Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu muszę pojechać do Krakowa na dwa dni, pierwsza myśl- pociąg.

Sprawdziłem Pendolino- 199 zł. w jedną stronę.

Wobec tego DUPA- Dziękuję Uprzejmie Pojadę Autem ;)

 

A może samolotem :rolleyes:

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „Kiedy nie stać was na PKP z Warszawy do Krakowa, więc polecieliście samolotem.”

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi napisał(a):

 

Tak, 8 z hakiem w przyszłą sobotę.

Właśnie sprawdziłam :facepalm:

 

W 3 osoby to nawet moim Forkiem wyjdzie taniej... Ryanair 168 zł do Krakowa, ale nie wiem jak wrócić w sobotę. 

 

Ktoś się orientuje, dlaczego 1 klasa jest tańsza? :lol:

 

Screenshot_20230112_142416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aga napisał(a):

Właśnie sprawdziłam :facepalm:

 

W 3 osoby to nawet moim Forkiem wyjdzie taniej... Ryanair 168 zł do Krakowa, ale nie wiem jak wrócić w sobotę. 

 

Ktoś się orientuje, dlaczego 1 klasa jest tańsza? :lol:

 

Screenshot_20230112_142416.jpg

To chyba jakiś algorytm reagujący na zainteresowanie ofertą. Jakieś 2tygodnie temu żona rezerwowała bilety rodzicom i podczas rezerwacji chyba że dwa razy strona zawiesiła się. System chyba wyczuł że jest zwiększone wyszukiwanie połączenia i automatycznie podwyższył cenę. Po jakichś 20-30 minutach cena spadła. Być może to tylko przypadek i moja interpretacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adi napisał(a):

 

Żonglują promocjami, bez składu i ładu....albo chcieli najpierw do...walić podwyżkami biednym z dwójki ;) 

No właśnie nie wiem o co chodzi, bo 3 bilety w 1 klasie to ponad 848 z promocją 30%, a w 2 klasie 673 z promocją 15%.

 

Nie ogarnę takiej matematyki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mattipk napisał(a):

To chyba jakiś algorytm reagujący na zainteresowanie ofertą. Jakieś 2tygodnie temu żona rezerwowała bilety rodzicom i podczas rezerwacji chyba że dwa razy strona zawiesiła się. System chyba wyczuł że jest zwiększone wyszukiwanie połączenia i automatycznie podwyższył cenę. Po jakichś 20-30 minutach cena spadła. Być może to tylko przypadek i moja interpretacja :P

Tak jest, im częściej przeglądasz ceny biletów tym droższe, należy to robić poprzez incognito w przeglądarce  lub VPNa 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał(a):

Tak jest, im częściej przeglądasz ceny biletów tym droższe, należy to robić poprzez incognito w przeglądarce  lub VPNa 

Zgadzam się, odkryłem to kilka dobrych lat temu na stronach linii lotniczych. Jako że nie ogarniam VPN obchodzę system analogowo po prostu w pracy sprawdzam, a w domu kupuję. Odnośnie PKP IC - z Trójmiasta coraz częściej jeżdżę zwykłym IC (byle nie TLK). Jedzie trochę dłużej, a 1 kl max 90 zł. Niestety, Pendolino musi się finansować samo, bo dofinansowanie na 25 % było, raty w EUR trzeba płacić. Szkoda tylko że nie myślą, i pustych kursów tańszymi biletami nie ogarniają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, QbaqBA napisał(a):


Jesteś pewien?

Często jeżdżę GDN - WAW Pendolino i widzę obłożenie. Bilety po 150 zł. bazowe a w wagonach 5 i 6 po kilkanaście miejsc zajętych. Kilka lat temu zapowiadano nowoczesny DNS (dynamiczny system sprzedaży), ale do dziś jest łatany przez PKP Informatyka na bazie Kurs 90. Wreszcie podjęto decyzję o budowie nowego, i w ostatniej chwili zrezygnowano z przetargu i całe zlecenie przekazano PKP Informatyce, która niestety do tej pory się nie popisała. Szkoda że taki potencjał się marnuje. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedys wykladalem w Krakowie to PKP było najlepszym wyborem do czasu jak w drodze powrotnej zamiast Pendolino podstawili IC. I nie było by kłopotu tylko mielismy z kolega bilety o nr powiedzmy 87 i 88. A w IC przedział kończył sie na 86 a nastepny zaczynał od 90. Jak zapytalysmy konduktora co mamy zrobic to najpierw nie wiedział a potem stwierdził że możemy sobie 8h posiedzieç albo postać w Warsie. 
 

Nigdy wiecej PKP w żadnej formie. 
 

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofor napisał(a):

Często jeżdżę GDN - WAW Pendolino i widzę obłożenie. Bilety po 150 zł. bazowe a w wagonach 5 i 6 po kilkanaście miejsc zajętych. Kilka lat temu zapowiadano nowoczesny DNS (dynamiczny system sprzedaży), ale do dziś jest łatany przez PKP Informatyka na bazie Kurs 90. Wreszcie podjęto decyzję o budowie nowego, i w ostatniej chwili zrezygnowano z przetargu i całe zlecenie przekazano PKP Informatyce, która niestety do tej pory się nie popisała. Szkoda że taki potencjał się marnuje. 

A ja wiem dlaczego :yahoo:

Kierownik działu informatyki zamiast pilnować i  realizować wdrażanie tych nowych systemów został zastępcą prezesa związków zawodowych :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...