Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, skwaro napisał:

Gadałem z nim i chciałem je wziąć, ale zrobiłem mały research i znalezienie jednej felgi w takim rozmiarze nie jest trywialne, dlatego odpuściłem. Płynie do mnie inny komplet z JP w wersji NF, którą łatwiej spasować z Brembo :)

Czas pokaże, bądźmy dobrej myśli ;)

Co do brembo to i tak będą na dystansie 8-10 mm bo ET47 przy 7,5 jest dla mnie trochę za głęboko.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JobForACowboy napisał:

Panowie, nie chcę zakładać bowego wątku.

Czy seryjne i homo felgi do WRX GD to R17/7.5J wraz z opona 215/45?
 

Rozmiar felgi możesz mieć np na tabliczce/naklejce w drzwiach/wlewie paliwa. Felgi to prawie na pewno 17x7 - ale prawie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 11:51, skwaro napisał:

 

20210407_110013.jpg

Wracając do tematu Stark MS. Legenda głosi że nieistniejący już producent felg Carving zlecił firmie Rays wyprodukowanie lekkich felg. Inżynierowie Rays wpadli na genialny pomysł, wzięli swój topowy model czyli te37. Wzór felgi został zmieniony z jednej na podwójną szpryche (cieńsze i lżejsze) w celu zmniejszenie wagi;). W ten sposób rays podniósł jeszcze wyżej poprzeczkę ;)

Edytowane przez abecer
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abecer napisał:

Wracając do tematu Stark MS. Legenda głosi że nieistniejący już producent felg Carving zlecił firmie Rays wyprodukowanie lekkich felg. Inżynierowie Rays wpadli na genialny pomysł, wzięli swój topowy model czyli te37. Wzór felgi został zmieniony z jednej na podwójną szpryche (cieńsze i lżejsze) w celu zmniejszenie wagi;). W ten sposób rays podniósł jeszcze wyżej poprzeczkę ;)

Lubię takie historie, no i to sporo tłumaczy dlaczego te felgi są takie lekkie. A naprawdę lżejszych siedemnastek nie miałem w ręku nigdy.

 

A skoro już przy historyjkach jesteśmy, to tu jest opisana historia nazwy felg, które mam obecnie na aucie :)

http://www.speedhunters.com/2019/01/gram-lights-the-meaning-of-57/

 

A na koniec zagadka, @abecer, Ty pewnie wiesz więc nie podpowiadaj, ciekawe kto wie skąd się wzięło 28 w nazwie Raysów CE28? :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekw napisał:

Czyżby zrobili felgę która ważyła 2,8 kg? Idąc śladem TE37? Albo odwrotnie, bo chyba CE28 była wcześniej?

Tak, CE28 w najmniejszym rozmiarze 14x5JJ ważyły 2.8kg sztuka i stąd mają swoją nazwę. TE37 od wagi odrobinę większych 15x6JJ czyli 3,7kg :) I wbrew obiegowym opiniom to nie TE37 tylko CE28 była topową felgą Rays (już nie bo teraz palmę pierwszeństwa ma ZE40). CE to Competition Evolution, a TE to Touring Evolution, pierwsze powstały do sportu, drugie i do sportu i na ulicę :)

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekw napisał:

Czyżby zrobili felgę która ważyła 2,8 kg? Idąc śladem TE37? Albo odwrotnie, bo chyba CE28 była wcześniej?

Bingo:thumbup: CE= Competition Expert. Waga 2,8 kg 14x5j. Te wyszła w 1996 roku, ce chyba później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, skwaro napisał:

Tak, CE28 w najmniejszym rozmiarze 14x5JJ ważyły 2.8kg sztuka i stąd mają swoją nazwę. TE37 od odrobinę większych 15x6JJ :) I wbrew obiegowym opiniom to nie TE37 tylko CE28 była topową felgą Rays (już nie bo teraz palmę pierwszeństwa ma ZE40). CE to Competition Evolution, a TE to Touring Evolution, pierwsze powstały do sportu, drugie i do sportu i na ulicę :)

