przez spiderq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszły, są mega, jaram się jak dziecko. Forged Monoblock, wg katalogu 6.6kg sztuka, wg mojej wagi łazienkowej, która nie grzeszy dokładnością 6.9kg z ciężarkami i wentylami. W komplecie dostałem wentylki Rays, tylko ktoś zakosił nakrętki i dał zwykłe metalowe. Nic lżejszego nie miałem w rękach w tym rozmiarze, nawet słynne TE37 są cięższe :D Jedna felga ma delikatne zarysowanie rantu, poza tym nawet nie są nawet lekko podrapane :)

20210407_110013.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, skwaro napisał:

Przyszły, są mega, jaram się jak dziecko. Forged Monoblock, wg katalogu 6.6kg sztuka, wg mojej wagi łazienkowej, która nie grzeszy dokładnością 6.9kg z ciężarkami i wentylami. W komplecie dostałem wentylki Rays, tylko ktoś zakosił nakrętki i dał zwykłe metalowe. Nic lżejszego nie miałem w rękach w tym rozmiarze, nawet słynne TE37 są cięższe :D Jedna felga ma delikatne zarysowanie rantu, poza tym nawet nie są nawet lekko podrapane :)

20210407_110013.jpg

Piękne :wub:.  7,5x17 ET 48? Te37 są fajne ale moim zdaniem przereklamowane. Jest wiele fajniejszych felg, np. twoje Starki pod względem wyglądu są o wiele ładniejsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abecer napisał:

Piękne :wub:.  7,5x17 ET 48? Te37 są fajne ale moim zdaniem przereklamowane. Jest wiele fajniejszych felg, np. twoje Starki pod względem wyglądu są o wiele ładniejsze;)

Dzięki, ja również uważam że są ładniejsze niż TE37, mam sentyment do tego wzoru bo przypominają mi Enkei EVO 6, pierwsze porządne Japońskie felgi jakie kupiłem kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, skwaro said:

Dzięki, ja również uważam że są ładniejsze niż TE37, mam sentyment do tego wzoru bo przypominają mi Enkei EVO 6, pierwsze porządne Japońskie felgi jakie kupiłem kiedyś :)

Owszem, ta "prostota, styl, elegancja" ...ale ja jednak chyba sercem przy TE37 zostaję :-P

Jeszcze Rays CE28 i Advan RG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neutrino33 napisał:

Owszem, ta "prostota, styl, elegancja" ...ale ja jednak chyba sercem przy TE37 zostaję :-P

Jeszcze Rays CE28 i Advan RG.

Advan RG2 miałem, a CE28 płynie z Japonii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Neutrino33 napisał:

No to pięknie! Jak ogarniasz import części z Japonii? Dogadujesz się bezpośrednio czy korzystasz z jakiegos pośrednika na miejscu?

Mam pośrednika, Japończycy zazwyczaj nie chcą wysyłać do Europy, chyba że kupujesz nowy towar w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Wziąłeś te z Legionowa z jedną felgą w innym rozmiarze? :)

Dokładnie te, wiec jeszcze minie sporo czasu zanim będę się mógł nimi w pełni cieszyć. Ale już się jaram jak dziecko :D

Gość zrobił mi na nie naprawdę dobrą cenę wiec szkoda było nie wziąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bonless napisał:

Dokładnie te, wiec jeszcze minie sporo czasu zanim będę się mógł nimi w pełni cieszyć. Ale już się jaram jak dziecko :D

Gość zrobił mi na nie naprawdę dobrą cenę wiec szkoda było nie wziąć. 

Gadałem z nim i chciałem je wziąć, ale zrobiłem mały research i znalezienie jednej felgi w takim rozmiarze nie jest trywialne, dlatego odpuściłem. Płynie do mnie inny komplet z JP w wersji NF, którą łatwiej spasować z Brembo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...