Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, respect napisał:

Jakie mogą być  koszty w jednym i drugim przypadku?

W pierwszym przypadku czeka Cię co najwyżej reinstalacja systemu, jak robisz sam to koszt straconego czasu. Zanim się do tego zabierzesz, możesz spróbować odpalić jakiś system z kluczyka USB i popracować chwilę by sprawdzić czy wszystko działa jak należy, czy może dalej się zacina. 

 

W drugim przypadku może być problem z płytą główną (np. zimny lut na chipsecie) i to już znacznie bardziej komplikuje sprawę - jak nie jest sprzęt na gwarancji, to opłacalność i skuteczność ewentualnej naprawy może być dyskusyjna. Niemniej, zacząłbym od upewnienia się, że nie jest to problem programowy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ipsx82 napisał:

Jak ugryźć import poczty z ustawieniami z outlook 2010 do tunderbirda bo porada by zainstalować wersje mniejszą niż 38 tunderbirda nie działa i wywala błędy przy imporcie pliku pts 

 

A próbowałeś import do nowego outlooka a dopiero potem do thunderbirda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

Jak ugryźć import poczty z ustawieniami z outlook 2010 do tunderbirda bo porada by zainstalować wersje mniejszą niż 38 tunderbirda nie działa i wywala błędy przy imporcie pliku pts 

rozumiem że czytałeś to http://kb.mozillazine.org/Import_.pst_files ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jakiś sensowny i niedrogi router na SIM? Potrzebuję okazyjnie na wyjazdy gdzie muszę pracować a ktoś tam na wyjeździe będzie chciał w innym pokoju np. Netflixa odpalić.

Coś co będzie dobrze trzymało zasięg SIM i Wifi, nie za worek monet zakładając, że będę tego używał z tydzień w roku. Używki jak najbardziej biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ipsx82 napisał:

Tak i opcja z wersją 58 też nie działa , wywala ten sam problem.

jaki wywala błąd ?

 

40 minut temu, kamul napisał:

Podpowie ktoś jakiś sensowny i niedrogi router na SIM? Potrzebuję okazyjnie na wyjazdy gdzie muszę pracować a ktoś tam na wyjeździe będzie chciał w innym pokoju np. Netflixa odpalić.

Coś co będzie dobrze trzymało zasięg SIM i Wifi, nie za worek monet zakładając, że będę tego używał z tydzień w roku. Używki jak najbardziej biorę pod uwagę.

ja używam Huawei E5785Lh - bateria jest w stanie 7h wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ipsx82 napisał:

20220620_142655.thumb.jpg.cdbe7345eefa2ab3a544856f9d43f104.jpg

 

I po wywaleniu tego błędu  przestaje reagować na co kolwiek.

a próbowałeś robić eksport poczty do pliku EML i wtedy import ?

jak duży jest plik PST ? robiłeś może skan pliku poprzez scanpst.exe ? może są błędy w pliku i dlatego nie można zrobić importu (zanim zaczniesz bawić się z scanpst.exe to zrób sobie kopie pliku) jeśli są błędy to po sprawdzeniu i naprawie powinno być ok (u mnie to zawsze pomagało)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, _akir_ napisał:

ja używam Huawei E5785Lh - bateria jest w stanie 7h wytrzymać

W zasadzie szukam chyba nie mobilnego, bo bardziej zależy mi na dostępności przez ściany a chyba te anteny w stacjonarnych coś dają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamul napisał:

W zasadzie szukam chyba nie mobilnego, bo bardziej zależy mi na dostępności przez ściany a chyba te anteny w stacjonarnych coś dają?

u mnie generalnie zasięg jest przez 3 ściany (szału nie ma ale internet działa)

co do nie mobilnych to np. D-link DWR-921 powinien ogarnąć temat (jedynie wifi wolne bo tylko 300 Mbps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, _akir_ napisał:

a próbowałeś robić eksport poczty do pliku EML i wtedy import ?

jak duży jest plik PST ? robiłeś może skan pliku poprzez scanpst.exe ? może są błędy w pliku i dlatego nie można zrobić importu (zanim zaczniesz bawić się z scanpst.exe to zrób sobie kopie pliku) jeśli są błędy to po sprawdzeniu i naprawie powinno być ok (u mnie to zawsze pomagało)

Wielkość tego PTSa około 12 GB. Nie próbowałem jeszcze do EMLa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ipsx82 napisał:

20220620_142655.thumb.jpg.cdbe7345eefa2ab3a544856f9d43f104.jpg

 

I po wywaleniu tego błędu  przestaje reagować na co kolwiek.

Nie masz jakiegoś śmietnika w szkicach? Ewidentnie czepia się konkretnego pliku.

 

Swego czasu przerzucałem wiadomości korzystając z tego programu:

https://www.mailstore.com/en/products/mailstore-home/

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Nie masz jakiegoś śmietnika w szkicach? Ewidentnie czepia się konkretnego pliku.

 

Swego czasu przerzucałem wiadomości korzystając z tego programu:

https://www.mailstore.com/en/products/mailstore-home/

 

Pogram genialny , już ponad 5 tysięcy emaili pobrał i leci dalej :) 

Wielkie dzięki Zyzol 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Suma sumarum skończyło się na zakupie Outlooka 2021 bo zgrywać ten program zgrywał bez problemu ale wgrać w tunderbirda już nie chciał. Po aktualizacji do 2021 poczta gmail już działa prawidłowo na Outlooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juan Rapru napisał:

Ja zrezygnowałem z konta pocztowego na gmailu odkąd zablokowali możliwość odczytywania poczty przez Thunderbirda. Nawet jak bym chciał (a nie chcę!) to i tak na Linuxie nie zainstaluję Outlooka.

 

 

To generowanie "hasła aplikacji" nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Juan Rapru napisał:

Ja zrezygnowałem z konta pocztowego na gmailu odkąd zablokowali możliwość odczytywania poczty przez Thunderbirda. Nawet jak bym chciał (a nie chcę!) to i tak na Linuxie nie zainstaluję Outlooka.

 

Mam konto Gmail obsługiwane przez thunderbirda pod linuksem. Na czym polega Twój problem? Jakie masz ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...