Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, _scooby_ napisał:

Właśnie szukałem tych felg od dłuższego czasu do mojego hawka STi i finalnie dzis znalazłem! 
Jest jedno ale...musiałem kupić razem z całym autem :yahoo:

BB905769-3727-4E0B-8F7B-88A2ABAB5DA9.jpeg

Piękne s203 i felgi:wub:. Miałem możliwości kupna tych felg ale stwierdziłem że za 2,5 tyś euro za używki można mieć coś ładniejszego,  lżejszego lub w tej cenie nawet dwa fajne komplety. Wiadomo ceny za gadżety z limitowanych sti S nie są tanie. Nie mówię że są brzydkie;). Gratuluję mega zakupu :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abecer napisał:

Piękne s203 i felgi:wub:. Miałem możliwości kupna tych felg ale stwierdziłem że za 2,5 tyś euro za używki można mieć coś ładniejszego,  lżejszego lub w tej cenie nawet dwa fajne komplety. Wiadomo ceny za gadżety z limitowanych sti S nie są tanie. Nie mówię że są brzydkie;). Gratuluję mega zakupu :thumbup:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _scooby_ napisał:

Właśnie szukałem tych felg od dłuższego czasu do mojego hawka STi i finalnie dzis znalazłem! 
Jest jedno ale...musiałem kupić razem z całym autem :yahoo:

BB905769-3727-4E0B-8F7B-88A2ABAB5DA9.jpeg

 

Wspaniałe auto, felgi piękne - szukam też takich dla siebie.

Gratulacje! :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem ze znalezieniem felg, które by pasowały do Imprezy WRX MY08 na zaciskach ośmiotłoczkowych k-sport (jeśli dobrze kojarzę tarcza 330mm). 

Obecnie mam TEC AS2 18stki ET35 8J. Chce je zmienić ze względu na to, że na wybojach tylne koła ocierają o rant nadkola.

Jak narazie miałem okazje przymierzyć Sparco Asseto Gara 18x8j ET48 i ATS StreetRallye 18x7.5j ET48.
Przy Sparco problemem był nadal rant nadkola (choć chyba niewiele brakowało, żeby było ok). W ATS ramiona felgi zahaczały o zacisk.

Czy ktoś z Was ma pomysł jakie felgi mogłyby pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adrianos napisał:

Cześć. Mam problem ze znalezieniem felg, które by pasowały do Imprezy WRX MY08 na zaciskach ośmiotłoczkowych k-sport (jeśli dobrze kojarzę tarcza 330mm). 

Obecnie mam TEC AS2 18stki ET35 8J. Chce je zmienić ze względu na to, że na wybojach tylne koła ocierają o rant nadkola.

Jak narazie miałem okazje przymierzyć Sparco Asseto Gara 18x8j ET48 i ATS StreetRallye 18x7.5j ET48.
Przy Sparco problemem był nadal rant nadkola (choć chyba niewiele brakowało, żeby było ok). W ATS ramiona felgi zahaczały o zacisk.

Czy ktoś z Was ma pomysł jakie felgi mogłyby pasować? 

proponowabym szukac felg z ET z przedzialu 42-45, przy tarczach 330mm spokojnie to moze byc nawet 17tka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 komplety opon pod 18stki, więc wolałbym jednak zostać przy tym rozmiarze jeśli to możliwe. Miałem przymierzane dzisiaj OZ Omnia GT 17x7.5j ET35 z innego samochodu i pasują, choć przy tym ET spodziewałem się, że będą problemy z nadkolami. Dzięki za podpowiedź :) Jak samochód wróci z serwisu poszukam czegoś 18x7.5j z ET 40-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko szybkie" dla Forestera SJ (wolnossak z '14) pod opony 215/65R16 typu AT jakie felgi? Czy 16cali 5x100 ET48 i 7J będą dobre czy lepsze 6,5J? Ktoś coś? Dziękuję :)

 

Edytowane przez KPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Qóba napisał:

Hej! Szybkie pytanie - czy felgi 17” z WRX 2006 r. z oponami zimowymi mogę przełożyć na jeden wyjazd do Forka XT z 2014 r.? Czy podejdą i nie ma żadnych przeciwwskazań na taką zamiankę?

