Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Sebix_VW napisał(a):

hola hola! Też jestem z Bytomia ;D

 

Teraz na topie są wszystkie illegale, owszem. W Bytomiu mamy Illegal sideways :P

Nie martw się, ja też hahaha :D

Pojadę klasykiem:

photo_2019-12-13_21-58-301.jpg.ad02bb18be74d61f0929b8317700a9dc.jpg

 

A na Wigilije ogólnie mam jechać do brata w okolice Lublina ale... ich związek chyba się rozpada i mogę do nas zawitać na Kato w ten dzień, jak rok temu :D

Dobrego!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Matiz napisał(a):

Na fraze illegal mam ostatnio uczulenie, nie dość że kojarzy mi sie z Buddą, którego widziałem raz w "dużym w maluchu" i ta jego historia "od zera do bohatera" jakoś mnie nie przekonała, to po drugie uwielbiam ten trend zwracania na siebie uwagi- patrz! bedziemy robić coś nielegalnego! w końcu nazywamy sie illegal!

Hahah ja właśnie po tym przestałem obserwować Typa, dla mnie to śmierdzi machlojkami jego chyba wujka czy kogoś o kim tam z rodziny opowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Matiz napisał(a):



Na fraze illegal mam ostatnio uczulenie, nie dość że kojarzy mi sie z Buddą, którego widziałem raz w "dużym w maluchu" i ta jego historia "od zera do bohatera" jakoś mnie nie przekonała, to po drugie uwielbiam ten trend zwracania na siebie uwagi- patrz! bedziemy robić coś nielegalnego! w końcu nazywamy sie illegal!

 

Haha, aż mi się przypomniało jak kilka lat temu na spocie w Katowicach (miał wtedy białego wrx sti) opowiadał jak to mu DCCD steruje momentem na każde koło i pokazuje to na wyświetlaczu, a potem o tym jak wysyłał auto w kontenerze do Japonii, żeby zrobić carbonowe dokładki, bo tutaj nikt nie robi. Kumpel go słuchał i wypytywał, a ja nie dowierzałem jak łatwo temu człowiekowi jest opowiadać takie głupoty :biglol: Jeszcze było coś o jakimś doładowaniu 2 bary i mocy 400KM od 2000 obrotów, lepiej niż wurc :biglol:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten plus że mam za mało czasu żeby to wszystko oglądać. Ale martwi mnie młode pokolenie ktore wszystko już robi na youtube.

Nie czyta. Nie szukają informacji sami. Nie korzystają z tego co myśmy napisali na forach. Na co zmarnowaliśmy (celowo nie pisze poświęciliśmy, ale nie będe kolejny raz przytaczał historii z bmx.pl) nasz cenny czas. Gdy pisaliśmy jak naprawić auto zamiast iść do garażu i naprawić swoje auto.
  Piszą posta na jakiejś idiotycznej, nieprzejrzystej grupie fejsbukowej i liczą, czekaja aż ktos im odpisze. Nie chce sie nawet kiwnąć palcem zeby wpisać fraze w gogle.

Rozumiecie to uwstecznienie? Fora były jak biblioteka. Przychodzisz i czytasz. Jesteś rozumną małpą w koszulce Tytus.
A oni? przychodzą do ogniska w przy którym nikt nie siedzi i czekają aż być może dosiądzie sie ktoś, kto zna odpowiedź. Są jak neandertalczycy w skórach z tygrysa szablozębnego i przekazują sobie wiedze ustnie. Tak ustnie, bo mimo, że ktoś mu w końcu odpisze, to nikt nie przewija facebooka dalej niż dwa dni wstecz... nikt więcej tego nie przeczyta i nie zapamięta.

Chyba nic w moim życiu mi nie zaszło za skóre tak jak FB. Wiekszość fajnych rzeczy z lat młodosci skończyło sie przez ten szajs. Najbardziej żałuje tych przyjaźni które zabiła właśnie pozorna bliskość dzięki znajomości na fb.

Znowu sie rozpisałem sorry.

Wracając do YT to byłem w szoku, że młodziki naprawiają auta z poradników na YT. I kurde nie wiem co o tym myśleć. Musze uczciwie powiedzieć że sam z tego korzystam. Czesto jest to nieoceninona pomoc, np gdy pierwszy raz ściagam boczek w jakimś aucie i nie wiem gdzie są śrubki/klipy.

Ale u nich filmiki instruktażowe włączają swoisty god mode. Są sie w stanie porwać na naprawy do których trzeba tez troche skilla, same chęci i poradnik nie wystarczą.

A o przeswiadczeniu że 1000 koni z dowolnego silnika uzyskuje sie przez przykręcenie turbiny do silnika i wrzuceniu garstki śrubek pod maskę nie wspomnę... :coffee:

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Matiz napisał(a):

Chyba nic w moim życiu mi nie zaszło za skóre tak jak FB. Wiekszość fajnych rzeczy z lat młodosci skończyło sie przez ten szajs. Najbardziej żałuje tych przyjaźni które zabiła właśnie pozorna bliskość dzięki znajomości na fb.

