Skocz do zawartości

Antyradary


Jakublad

Rekomendowane odpowiedzi

dobra sluchajcie, a jak wyglada koszt takiego prostego radyjka+antena (magnes) do autka?

bo rozne radia maja rozne zakresy/ilosci kanalow wiec pewnie trzeba jakis konkretny lapac.

dodatkowo jak wyglada sprawa montazu. wpina sie to jakos pod kostki od zwyklego radia samochodowego? hmmm?

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cb to genialna sprawa. piotr ma u siebie w antyku, to moze cos wiecej napisze.

 

- "koledzy, jak tam droga na kielce?"

- "tylko w ksiazu wielkim miski staly, reszta czysta"

- "dzieki, do krakowa tez czysto"

 

i jazda :twisted: .

 

super sprawa. jakbym wiecej jezdzil na trasach przelotowych to wolalbym

cb niz zwykle radio (ktorego zreszta ciagle sie do dorobilem :lol: ).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz, ja mam CB nie długo, ale sprawa jest warta wydatku i widoku bata od anteny na dachu, z resztą już go nie zauważam.

Antena długa i w wywierconym miejscu, żeby był sens, zeby było słychać. A radio proste, i tak uzywa sie tylko paru kanałów, przeważnie tylko 19.

Koszt całości u mnie to jakieś 350zł (radio 250,-zł, antena 85zł-do 100zl), montaż miałem garatis, ale to nic wielkiego.Zasilanie od akumlatora, przepchać kabel do anteny, zamontować radio, ustawić SWR anteny i jest. Muszę sie jeszcze odwdzięczyc koledze.

Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onieważ jeden semestr na uczelni poświęciłem technikom rozpoznawania obrazu, to wiem, że systemy takie są niedoskonałe, ale mają duże możliwości :)

Samochod kameleon :idea:

- pasywny, lekier o roznej barwie zaleznie od padania swiatla

- aktywny niezalezny od swiatla zewnetrznego.

Tylko co wpisaliby w dowodzie rejestracyjnym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod kameleon :idea:

- pasywny, lekier o roznej barwie zaleznie od padania swiatla

- aktywny niezalezny od swiatla zewnetrznego.

Tylko co wpisaliby w dowodzie rejestracyjnym :mrgreen:

 

no, ale przeciez w dowod rejestracyjny juz dawno nie wpisuje sie koloru nadwozia.

to jakies strasznie stare czasy jak takie cos robiono.

 

swoja droga pamietam kiedys jezdzily takie vw polo gdzie kazdy element nadwozia byl

w innym kolorze....:-).

 

teraz juz nie ma nawet numeru silnika w dowodzie. jeszce kiedys zamiast mocy wpisywali XXX, teraz juz chyba jest wymagana konkretna liczba, za to we wniosku skladanym o dowod, nie ma takiej rybryki, wiec panie w urzedzie zgaduja moce i ja mam 92kW ;-).

 

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o paniach w urzędzie co nie wiedzą jak zarejestrować mi auto to moge opowiadać..ooo..albo wymyślanie koloru "butelkowa zieleń-ciemny" 8) , albo pytanie co to jest antracyt..bo taki kolor był wpisany nba fabrycznych papierach albo jak wpisać że typ nadwozia to cabrio? jakie to nadwozie,takie mi pani kiedyś zadała pytanie.. a najlepiej zrobił znajomy ze strasznie starym, sprowadzonym Polo..po kilku bataliach w urzędzie o rejestracje..olała Panie i dwa lata jeżdził na kwicie z pralni z Francji..kolor garnituru zgadzał się z kolorem nadwozia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja tez sobie CB zrobie... w koncu duzo jezdze... tylko gdzie to zamontowac... :roll:

 

Nie wiem jak jest w nowych WRX'ach - ale w GT'ku znalazlem IMHO bardzo fajne miejsce :D

 

Tylko warunek jest taki, ze kupujesz radyjko wielkosci Presidenta Harry/Johny, Uniden 510, itp. i nie palisz papierosow :)

Wywalasz wtedy popielniczke (wraz z prowadnicami) i radyjko pasuje idealnie w ta wneke.

