Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

26 marca - Tomasz, KotMorderca, Darecky, MPL

2 kwietnia - Tomasz, KotMorderca, Darecky, MPL

16 kwietnia - Tomasz, KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL

23 kwietnia - Tomasz, Piotr (Focus ST), KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

26 marca - Tomasz, KotMorderca, Darecky, MPL

2 kwietnia - Tomasz, KotMorderca, Darecky, MPL

16 kwietnia - Tomasz, KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL

23 kwietnia - Tomasz, Piotr (Focus ST), KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL, Tuti (Fiesta ST2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin wyjazdu zatwierdzony: 23 kwietnia 2023. 

Lista: Tomasz, Piotr (Focus ST), KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL, Tuti (Fiesta ST2).

Oczywiście cały czas można dołączyć do wyjazdu. 

Trasa bardziej rekreacyjno-widokowa. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. 

 

A poniżej odkrywam karty i prezentuję propozycję trasy: 

Etap 1: https://goo.gl/maps/UvGanzPxFzGTmuTS7

Pitstop kawowy

Etap 2: https://goo.gl/maps/R6rVtm8rwpvrWSXj7

Obiad

Etap 3: Powrót Wiślanką do Katowic.

Edytowane przez Tomasz_555
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz_555 napisał(a):

Termin wyjazdu zatwierdzony: 23 kwietnia 2023. 

Lista: Tomasz, Piotr (Focus ST), KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL, Tuti (Fiesta ST2).

Oczywiście cały czas można dołączyć do wyjazdu. 

Trasa bardziej rekreacyjno-widokowa. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. 

 

A poniżej odkrywam karty i prezentuję propozycję trasy: 

Etap 1: https://goo.gl/maps/UvGanzPxFzGTmuTS7

Pitstop kawowy

Etap 2: https://goo.gl/maps/R6rVtm8rwpvrWSXj7

Obiad

Etap 3: Powrót Wiślanką do Katowic.

 

Trzeba by chyba do @Cherusek1 zadzwonić, żeby nie przegapił, bo coś nie reaguje jak dotąd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MPL napisał(a):

 

Trzeba by chyba do @Cherusek1 zadzwonić, żeby nie przegapił, bo coś nie reaguje jak dotąd:)

Dzięki Marcin za telefon , faktycznie znowu przegapiłem , a tu się dzieje a dzieje :) Chopy z wielkim żalem i przykrością niestety .... zarówno 16 kwiecień jak i 23 kwiecień nie dam rady :unsure: dajcie czadu i zabulgoczcie pięknie Słowakom ...gdyby coś to mam krótkofalówkę naszą "klubową" do pożyczenia  i zwykłe motorolle także ajjajaaj jak mi szkoda :(

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 21:11, Cherusek1 napisał(a):

zarówno 16 kwiecień jak i 23 kwiecień nie dam rady :unsure:

Dasz wiarę, że to będzie pierwsza wycieczka bez Ciebie ? :( Szkoda, ale mam nadzieję, że w czerwcu nadrobimy na el-clasico. :) 

Odezwę się w sprawie krótkofalówek, przydadzą się bo frekwencja zapowiada się solidna. 

 

Swoją drogą zachęcam do zakupu własnej krótkofalówki, szczególnie stałych bywalców.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz_555 napisał(a):

Swoją drogą zachęcam do zakupu własnej krótkofalówki, szczególnie stałych bywalców.  :) 

Wiem że już kiedyś był ten temat poruszany. Nie chcę mi się szukać:P

 Jakie krótkofalówki polecacie? Może bym się rozejrzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablito79 napisał(a):

Wiem że już kiedyś był ten temat poruszany. Nie chcę mi się szukać:P

 Jakie krótkofalówki polecacie? Może bym się rozejrzał. 

Też się czuję wywołany do tablicy i proszę o przypomnienie co dokładnie kupić żeby do reszty pasowało:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pablito79 napisał(a):

 Jakie krótkofalówki polecacie? Może bym się rozejrzał. 

 

18 godzin temu, MPL napisał(a):

Też się czuję wywołany do tablicy i proszę o przypomnienie co dokładnie kupić żeby do reszty pasowało:).

