Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, kamul napisał(a):

Dobra, czyli te za 300zł to równie dobrze za 3zł. Czyli box'a 10 lub 11 najpewniej w MS store, a ktoś zna jeszcze jakieś legalne źródła, które nie piszą tylko, że są legalne. Poprzednie wersje po prostu kupowałem w MM czy innym markecie, ale teraz do kompa odpalanego raz na jakiś czas szukam jak najtaniej, żeby licencja była zgodna z domowym użyciem.

no pisałem Ci wyżej że w distro mam Win11 Home USB za 599 brutto

jak chcesz to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał(a):

Tak sądzę, ale tak czy tak gdzie to kupić, żeby było legalnie i przy okazji tanio :) 

z jakiegoś sklepu komputerowego który niekoniecznie sprzedaje tylko przez neta i ma siedzibę na kajmanach czy innym końcu świata, albo bierz od @_akir_ on też z Twoich okolic, najwyżej pojedziesz mu koła odkręcisz, a później odsprzedasz na forum:mrgreen:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz mam konflikt myśli, @ipsx82 mówisz, że brałeś na firmę z kluczesoft i tu widzę cena 199 za W10HE a z drugiej strony 599 (rozumiem, że box? ) i czy w takim razie te 199 z tej firmy są legit? Bo nie mam przekonania do tego. Chcę oszczędzić ale kupno "nielegala" to nie oszczędzanie. Przejście weryfikacji to chyba nie gwarancja legalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamul napisał(a):

No dobra to teraz mam konflikt myśli, @ipsx82 mówisz, że brałeś na firmę z kluczesoft i tu widzę cena 199 za W10HE a z drugiej strony 599 (rozumiem, że box? ) i czy w takim razie te 199 z tej firmy są legit? Bo nie mam przekonania do tego. Chcę oszczędzić ale kupno "nielegala" to nie oszczędzanie. Przejście weryfikacji to chyba nie gwarancja legalności?

to co Ci podałem to cena za boxa

image.thumb.png.fde0b6f3450ba501aa3974d4cad9cacd.png

a tutaj sobie poczytaj o kluczesoft.pl https://kluczesoft.pl/content/6-o-nas-i-gwarancja-legalnosci

 

decyzje podejmij sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie było tego dylematu bo nie braliśmy wersji BOX które można wielokrotnie instalować, nasze wersje były do jednorazowej instalacji i raz wykorzystany klucz nie pozwalał na instalację na innym komputerze pakietu office (chciałem sprawdzić czy obsłuży jeden klucz dwa stanowiska :biglol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał(a):

U nas nie było tego dylematu bo nie braliśmy wersji BOX które można wielokrotnie instalować, nasze wersje były do jednorazowej instalacji i raz wykorzystany klucz nie pozwalał na instalację na innym komputerze pakietu office (chciałem sprawdzić czy obsłuży jeden klucz dwa stanowiska :biglol: )

 

Teraz OEM jest przypisany do użytkownika, a nie urządzenia. Popraw jak mówię źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LosioDriver napisał(a):

 

Teraz OEM jest przypisany do użytkownika, a nie urządzenia. Popraw jak mówię źle :)

OEM był zawsze przypisany do urządzenia i tutaj raczej sie nic nie zmieniło

Edytowane przez _akir_
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _akir_ napisał(a):

OEM był zawsze przypisany do urządzenia i tutaj raczej sie nic nie zmieniło

 

Ja kupiłem Windows 11 OEM niezależnie od komputera i z tego co wiem to licencja jest przypisana do sprzętu, ale przede wszystkim do mojego konta Microsoft. Przynajmniej tak wynika z tego co się zorientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamul napisał(a):

I jeszcze jedno, jak do gier to może jednak ubuntu i dlaczego tak/nie?

Na pewno Steam oferuje sporą bibliotekę gier, które działają pod Linuksem (sprawdziłem, że obecnie ponad 7 tysięcy tytułów). Więc można śmiało instalować i cieszyć się z zaoszczędzonych pieniędzy. Można też na Linuksie korzystać z Xbox Cloud Gaming, więc tak czy owak okazji do wydania pieniędzy nie brakuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał(a):

 

Ja kupiłem Windows 11 OEM niezależnie od komputera i z tego co wiem to licencja jest przypisana do sprzętu, ale przede wszystkim do mojego konta Microsoft. Przynajmniej tak wynika z tego co się zorientowałem.

