Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kiedy robimy jakiego spota ?

 

W Sobota je dziyń Wszyjskich Ślonzoków. Kto tutejszy zostaje tak nie ma problymu. :biglol:


 

 

Dzisiaj w Spiderku troche zabulgotalo

 

Pewnie w zbiorniku wyrównawczym i UPG poszło się paść. :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol: 

Mosz szczyńście, że Paulus za eck-iem i poradzi. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina w końcu pękła ;) Myślałem, że będę miał wiecej luzu, ale po pierwszej nocy z małym w domu już wiem, że nie bedzie nas na żadnym najbliższym spocie :(:)

Pozdrawiam wszystkich Ślunskich spotowiczów.

No to ci wyszedł taki tegeso - nieteges ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Matiz, używki mogą być? Może co takiego w robocie znojda.

 

Jo też szukom zimówek tylko w rozmiarze 175/70 R14. Najlepiej żeby miały co najmniej 6 mm mięsa

Edytowane przez Krzysztof0430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof0430 opona 10 lat to juz stary trup zlezaly :P

Do mojej Imprezy dostałem komplet ładnych, mięsistych zimówek Michelin Alpin. Zadowolony zapakowałem je do świeżo kupionego auta, wypakowałem w garażu i do zimy zapomniałem o temacie. Po zamontowaniu ich zimą i przejechaniu miesiąca w istebniańskim śniegu, upalaniu na Salmopolu etc. z ciekawości sprawdziłem DOT, bo poczytałem na ten temat.

 

Był trzycyfrowy. Opony były z roku produkcji auta, 1997, na tamten moment... 14 albo 15-letnie?

 

Sezon na nich dojeździłem - wyciągałem zakopane auta ze śniegu, sunąłem 120 po autostradzie, upalałem na Jurasowym Polu. Opony spisywały się naprawdę ładnie (może też wic polegał na tym, że twarda guma szybko się ścierała, cały czas odsłaniając świeżą ^^) i nigdy mnie nie zawiodły - nie było na nich żadnych uszkodzeń, bąbli etc. Po sezonie odkupił ode mnie całe koła inny Forumowicz (wiedząc, jak stare to opony), i używał ich jeszcze do upalania na szutrach.

 

Generalnie nie demonizujmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BelegUS mylisz pojecia,mozesz jezdzic sobie na oponach ktore maja 15 lat to tylko twoja sprawa jestem ciekaw czy dokonalbys ich zakupu gdybys wiedzial,ze tyle maja?guma ma to do siebie,ze parcieje,powoli utlenia sie i jej wlasciwosci po takim czasie to juz nie to,dlatego 10 lat opony to wszystko aby mozna bylo spoko na niej jezdzic natomiast jak ktos chce to moze i na 20letnich to jego sprawa,ja mam 1 zycie i chce sie nim cieszys jak najdluzej a troche juz przezylem dlatego zawsze klade taki nacisk na stan techniczny ,samochod moze miec samochod 50 lat a stan jak ktos dba bedzie jak servis ,a moze miec 5 lat i bedzie zlom a ogumienie to jedna z form bezpiecznej jazdy wiec o jakiej demonizacji mowisz? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej, że opony z pierwszego montażu wyjeżdżającej z salonu Skody moich rodziców, Stella Matador, były totalnym, badziewnym, nieklejącym g**nem już przekraczając próg fabryki. O tym, jakim badziewiem są po 3 latach wolę nawet nie wspominać.

 

Sam, gdy tylko mogę, nie oszczędzam ani na hamulcach, ani na oponach, ani na zawiasie - uważam to za najważniejsze elementy w aucie, i dążę do posiadania najlepszych z możliwych. Zimówki kupiłem jako nowe (Blizzaki), moje letnie EfficientGripy jako prawie nówki z Forum - ale nie w tym rzecz. Używana, kilkuletnia, zadbana, markowa opona - ba, nawet tak stara opona - nadal będzie lepsza i bezpieczniejsza (w moim personalnym odczuciu i z moich osobistych doświadczeń) niż "chińczyk" czy tani syf (jak rzeczone Matadory). Te niosą śmierć i zniszczenie już jako "nówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jo odpadom, skorzystałem z Twojej rady ... i jadę znów do Lim.

 

Ja jadę ale w Sobotę po meczu z Tyskimi.

 

Byłeś w Sączu? To w sumie gorący teren i raczej ja bym się w pojedynkę tam nie zapuścił. 

 

Byłem w Lim ok 18, więc nie dałem rady na mecz, ja jadę znów w sobotę ok 16 chyba. O której mecz z Tychami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BelegUS dobra kilkuletnia zawsze ale nie kilkunastoletnia a to jest duza roznia,narazie rozmawialismy o wieku opony a ty juz wyjezdzasz z marka ,taka moze sobie zakladac Skoda i niech to robi nadal :P ja bym takiej darmo nie chcial a co dopiero placic ,natomiast rozrozniaj o czym mowa czyli o wieku gumy a marke mozna zostawic na inna rozmowe ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podaję przykład. Moje 15-letnie zimówki lepiej zachowywały się na mokrym, niż nówki salonowe. Guma gumie nierówna. Ilość bieżnika też ma koronne znaczenie.

 

Zresztą, szkoda języka strzępić. Stare opony są złe, łyse opony są gorsze, gówniane opony zaś najgorsze, tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...