Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem w swoim forku z tyłu amorki kyb+sprężyny z Poznania ( dzieki dla tych którzy doradzali mi takie rozwiązanie ) narazie jest wszystko ok mam pytanie po takiej wymiance trzeba jechać na ustawienie zbieżności? jak to się odbywa i jaki +- jest tego koszt ,na co zwrócić uwagę ?Ma ktoś namiar na bezproblemowe ustawienie w Krakowie.Drugie pytanko czy jak kiedyś trzeba będzie wymienić amorki z przodu to też trzeba zamawiac sprężyny czy zostają te co są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

właśnie wróciłem z warsztatu. mam KYB + springi z Poznania. stoi wysoko. reszta wrażeń niebawem (dziś jadę na sprawdzenie sprawności amorków, a w weekend może w teren).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takiej wymiance trzeba jechać na ustawienie zbieżności?

tak

jaki +- jest tego koszt

około 100 zł w Olsztynie

czy jak kiedyś trzeba będzie wymienić amorki z przodu to też trzeba zamawiac sprężyny czy zostają te co są ?

jak nie bedzie przód za nisko to wystarczy same amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziś jadę na sprawdzenie sprawności amorków...

szału ni ma:(

 

przed wymianą było tak:

___________lewy______prawy____różnica sprawności

przód______76________70_______7%

tył_________17_______65_______73%

 

obecnie:

___________lewy______prawy____różnica sprawności

przód______75________73________2%

tył_________68________59_______13%

 

czy to normalne, że nowe amorki mają taką niską sprawność? czy po jakimś czasie, jak się wszystko ułoży, sprężyny usiądą - sprawność może wzrosnąć? czy może jest tak, że te całe badania nie są szczególnie dokładne i nie ma się tym co przejmować (vide: wzrost sprawności prawego amorka z przodu o 3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie geometrii jest to konieczne czy tylko ta zbieżność ?

niektóre majstry określają geometrie jako zbieżność wiec zawsze im mów o kącie pochylenia koła :mrgreen: przynajmniej we wsi olsztyn tak jest. niestety z tyłu u mnie nie ma regulacji kąta koła ale może u Ciebie już jest takie coś, czytałem że bodajże ppmarian coś działał w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauważyłem że na tylnej, prawej oponie jest widoczny uskok przy krawędzi przy lewej oponie mniej tylko przy prawym kole był ten amor w opłakanym stanie i teraz pytanie czy po wymianie amorów i sprężyn przyspieszyło sie to zużycie i ustawienie zbieznosci pomoże tylko u mnie chyba można ustawic tylko z przodu. Drugie pytanie czy lepiej poczekać i zjezdzić opony do końca (narazie krucho z kasą) a pojechać na ustawienie zbieżności zaraz po założeniu nowych gum ? Co radzicie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Forka od maja 2008 . Kupiłem go wiedząc, że lewy amortyzator poci się i teraz już jest kiepsko. Od czerwca siedzę i szukam po forach co z tym zrobić. Zakupiłem w USA amortyzatory KYB (334191 R, 334192 L) i ugrzązłem w poszukiwaniach na sprężynach. Wyczytałem na forum o poznańskich i takie też kupiłem. Ale chciałbym się podzielić informacjami o sprężynach firmy Kingsprings . Napisałem do nich o podanie wymiarów i dostałem odpowiedź:

KSFR-32 - 350mm FH, 124-146mm ID, 15mm material - to do przodu a do tyłu KSRR-33 - 360mm FH, 130mm ID, 15 material. Inna alternatywa to sprężyny firmy Ironman SUB001B oraz SUB002B. Oczywiście te sprężyny są dość drogie dlatego pozostają sprężyny z Poznania i z tego co się czyta to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym się podzielić informacjami o sprężynach firmy Kingsprings . Napisałem do nich o podanie wymiarów i dostałem odpowiedź:

KSFR-32 - 350mm FH, 124-146mm ID, 15mm material - to do przodu a do tyłu KSRR-33 - 360mm FH, 130mm ID, 15 material. Inna alternatywa to sprężyny firmy Ironman SUB001B oraz SUB002B. Oczywiście te sprężyny są dość drogie dlatego pozostają sprężyny z Poznania i z tego co się czyta to dobry wybór.

Jakie różnice w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wyprawa4x4.home.pl/4x4/sklep/zawieszenia.htm .Tu jest cena i katalog sprężyn Ironman SUB002B wymiary wys. 345/340, śr . drutu 15,3 , wew śred. 127 , cena z katalogu 552 zł za sztukę.Sprzedaż prowadzi sklep internetowy www. wyprawa4x4, ale to trzeba by sprawdzić. Jeśli chodzi o sprężyny z firmy Kingsprings to w czerwcu za przód i tył koszt wyszedł 1200 zl przy kursie 2,2zł za dolara . Problem polegał na tym, że ja jak chciałem je kupić to musieli by mi wysłać do Stanów a stamtąd do polski - dzięki pomocy rodzinie.Jak wiadomo przesyłki są dość drogie. W ostateczności zamówiłem sprężyny w Poznaniu - mają przyjść w czwartek i ściągłem amory KYB po 63$ przy kursie 2,2. Ciekawe jest porównanie wymiarów sprężyn - naszych, Ironmana i Kingsprings. Średnia stwarza nowe wymiary wys 366, śr drutu 14,5, wew śr. 127,5. Oczywiście to tylko średnia , która nie bierze pod uwagę jakości drutu, procesu technologicznego itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad delikatnym liftem przedniego zawieszenia (tam +3-4cm)

 

oryginalne sa juz wyraznie zmeczone i auto choc rowno stoi i w dolnej granicy normy to wolabym byc w gornej granicy a nawet powyzej.

 

czy ktos juz przecieral te szlaki czy bede pionierem. mysle nad sprezynami na przod z poznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67, piękny lołrajder :mrgreen:

 

Dobrze, że nie łołrajder :mrgreen:

Piękny to on nie jest (sądzę, że większość mijanych kierowców obstawia kompletną ruinę sprężyn i amortyzatorów w lodówce) ale jeżdzi, że się tak wyrażę poetycko - baśniowo :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...