Skocz do zawartości

Antyradary


Jakublad

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości skoro masz oba urządzenia - ile miałeś sytuacji, że na CB była cisza a antyradar w porę Cię uchronił przed niebieskimi ??

 

Co najmninej kilka. Mój wykrywacz jest bardzo szybki i bardzo czuły. Rekord to wiedziałem o tym, że stoją z ok. 4km - bo mierzyli kogoś wcześniej. Poza tym jak popylasz to nie czekają aż będziesz w ich zasięgu tylko mierzą z odległości czekając aż Cię radar zmierzy - więc czasami się lekko zdziwią, że pacjent zaczął nagle hamować.

 

a to jeszcze w takim razie pytanie w drugą stronę - info na CB i zero reakcji antyradaru - miales takie sytuacje ?? (i czy więcej było tych gdzie na CB cisza czy tych gdzie antyradar nawet nie pisnął ??)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe jak będą się sprawować radary strefowe, czy faktycznie technika przetwarzania obrazów jest na takim poziomie, że potrafi wyłapać z tłumu wielopasmowej drogi te auta, które za szybko mijają bramki.

 

Czy mógłbyś rozszerzyć tak interesujący :roll: temat? Czy mam rozumieć, że w Polsce są jakieś próby wprowadzenia tych nieludzkich urządzeń...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do anteny w CB - nie ma wielkiego problemu - moja ma ok 80cm długości, jest magnetyczna i wytrzymuje prędkości na poziomie 250km/h

 

80cm? :shock: :shock: magnetyczna? :shock: :shock:

 

No to ja muszę się rozejrzeć na rynku... Czy doświadczeni mogliby napisać coś o wartych polecenia radiach?? A w ogóle to kradną CB-radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą się sprawować radary strefowe, czy faktycznie technika przetwarzania obrazów jest na takim poziomie, że potrafi wyłapać z tłumu wielopasmowej drogi te auta, które za szybko mijają bramki.

 

Czy mógłbyś rozszerzyć tak interesujący :roll: temat? Czy mam rozumieć, że w Polsce są jakieś próby wprowadzenia tych nieludzkich urządzeń...?

 

Ostatnio o tym w neewsweeku bylo, jesli dobrze kojarze. Sa tzo dwie bramki ustawione w odleglosci paru kilometrow. Na obu sa zamontowane kamery, ktore rejestruja blachy i mierzac czas, w jaki przejechales droge miedzy nimi, obliczaja srednia predkosc. Jesli jest wieksza niz np. 130 to Ci wysyla mandacik.... jak te rejestratory beda prawidlowo dzialac to te cholerstwa beda nie do pokonania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą się sprawować radary strefowe, czy faktycznie technika przetwarzania obrazów jest na takim poziomie, że potrafi wyłapać z tłumu wielopasmowej drogi te auta, które za szybko mijają bramki.

 

Czy mógłbyś rozszerzyć tak interesujący :roll: temat? Czy mam rozumieć, że w Polsce są jakieś próby wprowadzenia tych nieludzkich urządzeń...?

 

Jeśli to chodzi o te ustrojstwa co robią fotę na początku odcinka i po paru km robią drugą wyliczając średnią prędkość to są przymiarki do czegoś takiego o ile pamiętam gdzieś na drodze do Gdańska (chcą chyba na odcinku 5km ustawić bramki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś rozszerzyć tak interesujący :roll: temat? Czy mam rozumieć, że w Polsce są jakieś próby wprowadzenia tych nieludzkich urządzeń...?

 

