Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Możecie kogoś polecić ze Śląska, kto serwisuje instalacje LPG  AEB025 ?

Mam w Subaru Foresterze 2,0 2006 założoną instalację LPG przez JAKO w Warszawie.

Wielozawór : Tomasetto AT02, wtryskiwacz Hana H2001.

 

Ponieważ nie uśmiecha mi się kolejna wycieczka do stolicy szukam warsztatu na Śląsku, gdzie mogę dokonać przeglądu serwisowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, wiem dużo na forum o tym... Ale Legacy IV H6 + gaz to jest sens czy nie?

Do regulacji luzòw trzeba silnik wyciągać tak? Co ile km?

Chodzi mi to po głowie, żeby jeździć tym w trasy, ale chyba nie stać mnie na takie spalanie.

 

Swoja droga ile to może palić benzyny...

Edytowane przez Pucu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - potrzebuję waszej pomocy. Szukam firmy transportowej do wożenia węgla tutaj na śląsku. Tonaż 25 ton na samochód, ma to być wanna. Macie może kogoś znajomego kto świadczy taką usługę. Zlecenie na rok, ponad 1000 ton dziennie. Jak macie kogoś dajcie proszę znać. 

Antikos :icon_arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, wiem dużo na forum o tym... Ale Legacy IV H6 + gaz to jest sens czy nie?

Do regulacji luzòw trzeba silnik wyciągać tak? Co ile km?

Chodzi mi to po głowie, żeby jeździć tym w trasy, ale chyba nie stać mnie na takie spalanie.

 

Swoja droga ile to może palić benzyny...

Tak motor out do tego kosztowo + 2 garnki.

Co ile ? Zależy pesymistycznie 30k.

Ja chyba za luzy w H4 płaciłem 1.5 czy jakoś tak w tym 600 wymont / zamont.

 

Na gaz to ssak na srubki się nadaje tylko tak realnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie diesel Subaru:p

Mam możliwość kupić od Taty (bo akurat chce już sprzedać swoje autko) Peugeota 307 SW 2.0 HDI 90KM.

Pali tyle co nic (naprawde!), na Common Rail, bez dwumasa i znam je bardzo dobrze, dużo nim kiedys jezdzilem. Tylko, że francuz... Czasami bagażnika nie otworzy, czasem radio nie przełączy utworu, ale wszystko samo znika po z gaszeniu silnika.

Elektryka jest kaprysna , ale do zniesienia, bo silnik trwały i w miarę tani.

 

 

Przejade raz trasę i zobaczenia jak sobie ten słaby silniczek poradzi z obciążeniem trzech chłopów ponad 100kg jeden i ja jakieś 80kg plus bagaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ehh ale mam metlik w głowie... Diesel czy benzyna + gaz... Potrzebuje w miarę obszerne autko na trasy

 

Jak trasy, to tylko 1,9 TDI i jakiegoś Patata. Może i trafi się 4Motion na Torsenie, a to niemal jak Sub albo nawet lepszy.

Benzyna+Gaz w trasy i do tego przy H6 jest bezsensu. Wyjdzie potem podczas regulacji, że jakby było na samej benzynie, to byloby...100pln drożej.

 

 

 

Jeśli mój jest 2,0 N/A 158KM to będzie EJ204 ? Jaki jest orientacyjny koszt regulacji zaworów ?

 

To jest dobre pytanie. To znaczy Paulus mi to wycenił kiedyś, bo silnik niemal to samo, ale u mnie z pamięcią różnie bywa ostatnio... Drogo nie jest w każdym bądź razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz sprawdzone auto od taty. To po stokroć lepsza opcja niż szukanie używki. Sam zresztą wiesz jak ciężko znaleźć dobre używane auto. Diesel w trasie nie poczuje obciążenia - a przynajmniej nie wyjdzie Ci to na spalaniu. Weź pod uwagę duże przebiegi. Spalanie to jedno, awarie to drugie. Subaru z zasady nie jest droższe w utrzymaniu, ale są takie kwestie, które są znacznie droższe niż w innych samochodach - choćby łożyska kół i ich wymiana.

 

Do typowej jazdy w trasie Forek i OBK akurat średnio się nadają. W ogóle crossovery i SUV'y prowadzą się słabo i są męczące. Na autostradzie lepiej prowadził się Focus 1.6TDCI sedan od bogatego Audi Q5.

 

Subaru to fajne auta, ale do jazdy w trasie są lepsze samochody. Jak już to Legacy, ale dla mnie gazowanie to profanacja, a z SBD różnie bywa. Diesle użytkowane w trasie znacznie mniej kapryszą. Osobiście uważam, że AWD kompletnie się tutaj nie przyda, a tylko generuje wyższe koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...