A jakie parametry tych felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Qóba napisał:

@KPRdzięki - czyli bez obaw mogę zrobić przekładkę i będzie to kwestia wyłącznie tego, że będą bardziej „schowane” w nadkolach?

Tak by wyglądało:) Mam Forestera i tak to wygląda dla felg 17"

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abecer Ty to pewnie widziałeś milion razy ;)

Jak pakować felgi, żeby nic im się w transporcie nie stało? Wysłałem dziś 17x7 w pudłach po 18x8. Na spód kartonu dodatkowa przekładka, felgę dwa razy bąbelkami owinąłem, od strony frontu trochę styropianu, co by front się nie obił i żeby wypełnić różnicę cala szerokości felgi do pudła. 

Coś byś zmienił? Felga nie lata po kartonie.

 

all_2.thumb.jpg.081c8b7d385b18d53b1bb28c22ae1897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rosaskc napisał:

@abecer Ty to pewnie widziałeś milion razy ;)

Jak pakować felgi, żeby nic im się w transporcie nie stało? Wysłałem dziś 17x7 w pudłach po 18x8. Na spód kartonu dodatkowa przekładka, felgę dwa razy bąbelkami owinąłem, od strony frontu trochę styropianu, co by front się nie obił i żeby wypełnić różnicę cala szerokości felgi do pudła. 

Coś byś zmienił? Felga nie lata po kartonie.

 

all_2.thumb.jpg.081c8b7d385b18d53b1bb28c22ae1897.jpg

Trochę się tego już spakowało :biglol:.  Wysyłka czterech felg z osobna czy pakowane po dwie? Dwa kartony owinięte np. folią,  czyli dwie przesyłki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abecer napisał:

Trochę się tego już spakowało :biglol:.  Wysyłka czterech felg z osobna czy pakowane po dwie? Dwa kartony owinięte np. folią,  czyli dwie przesyłki? 

Jak widzisz, w auto były cztery felgi w czterech kartonach spakowane. Na miejscu koleś policzył, że taniej jest zrobić dwie paczki po dwa kartony, więc na miejscu pojechałem taśmą w dwóch płaszczyznach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rosaskc napisał:

Jak widzisz, w auto były cztery felgi w czterech kartonach spakowane. Na miejscu koleś policzył, że taniej jest zrobić dwie paczki po dwa kartony, więc na miejscu pojechałem taśmą w dwóch płaszczyznach. 

Staram się wysyłać każdą paczke z osobna,  ma to jeden wielki plus podczas podnoszenia i stawiania pudełka. Całość jest dużo lżejsza i jak już nie możesz nieść to spokojnie możesz postawić a nie jak w przypadku dwóch felg rzucić bo już nie możesz albo miałeś kiepski dzień ;). Tak ogólnie to ważne żeby felga była ciasno spakowana. Cenna rada od Oktana którą ostatnio dostałem pakując jego felgi, właśnie po dwie -powinny być bębnami do siebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abecer napisał:

Cenna rada od Oktana którą ostatnio dostałem pakując jego felgi, właśnie po dwie -powinny być bębnami do siebie;)

 

Tak zrobiłem. Bębny do siebie, a fronty na zewnątrz. Zrobiłem tak, żeby te styropiany, które dałem na fronty chroniły zawartość.

A twierdzicie, że tak jest lepiej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abecer napisał:

Staram się wysyłać każdą paczke z osobna,  ma to jeden wielki plus podczas podnoszenia i stawiania pudełka. Całość jest dużo lżejsza i jak już nie możesz nieść to spokojnie możesz postawić a nie jak w przypadku dwóch felg rzucić bo już nie możesz albo miałeś kiepski dzień ;). Tak ogólnie to ważne żeby felga była ciasno spakowana. Cenna rada od Oktana którą ostatnio dostałem pakując jego felgi, właśnie po dwie -powinny być bębnami do siebie;), uderzając bębnem w podłoże się wygnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...