Radar strefowy składa się z conajmniej dwóch bramek, oddalonych od siebie o pewną odległość (często kilka kilometrów). Na całym odcinku jest ustalona jakaś konkretna prędkość - czyli z tego wynika, że czas przejazdu danego odcinka to zgodnie z przepisami przynajmniej dajmy na to 3 minuty. Zespół kamer na pierwszej bramce podaje do komputera obraz aut wjeżdżających na odcinek pomiarowy, zespół kamer na wylocie pobiera znowu obraz aut i przesyła do komputera celem porównania - komputer porównuje obrazy i szuka pasujących par, porównuje czas pomiędzy zarejestrowanym wjazdem a wyjazdem i jeżeli jest on mniejszy od limitu ustalonego na dany odcinek (+/- współczynnik litości) to zaznacza delikwenta do skasowania (na podstawie czasu można ustalić wysokość mandatu). Ponieważ jeden semestr na uczelni poświęciłem technikom rozpoznawania obrazu, to wiem, że systemy takie są niedoskonałe, ale mają duże możliwości :) Stąd moje wątpliwości. Gdzieś na sieci widziałem ostatnio informację o takim odcinku, ze ma być w polsce ale nie pamietam gdzie. Oczywiście nie trzeba dodwać, ze taki radar jest całkowicie pasywny, analizuje tylko obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja muszę się rozejrzeć na rynku... Czy doświadczeni mogliby napisać coś o wartych polecenia radiach?? A w ogóle to kradną CB-radia?

 

No ja doświadczenia za wielkiego nie mam - ale zanim się zdecydowałem grzebałem sporo po necie.

 

Jeśli chodzi o radyjko - generalnie ludki polecają starsze modele (już nie produkowane) - podobno mniej szumią. Jeśli masz dużo miejsca (rozmiar zbliżony do zwykłego radia) to mocno polecany jest President Herbert ale właśnie nie ten obecnie produkowany (z wyświetlaczem LCD) tylko stary model (z wyświetlaczem na LEDach) i chyba Alan 18/28 (któryś z tych - też taki większy - na pewno bez "+" w oznaczeniu).

 

Z małych radyjek to właśnie President Harry (ale też nie ten najnowszy wprowadzony z miesiąc temu do sprzedaży), ewentualnie Uniden 520 - na pewno odradzane są Alany 100+, 199, itp. ze względu na to, że _podobno_ mocna szumią.

W Presidentach masz jeszcze jeden bajer - ASC (znaczy się w określonych modelach) - jest to automatyczne wycinanie szumów (radyjko przepuszcza sygnał na głośnik dopiero kiedy stwierdzi, że jest to faktycznie głos a nie szum - sprawdza się w miarę ok chociaż na trasie czasami lepiej z tego zrezygnować bo możesz nie usłyszeń informacji - oczywiście każde radyjko ma ręczne sterowanie poziomem odcinania więc to ASC to taki miły dodatek).

 

A co do antenki - mam Presidenta Washington ale chyba ze względu na możliwość kombinacji z innym "batem" do tej samej podstawy zastanowiłbym się nad czymś innym (chyba, że nie planujesz zmiany i jak zamontujesz te 80-85cm to wiesz, że na pewno w trasę nie będziesz zakładał dłuższej anteny - bo ta moja ma mocowanie na które pasuje wyłącznie ta konkretna antena) - masło maślane wyszło ale może da się zrozumieć :D

 

I pozostaje jeszcze kwestia mocowania - można na uchwycie magnetycznym ale dla mnie to by było najgorsze rozwiązanie - rysy na lakierze raczej nieuniknione. Można na dodatkowym uchwycie do np. klapy bagażnika albo najlepiej wywiercić dziurę w dachu i zamontować na stałe (sama antena oczywiście jest odkręcalna - tylko mocowanie zostanie w dachu). Na pewno nie możesz montować na plastikowych relingach (antena musi mieć dobre połączenie z masą samochodu stąd uchwyt nie zawsze się sprawdza).

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie potwierdze slowa Rolanda. Kiedys tez myslalem nad anty-suszarka - ale po przetestowaniu CB wiem, ze pieniadze wydane na ten sprzet nie sa zmarnowane :)

Praktycznie jeden wyjazd na dlugi weekend, kiedy policji jest sporo - i sie zakup "zwraca".

Wiekszosc ruchu na kanale 19-tym generuja TIRowcy i oprocz informacji o "federalnych" mozna dostac info o "korkodylach" :lol: (czyli Inspekcji Transportu Drogowego), gdyz z zalozenia osobnik na CB brany jest za kierowce ciezszego sprzetu :lol:

O jednym tylko nalezy pamietac - ze warto wozic ze soba swiadectwo homologacji, bo skoro nie mozna dopiac sie do oficjalnie dopuszczalnej instalacji CB, to zawsze mozna przypiac sie do braku dokumentacji :wink:

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na sieci widziałem ostatnio informację o takim odcinku, ze ma być w polsce ale nie pamietam gdzie.

