Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, kubanow napisał:

Kabel miedziany kategorii 6 (CAT 6): nieekranowana skrętka (UTP), bądź ekranowana skrętka (STP), bądź foliowana skrętka (ScTP) do przenoszenia danych w paśmie do 250 MHz i przepływnością do 10 Gbit/s. Specyfikacja okablowania wg. ANSI/TIA/EIA-568-B.2-1 w 2002.

 

Taki będzie ok? 

https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-lan-ethernet-rj45-utp-cat6-1-5m-6855540308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _akir_ napisał:

ile metrów tego kabla potrzebujesz ?

to tylko kable z routera do urządzeń. Czyli takie po 1-1,5m. Tego pod podłogą to już przecież nie wymienię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kubanow napisał:

a kabel kupiłeś gotowy z końcówkami czy sam zaciskałeś

Gotowe. Część w zestawie z routerami, część kupowałem. 

 

17 godzin temu, kubanow napisał:

no i ile masz tego kabla w podłodze

tego to już nie wiem, bo to developer wpuścił w podłogę. Ja widziałem juz tylko wypusty w gniazdach. 

 

A tak przy okazji - jest zestaw kompa z monitorem po okazyjnej cenie ;)

https://www.antyradio.pl/Technologia/Komputery/Nowy-komputer-Apple-kosztuje-cwierc-miliona-zlotych-Za-monitor-trzeba-doplacic-kolejne-30-tysiecy-37671

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pumex1 napisał:

 

I pewnie jak każdy Apple będzie miał jakąś wadę konstrukcyjną :D Z każdym nowym produktem Appla mam do nich mniejszy szacunek. A to padająca grafika, a to touchbar, a to klawiatura.

A do tego brak dostępu do części zamiennych, blokowanie importu części odnawianych, pozywanie serwisów, wpychanie klientom, że nie da się nic naprawić tylko trzeba wymieniać i kasowanie ze strony Apple Support opinii niezgodnych z ich poglądami.

Dodam jeszcze wlutowywanie wszystkiego włącznie z dyskami do płyt głównych, oraz najlepsze - wadliwe kontrolery dysków które masowo padają, a żeby było lepiej to każdy jeden ma swój unikalny identyfikator, więc jak pada kontroler to wszystkie dane nieodwracalnie przepadają, a jedyną opcją naprawy jest wymiana całego komputera. BRAWO :D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.10.2019 o 13:36, OWOC napisał:

 

Koledzy,

 

bardzo Wam dziękuję za rady i opinie:wub:

Laptop dla mojej od kilku dni osiemnastoletniej siostry kupionyimageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413aimageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a!

 

W najbliższy piątek na imprezie uroczyste wręczenie:yahoo:

 

Jak na pierwszy laptop uważam może być :P

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413aimageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a

 

Screenshot_2019-10-14 ASUS VivoBook S14 S430FN i5-8265U 12GB 256 Win10 - Notebooki Laptopy 14,1 - Sklep komputerowy - x-kom[...].jpg

 I przyszła pora na mnie....

 

Szanowni,

 

niestety pomimo dbania i chuchania moje dziesięcioletnie Lenovo Y550

image.png.0573986df513fb3c8f902747573c8c39.png

musi odejść na zasłużoną emeryturę :cry:

Jest już tak irytująco powolne i kapryśne, że nie da się szybko i sprawnie go użytkować. Przez to też rzadko zaglądam na the forum.

Kilka dni temu bardzo pomogliście mi, ba to dzięki Wam udało się kupić mojej świeżo upieczonej osiemnastoletniej siostrze super sprzęt. BTW zdała też prawo jazdy i jeździ od czasu do czasu m.in Subaru:)

image.png.41e3c6ac0f480e410ee2966d6245252e.png

 

W imieniu swoim i własnym bardzo Was proszę o sugestię co do nowego laptopa dla mnie.

Ten co ma siostra jest super, ale może pojawiło się coś na rynku fajniejszego w stosunku do mojego budżetu ok 3500PLN.

Niestety będę chciał kupić na kredyt, aby zacząć sobie robić tzw. historie kredytową bik. 

 

Komputer służy mi głównie do przeglądania stron internetowych ( często na kilkunastu zakładkach ), przeglądania , obróbki zdjęć i pracy m.in w excelu. 

 

Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję i życzę Wam szczęśliwego nowego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc jeśli dużo zakładek to RAM 8GB, obowiązkowo dysk SSD lub NVMe co najmniej 256GB, procesor w dzisiejszych czasach wypadałoby 4 rdzeniowy, rozdzielczość co najmniej 1920x1080, grafika wystarczy zintegrowana nawet Intel. Reszta wg uznania i będziesz happy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, ale przy aktualnych cenach SSD polecam 500GB. Crucial ma fajne dyski. Czasem opłaca się bardziej kupić laptopa z HDD i samemu sobie wymienić na SSD a HDD używać jako drugi (jeżeli laptop daje taką możliwość).