@Matiz, po raz kolejny poruszasz temat FB i po raz kolejny powiem, że to nie wina młotka, że ludzie z niego źle korzystają. Media społecznościowe to potężne narzędzia, z których można wiele wyciągnąć i wiele na nich stworzyć. Ale nie zmusisz ludzi do kreatywności. Ludzie od zawsze poszukują najkrótszej drogi do zaspokojenia ich potrzeb. Na forach też tak było: czytaj 154 wątek dlaczego po wyłączeniu Subaru świecą się postojówki. Szukajka na tym forum jest tragiczna. Jak muszę coś znaleźć to używam Google z zawężeniem do forum.subaru.pl

Zarchiwizowałeś sobie Forum na dysku ? Bo jak któregoś dnia SIP zamknie forum to cała nasza wiedza zginie tak samo jak posty na FB. Coś jest dostępne dopóty, dopóki działa. Wygrają i tak specjaliści, którzy tą wiedzę i doświadczenie po prostu mają w głowie. A słabe jednostki, które zawsze czekają aż poda im się na tacy rozwiązanie same sobie szkodzą. To jest szansa dla wszystkich ambitnych ludzi od których potem te wszystkie słabe jednostki będą w jakimś stopniu zależne. I zapłacą 30000zł za wkręcenie jednej śrubki w 5 minut, która unieruchomiła silnik okrętowy bo nie płaci się za samą czynność tylko 30 lat doświadczenia, że to właśnie ta śrubka jest przyczyną awarii. 

FB też się w pewnych kwestiach zmienia na lepsze. Na grupach została dodana opcja sortowania "od najnowszych" i jest możliwość zapisywania treści interesujących na później. 

Teraz to od nas zależy jak to wykorzystamy. Nie mogłem na forach znaleźć informacji jak przekonwertować jednostki imperialne na metryczne w BRZ. Na FB w grupie był przyklejony post z odpowiedzią i informacją w komentarzach kto w grupie specjalizuje się w tych sprawach. :) 

YT to podobna konstrukcja, dużo gówna, dużo filmów typowo zarobkowych typu czego nie wiesz o krojeniu ogórka nożem, dużo prostych tematów rozwleczonych na godziny lub powielonych. Nie mniej jest wiele poradników jak coś zrobić w aucie gdzie kilka obrazów zastępuje 2 strony tekstu. Przejrzyste opisanie pewnych czynności nie jest łatwe, a pokazanie tego na filmie rozwiewa wszelkie wątpliwości. Sam czasami szukam potwierdzenia czy mój tok myślenia jest dobry i zdarza się, że znajduję tam inspirację czy pomysł na zupełnie inne rozwiązanie problemu. 

 

I nie ma absolutnie nic lepszego i przyjemniejszego niż spotkanie na żywo czy wycieczka na serpentyny !!! :D Albo na piwo bo to już też przerabialiśmy. :D Zatem zapraszam na spota wigilijnego, a potem pomyślimy gdzie by tu pojechać :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo

6. Sebix_VW

7. elias... nie moge powiedziec na 100 ani 80 proc ale bede sie bardzo staral byc .

 

usciski dla Was chopy !

Edytowane przez elias
  • Super! 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam listę żeby nie było reklamacji ;) 

 

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo

6. Sebix_VW

7. Cherusek1

8. elias... nie moge powiedziec na 100 ani 80 proc ale bede sie bardzo staral byc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo

6. Sebix_VW

7. Cherusek1

8. elias... nie moge powiedziec na 100 ani 80 proc ale bede sie bardzo staral byc .

9. miklaj - na 50%

 

To na Szombierkach pojawił się kolejny subarak, nowy zimowy wojownik - postaram się nim pojawić, jeśli wyzdrowieję i nie zdążę do tego czasu go sprzedać, bo wszystko jest kwestią ceny :biglol:

IMG_2600.thumb.jpeg.ffaa1b89d6309e72b255b3fdaa812694.jpeg

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Takie świąteczne dealz. Pisze teraz żeby nie zapomnieć, a wieczorkiem zrobię w garażu foto i wrzucę;
felgi stalowe 16" z audi, malowane na biało ale juz pożółkłe do odzierania krawężników - za 400 oddam
oraz
OEM 17" z oponami Advan Fleva z 2019r. jeżdżone jeden sezon - za 2500

Obydwa komplety 5x100

Jakby ktoś reflektował, niech pisze to przywiozę w sobotę.
Pzdr

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 23:01, Tomasz_555 napisał(a):

Poprawiam listę żeby nie było reklamacji ;) 

 

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo

6. Sebix_VW

7. Cherusek1

8. elias... nie moge powiedziec na 100 ani 80 proc ale bede sie bardzo staral byc .

 

 

Niestety muszę odwołać swój udział... Chory jestem od tygodnia, myślałem, że przejdzie do wigilii, ale jeszcze się nie nadaję:(.

 

Bawcie się dobrze i Wesołych Świąt.

