Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Pablito79 napisał(a):

Hmmm... kilka dni przed wyjazdem, zaczęło mi coś delikatnie trzeszczeć przy wolnej jeździe. Podczas normalnej jazdy nic się nie działo. I niestety przejechaliśmy odcinek remontów z dziurami, a stało się to na lekkim łuku na idealnym asfalcie.

Masakra. Mi rozwalony sworzeń stukał na nierównościach i 2 diagnostów twierdziło, że to łącznik stabilizatora dopiero gdy mój stały diagnosta miał czas od razu wyłapał że to wywalony sworzeń. Ważne że jesteście cali i nikomu nic się nie stało

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 17:40, Pablito79 napisał(a):

Cześć Sebastian, u Nas skończyło się trochę wcześnie niż reszcie ekipy. Generalnie jak zwykle fajnie, miło i zabawnie. Do momentu jak na Słowacji wyjeb... mi wahacz ze zwrotnicy :facepalm:

Próbowaliśmy coś zdziałać na miejscu ale bez skutecznie. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ekipa ruszyła dalej, a ja z córką wróciłem przez Mikołów (Serwis Subaru) lawetą do domu.

Plus taki, że nam nic się nie stało i mam wykupiony pakiet w ubezpieczalni :)

Pan z Warty był na oględzinach ale strasznie marudzi, mam nadzieję że po długim weekendzie wszystko sprawnie ruszy i auto będzie szybko do odbioru.

Po trzech miesiącach super jazdy, Subaru znowu w serwisie...

Pozdrawiam

 

IMG_6519.JPG

 

7 godzin temu, Tomasz_555 napisał(a):

 

Wycieczka udana, choć jak wspomniał Paweł nie obyło się bez przygód. Pierwszy raz w historii wycieczek doszło do awarii na tyle poważnej, że samochód wrócił na lawecie. I dziwnym trafem zbiegło się to z Twoją pierwszą w historii nieobecnością. Nie mniej, najważniejsze, że skończyło się na uszkodzeniu wozu. Przez resztę wycieczki trwały analizy i jeden wspólny wniosek wyciągnęliśmy, że mógł być z takiej awarii fatalny w skutkach dzwon. Jechaliśmy rozważnie i uważam, że to również okazało się tutaj zbawienne. 

 

Kilka fotek:

0001.thumb.jpg.c26b6e8ca7599f4071c08556def5931e.jpg

0002.thumb.jpg.fc69232b28492aa1f30229427bdb3b55.jpg

IMG-20230425-WA0007.thumb.jpg.0a778d55841c5e6f214ba0cb892d9588.jpg

IMG-20230425-WA0016.thumb.jpg.3f2f7acfccd79e47eca46879052b391d.jpg

IMG-20230425-WA0033.thumb.jpg.f856a955557161bb26971ab6426648bf.jpg

IMG-20230425-WA0031.thumb.jpg.03c41bbb58636e7ec5a49b52792fc0d0.jpg

IMG-20230425-WA0032.thumb.jpg.59c9daacf925798741ca366b8ca65e5e.jpg

IMG-20230425-WA0030.thumb.jpg.02825e64cb5e8e3efd8d3282c370d466.jpg

Dzięki za relację , nie obyło się bez emocji z gatunku tych niepotrzebnych .... Paweł ja chyba widziałem Twojego Levorga w Mikołowie bo w Piatek oddawałem swojego Outbacka na serwis , stał na podnośniku. Nie mam wyjścia musze jeździć na spoty , może i ode mnie szczęście w 100% nie zależy ale po co kusić los następnym razem :) pozdrawiam i do zobaczyska, cudna pogoda! 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kogo to wczoraj widziałem w Chorzowie w pięknym niebieskim sedanie GD? Rejestracja chyba WN coś tam.

