Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2020 o 18:40, Aga napisał:

Myślę o zakupie lapka, do domowej pracy czyli MS Office, Statistica i tysiące otwartych kart w FF :mrgreen:

Oczywiście też do moderowania The Forum i oglądania netflixa. Ma być nie za duży, 17" odpada (15,6 mam służbowego i jest w sam raz) i nie za ciężki żebym go mogła zabierać do torebki ;)

LG gram. Kumpel kupił w US ale w Polsce też już są chyba dostępne. Lekki jak piórko a wytrzymały jak Samsung Solid. Bardzo wydajny. Idealny do pracy biurowej. ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt naprawy ipada 2 (nie air), wyświetlacz świecił i zgasł (po przyniesieniu z zimnego do ciepłego) tzn. świeci się na czarno. Zastanawiam się czy jest sens reanimować i zrobić sobie z niego cyfrową ramkę czy może odpuścić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamul napisał:

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt naprawy ipada 2 (nie air), wyświetlacz świecił i zgasł (po przyniesieniu z zimnego do ciepłego) tzn. świeci się na czarno. Zastanawiam się czy jest sens reanimować i zrobić sobie z niego cyfrową ramkę czy może odpuścić temat.

 

550-650zł o ile to ekran.

Edytowane przez LosioDriver
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LosioDriver napisał:
25 minut temu, kamul napisał:
Ok, dzięki emoji6.png 

Próbowałeś hard reset?

Tak, próbowałem też rozładować/naładować (różnymi kablami/ładowarkami), zrobić wipe etc. i dalej wyświetla jedynie czarny ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aga napisał:

Adobe Scan nie pomaga ;)

Plik po zeskanowaniu nie da się edytować albo ja nie umiem :facepalm:

Bo to pewnie Adobe odczytuje jako zdjecie.  Jesli to tekst to chyba jak sie pusci przez OCR to pozniej da sie edytowac... w zaleznosci od wersji Adobe...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Ardaturan napisał:
Potrzebuje kupić budżetowy monitor 23 całe do pracy zdalnej. Kupować coś nowego taniego czy lepiej poleasingowe Dell, eizo ?

Wprawdzie 24 cale, ale mega fajny monitor to HP ZR2440w. Mam takich kilka, świetnie się spisują i można je tanio kupić.

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orear napisał:

Czy ktoś kupował w ostatnim czasie RTX3070? Długo się na tę kartę rzeczywiście czeka? Pytam bo mam na liście życzeń ale nie wiem czy chce mi się czekać na nią kilka miesięcy. ;) 

jak patrze po moich dostawcach to na stanie pustki

pojedyncze szt 2060 zostały

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebowałbym zwiększyć zasięg sieci wifi. Mam router Dlink Dir-890L Teoretycznie na chwile obecną wystarczyłby mi jakiś jeden dodatkowy access point, żeby wzmocnić sygnał w jednej części domu, a za jakiś czas myśleć o jakimś systemie mesh i dopiero wówczas bardziej rozbudować sieć rozszerzając zasięg jeszcze w inne miejsca gdzie już kablem nie mam jak podłączyć.

Ktoś podpowie czy faktycznie dobrym pomysłem jest sam access point do obecnego routera, czy już wszystko wymieniać i lepiej od razu pomyśleć o sieci mesh?

W sieci mam podłączone telewizory, tablety, komputery, dysk sieciowy (sporadycznie idą po nich jakieś filmy po wifi do telewizora). Sieć po wifi wyciąga do ok 200 Mbps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, radekk napisał:

Potrzebowałbym zwiększyć zasięg sieci wifi. Mam router Dlink Dir-890L Teoretycznie na chwile obecną wystarczyłby mi jakiś jeden dodatkowy access point, żeby wzmocnić sygnał w jednej części domu, a za jakiś czas myśleć o jakimś systemie mesh i dopiero wówczas bardziej rozbudować sieć rozszerzając zasięg jeszcze w inne miejsca gdzie już kablem nie mam jak podłączyć.

Ktoś podpowie czy faktycznie dobrym pomysłem jest sam access point do obecnego routera, czy już wszystko wymieniać i lepiej od razu pomyśleć o sieci mesh?

W sieci mam podłączone telewizory, tablety, komputery, dysk sieciowy (sporadycznie idą po nich jakieś filmy po wifi do telewizora). Sieć po wifi wyciąga do ok 200 Mbps. 

przerabiałem jakis czas temu u Siebie
poszedłem od razu w 3 AP od Ubiquiti (jak nie masz switcha PoE to w zestawie z AP jest zasilacz PoE) i od jakiegos roku nie dotykam sie do sieci :D wszystko hula jak złoto

ustawiony roaming miedzy APkami także nie martwie sie o przepinanie urzadzen (plusem jest to ze mozna sobie ustawic moc sygnału na kazdym AP w zaleznosci od ilosci okolicznych sieci)