Chylę czoła, bo ja w temacie jestem lajkonikiem. Wiem tylko, które mi się podobają. I ewentualnie to, co zapamiętam ze speedhunters ;) Przy okazji: myślę nad wymianą moich zimowych atsów na coś innego, więc gdybyś się pozbywał czegoś ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekw napisał:

 

Chylę czoła, bo ja w temacie jestem lajkonikiem. Wiem tylko, które mi się podobają. I ewentualnie to, co zapamiętam ze speedhunters ;) Przy okazji: myślę nad wymianą moich zimowych atsów na coś innego, więc gdybyś się pozbywał czegoś ciekawego...

Podaj jeszcze jaki rozmiar potrzebujesz, ściągnę jakbym coś widział ciekawego, tylko obecnie jest tragedia ze statkami, ostatnie mi szły w sumie 4 miesiące door-2-door a transport samolotem zabija cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekw napisał:

Najchętniej to 17x7,5 lub 8, żeby weszły na brembo ale nie obcierały ;) 

Mój ideał (choć nie widziałem z bliska) to Enkei PF07. 

Co do czasu przesyłki, to spoko, do kolejnej zimy trochę czasu.

Dzięki:hi:

A nie lepiej w tym stylu Prodrive GC-06h? :) Te Enkei to takie zwykłe, szkoda czasu i kasy ściągać z Japonii, taniej wyjdzie ze Stanów ściągnąć... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, skwaro napisał:

A nie lepiej w tym stylu Prodrive GC-06h? :) Te Enkei to takie zwykłe, szkoda czasu i kasy ściągać z Japonii, taniej wyjdzie ze Stanów ściągnąć... 

To mi się właśnie w nich podoba, że są takie "understated" ;) Poza tym, przemawia do mnie nieparzysta liczba ramion, a najbardziej właśnie 7. Tak że jeśli prodrive, to gc07 są fajne. Ale oczywiście miałbym dysonans, że na lato mam pff7, więc musiałbym od razu szukać 18" gc07 :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekw napisał:

To mi się właśnie w nich podoba, że są takie "understated" ;) Poza tym, przemawia do mnie nieparzysta liczba ramion, a najbardziej właśnie 7. Tak że jeśli prodrive, to gc07 są fajne. Ale oczywiście miałbym dysonans, że na lato mam pff7, więc musiałbym od razu szukać 18" gc07 :biglol: 

Mogę mieć złote GC-07c 17x7,5 ET48 więc na Brembo z dystansem 10mm, w stanie mint, ale nie wiem czy cena Ci będzie odpowiadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Mogę mieć złote GC-07c 17x7,5 ET48 więc na Brembo z dystansem 10mm, w stanie mint, ale nie wiem czy cena Ci będzie odpowiadać :)

Pewnie nie będzie, nie chcę szaleć bo po pierwsze to zimowy setup, a po drugie lista rzeczy do zrobienia w aucie jest długa. Tylko nie mogę już patrzeć na obecne ATSy :) Wolałbym jakieś zjechane, bo i tak zmieniałbym kolor. Ale jak nic się nie trafi ciekawego w dobrych pieniądzach, to się jeszcze jeden sezon przemęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 10:35, jacekw napisał:

Pewnie nie będzie, nie chcę szaleć bo po pierwsze to zimowy setup, a po drugie lista rzeczy do zrobienia w aucie jest długa. Tylko nie mogę już patrzeć na obecne ATSy :) Wolałbym jakieś zjechane, bo i tak zmieniałbym kolor. Ale jak nic się nie trafi ciekawego w dobrych pieniądzach, to się jeszcze jeden sezon przemęczę.

 

to może zainteresuje Cię rosyjska kucizna?

