Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Zyzol napisał(a):

@Szürkebarát

pobaw się. Może pomoże

 

No ale mój i robi i ładuje. Tylko że pokazuje to co pokazuje. Nie teraz mam czasu żeby oglądać i zastanawiać się bo właśnie przyprowadziłem Subaraka do MP po przeglądzie na 75kkm i przeglądam fakturę.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Nie teraz mam czasu żeby oglądać i zastanawiać się bo właśnie przyprowadziłem Subaraka do MP po przeglądzie na 75kkm i przeglądam fakturę.

 

Robota do przyszłego tygodnia jak nic :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rosaskc napisał(a):

 

Robota do przyszłego tygodnia jak nic :coffee:

Masz rację @rosaskc , właściwie mogę tego nie robić, tym bardziej że to ma trwać tak długo. Chciałem tylko podzielić się na TF ile to kosztowało, ile wyniósł rabat na Klub Subaru itp.

 

W laptopie nie chce mi się dzisiaj grzebać więc po prostu otworzę piwo i zajmę się nim do dna. Dzięki za przestawienie zwrotnicy i skierowanie mnie na właściwy tor ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie podpowiedzi, wziąłem set mx keys + lift (bo verticala sprzedałem po przesiadce na maca). Jeśli options+ da radę połączyć switcha to idealnie, jak nie to też trzeba będzie dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z pendrive'em. Nagle zaczął mieć kłopoty z czasem obsługi zadań. Kopiowanie, usuwanie czy otwieranie trwa znacznie dłużej niż dotychczas. Do tego jest dość ciepły. Co może być problemem i czy jest się czego bać i już zgrywać wszystko i kupować nowy?

To około roczny Sandisk bez zatyczki - czy mogły sie styki zabrudzić w kieszeni przez brak zatyczki? noszę go tak codziennie i nic się nie działo. Mogą być inne powody? Zawsze wypinam go w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, STIFF napisał(a):

a jaki pen teraz jest dobry i nie zdechnie?

w obecnych czasach to przestałem zwracac na to uwage :)

mam kilka roznych (wiekszosc rzeczy i tak trzymam w chmurze), jak sie sypnie to biore kolejnego

kiedys uzywałem corsair voyager w gumowej obudowie ale przestałem używać jak mi wypadł i nie słyszałem tego :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, STIFF napisał(a):

Mam dziwny problem z pendrive'em. Nagle zaczął mieć kłopoty z czasem obsługi zadań. Kopiowanie, usuwanie czy otwieranie trwa znacznie dłużej niż dotychczas. Do tego jest dość ciepły. Co może być problemem i czy jest się czego bać i już zgrywać wszystko i kupować nowy?

To około roczny Sandisk bez zatyczki - czy mogły sie styki zabrudzić w kieszeni przez brak zatyczki? noszę go tak codziennie i nic się nie działo. Mogą być inne powody? Zawsze wypinam go w systemie.

 

Właśnie czekam na nowy pendrive Sandiska, aktualny (dual drive 120 Gb) wysłałem do reklamacji - takie same objawy. Naprawianie, formatowanie nic nie pomaga, także ja bym wszystko zgrywał i wymieniał  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już najważniejsze zgrane na kompa. Wpadłem na szybko do Media Markta obok mnie i kupiłem coś na chwilę. Niestety mieli tylko Sandisca i Samsunga - nie wiem co się z MM dzieje ale na Okęciu sklep z 2 pięter zmniejszył sie do 2/3 jednego piętra. Ścisk i bałagan jak w magazynie - czy ta firma upada czy tylko z ta lokalizacją sobie nie radzą?

 

Generalnie z flashami to chyba coraz większy dramat jest. Rok temu kupiłem właśnie przez Morela bo sporo tam kupuję jakiegoś flasha z b. dobrymi opiniami. No niestety - nie udźwignął przenoszenia danych - zaciął sie przy przenoszeniu dużego katalogu i juz nie ruszył. Reklamacja, wymiana na Sandisca - przeżył rok - może troche dłużej. Na  co dzień używam też starego 16GB ImroDrive - ma już z 8-9 lat i  śmiga bez problemów. Kiedyś używałem tylko Pqi bo były nie do zabicia ale potem na jakiś czas zniknęły więc kupiłem to Imro ale ostatnio widziałem że Pqi znów można kupić wiec chyba wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STIFF napisał(a):

Generalnie z flashami to chyba coraz większy dramat jest

 

Pytanie, czy wszystkie tak słabują czy ten nieszczęsny Sandisk. Kilka lat temu przejął ich WD i może to ma jakiś związek ze spadkiem jakości?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem odpalic klasyka na WIndows 11, tj Settlers 3.

