Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Najwyższy czas na ogłoszenie zapisów na coroczne spotkanie wigilijne.

 

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo + postaram sie ściągnąć nowego subarowca z Szombierek ;)

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie,

 

jestem tym nowym subarowcem z Szombierek :P

 

Jeśli żona mnie puści, to podjadę, albo nawet wszyscy podjedziemy ;)

 

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo

6. Sebix_VW

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 22:37, Sebix_VW napisał(a):

WItam serdecznie,

 

jestem tym nowym subarowcem z Szombierek :P

 

Jeśli żona mnie puści, to podjadę, albo nawet wszyscy podjedziemy ;)

 

XI Spotkanie Wigilijne "Jadę na chwilę do sklepu"

24/12/2022, g. 11:00.

Parking 3Stawy (za salonem Subaru), o tu ->https://goo.gl/maps/yPx5cBft2yj9PYeF7

 

1. Tomasz_555

2. MPL

3. Pablito79 na 90%

4. darecky + brat drugim subarakiem na 90% 
5.  Matiz + Ola + Radzio Volvo

6. Sebix_VW

7. Cherusek1 

Oczywiście , że się zamelduję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alllarm
Warrrrun!  :drool:


hej pany, w tym roku nie było raportu "odśnieżaczy parkingów", bo w pierwszy dzień sniegu nie patrolowałem miejscówek. a już nastepnego złapała mnie grypa :facepalm: (nd,pon byłem out)

Wczoraj byłem zerknąć, AKS oczywiście wyślizgany na lód, nawet tzw "mały słupek" (parkometr), a na duzym słupie w tym roku jest dziwnie, bo od strony myjni jest jakby posypane solą i nie zrobił sie lód. Oznacza to że bez świezego sniegu mój wolnyssak nie dawał rady robić słupka bo łapał przyczepność.

kaufland 3 maja chorzów- miałem poprostu po drodze, ostatnimi czasy tam nie przebywam, bo dość łatwo o patrol. Był jakiś forek z naklejką Siemanko, ale przystanał obok i od razu odjechał.

Uroczysko - całkowicie ignoruję ze względu na tylko jedną droge wyjazdową. A skoro władza rozdaje mandaty za brak płynu do sprysk, to podejrzewam że każde wjeżdżające na uroczysko auto bedzie na celowniku

New challenger appears

Miejsce znane z tematu "hot wheels i podobne" czyli nowe centrum handlowe w chorzowie na strzelców bytomskich tzw "na przejeździe"

Parking nieodgarnięty, duzo słupków i przestrzeni, aż sie prosi zeby zacząć po lidlem, zrobić slalom i wyjechać drugim lub trzecim (!) wyjazdem

Niestety nie wiadomo jak ochrona bedzie reagować. Miejsce jest niesprawdzone.
pod tym wzgledem zadziwia mnie AKS, gdzie praktycznie jest jak na placu zabaw. 2 lata temu w pierwszy dzień był mega nalot, a już nastepnego dnia ponoć radiowozy przyjeżdżały popatrzeć :huh:

Włóczy sie dziś ktoś po górnym ślasku? Spotkam kogoś jak pojade ze sprawunkami w godzinach 20-23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Matiz napisał(a):


Wczoraj byłem zerknąć, AKS oczywiście wyślizgany na lód, nawet tzw "mały słupek" (parkometr), a na duzym słupie w tym roku jest dziwnie, bo od strony myjni jest jakby posypane solą i nie zrobił sie lód. Oznacza to że bez świezego sniegu mój wolnyssak nie dawał rady robić słupka bo łapał przyczepność.
 