Edytowane przez _akir_
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jakie te AP masz? AP jednego mogę dać, może dwa jak znajdę drugi koniec kabla i będę w stanie podpiąć go do routera. Teoretycznie to powinno załatwić mi jedno, może dwa pomieszczenia żeby nie gubiło sieci i żeby w miarę trzymało prędkość. A dalsza rozbudowa już niestety by wiązała się koniecznością pójścia w mesh, bo bym pewnie musiał postawić z 5-6 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radekk napisał:

Z ciekawości jakie te AP masz? AP jednego mogę dać, może dwa jak znajdę drugi koniec kabla i będę w stanie podpiąć go do routera. Teoretycznie to powinno załatwić mi jedno, może dwa pomieszczenia żeby nie gubiło sieci i żeby w miarę trzymało prędkość. A dalsza rozbudowa już niestety by wiązała się koniecznością pójścia w mesh, bo bym pewnie musiał postawić z 5-6 punktów.

UAP-AC-PRO

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_akir_,  a jaki masz router i w jaki sposób kontrolujesz ustawienia APków - czyli gdzie masz kontroler APków.

 

@radekk, zawsze możesz pomyśleć o rozwiązaniach typu power-line connection ale zostaje kwestia sprzętu to reliazującego. Musisz także pamiętać że jak chcesz mieć tzw roaming między AP to potrzebujesz mieć kontroler do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmastal napisał:

@_akir_,  a jaki masz router i w jaki sposób kontrolujesz ustawienia APków - czyli gdzie masz kontroler APków.

w tej chwili mój docelowy ruter robi za bridge i jest podłączony do Ubiquiti USG, kontroler do APków w tej chwili to Ubiquiti UC-CK (wcześniej mialem soft ma kompie i sobie ustawiałem) ale od kiedy mam USG to mam już sprzętowy kontroler plus jeszcze switch PoE :D 

3 godziny temu, pmastal napisał:

Musisz także pamiętać że jak chcesz mieć tzw roaming między AP to potrzebujesz mieć kontroler do tego. 

w przypadku Ubiquiti kontroler może być software'owy bo to praktycznie konfigurujesz raz i zapominasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

a ktoś mi jeszcze powie czy mając router wi-fi5 da mi coś AP po wi-fi6, czy w związku że pierwszy element jest starszego standardu to coś blokuje i AP i tak będzie działał według standardu wi-fi5

nic sie nie bedzie blokować, do AP i tak musisz podłączyć kabel no chyba że wstawisz reapeater to wtedy on zwolni do predkosci sieci która bedzie przewalac dalej

wifi 6 to teraz standard 802.11 ax - wifi 5 to 802.11ac

predkosci tez wieksze teraz i wieksze pasmo 

Wi-Fi: 2900 Mbps = 574 Mbps (2,4 GHz) + 2402 Mbps (5 GHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 12:54, kamul napisał:

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt naprawy ipada 2 (nie air), wyświetlacz świecił i zgasł (po przyniesieniu z zimnego do ciepłego) tzn. świeci się na czarno. Zastanawiam się czy jest sens reanimować i zrobić sobie z niego cyfrową ramkę czy może odpuścić temat.

Nie wiem ile kosztuje ale kilkukrotnie korzystałem z serwisu we Wrocławiu applefix.pl i u nich ekspertyza o ile dobrze pamietam kosztuje 100, która płacisz tylko jeśli nie wykonujesz naprawy. Można im wysłać, po naprawie odsyłają na swój koszt. Moje starocie Apple reanimowali kilkukrotnie, czasem chyba na granicy swojej opłacalności bo w trudniejszych przypadkach nie odpuszczają i wiele dni szukają przyczyny problemów. Szczerze polecam. :)

 

 

Sam mam pytanie czy macie jakiś pewny serwis hdd, który w razie czego odzyskuje dane. Mam stary zewnętrzny dysk 2.5 cała, którego używałem sporadycznie, może raz na kilka miesięcy do archiwizacji zdjęć i przestał się uruchamiać. Nie wiem, może to być nawet kabel (nietypowy) a może coś poważniejszego. Tak czy owak po podłączeniu brak jakiejkolwiek reakcji, nie swieci lampka ani nie słychać mechanizmu. 

Sam dysk mnie zgrzewa ale mam tam dużo zdjęć i spora cześć bez kopii zapasowej.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zewnętrzny mechaniczny dysk 2,5" to zwykły dysk 2,5" SATA. Rozkręcasz jego obudowę (tę zewnętrzną nie samego dysku), wyjmujesz dysk i wpinasz do zwykłego komputera (takiego blaszaka). Jak nie masz blaszaka, to rozglądasz się za innym zewnętrznym dyskiem 2,5" z którego potrzebujesz na chwilę pożyczyć obudowę z kabelkiem, ewentualnie kupujesz przelotkę z SATA na USB (z zasilaniem). Ogólnie proste sprawy. Jak dysk nie będzie wtedy startował to szukasz specjalistów co zaczną od grzebania z elektroniką samego dysku.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...