 

"gdzieś w Polsce" to nie jest dobra odpowiedź... :? Than coś wspomniał o trasie do Gdańska :roll: Jeżdżę tam co najmniej raz w miesiącu...

 

APEL DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI NA FORUM

 

Jeżeli coś wiecie o miejcach montażu tych diabelskich bramek, to podzielcie się tą informacją z braćmi w niedoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zanim coś takiego uruchomią muszą to oznakować, żeby wszyscy wiedzieli, że są mierzeni.

 

Z tego co pamiętam o tamtym artykule, to miała by droga raczej dwujezdniowa, radary są zawieszone na takiej samej przewieszce jak drogowskazy zawieszone nad autostradami, pewnie wszyscy będą widzieć gdzie to jest. W końcu o to głównie z radarami chodzi. Prewencja - dlatego w krakowie przed każdym fotoradarem stoi znak ostrzegawczy - by dać szansę na zahamowanie. I faktycznie na tych śmiesznych zakrętach gdzie tyle wypadków było, barierki często pogięte - nagle się zrobiło znacznie spokojniej, oczywiście, potem ludzie grzeją dalej, ale lepiej jak robią to już na prostej a nie na tych feralnych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdzieś w Polsce" to nie jest dobra odpowiedź... :? Than coś wspomniał o trasie do Gdańska :roll: Jeżdżę tam co najmniej raz w miesiącu...

 

http://www.safetycam.pl/crozwiazania/af ... inttopoint

 

Zresztą można poczytać też o innych rozwiązaniach - jak fotoradary, które zamiast promieniowania uzywają czujników indukcyjnych w jezdni itp. Swiat zbliża się ku jednemu - pudełkowatemu samochodowi bez kierownicy, gdzie po wejściu poadaje się adres docelowy i czeka na dowóz na wyznaczone miejsce. Dla mnie koszmar, ale w kilku filmach już pokazywali te chore wizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednym tylko nalezy pamietac - ze warto wozic ze soba swiadectwo homologacji, bo skoro nie mozna dopiac sie do oficjalnie dopuszczalnej instalacji CB, to zawsze mozna przypiac sie do braku dokumentacji :wink:

 

Teoretycznie nie jest to wymagane (na ten temat są zazwyczaj bardzo burzliwe dyskusje na pl.rec.radio.cb :-) ) ale faktycznie jak się będzie miało taki papier to na pewno nie zaszkodzi :-)

 

No i należy pamiętać o jeszcze jednym - szczególnie na mniej ruchliwych trasach - CB samo z siebie nie zawsze ostrzeże - trzeba po prostu pytać się o konkretny kawałek trasy i tyle (w 95% zawsze znajdzie się ktoś kto odpowie - jak nie za pierwszym to za trzecim/czwartym razem :-) )

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sam CB niestety nie mam, ale rozmawiałem z ludźmi, którzy mają. Kierowca Transita opisywał mi na przykład taką sytuację: jechał sobie którąś z dróg krajowych, jak w radiu usłyszał "No busik... Napieraj, napieraj" i w lusterku zobaczył za sobą ciężarówkę. Więc przyspieszył. Za kilkadziesiąt kilometrów: "Busik... Wolniej, wolniej. Tam zdjęcia robią". :lol:

 

Albo dyskusja z radia na temat osobówki pędzącej nieświadomie wprost na ustawioną suszarę: "Ty, on chyba nie wie". "Tja... Ale pędzi... Ciekawe, czy się natnie :)". "Ty!! Widziałeś jak hamował!! :D" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam CB niestety nie mam, ale rozmawiałem z ludźmi, którzy mają. Kierowca Transita opisywał mi na przykład taką sytuację: jechał sobie którąś z dróg krajowych, jak w radiu usłyszał "No busik... Napieraj, napieraj" i w lusterku zobaczył za sobą ciężarówkę. Więc przyspieszył. Za kilkadziesiąt kilometrów: "Busik... Wolniej, wolniej. Tam zdjęcia robią". :lol:

 

Albo dyskusja z radia na temat osobówki pędzącej nieświadomie wprost na ustawioną suszarę: "Ty, on chyba nie wie". "Tja... Ale pędzi... Ciekawe, czy się natnie :)". "Ty!! Widziałeś jak hamował!! :D" :lol:

 

No właśnie. Ja w każdym razie dojrzewam do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja w każdym razie dojrzewam do zakupu.

