Skocz do zawartości

Dolar tanieje - USA korci


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Anegdota - tak na marginesie "kanadyjskich" lu amerykanskich wyrobow.

tak juz wszystko jest "made in china, tajwa, korea".

W Vancouver w sklepach jest wszedzie chinszczyzna. nawet w sklepach z narodowymi pamiatkami z kanady wszystkie pierduly sa produkcji azjatyckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znalezione na forum Money. :wink:

USA sie cieszy Europa zaczyna plakac...

 

"Niespodziewany spadek deficytu handlowego USA

9.11.Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych niespodziewanie

spadł we wrześniu o 0,6 proc., do 56,4 mld USD z 56,8 mld USD w miesiąc wcześniej po

korekcie - poinformował w piątek Departament Handlu.

Analitycy spodziewali się teraz deficytu na poziomie 58,5 mld USD.

Import wzrósł we wrześniu o 0,6 proc. do 196,6 mld USD, a eksport wzrósł o 1,1 proc. do

rekordowych 140,1 mld USD.(PAP)"

 

"Rekordowy deficyt handlowy Wielkiej Brytanii

9.11.Londyn (PAP/Bloomberg) - Deficyt handlowy Wielkiej Brytanii wzrósł rekordowo we

wrześniu. Wzrost spowodowany był spadkiem eksportu do krajów spoza UE, co jest znakiem

ochłodzenia globalnego wzrostu ekonomicznego, oraz wzmacnianiem się funta.

Deficyt bilansu handlowego Wielkiej Brytanii wyniósł we wrześniu 7,8 mld funtów (16,5 mld

USD) w porównaniu do 6,9 mld funtów w sierpniu i był rekordowy - poinformowało Narodowe

Biuro Statystyczne w Londynie. Badania takie prowadzone są od 1697 roku.

Eksport towarów spadł o 1 proc. przy jednoczesnym wzroście importu o 2,4 proc."

 

 

W taki oto sposob Ameryka kiluje Europę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - czy na auta wyprodukowane w UE a przywezione z USA nalicza sie clo 10%? a jezeli nie, to czy w praktyce urzad celny nalicza czy nie robia takich wyskokow? bo z tego co sie zorientowalam z wczesniejszych dyskusji, to czesto nalicza niemal dowolne clo wg przez siebie oszacowanej wartosci.

pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę: niech ktoś poda realny koszt sprowadzenia Subaraka z US, kupionego tam za powiedzmy 10.000 dolców - transport, cło, akcyza, VAT, inne opłaty, ewentualne przerobienie świateł, tłumaczenia, itp.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj pytanie o konkretny samochod to Ci odpowiem. Istotne jest m.in:

- gdzie w USA kupujemy

- jaki model i ew rocznik /istotne w przypadku pojemnosci/

- dokad w PL transport

planuję dwie opcje na przyszły rok:

- OBK H6 3,0 model 2004, cena tam - powiedzmy 12.000 $

- Imprezka WRX kombi, cena tam - ok. 10.000 $

Transport do Gdańska, a skąd - nie wiem (???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj pytanie o konkretny samochod to Ci odpowiem. Istotne jest m.in:

- gdzie w USA kupujemy

- jaki model i ew rocznik /istotne w przypadku pojemnosci/

- dokad w PL transport

wysłałem do Ciebie zapytanie 20 września 2007 15:47

żadnej odpowiedzi

dobrze, że teraz, a nie po wpłaceniu kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję dwie opcje na przyszły rok:

- OBK H6 3,0 model 2004, cena tam - powiedzmy 12.000 $

- Imprezka WRX kombi, cena tam - ok. 10.000 $

Transport do Gdańska, a skąd - nie wiem (???)

 

http://seattle.craigslist.org/see/car/492017282.html

http://seattle.craigslist.org/tac/car/492326841.html + 2800usd transport za jedno auto badz 3750 za dwa auta.

http://seattle.craigslist.org/see/car/487556652.html

http://seattle.craigslist.org/see/car/488924593.html

W kwestii formalnej , ja nie handluje samochodami,ale tak jak tu kiedys napisalem moge pomoc w sprowadzeniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj slicne te brzyczki z tego Seatle.

