Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Ja mam w STi Hawk boczki z bloba i pasowały bez problemów. emoji3.png Fotele i kanapa pasują również.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
 

 

no i ta odpowiedź już mi się podoba ;) Tomku dużo roboty z tym czy raczej wszystko bez problemu da się rozkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mnie wymiana całego wnętrza razem z wymontowaniem deski rozdzielczej zajęło kilka godzin bez pośpiechu. 

Z doświadczeniem i wiedzą na jakie szczegóły zwrócić uwagę szacuję to tak:

 

Kanapa wym/zam - 15 minut

Fotele wym/zam - godzinka

Boczki wym/zam - godzinka

Wymontowanie deski to już gruba dłubanina - jakieś 2h. Poskładanie jeszcze gorsza, pół dnia, w tym szukanie bita z wkrętaka, który gdzieś wpadł i do dziś nie wiem gdzie. :D 

 

Pamiętaj żeby przed odpięciem airbagów odpiąc aku. Sprawdź czy klamry pasów bezpieczeństwa pasują - u mnie nie pasowały. 

Podepnij wszystkie kable foteli przed jego przykręceniem do podłogi (airbagi, czujnik zapięcia pasa, ew. grzanie) 

Boczki montuj w dodatniej temperaturze inaczej coś połamiesz albo odkształcisz. I nic na siłę, bez szarpania bo spinki urwiesz razem z gniazdami. 

Zaopatrz się też w jakąś prostą łyżkę do plastików, ułatwia życie. :) 

Ogólnie roboty dużo, ale bez zagadek. :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablito79 napisał:

No to dwa pytania techniczne :rolleyes:.

 

Grzecho, ile te felgi mają kosztować :question:

Może się Ktoś wypowiedzieć czy podejdą mi do Hawka :question:

 

powinny podejść bo to ma z tyłu znaczek wrx ale to jest EJ253 wolnossące więc raczej 5x100 :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu założyłem zimówki. I znów życie pisze ciekawą historię. 

Mam dwa komplety felg o takim samym wzorze Enkei - seria STi. Te na lato kupiłem w tym roku, a te na zime używam od dawna. Do letnich musiałem kupić pierścienie choc byłem przekonany, że seryjne felgi mają otwór pasujący bez pierścienia. No i teraz przy przekładce okazało się, że zimowe felgi faktycznie pasują bez pierścieni. 

Oznacza to ni mniej ni więcej, że felga letnia miała roztoczony otwór centrujący pod piastę Evo (67,1mm). Plastikowe pierścienie miały maleńki rant, który wystawał i to prawdopodobnie to było przyczyną wibracji (bicia), z którym borykam się od pewnego czasu. Szczególnie, że przed malowaniem felgi były sprawdzone czy są proste. 

Teraz zamierzam zamówić pod wymiar pierścienie centrujące z aluminium bez rantu. Mam nadzieję, że teraz felga siądzie bardzo precyzyjnie i to całkowicie rozwiąże problem bicia. Po opanowaniu braku prądu bilans znów na zero ;) 

Jeszcze szlag trafił zegar ciśnienia oleju. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pablito79 napisał:

No to dwa pytania techniczne :rolleyes:.

 

Grzecho, ile te felgi mają kosztować :question:

Może się Ktoś wypowiedzieć czy podejdą mi do Hawka :question:

Na pewno rozstawem będą pasować ale moim zdaniem mocno średnie są.... Po prostu brzydkie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są aż tak strasznie brzydkie :P. Najważniejsze żeby mieć drugi komplet kół na zmianę, co ułatwi wymianę.

Zlecę chłopakom, to pomalują na jakiś fajny kolorek i odzyskają piękną :D.

 

Grzecho daj znać proszę jaki Price.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablito79 napisał:

Nie są aż tak strasznie brzydkie :P. Najważniejsze żeby mieć drugi komplet kół na zmianę, co ułatwi wymianę.

Zlecę chłopakom, to pomalują na jakiś fajny kolorek i odzyskają piękną :D.

 

Grzecho daj znać proszę jaki Price.

 

 

 

 

 

Malowanie i ranty też by się przydało naprawić bo na krawężniki nie uważał gość ;) będę w tyrce dam znać. Tylko z tego co zauważyłem są na nakrętkach zabezpieczających a klucza brak :P

 

felgi 450 zł jedna do prostowania 

W dniu 4.12.2018 o 11:01, rosaskc napisał:

 

Boczki z Bloba do Hawka trzeba lekko przerobić z tego co wiem. Fotele i kanapa p&p. Zerknij czy obudowa popielniczki jest taka jak w Hawku. Moja się troche pokruszyła wokół zapalniczki...

