Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

a wspominałem ze mam ciagle fabryczne sprezyny :) moze jakbym wsadził zamienniki to by sie obniżył troszke. jak sądzicie??

 

Nie rozumiem :roll:

 

Chyba że miałeś na myśli amortyzatory :idea:

 

P.S nie martwie sie, właśnie byłem mile zaskoczony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

gimli2, ponoć zamienniki są krótsze o około 2 cm wiec jest to możliwe ale w wypadku kiedy krótsza byłaby dolna część amortyzatora czyli od mocowania z piastą do talerzyka.

Jeżeli krótszy jest tłoczek amora, (mniejszy skok) to nic by nie dało.

Jeśli twoje amorki jeszcze coś tłumią to lepiej nie wymieniaj, z resztą zobaczymy jak będzie u mnie ja mam zamienniki, zmierzę zaraz po wymianie sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik

amorki tłumią elegancko, autkiem nie buja nic a nic, ale ciekaw jestem jak to wyjdzie u Ciebie

ppmarian

ja za robocizne dałem 150 PLN, z tym ze u mnie była jeszcze kontrola szczęk, i luzów. ale podejrzewam ze cena i tak byłaby taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wymianą:

23ec9a655a3dee6dm.jpg

 

po wymianie:

fbdb315ec1eacb62m.jpg

db3f2a34fac7585cm.jpg

b5368cd8e9650c69m.jpg

b6b9c715f3f6e7bdm.jpg

 

jak troche przysiądzie towtedy zrobie jeszcze foteczke

na razie jestem bardzo zadowolony, lepiej widać do przodu bo maska tak nie zasłania :mrgreen: nie kładzie sie tak przy skręcaniu, nic nie stuka, nie wali, wydaje mi sie nawet że jest ciszej z tyłu :roll:

Tylko musiałem zaraz zmienić ustawienia fotela bo myślałem że zjade pod kiere :mrgreen:

Od osi koła do błotnika 360mm

od ziemi do progu 290mm :mrgreen:

wymiana 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad filester

mi juz obsiadły do poziomu 448-450 mm

a wymienialem 6 lutego.

ad Janosik

ja musiałem jechac swiatła regulowac :) bo swieciły mi pod nogi :D

p.s od osi kola tdo blotnika to chyba miałes 360 bo jak patzre teraz to masz z 480 :mrgreen:

nie pisalem nic o tym ze mam wrazenie ze z tułu jest u mnie ciszej bo zawsze tak mam ze jak cos zrobie w aucie to wszystko jest lepiej ale jak juz napisales to przyznam sie i ja :grin: ale podejrzewam ze to autosugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od osi koła do błotnika 360mm

Ejj od osi do kranca opony jest jakies 320-330mm... Na pewno nie chodzi o 460?

 

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 8:53 pm ]

ja jutro odbieram swoje sprezyny. jak zaloze dam foto przed i po

Jak zalozysz, to daj znac - umowimy sie na jazde probna =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s od osi kola tdo blotnika to chyba miałes 360 bo jak patzre teraz to masz z 480 :mrgreen:
Ejj od osi do kranca opony jest jakies 320-330mm... Na pewno nie chodzi o 460?

Macie racje chodzi o 460, może nawet 470 mierzyłem na szybko metrem stolarskim :mrgreen: podłoże było pochyłe a i w baku mam pełno :mrgreen:

 

Z tym wyciszeniem sie zawiasu to może być prawda bo przecież wszystkie elementy gumowo metalowe są teraz inaczej napięte, w innym położeniu i dopiero na nowo muszą sie wyrobić

co więcej np. przeguby teraz pracują pod innymi kątami i są bardziej rozciągnięte więc wycierają sie w innych miejscach, a tym samym powinny dłużej służyć, tak myśle ale moge być w błędzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

280509881-Zdj%EAcie019.jpg

 

niestety nie mam foty ani pomiarow przed ale siedzial tak ze wstyd :oops: ledwo na plasko dlon wchodzila miedzy nadkole a opone a teraz spokojnie zacisnieta piesc " w pionie" i jeszcze jest luz :mrgreen:

 

jedzi sie super. wreszcie nie podskakuje i dobija na progach zwalniajacych. na zakretach bez roznicy - rownie dobrze

 

robota 800PLN ale w tym jest: malowane 3 elementy ( porysowane) , cala polerka, wymiana tylnego zderzaka (pekniety), przelozenie opon na letnie

 

w aucie teraz jest zdecydowanie ciszej :roll:

 

jedyne co muszcze jeszcze zrobic to ustawic swiatla :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z światłami tez sie bujałem bo świeciły po kostkach :mrgreen:

mialem zrobic zdjecia jak wygląda po jakims czasie. ide po aparat i kolo pory obiadowej zamieszcze fotosy.

 

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 2:56 pm ]

tak jak obiecałem fotka mojej Subaryny miesiąc po zabiegu wymiany sprężyn. dla porównania w poczatkowej czesci tematu są zdjęcia przed wymiana i zaraz po odebraniu auta z warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimli2, porównanie nie jest miarodajne bo zapomniałeś wyjąć tego pasażera z tylnej kanapy :twisted:

i umyłeś auto a to też może wpływać na odbieranie rzeczywistości przez oglądajacego :twisted:

 

Ja póki co nie zarejestrowałem zmiany prześwitu, ale też nie woziłem nic/nikogo cięższego i wcale mi to nie przeszkadza, ostatnio jechałem justynką za swoją żonką i w czasie jazdy wygląda bardzo dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym pasażerem to było tak, że własnie z żona mialem jechac na zakupy jak mi sie o zdjeciu przypomnialo, a jak jej powiedzialem ze ma wyjsc, bo musze fotke zrobic to kazała mi sie w głowe popukac :mrgreen: ale powiem szczerze, ze na tych sprezynach to jak nawet zawale na bagaznik ze 100 kg to auto przysiada moze z centymetr :wink:

zreszta tak jak napisałes Janosik - ten prześwit nic mi nie przeszkadza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a jak z dluzszymi nierownosciami przy szybszej jezdzie?

 

Zajrzyjcie tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=UiQ4Wf8aY9M

 

W minucie 2:35 widac, jak moim buja na takich niewielkich dluzszych nierownosciach. Jak teraz u was? Jak rozumiem - macie amorki KYB gazowe zamienniki?

 

p.s. ppmarian - umowmy sie na parkingu Magnolii w najblizszych dniach, to przetestujemy twoja zawieche =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, przy tym kawałku gubie sie w czasoprzestrzeni,ale wiem o co Ci chodzi, nie kombinuj, zamawiaj i ciesz sie tak jak my :mrgreen:

przejechałem mój ulubiony odcinek zakopianki po wymianie i jest tylko lepiej albo miałem takie wrażenie, nie daje sie odczuć że środek ciężkości jest wyżej.

Za to jest sztywniej i ciszej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...