 

AKS najlepiej atakować na świeży śnieg albo omijać słup bliżej myjni i ustawić sobie "próbę" gdzieś bliżej wiat na wózki sklepowe. Dziś koło parkometru usypana jest hołda śniegu i lata się przyjemnie wokół niej (takie małe rondko bardziej niż beczka) ale nie widać co jest po drugiej stronie w związku z wysokością. Duży słup też dość przyczepny ale i tak szybko odgarnąłem lód

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darecky napisał(a):

 

AKS



dziś przy świeżym opadzie powinno być miodzio :mrgreen:
Ja wole unikać przeskoku z lodu na fest przyczepne- za mała moc żeby była frajda, a i napęd dostaje wciry. Wy w turbawkach jak macie zerwaną przyczepność na wszystkie buty to jakoś to idzie, ale moja od razu łapie grip i na dwójce obroty spadają od razu na 2000rpm...
Czasem szybko przełączam reduktor na LO ,ale w dalszym ciągu- frajda umiarkowana. słysze jak wóz cierpi, a już i tak jest jedną nogą w grobie :(

Edit: w koło wiaty na wózki tez jest spoko, bo tam nikt nie jezdzi. Ale zazwyczaj tam stoją "spotowicze" i gapie. 2 Lata temu zazwyczaj robiłem "dużą" rundę, czyli wracajac z placu ze słupem robiłem zawrotke w koło wiaty wózkowej. Generalnie super miejsce, aks od paru lat jest moim faworytem



Jakby co to do zobaczenia! na aks zajade może w okolicy zamknięcia 21-22

 

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darecky napisał(a):

 

w niedzielę w nocy byłem na Salmopolu

 


A Salmopol dzięki internetowi i generalnym ssaniu na memy z Initial D wydaje sie zjadać własny ogon. Ponoć Bimmersi z wydechami bosozoku powodują (całkowicie zrozumiałą) kur**ce wśród okolicznych mieszkanców którzy bardzo chetnie dzwonią na pały. Z resztą @BelegUS pewnie zna temat z autopsji

zawsze mnie zastanawiało jak można tak "s**ć do własnego gniazda". Skoro jest fajna miejscówka to odżałuj te 5-10 koni mechanicznych, których i tak nie wykorzystasz w zimie i załóż wydech z puszką basową, a nie prostą rurę. Takie palenie miejscówek to moim zdaniem najwieksza podłość jaką można robić będąc w samochodowym community :czerwona:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Matiz napisał(a):


A Salmopol dzięki internetowi i generalnym ssaniu na memy z Initial D wydaje sie zjadać własny ogon. Ponoć Bimmersi z wydechami bosozoku powodują (całkowicie zrozumiałą) kur**ce wśród okolicznych mieszkanców którzy bardzo chetnie dzwonią na pały. Z resztą @BelegUS pewnie zna temat z autopsji

zawsze mnie zastanawiało jak można tak "s**ć do własnego gniazda". Skoro jest fajna miejscówka to odżałuj te 5-10 koni mechanicznych, których i tak nie wykorzystasz w zimie i załóż wydech z puszką basową, a nie prostą rurę. Takie palenie miejscówek to moim zdaniem najwieksza podłość jaką można robić będąc w samochodowym community :czerwona:

 

Dlatego ja wyjechałem z Kato dopiero o 4 rano kiedy już wszystkie beemki zostały rozbite lub wyjeździły przydział paliwa na ten miesiąc.

Edytowane przez darecky
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matiz napisał(a):

zawsze mnie zastanawiało jak można tak "s**ć do własnego gniazda".

A czego można oczekiwać od ludzi, którzy naklejają na auto "illegal bytom by night" i myślą, że jak budzą pół miasta rurą kanalizacyjną pod autem to należą do świata przestępczego ? 

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał(a):

"illegal bytom by night"

hola hola! Też jestem z Bytomia ;D

 

Teraz na topie są wszystkie illegale, owszem. W Bytomiu mamy Illegal sideways :P

 

Poza tym, jak kiedyś naklejkowy tuning był w modzie, tak teraz pops & bangs w co drugim samochodzie...