Kupując wersję OEM sam sobie świadczysz wsparcie techniczne. Licencja aktywowana jest na konkretnym komputerze i w teorii nie możesz jej przenieść na inny sprzęt. Wersji BOX tak na dobrą sprawę też nie można dowolnie przenosić - jest tam okres karencji 90 dni bodaj. Do legalnego przenoszenia bez limitów były licencje wolumenowe z aktywnym wsparciem Software Assurance (czy jak to się teraz nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trochę mam mętlik. Czy kupując boxa, jeśli zbuduję nowego kompa za X czasu i ze starego wywalę tego windowsa czy też jakoś go zdezaktywuję (jak?) to będę mógł na nowo zbudowanym zainstalować i użyć tego klucza zgodnie z licencją?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamul napisał(a):

To już trochę mam mętlik. Czy kupując boxa, jeśli zbuduję nowego kompa za X czasu i ze starego wywalę tego windowsa czy też jakoś go zdezaktywuję (jak?) to będę mógł na nowo zbudowanym zainstalować i użyć tego klucza zgodnie z licencją?

BOXa tak OEM nie, nawet jak padnie Tobie płyta  główna  w kompie i masz wersję OEM to musisz kupić  identyczną  płytę  główną  a jak już  nie ma takich płyt  to kupić  ponownie nowy system.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał(a):

BOXa tak OEM nie, nawet jak padnie Tobie płyta  główna  w kompie i masz wersję OEM to musisz kupić  identyczną  płytę  główną  a jak już  nie ma takich płyt  to kupić  ponownie nowy system.

 

Jak kupujesz OEM niezależnie od komputera to można go przenieść. Kontaktowałem się w tym sprawie nawet z Microsoftem przed zakupem i dostałem informację, że przeniesienie zakupionej licencji OEM pomiędzy komputerami nie będzie problemem.

 

Poza tym jest nawet procedura na reaktywację systemu po zmianie podzespołów.

 

Edit: Odszukam tej rozmowy bo teraz mnie to nurtuje, kupiłem OEM tylko z powodu zapewnień działu Microsoft, że nie ma obaw przy zmianie jakichkolwiek podzespołów w tym płyty głównej. A no i jest różnica pomiędzy komputerem kupionym z licencją OEM, a kupiona niezależnie licencja OEM, komputer osobno. Ale nie chcę mieszać więc nie walcie po głowie, jak to zweryfikuję jeszcze raz to najwyżej dopiszę :D

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z opcją tworzenia obrazu systemu Win10 z poziomu systemu? Ta instalacja nie zadziała na nowym sprzęcie?

Nie wierzę, żeby to było przypisane do konta Microsoft bo przecież można się zalogować do komputera nie zakładając tego konta i nie logując się za jego pomocą - czyt. mieć konto lokalne, kiedy potrzebujesz komputera bez dostępu do internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał(a):

A co z opcją tworzenia obrazu systemu Win10 z poziomu systemu? Ta instalacja nie zadziała na nowym sprzęcie?

U mnie to nigdy nie zadziałało. Natomiast działa zrobienie obrazu np Acronis'em. przeniesienie na inny sprzęt, nawet samego dysku. 

 

Możesz dowolnie w zasadzie przenosić licencje zakupione OEM, BOX, natomiast problem prawny jest gdy przenosisz OEM kupine razem z laptopem, komputerem stacjonarnym np jakimś MSI albo HP, czy Lenovo.

Podobno przy zakupionej OEM i BOX, osobno można ją dowolnie przenosić, czy też wymieniać podzespoły, trzeba ją tylko deaktywować (nie wiem jak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

nawet jak padnie Tobie płyta  główna  w kompie i masz wersję OEM to musisz kupić  identyczną  płytę  główną  a jak już  nie ma takich płyt  to kupić  ponownie nowy system.

Z tym to tak różnie bywa, po interwencji na infolinii udawało się podmienić płytę na nieco inną i aktywować system. Nie próbowałem jednoczesnej podmiany płyty i procesora na nowszą generację w ramach czynności serwisowych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał(a):

Z tym to tak różnie bywa, po interwencji na infolinii udawało się podmienić płytę na nieco inną i aktywować system. Nie próbowałem jednoczesnej podmiany płyty i procesora na nowszą generację w ramach czynności serwisowych ;)

 

Zadziałać zadziała ale jest to niezgodne z licencją jak się wczytasz w nią dogłębnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze system OS to dla mnie czarna magia i mam pytania laika

Jak kupowałem maca mini to z pakietem 5 programów extra płatnych. Ona są przypisane do urządzenia czy do ID Apple ?

Czy jak kupie iPada to będę mieć do nich dostęp ?

Czy jak będę chciał sprzedać maca mini to mogę te programy przenieść na iPada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...