 

Co do kredytu - weź Raty 0% na Allegro :) Też idzie do BIKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LosioDriver napisał:

przy aktualnych cenach SSD polecam 500GB. Crucial ma fajne dyski.

 

Zgadzam się, co najmniej z pierwszym i połową drugiego punktu. ;)

 

Jakoś w grudniu miałem wrażenie, że mój leciwy Samsung 830 (128GB) dał mi pierwsze ostrzeżenie i wtedy rozglądałem się za następcą. Mimo, że w zasadzie nie potrzebuję nic większego niż 256GB, to ceny nie uzasadniały brania mniejszego niż ~500GB (chyba, że walczy się o każdą złotówkę).

 

Punkt drugi - Crucial faktycznie ma fajne dyski. :D I swoje rozważania finalnie ograniczyłem do MX500, ale i Samsunga 860 EVO... Tylko wówczas różnica w cenie między nimi to było około 20zł (300 do 320) - co przy różnicy w warunkach gwarancji (TBW) na korzyść Samsunga przechylało szalę na jego stronę. Teraz widzę poziom różnicy bliżej 50zł - co znowu, przy podejściu oszczędnym, może już faktycznie robić różnicę.

 

W każdym razie nadal rozważałbym 500GB Samsung EVO lub Crucial przy samodzielnym zakupie SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi EVO bodajże od 850 w górę mają fajny soft Samsung Magician z opcją m.in. cache w RAM - wydłuża to czas w jakim dysk może zapisywać z max prędkością i zwiększa ich żywot. Wtedy warto mieć więcej niż 8GB RAM. Jakbym miał opcję żeby to był dysk m.2/NVMe to brałbym takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jpol napisał:

co przy różnicy w warunkach gwarancji (TBW) na korzyść Samsunga przechylało szalę na jego stronę. Teraz widzę poziom różnicy bliżej 50zł - co znowu, przy podejściu oszczędnym, może już faktycznie robić różnicę.

 

Używam wszędzie Cruciale MX500. Mam na nich system, włącznie z vRAM. Jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu.

Osobiście uważam wszelkie rozszerzone gwarancje na te dyski za chwyt marketingowy... oczywiście, lepiej mieć niż nie mieć, ale nie wydaje mi się to takie ważne :)

 

37 minut temu, rutra80 napisał:

Jakbym miał opcję żeby to był dysk m.2/NVMe to brałbym takowy.

 

Zgadzam się, aktualnie ceny M.2 są tak porównywalne do zwykłych SSD, że jeżeli mamy złącze M.2 to nie ma co się zastanawiać bo różnica w wydajności jest olbrzymia.

Natomiast uważam wszelki dodatkowy soft za zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

uważam wszelkie rozszerzone gwarancje na te dyski za chwyt marketingowy...

 

Nie chodzi o żadne rozszerzone gwarancje, a jeden z dwóch jej podstawowych parametrów.

 

O ile zarówno Crucial MX jak i Samsung EVO jeden z nich mają równy (5 lat), to limit przebiegu Samsung ma o 2/3 wyższy. Nie jest to mała różnica i pozwala uznać, że jednak Samsung bardziej wierzy w żywotność swojego sprzętu, skoro gwarantuje zauważalnie więcej.

 

Wolisz samochód z gwarancją na 300kkm czy 180kkm? :P

 

 

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

jeżeli mamy złącze M.2 to nie ma co się zastanawiać bo różnica w wydajności jest olbrzymia

 

Tylko trzeba pamiętać, że M.2 nie jest równoznaczne z NVMe. Może być też SATA M.2, a wtedy różnicy wydajności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, OWOC napisał:

 I przyszła pora na mnie....

 

Szanowni,

 

niestety pomimo dbania i chuchania moje dziesięcioletnie Lenovo Y550

 

musi odejść na zasłużoną emeryturę :cry:

Jest już tak irytująco powolne i kapryśne, że nie da się szybko i sprawnie go użytkować. Przez to też rzadko zaglądam na the forum.

Kilka dni temu bardzo pomogliście mi, ba to dzięki Wam udało się kupić mojej świeżo upieczonej osiemnastoletniej siostrze super sprzęt. BTW zdała też prawo jazdy i jeździ od czasu do czasu m.in Subaru:)

 

 

W imieniu swoim i własnym bardzo Was proszę o sugestię co do nowego laptopa dla mnie.