Co do miejscówek, to nie wiem jaka jest na chwilę obecną sytuacja, ale ładne parkingi są na Auchanie w Kato przy DTŚ, Plejada w Bytomiu, Kaufland w Bytomiu, Intermarche/Brico no i jeszcze plac przy stadionie Szombierek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pany, dziś był jeden z tych dni dla których mamy te auta :wub:

Wszystkie drogi białe, nawet dtś :wub:


DSC_0005.thumb.JPG.c67bb4793784524bc583a977ae0eaaca.JPG

trafilismy sie z darecky m na aks, tandemy zaliczone. Niestety tak jak wam wspominałem w raporcie- w koło słupków tradycyjnie wyślizgane na lód. Potem przeniosłem sie faktycznie na małą linię w koło wiaty na wózki. Darecky naginał z A6 Avantem az miło. Ja nie nadążałem albo ryłem przodem jak świnia :P

Prognozy są łaskawe, do soboty ma walić sniegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebix_VW napisał(a):

W Bytomiu mamy Illegal sideways :P


kuzyn szefa przywozi nam czasem auto do zrobienia. Oczywiście golf z napędem na przód, i oczywiście- ma tą naklejke :P
Tak samo jak słynna, wulgarna naklejka Infamous od której zrobiłem parodie

trzeba
ZŁO
MO
WAĆ

W życiu nie widziałem jej naklejonej na porządnym aucie, zawsze jest to jakiś zwyklak ,albo wręcz gruz. Hiciorem była Siena bez progów :P

Ale tłumacze sobie że to team ludzi od motocykli, że naklejka mówi że należy do infamous, a nie że auto bedzie zaraz "bardzo szybko jechac" :P

Na fraze illegal mam ostatnio uczulenie, nie dość że kojarzy mi sie z Buddą
, którego widziałem raz w "dużym w maluchu" i ta jego historia "od zera do bohatera" jakoś mnie nie przekonała, to po drugie uwielbiam ten trend zwracania na siebie uwagi- patrz! bedziemy robić coś nielegalnego! w końcu nazywamy sie illegal!

coś podobnego do "intersection takeover". Bede robić nielegalne rzeczy więc nakleje sobie moj adres instagrama żeby było mnie łatwiej znaleść :P

-------

na auchanie dtś z tego co pamietam są zrobione rynienki do odpływu wody wzdłuż całego parkingu. Auchan raczej nigdy nie był brany pod uwagę...

Ten Twój Kauf na Szombierkach w sumie moze być ciekawy. Tam też jest fajna ślepa droga dojazdowa koło wieży gdzie można by zrobić mały Oes

Edytowane przez Matiz
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablito79 napisał(a):

A mnie szlag trafia, taka aura i brak Subaru :facepalm:

Trochę polatałem dzisiaj Astrą bokami, ale to nie to samo...:(

Levorgiem jakoś bardzo nie polatasz. Rzuca dupą solidnie, ale nie za bardzo da się ją prowadzić gazem. Trzeba trzymać gaz mocno odkręcony żeby tańczyła, ale to skutkuje też tym, że na świeżej oponie nieco zbyt szybko osiąga się prędkość nieadekwatną do szerokości drogi. ;) Muszę jeszcze spróbować przejść w tryb manualny i wymusić 1 bieg. 

 

22 minuty temu, Sebix_VW napisał(a):

W Bytomiu mamy Illegal sideways :P

O, taką naklejkę ma samochód typa ode mnie z roboty. Stare A3 FWD, przy odpalaniu otwiera się blow-off więc chyba nie do końca tak miało być. 

 

Ja to ogólnie nie przepadam za upalaniem na parkingu. Jedyne miejsce jakie znam o dużej powierzchni to patelnia po drugiej stronie 3 Stawów w Kato. Swoją drogą niezłe miejsce na zwykłego spota. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tomasz_555 napisał(a):

patelnia po drugiej stronie 3 Stawów w Kato. Swoją drogą niezłe miejsce na zwykłego spota. 


ta miejscówa jest aktywna chyba nawet o pare lat przed tym jak kupilem auto... Jeszcze nigdy tam nie byłem, ale słyszałem wielokrotnie.
Jakoś nigdy nie miałem weny tam jechać samemu, bo miejsce zawsze wydawało sie być BMW-owned :rolleyes:

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...