Nawet nie trzeba dodatkowych uchwytow - no trzeba tylko minimalnie przyciac taki plastik w glebi wneki ale na tyle malo inwazyjnie, ze jak cos to popielniczke bez problemu mozna ponownie zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, w WRX'05 popielniczka jest dosc mala... jakie wymiary maja te radia o ktorych wspomniales?

 

w GT tez nie jest za wielka a dalo sie wcisnac (oczywiscie wszyscy twierdzili, ze sie nie zmiesci bo faktycznie jak sie patrzy na popiolke to za duza nie jest - ale ....)

 

w kazdym razie President Harry to: szer x wys x dlugosc/glebokosc - 115 x 35 x 180

 

tylko jak bedziesz mierzyl to nie wiem jak w WRX - ale w GT sa jeszcze szyny do popiolki ktore tez troche zajmuja

i dodatkowo - sprawdz czy za popielniczka nie ma jakis przewodow/nagrzewnicy/czegokolwiek coby spowodowalo, ze radio nie wejdzie (glebokosc) - najlepiej sprawdz to osobiscie bo ja juz rozne rzeczy slyszalem jakie tam cuda za ta popielniczka sa i na pewno nawet jak na szer/wys. sie wcisnie to na glebokosc nie - a jednak dalo sie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, wyciągasz to radio czy siedzi na stałe?

 

Zbyt leniwy jestem - siedzi na stałe :-)

 

Jedynie jak jestem w jakiś dziwnych miejscach to odkręcam mikrofon i mam zamiar zrobić sobie taką tekturową zaślepkę (ale znowu ze względu na lenistwo jeszcze jej nie zrobiłem :-) )

 

A sa radyjka 1-din?

 

Chyba takich ewidentnie 1-din to nie ma. Są zbliżone np. President Herbert - jedno z lepszych radyjek tylko stara wersja z wyświetlaczem LED a nie LCD

Generalnie starsze wersje CBków mają zdecydowanie lepsze opinie od nowych konstrukcji (i tak się dzieje od paru lat - wot ciekawostka).

 

Nowy Herbert ma wymiary szer x wys x głebokość 180 x 50 x 188 mm i raczej pod względem wymiarów nie różni się od starego (nie wiem jaki jest rozmiar radyjek 1-din)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb radio to naprawde przydatna rzecz :) mam taka zabawke kilka miesiecy ... i np. gdy jade gdzies na rajd zawsze sie znajdzie ktos kto ma radyjko i pogadac mozna ;-) , nawet gdy sie jezdzi po miescie , na trasie cb sprawdza sie znkomicie... i napewno lepiej niz jakis antyradar :)

 

z ciekawych sytuacji na cb mialem juz nieraz takie ze... osoba ktora jechala przedemna mowila aby sie jej trzymac bo za chwile bedzie mozna wyprzedzac :) i potem np. przez dluzszy odcinek byla rozmowa potem znowu wyprzedzanie itd .

 

w sumie moge stwierdzic ze moj zestawik cb zwrocil sie na bank... kiedys spieszylem sie i jechalem szybko ... i jakis gosc z tira ktory jechal z naprzeciwka zmrugal mnie swiatlami i zaczal krzyczec przez cb abym hamowal bo za zakretem stoja miski z radarem... wiec ja odrazu hebelek... i sie shamowalem do przepisowej predkosci... kolega z tira pyta i jak zlapali cie czy sie udalo :)?? ... udalo sie podziekowalem i tradycyjnie "szerokosci" ;)

 

a co do samego cb moge napisac ze podstawa to dobra antena... lepiej jest miec tansze radyjko a drozsza antene :)

 

hehe szerokosci bajo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...