Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko podaję przykład. Moje 15-letnie zimówki lepiej zachowywały się na mokrym, niż nówki salonowe. Guma gumie nierówna. Ilość bieżnika też ma koronne znaczenie.

 

Zresztą, szkoda języka strzępić. Stare opony są złe, łyse opony są gorsze, gówniane opony zaś najgorsze, tyle ode mnie.

To pytanie z cyklu: wolalbys uzywać15 letniego czy chińskiego kondoma?

 

Zasada jest jedna: na gumie sie nie oszczędza, nigdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Markus ty z Grzesiem powinniscie sami polotac za balem ,moze by byly wtedy jakies wyniki

 

Mosz recht! Tyle tylko, że mnie zawsze lepiej od gry wychodziło kopanie po kostkach i piszczelach. :biglol: 

 

 

 

 

Zasada jest jedna: na gumie sie nie oszczędza, nigdy

 

Hm. Od kilku lat używam bieżnikowanych gum(na zimę) i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Co do używek pełna zgoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dyskusję uważam za trochę taką akademicką. każda ze stron ma swoje argumenty, czy słuszne czy nie, tego nie oceniam. nie mniej jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że na rynku niemieckim (do którego, chcąc nie chcąc, dążymy) bodajże po trzech latach eksploatacji opony konieczna jest jej wymiana na nową, niezależnie od głębokości bieżnika. To powinno nas zastanowić, jaki jest tego powód. Zasadniczo na to pytanie odpowiedzi udzielił Ricardo, ponieważ chodzi tu o nieodwracalny proces starzenia mieszanki gumowej i utratę jej parametrów, które w sposób bezpośredni wpływają na współczynnik przyczepności opony do nawierzchni.

 

Osobiście, i to jest moja suwerenna decyzja, wymieniam opony po około 4 - 5 latach eksploatacji, niezależnie od głębokości bieżnika. ;)

Edytowane przez Paulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie mniej jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że na rynku niemieckim (do którego, chcąc nie chcąc, dążymy) bodajże po trzech latach eksploatacji opony konieczna jest jej wymiana na nową, niezależnie od głębokości bieżnika.

 

Kurde, chyba czas jechać do Reichu po śmieci... :wacko:

 

Swoją drogą, mnie nieustannie, ilekroć jadę do Babci na wieś, bawi ogumienie w stareńkim traktorze, który tam od lat "robi w polu". Łyse opony na felgach z Warszawy. 50-letnie, Polskie Stomile. Acz, to tylko jako ciekawostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej, że opony z pierwszego montażu wyjeżdżającej z salonu Skody moich rodziców, Stella Matador, były totalnym, badziewnym, nieklejącym g**nem już przekraczając próg fabryki. O tym, jakim badziewiem są po 3 latach wolę nawet nie wspominać.

 

.

 

Miałem okazje na tym gòwnie jezdzic... To w ogóle nie trzyma!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na rynku niemieckim (do którego, chcąc nie chcąc, dążymy) bodajże po trzech latach eksploatacji opony konieczna jest jej wymiana na nową, niezależnie od głębokości bieżnika.

 

Nie słyszałem o takim gesetz-u. Akurat jestem w momencie kupna BMW 316Ti Compact, który będzie zarejestrowany w D, to wtedy może się czegoś dowiem na ten temat.

 

 

 

Kurde, chyba czas jechać do Reichu po śmieci...

 

Lepiej nie. Dobra nalewka na zimę(HK-4) i gwarantuję Ci, że będziesz zadowolony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - potrzebuję waszej pomocy. Szukam firmy transportowej do wożenia węgla tutaj na śląsku. Tonaż 25 ton na samochód, ma to być wanna. Macie może kogoś znajomego kto świadczy taką usługę. Zlecenie na rok, ponad 1000 ton dziennie. Jak macie kogoś dajcie proszę znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...