  • Trzymaj się 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo wszystkim!
Podziękowania dla wszystkich za spotkanie!
I w związku że świeta dobiegają końca- życzę wszystkim wszystkiego subarowego w nadchodzącym 2023 roku!

zapraszam na PW po naklejki subarowe które zostały
-mała świnka "I'm subarist" która powstała w domyśle na drugie auto- nie subaru
-dwie świnki "lusterkowe" (9.5cm szer)
-naklejki na 30 lecie imprezy
wszystkie te wzory są zapewne chronione prawami autorskimi, także koszt to jedynie koszt druku policzony na oko (5zł subarist, 8zł świnki i emblematy)

hah, na foto załapala sie replika mojej imprezy w skali 1/24. Próbuje nadgonić modelarskie sprawy przy chwili wolnego
Pozdrowienia!

DSC_0003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, pytanko szybkie... może ktoś z Was polecić w bliższej okolicy jakąś sensowna SKP? przegapiłem więcej niż ciut znacząco termin przeglądu ... Jakby ktoś coś, bede wdzięczny za polecajke. Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jaki pacjent. Wszelkie wynalazki i auta z udziwnieniami wozimy do Tychów do Moto360. 

Jeżeli z kolei auto jest "normalne", a po prostu przewaliłeś termin to ja osobiście polecam moją lokalną stację SKP DR Moto. Tam też można jechać wynalazkiem, ale najpierw trzeba dopytać czy na zmianie jest P. Artur. To jest rozsądny człowiek. Drugi diagnosta jest w porządku, ale brak kata czy larmo u niego nie przejdzie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku za info, jak zwykle w punkt. Poprzedni też robiłem w moto360, ale trochę się dygalem jechać aż do Tychów bez BT. Załatwiłem i przy okazji przekazuje pozdrowienia dla Cheruska od miłego Pana diagnosty. Jakoś i pieron wie skąd, przypuszczał ze znam tego Pana od tego niebieskiego na blachach SI..

Jeszcze raz dzięki za pomoc, a jak się spotkamy to będzie co opowiedziec ;)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 19:33, elias napisał(a):

Załatwiłem i przy okazji przekazuje pozdrowienia dla Cheruska od miłego Pana diagnosty. Jakoś i pieron wie skąd, przypuszczał ze znam tego Pana od tego niebieskiego na blachach SI..

Seba to jest człowiek, którego wyprzedza jego własna legenda :D;) 

 

Ty się boisz jechać do Tychów bez BT, a moje znajome pożyczyły kiedyś Outbacka w dieslu i pojechały nim do Chorwacji z tymczasowym dowodem rejestracyjnym nieważnym od 2 lat i w dodatku samochód w leasingu (dane w dowodzie inne niż kierowcy) i co gorsza bez pisemnej zgody leasingu na wyjazd za granicę i bez ASS na Europę (a jak wiemy diesel lubi się zepsuć). :D 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał(a):

Ty się boisz jechać do Tychów bez BT, a moje znajome pożyczyły kiedyś Outbacka w dieslu i pojechały nim do Chorwacji z tymczasowym dowodem rejestracyjnym nieważnym od 2 lat i w dodatku samochód w leasingu (dane w dowodzie inne niż kierowcy) i co gorsza bez pisemnej zgody leasingu na wyjazd za granicę i bez ASS na Europę (a jak wiemy diesel lubi się zepsuć). :D 

Kobiety w opałach za kierownicą używają wielu argumentów, które są nieosiągalne dla mężczyzn. Różne opcje można wpisać w miejsce kropek ..., ale np. mężczyźnie przed policją płacz nie przystaje, a ona mają różne sposoby na obejście problemu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 15:34, Tomasz_555 napisał(a):

Seba to jest człowiek, którego wyprzedza jego własna legenda :D;) 

 

dokładnie tak... :D

 

W dniu 1.01.2023 o 15:34, Tomasz_555 napisał(a):

Ty się boisz jechać do Tychów bez BT, a moje znajome pożyczyły kiedyś Outbacka w dieslu i pojechały nim do Chorwacji z tymczasowym dowodem rejestracyjnym nieważnym od 2 lat i w dodatku samochód w leasingu (dane w dowodzie inne niż kierowcy) i co gorsza bez pisemnej zgody leasingu na wyjazd za granicę i bez ASS na Europę (a jak wiemy diesel lubi się zepsuć). :D 

 

jest taki film "Lepiej być nie może" z Jackiem Nicolsonem i w pewnej scenie podsumowuje on dość srogo jego pogląd na kobiecy tok myślenia, który mógłby mieć zastosowanie do sytuacji którą opisałeś :D:D, i zgadzam się z NonPhixion że dziewczynom wolno więcej w negocjacjach z władzą..

 

ja niestety przyciągam niebieskich swoją obecnością nawet na pasach... a teraz za brak BT  podnieśli mandat do 5k PLN wiec powiedzmy ze jest o co dygac i znamy lepsze sposoby na wydanie 5k...  if you know what I mean. :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jest tu ktoś może z Żywca ? zna ktoś może tego Forka ? https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-subaru-forester-2-0-4x4-174tys-km-ID6Fcvf8.html#gallery-open

ładny pieron, a że do soboty jestem Waw to nie dam rady wcześniej zobaczyć. Czy on nie stoi jakoś dziwnie ? przód wyżej - tył niżej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...