Ten co ma siostra jest super, ale może pojawiło się coś na rynku fajniejszego w stosunku do mojego budżetu ok 3500PLN.

Niestety będę chciał kupić na kredyt, aby zacząć sobie robić tzw. historie kredytową bik. 

 

Komputer służy mi głównie do przeglądania stron internetowych ( często na kilkunastu zakładkach ), przeglądania , obróbki zdjęć i pracy m.in w excelu. 

 

Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję i życzę Wam szczęśliwego nowego roku :)

 

ja od kilku lat pracuje na używanych dellach, które można kupić już od 500 zł, wymienić dysk na SSD i mieć fajny biznesowy laptop(często z roczną gwarancją!), który działa pewnie lepiej niż niejedna nówka z segmentu dla użytkowników domowych. Na chwilę obecną nie widzę sensu w kupowaniu na kredyt sprzętu za 3500 pln do internetu, excela i obróbki zdjęć - chyba że ta obróbka wymaga jakiś niewiadomo jakich kart graficznych, procesorów itp.

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 21:18, Grzegorz napisał:

 

ja od kilku lat pracuje na używanych dellach, które można kupić już od 500 zł, wymienić dysk na SSD i mieć fajny biznesowy laptop(często z roczną gwarancją!), który działa pewnie lepiej niż niejedna nówka z segmentu dla użytkowników domowych. Na chwilę obecną nie widzę sensu w kupowaniu na kredyt sprzętu za 3500 pln do internetu, excela i obróbki zdjęć - chyba że ta obróbka wymaga jakiś niewiadomo jakich kart graficznych, procesorów itp.

 

Mam obiekcje co do używanych laptopów, ale przemyślę temat. 

 

Na razie to jestem sercem za zakupem nowego i takiego samego jak ma moja młodsza siostra.

Panowie proszę o kontr propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OWOC napisał:

Mam obiekcje co do używanych laptopów, ale przemyślę temat. 

 

Na razie to jestem sercem za zakupem nowego i takiego samego jak ma moja młodsza siostra.

Panowie proszę o kontr propozycję :)

jakbys chcial to mam pare Dell Latitude E7440 (uzywki)

i5-4310U

8GB DDR3

128GB SSD

Win 7 + Win 8.1 Pro (można klepnać update do Win 10 Pro)

 

Cena w zależności od stanu 900-1100 
W przyszlym tygodniu moge podeslac pare fotek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, czy ktoś może polecić mały fotel/krzesło do pracy. W domu mam niewielkie biurko i chciałbym, żeby krzesło również zajmowało jak najmniej miejsca, więc fotele na kółkach z miejsca odrzucam, dobrze jakby miało podpórkę pod ręce i wysokie oparcie (o zagłówku nawet nie marzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, skąd mamy wiedzieć jak masz zaawansowaną lordozę, ile cm liczy Twój korpus  i jaki kształt krzesła Ci odpowiada.

Pojedź do sklepu meblowego/biurowego (zakładam, że masz takowe  w swoim mieście) i po prostu się przymierz.

 

Ja tak zrobiłem - padło na fotel "prezesa" ze skóry z opcją bujania (cena!) - usiadłem i za żadne skarby nie chciałem zejść.

Na nic nasze porady  nie mając dokładnego obrazu 3D Twojego kręgosłupa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dako napisał:

Rozważ fotele dla graczy - ergonomia na plus.

Tylko rozmiar nie ten, pod względem ergonomii fotele WAU są spoko, tylko ja chcę coś :

- bez kółek

- z regulowaną wysokością siedziska lub/i podłokietników

- bardziej krzesło niż fotel na płozach

- idealnie gdyby był składany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamul napisał:

Tylko rozmiar nie ten, pod względem ergonomii fotele WAU są spoko, tylko ja chcę coś :

- bez kółek

- z regulowaną wysokością siedziska lub/i podłokietników

- bardziej krzesło niż fotel na płozach

- idealnie gdyby był składany

 

W Ikea są fajne krzesła/fotele (chociaż nie wiem czy znajdziesz coś spełniającego wszystkie założenia):

https://www.ikea.com/pl/pl/cat/krzesla-i-fotele-biurowe-20652/?sort=priceDesc

 

Ja kiedyś myślałem nad fotelem gamingowym ze średnio-dolnej półki, ale przymierzyłem się do "Markusa" i nie żałuję :rolleyes:

https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-vissle-ciemnoszary-70261150/

 

 

PS.

Aha, niektórzy polecają takie coś:

image.png.b6056af5859d86b8e7d1c769c7fbb98c.png

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...