Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

Będziemy kombinować. Na pewno będzie lepiej niż jest obecnie. Teraz mam 350mm z prawej i 340mm z lewej strony :shock: W razie czego ktoś kiedyś na forum polecał dorobienie innych sprężyn co podnosiło tył.

 

No, jam to, nie chwalac sie, uczynil (rowniez) :wink: Prawie rok juz tak jezdze i jak dotad

(poza pasztetowoscia rozwiazania) nie widze minusow. Ale moze mam slabszy wzrok

na stare lata :wink:

 

Leszek

 

PS. Stal sprezynowa (bodajze costam 56) L=415mm (dla CWTG 410mm) ; D=150mm; d=13,2mm; 6 zw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Filister a mógłbyś zmierzyć długość tych KYB (całej tuby bez tłoczka) bo w katalogu KYB amory o numerach 334191/ 334192 bo takie pewnie kupiłeś występują w dwóch odmianach zwykłe mają 402 mm

a OE= self leveling mają 408 mm

można to sprawdzić w katalogu do którego był link wcześniej, i wygląda na to że te drugie są samopoziomujące. :roll:

 

Jakies 120netto/szt. o ile dobrze pamietam (Katowice). Nawet sie zastanawialem,

czy sobie jeszcze nie zrobic kompletu +50mm na zime ;-)

(w sumie to sie nadal zastanawiam ;-) )

 

pin555 możesz podać więcej namiarów, ja bym chętnie takie zamówił nawet takie jak pisałeś +50mm :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filister a mógłbyś zmierzyć długość tych KYB (całej tuby bez tłoczka) bo w katalogu KYB amory o numerach 334191/ 334192 bo takie pewnie kupiłeś występują w dwóch odmianach zwykłe mają 402 mm

a OE= self leveling mają 408 mm

można to sprawdzić w katalogu do którego był link wcześniej, i wygląda na to że te drugie są samopoziomujące. :roll:

 

Jakies 120netto/szt. o ile dobrze pamietam (Katowice). Nawet sie zastanawialem,

czy sobie jeszcze nie zrobic kompletu +50mm na zime ;-)

(w sumie to sie nadal zastanawiam ;-) )

 

pin555 możesz podać więcej namiarów, ja bym chętnie takie zamówił nawet takie jak pisałeś +50mm :grin:

Właśnie też to zauważyłem w katalogu. Tylko zastanawiałem się jak je zamówić jak one mają takie samo oznaczenie a pudła niczym się nie różnią. Moje wydaje mi się, że są 402mm bo mają okrągłe zakończenie - w katalogu jest to Shape N ale jutro jeszcze zmierzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to zakończenie też jest inne, kurcze szkoda jakby sie okazało że masz te krótsze :sad: , wydaje mi sie że zamawiajac trzeba dodać do symbolu to "OE", tylko ciekawe czy takie wystepują fizycznie czy tylko w katalogu :?:

 

ps. może nie spiesz sie z zakładaniem bo może dałoby sie wymienić jakby coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to zakończenie też jest inne, kurcze szkoda jakby sie okazało że masz te krótsze :sad: , wydaje mi sie że zamawiajac trzeba dodać do symbolu to "OE", tylko ciekawe czy takie wystepują fizycznie czy tylko w katalogu :?:

 

ps. może nie spiesz sie z zakładaniem bo może dałoby sie wymienić jakby coś

Na pudełku nie ma żadnych dodatkowych oznaczeń, przynajmniej u mnie. Tylko numer katalogowy.

pin555 możesz podać więcej namiarów, ja bym chętnie takie zamówił nawet takie jak pisałeś +50mm :grin:

 

Jasne :-) 032 253-85-68 p.Jochymczyk. Powinien mnie kojarzyc.

 

Leszek

Może jakieś forumowe zamówienie? Kupimy w hurcie to taniej będzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oznaczenie OE w katalogu KYB oznacza amortyzatory oryginalne jako porównanie z tymi oferowanymi przez KYB. Zwracają po prostu uwagę na różnice konstrukcyjne z samopoziomującymi, jako, że sami takich nie produkują. Moim zdaniem nie ma możliwości kupienia amorków KYB takich jak te z oznaczeniem OE. Trzeba sobie radzić wyższymi/twardszymi sprężynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oznaczenie OE w katalogu KYB oznacza amortyzatory oryginalne jako porównanie z tymi oferowanymi przez KYB. Zwracają po prostu uwagę na różnice konstrukcyjne z samopoziomującymi, jako, że sami takich nie produkują. Moim zdaniem nie ma możliwości kupienia amorków KYB takich jak te z oznaczeniem OE. Trzeba sobie radzić wyższymi/twardszymi sprężynami.

 

Rzeczywiście, tak też może być i pewnie masz racje :neutral:

 

Może jakieś forumowe zamówienie? Kupimy w hurcie to taniej będzie :mrgreen:

 

jestem za, wpisujcie sie zobaczymy czy są jacyś chętni a potem sie zadzwoni do pana Jachymczyka, ja pierwszy:

 

1. janosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przed wymianą to faktycznie była masakra, a po wymianie nie wiele widać bo ta 3-cia fotka troche nie udana,choć na 2-iej wygląda lepiej, ja wrzuce fotki jak załatwie te sprężynki ale to nastąpi pewnie nie wcześniej niż za miesiąc :cry::cry:

Dziś nieciekawe warunki były do zrobienia zdjęć od strony kierowcy. Może jutro będzie mniejsze nasłonecznienie to walne jeszcze jakieś foto. Przed wymianą to tył siedział jak w low-riderze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na amorach magnum ma taki sam prześwit z przodu i z tylu mierząc od progu do ziemi (z lewej strony trochę mniejszy z tyłu) i byłoby ok ale jak załaduje bagażnik i 2 osoby na tylnej kanapie to jade z sercem na ramieniu a tak nie może być.

Forek ma być autem które cieszy a nie dawać do myślenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy komuś udało się z powodzeniem dobrać jakieś sprężyny od innego samochodu (od Forestera bez samopoziomowania nigdzie nie ma) tak by wszystko stało dobrze? Czy w grę wchodzi tylko dorabianie?

 

Mój mechanik proponuje mi sprężyny od Imprezy WRX, ale obawiam się, że mogą nie dać pożądanego efektu. Nawet jeśli jakimś cudem będzie stał wysoko, to zapewne będzie miał mniejszy skok zawieszenia, a więc gorszy wykrzyż osi, czego chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to prawda, że aby wszystko grało po zmianie amorów z samopoziomujących na KYB, to trzeba jeszcze wymienić poduszki? Podobno jeśli się tego nie zrobi, to będzie stukało ze względu na twardszą sprężynę. Prawda to??

 

Nadal bezskutecznie szukam odpowiednich sprężyn :(

Chyba pozostanie dorobienie. Zna ktoś fachowca od dorabiania sprężyn w Warszawie lub okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...