Skocz do zawartości

Czy Forum ma istnieć ?


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nie jest ankieta, to nawet nie jest zadanie pytania.

To jest postawienie sprawy tak: albo sie zgadzacie na to co SIP chce, albo dziękujemy Państwu.

SIP nawet nie prowadzi z nami negocjacji. Tylko stawia sztywne warunki.

Co więcej - wydaje mi się, że w palce "aktywnych forumowiczów" włożono treści, których to nie zauwaźyłem. Cytuję: zgodnie z sugestią niektórych aktywnych w tej kwestii Forumowiczów - postawić sobie pytanie, czy utrzymanie Forum jest celowe ?

O ile pamiętam, to nikt nie sugerował zamknięcia, lub celowości istnienia Forum.

jak to ja zdąźyłem się rozpisać na trzy strony, ale zgodnie z sugestią autora wątku, wyciąłem wszystko, głównie dlatego, że adresat nie odbiera komunikatów wysyłanych w jego stronę.

Myślę, że nadal jest jeszcze czas na kompromis. Tu zaznaczam, głównie chodzi o werbalny jedynie kompromis ze strony Dyrekcji. Bo przecież te punkty wyszczególnione przez Dyrekcję nie są szczególnie szokujące. Ale spór był toczony chyba o inne rzeczy. (Co prawda te punkty są one wyjątkowo pojemne....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem decyzję Dyrekcji w sprawie WRCfana - co nie znaczy, że ta decyzja mi się podoba. Nie umiem ocenić, na ile ta sytuacja mogła zaszkodzić interesom SIP, więc w tym zakresie się nie wypowiadam.

2. Czy forum powinno istnieć? Tak - ponieważ nie ma innego. Jest tak, że jak ktoś płaci za utrzymanie serwera, to i ustala reguły. Osobiście uważam reguły panujące na forum za akceptowalne. Nie robię tuningu swojego samochodu... Widziałem fora - nazw firm nie będę tu wymieniał - gdzie właściciel (administrator, moderatorzy) mają naprawdę źle poukładane pod kopułą i zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Tutaj tego nie ma.

3. Czy forum powinno istnieć w takiej postaci jak teraz? Trudno powiedzieć. Jeżeli to ma być forum SIP, to moim zdaniem za mało aktywne są działy firmowe, typu dział techniczny czy aftersale. W zamian za akceptację reguł SIP-u użytkownicy otrzymują miejsce na serwerze, ale moim zdaniem chyba za mało supportu ze strony firmy. Tych wiadomości "z pierwszej ręki" też jest za mało (co w sumie wynika pewnie ze zobowiązań handlowych), nie oczekuję od Dyrekcji zdjęć nowej Imprezy czy Forestera przed premierą. Uważam, że dla zwykłych użytkowników, niekoniecznie klientów SIP z autami na gwarancji, bardziej przyjazne byłoby forum miłośników subaru, nieoficjalne ale takie, gdzie swobodnie można wymieniać się informacjami o warsztatach, dostępności części, sposobach sprowadzania aut z Japonii czy Łotwy. Forum tworzą, bądź co bądź, jednak użytkownicy. I gdyby powstało forum subaru, gdzie moderatorami byliby WRCfan, Aflinta i Przemeq, na którym byliby arno, WiS, Gal, Waldemar Biela to ostatnią rzeczą, która by mnie interesowała byłaby kwestia, czy forum to firmuje SIP, Emil Frey czy FHI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklama napedza gospodarke jak niepotraficie sobie poradzic z konkurencja odpuscie sobie ten biznes(do dyrekcji!!)

Ochłoń. Nie tym tonem. Nie Tobie o tym decydować. Jak nie masz nic do napisania poza "BOJKOT!!!" to nie pisz.

Pozdrawiam

 

umiejętność przyjmowania krytyki jest jednak cenna... jak mawia moj "ulubiony" moderator na innym forum "ignorancja to siła" - u Was to się doskonale sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

 

 

Przykro się robi, jak czytam takie rzeczy.

 

Może to jest wątek na ustalenie, gdzie powinniśmy się przenieść?

 

PS. Brakuje trzeciej opcji.

 

No to chyba trzeba ją zbudować!!!

 

Smutne, że Dyrekcja traktuje nas jak przedszkolaków, których prostym zabiegiem socjotechnicznym zapędza pod ścianę.

Nie głosuję.

Jestem za trzecią opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet ma to do siebie, że pozwala być niezależnym w swoich opiniach. Forum jako ramie marketingowe jedynie słusznego importera stosującego cenzurę nie może istnieć w takiej formie.

Od wielu lat jestem aktywnym użytkownikiem różnych for i grup dyskusyjnych i nie godzę się na cenzurę.

Ja głosuję za forum niezależnym. Obecne może sobie istnieć, ale aktywni użytkownicy powinni przenieść się gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej chęci polaryzacji forumowiczów za wszelką cenę. Nie rozumiem idei tego głosowania w takiej postaci. Ale widać Dyrekcja miała jakiś zamysł podczas formułowania takich a nie innych opcji ankiety.

 

Zagłosowałem za opcją nr 2, bo nie miałem innego wyjścia.

 

Dlaczego? Jestem wiernym bywalcem tego forum od lat prawie 4. Kupiłem w SiP 2 auta w tym czasie. Obydwa serwisuję w ASO od początku do końca. Wielu z moich znajomych kupiło subaru tylko dlatego, że podczas wszelkich spotkań towarzyskich zachwalałem swoje auta i zachwalałem to miejsce. O nie-ASO usłyszałem dopiero w trakcie tej afery. Nigdy nie byłem ich klientem, nie wiem o tym, żeby któryś z moich znajomych był ich klientem. Czemu więc opcja 2?