SLIK / 7.5x17 / ET45 / 5x100 / 56.1 (waga ok. 7,5 kg, wchodzi na Brembo, kupowałem jako nowe, ale po 4 zimach wymagają już odnowienia farby)

 

 

20201107_142736.jpg.fb3bc9df0d8b0db613e3a94d75ea91cb.jpg

20201211_121822.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

Jeżeli zaś chodzi o zbiory felg, to u mnie nie tak kawiorowo-JDM'owo jak u kolegów, ale ostatnio też coś się tam kupiło :facepalm::ph34r:

 

 

Nie gadaj, te RPFy to najwyższa półka, co prawda nie są kute, ale wagą im dorównują, a niektóre nawet przebijają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Nie gadaj, te RPFy to najwyższa półka, co prawda nie są kute, ale wagą im dorównują, a niektóre nawet przebijają :)

 

Już dawno nie przywiązuję największej uwagi do wagi felg (na dobrą sprawę to ma znaczenie tylko w jakichś time-attack'ach)

Tzn. fajnie, jak felga jest w miarę lekka, ale nie robię z tego fetyszu, dla mnie grunt to charakter / estetyka / spójność design'u...

 

Np. dawno się tak nie cieszyłem, jak gdy udało się kupić nowiutkie MiM Technomagnesio Champion, które przez wiele lat przeleżały na magazynie... i to w Polsce :huh:

 

 

tecnomagnesio-champion-mim-1440.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

to może zainteresuje Cię rosyjska kucizna?

Hmm, patrząc na cyferki pasowałyby idealnie... Gdyby tak jakiś gunmetal dać... A mało wiele sobie za nie życzysz? ;) 

 

11 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 ostatnio też coś się tam kupiło

Kolekcja pierwsza liga. Oficjalnie zazdraszczam :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki, bardziej banalnie :P Chcę kupić nowe śruby do felg OEM 17” jak na foto(poglądowe). Nie mam możliwości wykręcenia samodzielnie śrub, a w przyszłym tygodniu zmieniam koła na lato i chcę, żeby panowie z wulkanizacji założyli już nowy komplet :) Jakie śruby tu siedzą???:thx:

63011D25-D8AE-4E7C-B6BC-3906CCB78FEE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kuba_Don napisał:

Ja trochę z innej beczki, bardziej banalnie :P Chcę kupić nowe śruby do felg OEM 17” jak na foto(poglądowe). Nie mam możliwości wykręcenia samodzielnie śrub, a w przyszłym tygodniu zmieniam koła na lato i chcę, żeby panowie z wulkanizacji założyli już nowy komplet :) Jakie śruby tu siedzą???:thx:

63011D25-D8AE-4E7C-B6BC-3906CCB78FEE.jpeg

Na 99% to nakrętki, a nie śruby ;)

U mnie pasowały 1.25

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Danko napisał:

Na 99% to nakrętki, a nie śruby ;)

U mnie pasowały 1.25

O widzisz:D! Całe szczęście, że ktoś zawsze pomocny jest w kropce:thx: Kilka razy dopiero zmieniałem koła „w wulkanizacji” ale jakoś nie zwróciłem uwagi co wykręcają bo odrazu do poczekalni szedłem :P Coś muszę kupić nowego na wiosnę, bo stare NAKRĘTKI już brzydkie i ruda je trochę pokryła <_< Może jakiś kolor będzie pasował? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_Don napisał:

O widzisz:D! Całe szczęście, że ktoś zawsze pomocny jest w kropce:thx: Kilka razy dopiero zmieniałem koła „w wulkanizacji” ale jakoś nie zwróciłem uwagi co wykręcają bo odrazu do poczekalni szedłem :P Coś muszę kupić nowego na wiosnę, bo stare NAKRĘTKI już brzydkie i ruda je trochę pokryła <_< Może jakiś kolor będzie pasował? :D

Kolor - każdy, który lubisz :P

Możesz kupić całe nakrętki nowe, drugą opcja są ozdobne nakladki na stare nakrętki - takich nie używałem. 

Jedną z opcji są kute nakrętki d1 spec - takie mam, ze względu na wąskie otwory w letnich felgach. Ale opcji jest wiele, szerokość nakrętki Cię tak nie ogranicza. 

No i d1 spec to spory wydatek dość 

Edit - Jr wheels robią nakrętki, w niższej cenie i wielu kolorach 

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...