Chyba najlepiej nam się sprawdzają radia Baofeng UV 82.

Zrobiłem szybki przegląd ofert i obecnie można kupić u chińczyka podobny model UV 5R w rewelacyjnej cenie:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004895672032.html

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 21:31, Tomasz_555 napisał(a):

Dasz wiarę, że to będzie pierwsza wycieczka bez Ciebie ? :( Szkoda, ale mam nadzieję, że w czerwcu nadrobimy na el-clasico. :) 

Odezwę się w sprawie krótkofalówek, przydadzą się bo frekwencja zapowiada się solidna. 

 

Swoją drogą zachęcam do zakupu własnej krótkofalówki, szczególnie stałych bywalców.  :) 

:wacko: Ech.... tym bardziej mi smutno , ale aleeeee , to tylko chwilowy impas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 18:02, KotMorderca napisał(a):

Chyba najlepiej nam się sprawdzają radia Baofeng UV 82.

Zrobiłem szybki przegląd ofert i obecnie można kupić u chińczyka podobny model UV 5R w rewelacyjnej cenie:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004895672032.html

 

Zamówiłem - dzięki wielkie. Mam nadzieję, że dotrze przed naszym wyjazdem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 18:02, KotMorderca napisał(a):

 

Chyba najlepiej nam się sprawdzają radia Baofeng UV 82.

Zrobiłem szybki przegląd ofert i obecnie można kupić u chińczyka podobny model UV 5R w rewelacyjnej cenie:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004895672032.html

 

Niestety oferta wygasła, zastanawiam się nad takimi.

https://allegro.pl/oferta/2x-krotkofalowka-baofeng-bf-t17-walkie-talkie-fm-12641015422

Czy to coś warte? Nie znam się na takich sprzętach. Czy to musi być Baofeng, czy może jakaś np. Motorola?

Każde ze sobą współpracują, czy są problemy. Na co mam zwrócić uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablito79 napisał(a):

Czy to coś warte? Nie znam się na takich sprzętach. Czy to musi być Baofeng, czy może jakaś np. Motorola?

 

Może być Motorola, może być Baofeng.

Musi to być radio PMR obsługujące kody wywoławcze DCS i CCTS. Także jeżeli w opisie widzisz te trzy skróty to znaczy, że radio jak najbardziej się nada i bez problemu się dogadasz z nami na wycieczkach;) 

Używaliśmy wcześniej wyłącznie Motorolek TLKR T50 i wszystko działało bez zarzutu. Teraz niektórzy mają nieco mocniejsze Baofengi.

Baofengi ogólnie są tańsze i oferują więcej, można też dostać radia o nieco większej mocy i lepszych antenach (nielegalnych w Polsce ale ciiiiiii:twisted:), a nasze doświadczenia pokazują, że w terenie faktycznie jest jakaś różnica. Modele takie jak UV82 są przez to bardziej skomplikowane w obsłudze, ale za to w nudny wieczór możesz z nich posłuchać policji :D

Te z twojego linka mają wszystko co trzeba, patrząc na budowę zasięg będzie słabszy ale nadal wystarczający (bo Levorgiem już nas chyba dogonisz :P ?), domyślam się, że jest to produkt porównywalny z TLKR T50.

 

Najbardziej polecane przeze mnie obecnie to UV 82 i UV 5R, ale każde inne też zadziała. Różnice są raczej kosmetyczne, a różnice w zasięgu zauważymy w bardzo specyficznych warunkach, które się rzadko zdarzają.

Myślę, że możesz spokojnie wybierać po kolorze :D 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, KotMorderca napisał(a):

Baofengi ogólnie są tańsze i oferują więcej, można też dostać radia o nieco większej mocy i lepszych antenach (nielegalnych w Polsce ale ciiiiiii:twisted:), a nasze doświadczenia pokazują, że w terenie faktycznie jest jakaś różnica. Modele takie jak UV82 są przez to bardziej skomplikowane w obsłudze, ale za to w nudny wieczór możesz z nich posłuchać policji :D

No właśnie dzisiaj, zacząłem się zagłębiać w temat. Podobno na wszystkie radia powyżej 0,5 Wat trzeba mieć pozwolenie radiowe, koszt roczny 82 zł.