 

Dlatego, że nie potrafię zaakceptować tego, abym nie mógł w tym wyjątkowym dla mnie miejscu mówić tego co chciałbym powiedzieć. Tylko tyle, albo aż tyle.

 

Ze swojej strony deklaruję wkład finansowy, organizacyjny, techniczny w alternatywę, o ile faktycznie forum zostałoby zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawiam się na wyraźną prośbę Subaryty

 

Ignoruję ankietę w takiej formie :evil:

 

Co to znaczy "Takie zasady są nie do zaakceptowania. Forum trzeba zamknąć !" :?: - to jest ultimatum i to w bardzo kiepskiej formie.

A może trochę wysiłku, elastyczności i Wszyscy będą w miarę zadowoleni.

Kwintesencją stanowiska grupy aktywnych w tym sporze Forumowiczów, reprezentujących odmienne od mojego zdanie, jest sformułowanie:

„Forum to my, i to my mamy prawo do decydowania o zasadach jego funkcjonowania”.

Tak to zostało zrozumiane :?: - to nie zazdroszczę tego rozumowania i odnajdywania się w stosunkach międzyludzkich gdzie jak wiadomo nie trudno o pojawiające się różnice poglądów.

Osobiście nie wypowiadałem się w wątku zmiany moderatorskie, bo jestem na forum zaledwie 1,5 roku i nie czułem się na siłach podjęcia polemiki, ale przeczytałem dokładnie każdy post.

Mam swoje zdanie na ten temat, które wyraziłem głosując w ankiecie Mój stosunek do WRCFanGate, głosując za opcją "Mojego stosunku nie opisuje żaden z w/w punktów" - widzę, że się pomyliłem (nie po raz pierwszy w życiu) :sad: . Z tego co widziałem wątek ten został kompletnie zignorowany przez włodarzy forum - pewnie zabolało :?: i osobiście żałuję, że się do tego nie przyczyniłem.

 

W sumie to po co ta ankieta - wyłączcie hebel od serwera i sprawa załatwiona. Po co ta demonstracja rzekomego obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku likwidacji forum Dyrekcja udostepni baze danych oraz zmieni link na swojej stronie internetowej na nowy (jako link do forum sympatykow marki) ?

 

Pytam, bo skoro innych opcji glosowania nie ma, to chcialbym miec jasna sytuacje, na co glosowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moim zdaniem chyba za mało supportu ze strony firmy.

Jedne Plejady na końcu świata wiosny nie czynią.

Od dealera, sorry Sprzedawcy, dostałem SMS-em życzenia świąteczne....

Powalajace, jak Dyrekcja dba o więzy z klientami. I tymi, co kupili w salonie i tymi, co z drugiej ręki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo,

 

Jako forumowicz domagam sie dodania innych opcji ankiety, bo obecna odbiera mi mozliwosc (prawo!) oddania glosu w sprawie istnienia forum!

 

pozdrawiam

mam podobne zdanie jak remek. Trzecia opcja - np. o mozliwosci istnienia forum z "lekkim liftingiem", uwzgledniajacym pare racjonalnych sugestii Forumowiczow bylaby dobra koncepcja.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ankieta, to nawet nie jest zadanie pytania.

To jest postawienie sprawy tak: albo sie zgadzacie na to co SIP chce, albo dziękujemy Państwu.

SIP nawet nie prowadzi z nami negocjacji. Tylko stawia sztywne warunki.

 

Jednym słowem, to się nazywa ultimatum. Znaczy, ze forumowicze dostali ultimatum, a ankieta to jest lista czy się na nie zgadzają czy nie?

 

Są sprawy, w których można tylko stracić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio napisałem że sięgnięto dna, tylko może być problem z odbiciem się, bo mułu sporo. No i teraz poszło już pod muł.

 

Jeżeli tak to ma wyglądać, to jestem za likwidacją.

 

Niech właściciel serwera (nie właściciel forum, bo jak już wcześniej wspomniano, forum to MY, a moim właścicielem nikt nie jest) zamyka ten cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobrze miec alternatywe niezalezna od zadnego biznesu.

Moge zaproponowac miejsce na serwerze, na szybkim laczu (forum.subaru.pl?). Potrzeba bylaby na admina forum, ktory by skonfigurowal odpowiednio phpBB i zarzadzal w miare potrzeb. ;-)

 

I to by było najlepsze wyjście. Nawet, gdyby członkostwo było płatne (utrzymanie łącza, serwera), były by to groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo

 

Nie jestem zbyt częstym forumowiczem, ale netykieta nie jest mi aż tak obca.

Pomijam prawny absurd tej ankiety i działanie godzące w Nas forumowiczów, a więc pokrzywdzenie naszego dobra.

Jesli mój głos ma jakieś znaczenie to nie tylko jestem, bywam na tym forum ze względu na markę ale i ludzi .... zwłaszcza ludzi. Własciciele tych autek oraz/zwłaszcza ich fani mają prawo do swojego forum. Do tej pory wydawało sięże SIP wspiera tą incjatywę , jak widze nie ...

Zawsze mówiono o właścicielach Mercedesów i BMW , że sa specyficznie nieprzyjemnie ... czy SIP chce by o nas mówiono tak samo? Ja cenię was forumowiczów za gorące serca i benzynę w zyłach i to że sobie pomagamy ? nazwa forum chyba nie ma znaczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...