Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to ja teraz w sprawie geometrii z tułu po wymianie :) wczesniej o tym nie myślałem ale jeden z forumowiczów zasiał ziarno niepokoju. prawda jest taka ze pewność bede miał dopiero po dłuższym czasie jak sprawdze zużycie bieżnika - tydzień po wymianie spręzyn Forek dostał dwie pary nowych butów :mrgreen: , ale jak wziałem poziomiczke 70 cm to na moje oko jest wporządku. pamietam ze zaraz po wymianie widziałem ze jest troche nie tak. jednak autko obciadło w moim przypadku z 480 mm do ~447mm i jest ok. Narazie ciesze sie z jazdy z wysoko stojacym tyłkiem :grin: a kilometrów natłukłem juz troche - ok. 4 tys, i kilka dłuższych tras w 5 osób na pokładzie też. Ogólnie jestem zadowolony i śmiało jeżdze po olsztyńskich dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja profilaktycznie bylem na kontroli geometrii i kata pochylenia kol i jest co prawda na minimalnym plusie (+0.5) od nastawow fabrycznych ale w/g diagnosty nie ma sie czym martwic bo miesci sie w branicy bledu pomiarowego a poza tym auto jeszcze troche usiadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do zakladu, ktory juz kilka Foresterow robil w tym temacie i niby ma temat ogarniety. Wg goscia rozwiazania sa dwa:

 

1. oryginalne amory po 1500zl/szt (zna ktos taniej btw.?)

2. amory KYB (500zl/szt) + sprezyny wzmacniane KYB (500zl/szt)

 

To drugie mnie zaciekawilo, bo gosc zarzekal sie, ze krotsze amorki KYB, to bzdura i z tymi sprezynami daja ponoc rade. Ktos cos slyszal o tych sprezynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do zakladu, ktory juz kilka Foresterow robil w tym temacie i niby ma temat ogarniety. Wg goscia rozwiazania sa dwa:

 

1. oryginalne amory po 1500zl/szt (zna ktos taniej btw.?)

2. amory KYB (500zl/szt) + sprezyny wzmacniane KYB (500zl/szt)

 

To drugie mnie zaciekawilo, bo gosc zarzekal sie, ze krotsze amorki KYB, to bzdura i z tymi sprezynami daja ponoc rade. Ktos cos slyszal o tych sprezynkach?

Chyba Jarek w Józefowie tak robi. (0-502-398-774 )

 

 

Ad.1 Z USA zamów (crai1 chyba takie ściągał) 600-700 USD komplet, nie wiem jak z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a one nie maja innej charakterystyki?

 

Szkoda, ze nikt nie jest w stanie mi powiedziec na 100% - np. czy z przodu wystarczy zmienic amorki, czy tez trzeba jeszcze sprezyny - kazdy gdyba.

 

Dzis bylem u speca od zawieszenia i ten stwierdzil, ze mozna dac KYB i na przod, i na tyl, ale z tylu zmienic na wzmacniane sprezyny... "KF powinno takie miec". A jak sie dowiedziec, czy KF ma takie wzmacniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimli2, no i co z tą stalą? Nadal nie ma?

 

hogi, ale gimli, ja i ppmarian już mamy sprężyny z Poznania więc do czego jest potrzebny Jochymczyk?

Te sprężyny które mamy są naprawde dobrze wykonane, dobrze pasują i daja rade :mrgreen:

Tobie też przysiada zadek?

Na PW masz namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik, a skąd miałem wiedzieć? Coś przegapiłem?

Dzięki za namiary.

Zadek mi nie siada ale tylny amor mi stuka.

A jesteś pewien, że stukanie jest wynikiem zużycia amortyzatora? U mnie zaraz po wymianie zaczął jeden pukać i okazało się, że poluzowała sie nakrętka (ta duża od góry). Po porządnym dokręceniu pukanie ustało. Słychać tylko trzeszczącą klapę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, w większości przypadków zmienia się amory jak siada zawieszenie.

W sensie jak amorek wyleje albo sie zlamie? Powiem szczerze, ze mnie juz wczesniej zawiecha denerwuje - nie dosc, ze pare cm ponizej przeswitu fabrycznego, to jeszcze buja. A ja denerwowac sie nie lubie :evil:

 

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2008 6:57 am ]

A z przodu co radzicie? Seryjne amorki Tokico, czy KYB? Cena nie jest tu tak drastycznie rozna, a jak z charakterystyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sluchajcie. Dotarly do mnie amorki tylne, 800km uzywane, z Mapteka, ale niezupelnie sa od My'99: 20360FC232 i 20360FC222.

 

Oryginalnie u mnie sa 20360FC230 i 20360FC220, ale pasuja wersje US 20360FC231 i 20360FC221. O ile jednak oryginalne i te US sa zielone, to te, co mi przyslali, sa czarne (bez zbiorniczka). Ma ktos pomysl jak to sprawdzic oprocz zalozenia (czekam jeszcze na przednie oraz odbojniki)?

 

Znalazlem jakas grecka stronke, wg ktorej niby to to samo, co 20360FC231 i 20360FC221: http://www.nt.gr/en/Details.asp?Product ... CarID=1160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej stronki to podaja to jako zamienniki oryginalow ale juz nie sygnowane SUBARU a Twoje sa ze znaczkami Subaru?

IMO chyba nie ma mozliwosci przetestowania tego bez zalozenia.

Tokico sygnowane znaczkiem Subaru. Wygladaja, jak moje (na oko), ale czarne :roll: Sprawdzalem dlugosc korpusu (bez bolca) i wychodzi cos kolo 45cm.

 

Przyszly juz tez przednie KYB, ale cos mi sie tak srednio podobaja. Pamietam, ze do Nubiry tez kupowalem chyba Excel-G i tych sie nie dalo recami wcisnac, lepiej bylo po zaparciu sie jednym koncem amorka o podloge. Te od Subaru jednak z latwoscia da sie reka wcisnac, a potem ledwo ledwo same wylaza. Zakladal ktos nowe KYB na przod? Tez tak mieliscie? Obawiam sie, ze w ten sposob, to mi przod sie nie podniesie i bedzie wciaz tak samo sie bujac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis pomierzylem swojego i wyszlo:

przod 425mm (czyli w granicach normy)

tyl 450mm (czyli ~8mm ponad normę - ale mam wydaje mi sie ze jeszcze troche siadzie bo przeciez nowe sprezyny maja dopiero lekko ponad miesiac)

 

paliwa mam 1/3baku a gazu 2/3 zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...