Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kamul napisał(a):

Może nie do końca w temat, ale może ktoś się orientuje na temat planów komórkowych. Potrzebuję internetu do "daczy" , gdzie jestem z raz na miesiąc i różne smarty itp powinny tam sobie działać pod nieobecność. Pomyślałem, że dam router na sim (bo inny net tam nie dochodzi) i jakiś plan typu "załaduje raz 200GB" i niech to będzie ważne cały czas czy przynajmniej z rok, żeby tylko raz na jakiś czas to doładować, jak się skończy. Ale jakoś nie mogę się doczytać w tych ofertach na kratę.

Ja w podobnym celu mam kartę modemową (mobilny internet 20GB/mies.) w Orange - ale mam pakiet Love i w pakiecie kosztuje 9,97/mies. No i kwestia zasięgu.

PS.

W Orange można wykupić dodatkowy numer (kartę modemową z 10 Gb za 9.99 miesięcznie. Jak się przekroczy do dodają automatycznie 10GB na 10 zeta.

https://www.orange.pl/internet/internet-mobilny?offerTable[id]=offer_table_data_b2c&offerTable[processType]=ACTIVATION

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się ile może kosztować miesięczna obsługa IT dla małej firmy? Konkretnie chodzi o koszt nadzoru nad małym biurem rachunkowym: 4 komputery, 2 drukarki, mała sieć, oczywiście podpięta do internetu. Chodzi o aktualizacje okresowe oprogramowania finansowo-księgowego (jakiś polski program), sprawdzanie kopii zapasowych - teraz są ustawione na jakimś dysku usb podpiętym pod jeden z kompów który pełni rolę serwera bazy danych i ogólnie serwis sprzętowo-programowy typu np. czasem trzeba przeinstalować system, wymienić komputer/drukarkę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie będzie bardziej się opłacało zamiast miesięcznego abonamentu rozliczać zadaniowo od wykonanej czynności bo nie wymieniasz komputera co miesiąc, a aktualizacja oprogramowania księgowego jak cudowny rząd nie odwali czegoś to jest raz na 3-5 lat.

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Henryk82 napisał(a):

aktualizacja oprogramowania księgowego jak cudowny rząd nie odwali czegoś to jest raz na 3-5 lat.

 

Chyba nie miałeś nigdy w życiu do czynienia z takim oprogramowaniem ;) 

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko uzależnione od tego co debile na wiejskiej wymyślą, jak wprowadzali ład to nasz program fiskalno ksiegowy był 4 razy aktualizowany w roku ale przed tymi cyrkami była jedna aktualizacja po 3 latach korzystania konieczna dla naszego profilu firmowego bo nie każda firma korzysta ze wszystkich funkcji programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Zastanów się czy nie będzie bardziej się opłacało zamiast miesięcznego abonamentu rozliczać zadaniowo od wykonanej czynności bo nie wymieniasz komputera co miesiąc, a aktualizacja oprogramowania księgowego jak cudowny rząd nie odwali czegoś to jest raz na 3-5 lat.

To jest jakiś pomysł (biuro znajomej - nie moje), przy czym aktualizacje fk są przynajmniej raz w miesiącu, czasem częściej.  No i ona lubi mieć wszystko na cito więc pewnie taka usługa będzie wtedy droższa, nie wiem nigdy nie korzystałem z żadnego pogotowia komputerowego czy czegoś takiego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grzegorz napisał(a):

Orientujecie się ile może kosztować miesięczna obsługa IT dla małej firmy? Konkretnie chodzi o koszt nadzoru nad małym biurem rachunkowym: 4 komputery, 2 drukarki, mała sieć, oczywiście podpięta do internetu. Chodzi o aktualizacje okresowe oprogramowania finansowo-księgowego (jakiś polski program), sprawdzanie kopii zapasowych - teraz są ustawione na jakimś dysku usb podpiętym pod jeden z kompów który pełni rolę serwera bazy danych i ogólnie serwis sprzętowo-programowy typu np. czasem trzeba przeinstalować system, wymienić komputer/drukarkę itp.

ja bym to liczył po prostu od godziny + dojazd i ewentualnie połączenie zdalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak najłatwiej przenieść dane z jednego laptopa na drugiego (win 10 i win 10 pro) z programami i pocztą outlook. Chyba klonowanie całego dysku z systemem odpada bo nowy lapek straci wind 10 pro czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Henryk82 napisał(a):

Jak najłatwiej przenieść dane z jednego laptopa na drugiego (win 10 i win 10 pro) z programami i pocztą outlook. Chyba klonowanie całego dysku z systemem odpada bo nowy lapek straci wind 10 pro czy się mylę ?

 

Jak sklonujesz cały dysk to będziesz miał na nowym dysku to co na starym czyli zwykłą winde. ;p 

Nie wiem czy się da tak na raz, wszystko razem, z programami i pocztą Outlook. 

Wiadomości może załatwić jakiś tam eksport do chmurki albo pliku, ale same programy chyba od zera trzeba instalować na nowym kompie i się logować ręcznie. 

Ja bym tak robił, ale może jest jakieś lepsze rozwiązanie w środowisku Msc. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

Jak najłatwiej przenieść dane z jednego laptopa na drugiego (win 10 i win 10 pro) z programami i pocztą outlook. Chyba klonowanie całego dysku z systemem odpada bo nowy lapek straci wind 10 pro czy się mylę ?