Krzyczałem do siebie "Czekaj" ale nie miałem szans Cie dogonić, co rusz czerwone światło :P

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mayki
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma

szybkie pytanie mam, lakier mam na felgach 16cali do odswiezenia, dawno temu malowalem legasiowe felgi na czarny czy tam tytanowy metallic u "Konrada" na oswobodzenia i bylo jak najbardziej OK (chyba ok 350-400 PLN za komplet jakies 3 albo 4 lata temu ale to byly inne czasy :upside-down-face_1f643-small:)...

chcialem podpytac czy ktos z Was ostatnio gdzies w okolicy / czy wysylkowo moze nie robil malowanie felg, gdzie robia dobrze i jakie ceny sa obecnie ?

podziekowal z gory za info

 

 

 

 

 

 

 

speedline z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma
szybkie pytanie mam, lakier mam na felgach 16cali do odswiezenia, dawno temu malowalem legasiowe felgi na czarny czy tam tytanowy metallic u "Konrada" na oswobodzenia i bylo jak najbardziej OK (chyba ok 350-400 PLN za komplet jakies 3 albo 4 lata temu ale to byly inne czasy :upside-down-face_1f643-small:)...
chcialem podpytac czy ktos z Was ostatnio gdzies w okolicy / czy wysylkowo moze nie robil malowanie felg, gdzie robia dobrze i jakie ceny sa obecnie ?
podziekowal z gory za info
 
 
 
 
 
 
 
speedlinez.thumb.jpg.bda98c96eb16f891e5b51684371b62d1.jpg

Dr. Rim w Zabrzu - 579 070 068 - możesz powołać się na mnie i powiedzieć, że od Mikołaja z niebieskiego Subaru, powinien zrobić dobrą cenę, a jakość TOP. ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, elias napisał(a):

Dzięki za polecajke chłopaki!

Cześć Eliasku:)

Ja malowałem w Hawku na oswobodzenia 52 w Katowicach, Piotr Herych tel. 501 965 623

Dobra cena i fachowo, gorzej z terminami. W końcu chyba ze 2 miesiące na Twoich kołach jeździłem :biglol:

Kurcze chyba nie doczytałem, ze już tam byłeś :facepalm:

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pablitku :D

odpisalem  w pitaek ale widze ze nie poszlo... my gosh :facepalm: jednak uzylem jakichs emotek z telefonu i sie zablokowalo...

tak, robilem felgi do Legasia u Herycha i all good ale tym razem mi sie ciut spieszy wiec chcialem rozeznac jak u innych no i to bylo ze 3 lata temu albo i 5 znajac moje poczucie czasu...

dawno tez nie patrzalem na ceny felg i niektore to odlecialy cenowo fest.... :superhero:

Edytowane przez elias
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
22 godziny temu, Grzecho napisał(a):

Panowie mam pytanie, wymieniłem aku w swojej imprezie po przegazowaniu załącza się na chwilę kontrolka esp I spadają obroty jakby auto miało zaraz zgasnąć, w czym problem?

Zapalenie się kontrolki ESP moim zdaniem to skutek bardzo niskich obrotów i spadku napięcie w układzie. Systemy bezpieczeństwa są pod tym względem bardzo czułe. 

Zrobiłbym tak: na pierwszy strzał odpiął ponownie aku, 10 min i ponowny start. Tutaj ważne, żeby nie dotykać gazu ani nie włączać świateł czy klimy do momentu aż obroty naturalnie spadną. Brak poprawy to dalsze kroki czyli czyszczenie przepustnicy i jej adaptacja po złożeniu do kupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z serii ekhm powiedzmy detsiling. Mam klocki co pylą naprawdę mocno CL, planuje nowa felgę i się zastanawiam /jeszcze nie szukalem/ jakieś opcje zabezpieczenia lakieru samemu czy jakieś magiczne zabiegi u detali stów? Ktoś coś wie i może podpowiedzieć?