Wyswietla się błąd DirectDraw Error DDERR_UNSUPPORTED occured at CDirectDraw::DDSetDisplayMode.

 

Wydaje mi sie ze próbowałem juz wszystkiego, tj aktualizacja sterownikow, direct x'a , NET Framework 3.5 i inne cuda na kiju... tryby zgodności, zmiany rozdzielczości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 19:35, STIFF napisał(a):

Generalnie z flashami to chyba coraz większy dramat jest

W pracy przestaliśmy korzystać z małych kluczyków i zwyczajnie w kieszeń przenośną USB 2,5" pakujemy dysk SSD SATA (jakiś prosty serwerowy S4510, PM893 czy podobny badziew) i w zasadzie działa to idealnie na nasze potrzeby. Oczywiście nie jest to malutki kluczyk, ale to nie jest w tym przypadku problem.

W dniu 3.03.2023 o 21:05, GREGG napisał(a):

Pytanie, czy wszystkie tak słabują czy ten nieszczęsny Sandisk. Kilka lat temu przejął ich WD i może to ma jakiś związek ze spadkiem jakości?

WD bym raczej ze spadkiem jakości nie wiązał, bierzemy sporo dysków serwerowych od nich (mechanicznych jak i NVMe) i nie ma podstaw do narzekań - awaryjność poniżej przeciętnej.

Flash wraz ze spadkiem ceny zmienia też technologię na mniej stabilną SLC->MLC->TLC->QLC, oczywiście niedostatki flasha nadrabia się dodatkową pojemnością, odpowiednimi kontrolerami i firmware.  Niemniej, przy ostrej konkurencji cenowej nie opłaca się robić super solidnych przenośnych pamięci na rynek konsumencki. Możliwe, że trzeba zwrócić się w kierunku produktów dla profesjonalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał(a):

WD bym raczej ze spadkiem jakości nie wiązał, bierzemy sporo dysków serwerowych od nich (mechanicznych jak i NVMe) i nie ma podstaw do narzekań - awaryjność poniżej przeciętnej.

 

Może w swoim korpo dbają o jakość bardziej niż w przejętym, gdzie łatwiej ciąć koszty... Różnie to bywa w takich strukturach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jumpman napisał(a):

Chcialem odpalic klasyka na WIndows 11, tj Settlers 3.

Wyswietla się błąd DirectDraw Error DDERR_UNSUPPORTED occured at CDirectDraw::DDSetDisplayMode.

 

Wydaje mi sie ze próbowałem juz wszystkiego, tj aktualizacja sterownikow, direct x'a , NET Framework 3.5 i inne cuda na kiju... tryby zgodności, zmiany rozdzielczości itd.

nie testowałem ale może legacy mode?

 

https://www.minitool.com/news/directdraw-error.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał(a):

Może w swoim korpo dbają o jakość bardziej niż w przejętym

Dyski mechaniczne Enterprise to przejęte HGST (dawniej Hitachi, dawniej IBM), zastąpili tym swoje konstrukcje Gold (w sensie marka została ale mechanicznie to dyski z linii Enterprise od przejętego działu HGST). Dyski NVMe to bodaj dwie przejęte firmy, muszę się podpytać o szczegóły - bo SanDisk (inżynierowie) grają tam dosyć istotną rolę.

Dlatego myślę, że jakość produktu ma teraz więcej wspólnego z pozycjonowaniem i klientem docelowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LH widzę nie ma dedykowanego pod email tylko jako przystawka do WWW.

Zastanawiam się nad samym Exchange bez 365...

 

 

A z dedykowanym hostingiem poczty na Home macie jakieś doświadczenia?

W jednej z firm używam Nazwa ale średnio jestem zadowolony, choć bez dramatów...

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...