 

Stracić nie stracisz bo licencja jest przypisana do lapka.

 

Ja bym zrobił tak - wyciągnął klucz produktu z tego lapka z PRO programem ProduKey (znajdziesz łatwo w internecie).

 

Wsadził do lapka z PRO dysk ze starego lapka, na razie bez klonowania żeby na razie nie tracić żadnego z dysków.

 

Odpalił (o ile się odpali, bo może być konflikt sterowników), usunął stary klucz produktu i wpisał ten z PRO, powinien on zadziałać bo będzie zgodny z lapkiem, po tym system się zaktualizuje do PRO.

 

Tylko teraz tak, jak wsadzisz ten dysk ponownie do starego lapka to już licencja nie zadziała, a nie da się przejść z PRO na zwykły, da się tylko w górę.

 

 

Teraz pytanie czy ma to sens - bo na pewno będą pojawiać się problemy ze sterownikami, będziesz musiał je usuwać, instalować nowe, a i tak może zawsze coś dalej nie działać.

Może lepiej po prostu podłączyć sobie ten dysk ze starego laptopa przez kieszeń i skopiować wszystko, do kont zalogować na nowo.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki folder

C:\Users\{NAZWA_UZYTKOWNIKA}\AppData

 

tam są trzy foldery

image.png.792b7a3d5e0e63bb07b97a7ec4c4b7f8.png

 

LocalLow zwykle jest bezużyteczny ale pozostałe dwa (Local i Roaming) w większości przypadków trzymają sesje, zapamiętane hasła, nawet profile przeglądarek itd, jest duża szansa że po skopiowaniu tego i wklejeniu na nowy dysk będziesz miał swoje aplikacje "pologowane"

Przynajmniej tak robię od lat z firefoxem i kilkoma innymi programami

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to zrobić migracje używając konta microsoft :)

na starym robisz synchronizacje wszystkiego, potem na nowym logujesz sie kontem MS i powinien zapytac czy chcesz przeniesc dane ze starego kompa

robiłem tak kilka razy, zostało wtedy doinstalowanie brakujących programów

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, _akir_ napisał(a):

najprościej to zrobić migracje używając konta microsoft :)

 

tutaj może się okazać że właśnie klikasz i masz, bez kopiowania itd, ale w życiu konta microsoftu nie używałem dlatego nie mam pojęcia, jadę "starą szkołą" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie płatnych programów apple.

Czy te programy są przypisane do sprzętu czy do apple ID ?

Jeśli  kupiłem maca mini z zainstalowanymi programami to po wymianie na np ipada pro będę mieć dostęp do tych programów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mnie podkusiło na zakup drugiego laptopa z ekranem 4k :facepalm: *

skalowanie czasami pod W10 i W11 to jakaś katastrofa zaczynając od panelu sterowania nvidia :facepalm:

 

Ale to jeszcze nie wszystko, używam na potrzeby rozliczania firmy oprogramowania Wapro Kaper.

 

aby zrobić wydruki muszę ręcznie zmieniać rozdzielczość itd. Ale nie zgłaszam tego bo ten soft to taka katastrofa, że jak już coś zacznie działać to lepiej nie ruszać... ale migrację zrobię jak będę zmuszony.

 

BTW: jak zakładałem firmę w '98 to wszystko rozliczałem ręcznie i się dało, teraz jest tyle zawiłości, że sobie tego nie wyobrażam..

 

*

wiem cena... 2,6k za Lenovo P52 w top konfiguracji Quadro V3200 I7 8 gen 32G ram ekran dotykowy 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

Pytanko odnośnie płatnych programów apple.

Czy te programy są przypisane do sprzętu czy do apple ID ?

Jeśli  kupiłem maca mini z zainstalowanymi programami to po wymianie na np ipada pro będę mieć dostęp do tych programów ?

to co kupiles przez applestore jest przypisane do Twojego appleID

to co bylo dołączone do maca wszystko zalezy co miales na fakturze, bo to moze byc przypisane do HW 

najlepiej zapytac officjalny support appla bo tam sa takie zawiłości że licencjonowanie produktów MS przy tym to bajka ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy komuś również nie działa synchronizacja kalendarz, poczta, kontakty przez exchange dla outlook? chodzi mi o logowanie przez serwer eas.outook.com

 

używane to jest w komórkach tak jak konto google, to tak samo działało z outlook. Kontakty można było zakładać pod wybranym kontem

 

Podobno jest teraz "nowy" outlook i jakoś się to zbiegło, że usługa exchange przestała mia działać.

 

Same maile w osobnej obsłudze przez imap działają.

 

EDIT:

 

Właśnie zadziałało - chyba naprawili :)

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 22:54, _akir_ napisał(a):

licencjonowanie produktów MS przy tym to bajka ;) 

 

Tak z innej beczki, dokladnie w poniedzialek musialem re-licencjonowac windows xp z powodu wymiany dysku :)

I jeszcze jakby tego bylo malo jakis serwisant musial re-licencjonowac aplikacje na tym dzialajaca a zeby to zrobic ten dziad musial byc podpiety do sieci.

... XP poprzez LAN do macbooka dzielacego lacze po wifi z telefonem... a wszystko to zlokalizowane na wydupczyskach gornych., pod samym masztem sieci Orange gdzie z powodu ferii i ilosci turystow polaczenie jak w Wenezueli...

 

I co juz jest dla mnie calkowitym zaskoczeniem..... AnyDesk bez problemu dziala na XP....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...