I drugie pytanie, zabezpieczenia przeciwkradziezy na długie szpilki ktoś jakieś zna? Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elias napisał(a):

Panowie, pytanie z serii ekhm powiedzmy detsiling. Mam klocki co pylą naprawdę mocno CL, planuje nowa felgę i się zastanawiam /jeszcze nie szukalem/ jakieś opcje zabezpieczenia lakieru samemu czy jakieś magiczne zabiegi u detali stów? Ktoś coś wie i może podpowiedzieć?

I drugie pytanie, zabezpieczenia przeciwkradziezy na długie szpilki ktoś jakieś zna? Dzięki z gory

Ogólnie jedyna opcja to wrzucić jakąś powłokę na felgi, ale to jest rozwiązanie krótkotrwałe i w żaden sposób nie poprawi estetyki jeżeli nie będziesz często płukał felg. Najlepiej moim zdaniem przy takich klockach kupić dobry środek do felg i ułatwić sobie proces czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, elias napisał(a):

Panowie, pytanie z serii ekhm powiedzmy detsiling. Mam klocki co pylą naprawdę mocno CL, planuje nowa felgę i się zastanawiam /jeszcze nie szukalem/ jakieś opcje zabezpieczenia lakieru samemu czy jakieś magiczne zabiegi u detali stów? Ktoś coś wie i może podpowiedzieć?

I drugie pytanie, zabezpieczenia przeciwkradziezy na długie szpilki ktoś jakieś zna? Dzięki z gory

 

Ja zawsze samemu nakładam na felgi powłokę kwarcową, aplikacja tego jest prosta, wystarczy dobrze odtłuścić przed położeniem powłoki, np. alkoholem izopropylowym. Zdaje to egzamin, tylko trzeba obserwować, i nakładać co pół roku - rok na nowo. Ja używam Gyeon Q2 Rim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za odzew:

- doprecyzowując zależy mi na tym żeby pyl z klocków był łatwiejszy do czyszczenia z felgi, prostolinijnie zakładałem ze jakaś powłoka na lakier powinna pomóc.

- ten Gyeon Q2 Rim znalazlem jako zestaw (pierwszy lepszy z brzegu - https://autonablask.pl/produkt/gyeon-q2-rim-kit-30ml-powloka-felg/)  - takie 30ml to starcza na ile sztuk - powiedzmy że felga to 5ramion 17cali cos podobnego jak na obrazku ponizej czyli nie wieloszprychowa i wielo-zakamarkowa?

 

image.png.6327ffdf941064d9281b60aa0b472ecb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka 30ml wystarcza na położenie powłoki na całe auto. To możesz sobie oszacować ile felg tym posmarujesz. Obstawiam, że ze 3 razy spokojnie.
Pamiętaj również, że przed każdym kolejnym razem musisz przygotować felgi do położenia nowej powłoki. Porządne mycie z dekontaminacja, odtłuszczenie i ew. usunięcie pozostałości starej powłoki. Dopiero potem aplikacja. Nie wspomnę o konieczności aplikowania w odpowiedniej temperaturze i czystości otoczenia. Powłoka potrzebuje 24h na utwardzenie. Po utwardzeniu przez 2 tygodnie unikamy mycia chemia i wysokim ciśnieniem.
I teraz pytanie czy warto się z tym bawić czy nie lepiej po prostu kupić mocny środek do mycia felg i poświęcić 2 minuty więcej na zwykłym bezdotyku.

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 21:57, elias napisał(a):

Czy cos konkretnego polecacie jako ten mocny srodek do mycia felg?

ADBL Vampire Liquid. Przy czym jak się ostatnio nauczyłem, najpierw myjemy felgę, potem aplikujemy wampira, potem szczotkujemy, potem myjemy ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, powoli szykujemy się do kolejnej wycieczki samochodowej. Organizacja została przeniesiona na FB więc tutaj klasyczne info.

Termin: 01 października 2023
Wycieczka jednodniowa.
Szczegóły w przygotowaniu.

Kto głosował na FB nie musi wpisywać tutaj.

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka



  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...