Jak nic innego nie znajdę, to kupię te 2 beofengi z linka.

 

57 minut temu, KotMorderca napisał(a):

(bo Levorgiem już nas chyba dogonisz :P ?)

Zawsze Was doganiałem :biglol:, musieliście po prostu przez chwilkę przestudzić auta, stąd te postoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko delikatnie wtrace, że swego czasu nabyłem dwa prostsze radia Baofenga i one totalnie się nie sprawdziły. One mają jakiś problem z ruchem pojazdu. Stoisz na skrzyżowaniu jest spoko, a jak tylko zaczynasz się ruszać to jakość połączenia drastycznie spada.
Na którejś z wycieczek było mi smutno bo nikt nie reagował na moje żarty i anegdoty. Dopiero potem zrozumiałem dlaczego. ;)
Nie mniej te z linka mają szansę się sprawdzić.

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz_555 napisał(a):

Ja tak tylko delikatnie wtrace, że swego czasu nabyłem dwa prostsze radia Baofenga i one totalnie się nie sprawdziły. One mają jakiś problem z ruchem pojazdu. Stoisz na skrzyżowaniu jest spoko, a jak tylko zaczynasz się ruszać to jakość połączenia drastycznie spada.
 

 

Mam dokładnie takie same doświadczenia, do chodzenia po lesie spoko ale przy prędkościach samochodowych mają dość duże zakłócenia. Na krótkie komendy typu "policja", "auto", "ku&^%a czemu nie ostrzegasz" wystarcza :biglol:

Edytowane przez darecky
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uv82 całkiem spoko radio. Można 2 kanały na raz nasłuchiwać. U mnie służy do nasłuchu lokalnej psp - wiem co na powiecie się dzieje i nawet w czasie jazdy całkiem sprawnie zbiera i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja. Niecałe 2 tygodnie do wyjazdu. 

Lista: Tomasz, Piotr (Focus ST), KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL, Tuti (Fiesta ST2), Bartosz (MX-5), Szymon (200SX), Aga (Legacy 3.0) i może Wiktor (Lexus IS200).

 

:dance:

 

Jak tak dalej się to będzie rozwijać to następny wyjazd będzie biletowany. :biglol:

Edytowane przez Tomasz_555
Nowa treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz_555 napisał(a):

Aktualizacja. Niecałe 2 tygodnie do wyjazdu. 

Lista: Tomasz, Piotr (Focus ST), KotMorderca, Pablito79+Martynka, Darecky, MPL, Tuti (Fiesta ST2), Bartosz (MX-5), Szymon (200SX), Aga (Legacy 3.0) i może Wiktor (Lexus IS200).

 

:dance:

 

Jak tak dalej się to będzie rozwijać to następny wyjazd będzie biletowany. :biglol:

No niezły pociąg się zapowiada, jak my to na drodze ogarniemy:question::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 19:12, Pablito79 napisał(a):

No niezły pociąg się zapowiada, jak my to na drodze ogarniemy:question::rolleyes:

 

Używając nowo nabytych Boafengów:D. Mój też dotarł. Musimy się tylko z godzinę wcześniej umówić, żeby jedyna osoba, która to ogarnia, czyli @KotMorderca miał szansę jakoś skonfigurować wszystko:).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał(a):

W radiach ustawiamy częstotliwość na 446.018 oraz w menu pozycje T-CTCS oraz R-CTCS na 67mHz. 

Jeżeli po ustawieniu jakiejś wartości radio nie zapamiętuje ustawienia to należy w menu wybrać opcję Reset All. 

Próbowałem ustawić według zaleceń, ale pomimo resetu nic nie zapamiętuje. Zakładam, że potwierdzenie ustawienia wybranego następuje przez naciśniecie MENU, ale jak wracam do danego parametru to jest stan wyjściowy znowu. Przy czym zmianę języka z chińskiego na angielski zapamiętuje o dziwo, ale inne zmiany ignoruje. Zdecydowanie za dużo opcji i za mały ekranik jak na moje możliwości:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...