Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

 

@@Pucu, pochwal się nowym nabytkiem :D

 

 
 
 
Moja zabaweczka to Mazda MX3 1.8 V6 136KM na przelotowym wydechu z 1992r :) moja rówieśniczka  :biglol:
Do roboty przy niej jest bardzo duzo   B)
Z zewnątrz po robić zaprawki i polerka, bo oryginalnie nie ma klaru i lakier jest strasznie wypłowiały.
Np wszystkie tarcze i klocki wymienione, płyn hamulcowi, przewody pozniej, znaleźć wyciek, bo rzyga olejem  :angry:
Narazie doprowadzam do stanu uzywalnosci , a później będę ją robił na mała wyścigòweczkę  :wub:
 
Kilka fotek:
Tu zaraz po kupnie
 
 

 
2014-10-1_eqqqsnp.jpg
 
 

2014-10-1_eqqqsnq.jpg

 

 

2014-10-1_eqqqsee.jpg

 

 

Tak będzie po polerce, a nawet jeszcze lepiej, bo będzie nawoskowane ;D

 

2014-10-1_wppxawp.jpg

 

 

Pod maską, musiałem odrazu ogarnac , bo nie mogłem juz tam patrzeć  :angry:  :angry:

 

Tak było 

 

2014-10-1_wppxarq.jpg

 

A tak jest, ale jeszcze trzeba dopieścić... Np przewody zapłonowe po układać i w ogóle 

 

2014-10-1_wppxanr.jpg
 
 
 
Powoli, powoli i będzie cacy  :evil2:  :thumbup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1.8 V6, niby mały silniczek, ale przy masie 1100kg ta V-ka bardzo fajnie się wkręca :)

No i V6 na przelocie faaajnie brzmi :D

 

A prowadzenie bajka. Seryjnie rozpòrka z przodu i z tyłu, mniejsze przełożenie w przekładni (mniej trzeba kręcić kierownicą od oporu do oporu) :) przyczepność jest super jak na koła 16stki, śmieciowe, balonowate opony i z nie do końca już sprawnymi tulejami :)

 

Nie mogę się już doczekać jak kiedyś wskoczy dobry gwint, poliuretany, większe koło i dobra opona :D

 

 

W planach jest też SWAP na KL-ZE czyli 2.5 V6 ok 190KM :D wtedy to będzie bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy nie rozumiałem fenomenu MX-ów i Lantisa z V6. w ogóle V6 poprzeczne i napęd na przód, chociażby Galant, jakieś to takie bezsensu, kumplowi ciekło gdzieś z dekla to dalej chyba tego nie zrobił, za dużo rzeczy do odkręcania. :P leje mu dalej.

 

a znajomy z bloku miał Lantisa KLZ, rozrząd to ponoć katorga, a zajechał go chyba zaraz po wymianie bo jechał bez wydechu i coś sie tam przegrzało... :huh:

 

Z tych dziwactw to chyba najładniejsza jest mx-6, a wczególnosci starszy kanciak GD :wub:

 

 

Co innego BG GTX, dalej żałuje tej ,co mi uciekła... :mellow:

 

czemu nie subaru? dla mnie paradoksalnie mniejszy problem niż taki mazdolot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucu, a ten ziomek moze nazywa sie Bartek ?

czy ktoś ma pomysł gdzie takie coś idzie kupić lub załatwić ?

jest to wtyczka USB wchodząca do radia

post-7608-0-97463400-1414142356_thumb.jpg

post-7608-0-99363900-1414142402_thumb.jpg

post-7608-0-23688800-1414142422_thumb.jpg

 

 w serwisie pewnie będzie to jako cała wiązka :D to tak średnio mi się to widzi .... koledzy pomóżcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucu, a ten ziomek moze nazywa sie Bartek ?

czy ktoś ma pomysł gdzie takie coś idzie kupić lub załatwić ?

jest to wtyczka USB wchodząca do radia

attachicon.gifDSC_1695.JPG

attachicon.gifDSC_1696.JPG

attachicon.gifDSC_1697.JPG

 

 w serwisie pewnie będzie to jako cała wiązka :D to tak średnio mi się to widzi .... koledzy pomóżcie :D

 

Da się zrobić - tylko pin-o-logię gniazdka rozpracować. W kablu będzie standardowo (czerwony plus, czarny minus, biały i zielony - data), tylko co do czego w radiu trzeba sprawdzić.

Wtyczkę zamiast oryginału (o ile się nie uda dostać) to dać taką:

IMG_0433-500x500.JPG

Takie coś, jak masz w PC do podłączenia LED, Reset, Speaker itp ( i stąd najłatwiej pozyskać takie kabelki z odzysku)

 

Potem na każdy kabelek blaszkę i wtyczki w postaci luźnej - każdy pin osobno, a na końcu, by to nie wypadowywało - po wpięciu i sprawdzeniu że działa - zakleić klejem na gorąco z pistoletu (w razie czego - będzie się dało go wyrwać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucu, a ten ziomek moze nazywa sie Bartek ?

 

Tak, Bartek :) swoja Mazde ma super dopieszczona jesli chodzi o lakier :D

 

 

Matiz, za Mazde dałem grosze w porównaniu jakbym chciał kupić Subaraka :D

Edytowane przez Pucu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę zamiast oryginału (o ile się nie uda dostać) to dać taką:

IMG_0433-500x500.JPG

Takie coś, jak masz w PC do podłączenia LED, Reset, Speaker itp ( i stąd najłatwiej pozyskać takie kabelki z odzysku)

 

Potem na każdy kabelek blaszkę i wtyczki w postaci luźnej - każdy pin osobno, a na końcu, by to nie wypadowywało - po wpięciu i sprawdzeniu że działa - zakleić klejem na gorąco z pistoletu (w razie czego - będzie się dało go wyrwać)

 

nic z tego nie wiem... może dałbyś radę mi takie coś ogarnąć ? bo dla mnie to jest czarne magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wtyczkę zamiast oryginału (o ile się nie uda dostać) to dać taką:

IMG_0433-500x500.JPG

Takie coś, jak masz w PC do podłączenia LED, Reset, Speaker itp ( i stąd najłatwiej pozyskać takie kabelki z odzysku)

 

Potem na każdy kabelek blaszkę i wtyczki w postaci luźnej - każdy pin osobno, a na końcu, by to nie wypadowywało - po wpięciu i sprawdzeniu że działa - zakleić klejem na gorąco z pistoletu (w razie czego - będzie się dało go wyrwać)

 

nic z tego nie wiem... może dałbyś radę mi takie coś ogarnąć ? bo dla mnie to jest czarne magia

 

pisz na priv jakie to dokładnie radio itd, nie będziemy tu spamować. Coś się pomyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...