Ja juz dojrzałem tylko nie mogę rozsądnego miejsca na radyjko w Legasiu znależć.

 

A nie myślałeś o schowaniu go na tę półkę w schowku? Będzie bezpiecznie, bo nie będzie widoczne. A kabel z mikrofonem możnaby jakoś z boku pociągnąć.

 

Gdzie chcesz zamontować antenę Krzysiom? Będziesz wiercił dziurę, czy zamontujesz antenę magnetyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja w każdym razie dojrzewam do zakupu.

Ja juz dojrzałem tylko nie mogę rozsądnego miejsca na radyjko w Legasiu znależć.

 

A nie myślałeś o schowaniu go na tę półkę w schowku? Będzie bezpiecznie, bo nie będzie widoczne. A kabel z mikrofonem możnaby jakoś z boku pociągnąć.

 

Gdzie chcesz zamontować antenę Krzysiom? Będziesz wiercił dziurę, czy zamontujesz antenę magnetyczną?

Myslałem o schowku ale te półeczki bardzo mi się przydają.

Powiesiłbym z boku konsoli środkowej od strony pasażera ale tam mam zestaw glośnomówiący.

Antena-dobre pytanie. Jako że zawodowo mam z radiem dużo do czynienia powinienem odpowiedzieć: "tylko wiercona" ale się łamię i chyba będzie magnes.

Już przy zestawie głośnomówiącym zrezygnowałem z wiercenia dachu na rzecz anteny klejonej od wewnątrz do szyby.

Jakoś Legaś z anteną w dachu mi się niepodoba a antena od CB nawet z odkręconym batem wygląda fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam CB niestety nie mam, ale rozmawiałem z ludźmi, którzy mają. Kierowca Transita opisywał mi na przykład taką sytuację: [...]

 

hehe - no ja jak na razie najlepszy tekst jaki slyszalem (do mnie oczywiscie) to:

 

"ooo - osoboweczka - widze, ze oplacalo sie zainwestowac w radyjko zamiast placic 4 stowki mandatu" :)

a bylo to po tym jak wyprzedzilem ciezarowke i za niecaly kilometr stali z suszarka (za zakretem - wiec calkowicie niewidoczni - mandacik bylby niewyjety) wiec zwolnilem przed nim bo o policmajstrach wiedzialem juz jakies 20km wczesniej

 

no i od czasu do czasu zdarza sie pytanko "Subaru - jestes na radyjku ??" i za chwile "ile to pali/ile ma kucykow ??" i takie tam :-)

 

a ostatnio w ramach pomocy pilotowalem przez miasto TIRa bo gosc szukal uliczki niedaleko mnie wiec przy okazji pomoglem :D :D

 

pozdrawiam,

Roland

 

PS: aha - to co czesto widac, ze TIR wpuszcza TIRa to zapomnijcie, ze robia tak sami z siebie - wszystko jest ustalone wczesniej przez CB kto kogo wpusci, itp. :)

PS2: no zeby nie bylo tak rozowo - to czasami spotyka sie bardzo chamskie dyskusje (i niewiele pomaga zwracanie uwagi :-( no ale taki urok ogolnie dostepnego pasma) ale wtedy zawsze mozna sciszyc radyjko na jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez śmigam z CB-kiem i pozatym że jest to bardzo pomocne pod względem policmanów i innych przeszkód na drodze (korki, wypadki) to tworzy fajny klimacik podczas trasy - jak sie nudzi to można z kimś pogadać :P

 

Zdarza tęz się słyszeć "Niebieskie Subaru jak tam ścieżka..." fajnie, że ludzie samochodzik zauważają :D

A ostatnio w drodze do Olsztyna doszedłem ciężarówkę i zgadałem się z jej kierowcą i razem śmigaliśmy do końca trasy (spalanie wyszło mi bajeczne bo cały czas 100-110) bo koleś był zmęczony i prosił coby z nim pogadać. Jak trafiliśmy na zamknięty przejazd kolejowy to wysiedliśmy , przybiliśmy piąteczke i mogliśmy się poznać nie tylko po głosie.

Ogólnie miła przygoda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...