 

 

nie uwierzysz :D brałem środkowy tunel bo mój popękany a poprzedni właściciel nakręcił jeszcze taką ramkę wokół miecha drążka zmiany biegów na wzór chyba tego co STI mają, no nie podoba mi się więc wymienię, patrzę... a on mi zostawił całe bebechy z zapalniczki :D 

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzecho napisał:

nie uwierzysz :D brałem środkowy tunel bo mój popękany a poprzedni właściciel nakręcił jeszcze taką ramkę wokół miecha drążka zmiany biegów na wzór chyba tego co STI mają, no nie podoba mi się więc wymienię, patrzę... a on mi zostawił całe bebechy z zapalniczki :D

 

Haha, więc masz Tobie zupełnie niepotrzebną popielniczkę? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzecho napisał:

mam kompletnie nie potrzebną zapalniczkę :P zrobię Ci zdjęcie później to zobaczysz czy taka sama 

 

Hmmm, zapalniczkę to i ja mam. Mi chodzi o ten plastik, do którego się ją mocuje. W każdym razie - zrób foto, co Ci zbywa, to się dogadamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rosaskc napisał:

 

Hmmm, zapalniczkę to i ja mam. Mi chodzi o ten plastik, do którego się ją mocuje. W każdym razie - zrób foto, co Ci zbywa, to się dogadamy ;)

 

jest chyba razem z nim ;) ja chyba jednak odpuszczę przekładanie foteli z niego. Ładne, czarne są, spodobały mi się ale... moje są grzane :D chyba że wszystkie Imprezy miały grzane zice tylko tam wiązki nie ma poprowadzonej? na tunelu były zwykłe zaślepki :/

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzecho napisał:

 

jest chyba razem z nim ;) ja chyba jednak odpuszczę przekładanie foteli z niego. Ładne, czarne są, spodobały mi się ale... moje są grzane :D chyba że wszystkie Imprezy miały grzane zice tylko tam wiązki nie ma poprowadzonej? na tunelu były zwykłe zaślepki :/

 

Nie, nie wszystkie miały grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzecho napisał:

Malowanie i ranty też by się przydało naprawić bo na krawężniki nie uważał gość ;) będę w tyrce dam znać. Tylko z tego co zauważyłem są na nakrętkach zabezpieczających a klucza brak :P

 

felgi 450 zł jedna do prostowania  

Grzecho, dzięki za wszelkie info.

Odpuszczam w takim razie.

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzecho napisał:

panowie płyn hamulcowy do GD dot4? katalogi podają dot3/dot4 ale dot3 ma chyba za niską temp. wrzenia?

Zwykły DOT4 wystarczy. Chyba, że upalasz Hawka na torze to wówczas Eneos Racing DOT4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 15:48, Pablito79 napisał:

No to dwa pytania techniczne :rolleyes:.

 

Grzecho, ile te felgi mają kosztować :question:

Może się Ktoś wypowiedzieć czy podejdą mi do Hawka :question:

Widziałem te felgi :P

To są 16tki

3felgi są ok natomiast jedna do naprawy... Prostowania

 

 

Cena za komplet to 400pln ;)

 

Ja tymczasem trochę zakupiony u nich i juz pomontowany :wub:

received_292325034731386.jpeg

Edit: 

Aha Pablito wybacz nie doczytałem,  że już nie aktualne :biglol:

 

No felgi na prawdę takie sobie a na nakretki nie zwróciłem uwagi bo było już meeeeega ciemno :ph34r:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cherusek1 napisał:

Chopy, a tak z innej beczki spocik wigilijny pod dorocznym hasłem " jadę na chwilę do sklepu" rozumiem ,że się odbędzie prawda? 

Nie ma innej opcji :D

Ja już się nie mogę doczekać B)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicja działa @Cherusek1, właśnie wszedłem na forum by to ogłosić ! :D 

 

Panie i Panowie ! Zapraszam na coroczny spocik wigilijny pod kryptonimem "Jadę na chwilę do sklepu". To już 7 rok z rzędu. 

Poniedziałek, 24 grudnia, g. 11:00. Tam gdzie zawsze czyli parking na 3Stawach za salonem Subaru. 

 

1. Tomasz_555

2. Cherusek1

3. niebieskiultras

Edytowane przez Tomasz_555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cherusek1 napisał:

wiem że jeszcze sporo czasu,

No właśnie późno się zrobiło, raptem dwa tygodnie do Wigilii. Każdy musi se to w kalendarz wpisać. :) 

 

Dorobiłem się profesjonalnego statywu także będzie porządna fotka grupowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...