Chyba w samolot wsiade i polece wybrac.

Tym bardziej ze Vancouwer jest za "płotem' a tam brat pomieszkuje

Tym bardziej ze Ewropa daje "ciala" i takich bryczek nie chce - znaczy wrx.

Juz z tym zamiarem sie ganiam od dawna.

Ewentualnie xbike pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie, Panie...

 

czytam Wasze wypowiedzi odnośnie aut przyprowadzanych z USA. Jestem żywo zainteresowana tym tematem, ponieważ sama właśnie sprowadzam Subaraka zza oceanu. Wydawało mi się, że Forestery a właściwie wszystkie Subaru są produkowane przez Japończyków?? Także czy idą na rynek EU czy USA to chyba bez różnicy w tym przypadku?? Jeśli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błedu :-)

 

Wiem również ze słyszenia, że po przyprowadzeniu takiego samochodu należy wymienić lampy, poniewż u nich są jednopoziomowe a u nas dwu... brak jest chyba przeciwmgielnych? Poza tym Subarak ze Stanów ma dłuższe przełożenie... czy orientujecie się może, czy można to zmienić a jeżeli tak to jak??

 

Adi napisał, że do Subaraka dojdzie jeszcze cło 10% czy to cło obowiązuje wszystkie samochody czy tylko Subaraka?? Jeżeli tylko subarak to czy wiesz dlaczego?

Chcę zaznaczyć, że nie jestem jeszcze praktykującym subarowiczem ale zamiłowanie to też ważne sprawa przynajmniej na początek :-)

 

Mam nadzieje, że pomożecie i rozjaśnicie mój umysł w tych kwestiach :-) Pewnie będę miała jeszcze jakieś pytania... a jak już przejdę przez biurokrację to powiem jak to wszystko wygląda... :-) agnecje celne, urzędy, staje kontroli...

 

Pozdrawiam

Mqua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Forestery a właściwie wszystkie Subaru są produkowane przez Japończyków?? Także czy idą na rynek EU czy USA to chyba bez różnicy w tym przypadku?? Jeśli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błedu :-)

 

Forestery owszem. Legacy, Outbacki i Tribecki z rynku amerykańskiego są tam produkowane. Tribecka z resztą chyba tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy wymienić lampy, poniewż u nich są jednopoziomowe a u nas dwu

nic nie trzeba wymieniac, przeciwmgielne tylne instaluje sie w 15 minut

Poza tym Subarak ze Stanów ma dłuższe przełożenie

hmm :wink:

Adi napisał, że do Subaraka dojdzie jeszcze cło 10% czy to cło obowiązuje wszystkie samochody czy tylko Subaraka??

dojdzie 10% cła, 13,6% akcyzy i 22% VAT. Dotyczy wszystkich samochodow osobowych importowanych z USA /z zastrzezeniem, ze w przypadku <2000cm3, akcyza wynosi 3,1%/.

a jak już przejdę przez biurokrację to powiem jak to wszystko wygląda... agnecje celne, urzędy, staje kontroli...

jezeli jestes "poczatkujaca" to bedzie to wygladalo ....... tak sobie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak się opisałam aby odpowiedzić Maćkowi na zadane pytanie i podczas wysyłania odpowiedzi system wymusił ponowne zalogowanie iiii..... wszystko szl..g trafil...

 

Zatem napiszę już teraz bardzo krótko... za samochodami z Japonii przemawia u mnie doświadczenie... jeździlam: civic, accord, znów civic ale nowsza buda, później RAV-4 a w tzw między czasie: peugeot 206 oraz Land Rover disco.

 

Japończyki są bezkonkurencyjnie bezawaryjne wg mnie, nigdy nie miałam porannej niespodzianki - ojej :shock: mój samochód nie odpalił?? Jak to?? oprócz oleju, klocków, płynów, tarcz tudzież rozrządu po zakupie używanego auta nic więcej nie dokładałama to jest dla mnie ważne.

 

Poza tym rozmawiam z kumplami z pracy i wymieniam się spostrzeżeniami nt aut, którymi się jeździ. Z wiekszością znajomych mamy jednak wspólny mianownik - auta japońskie są najmniej awaryjne.

 

A pisałam, że teraz krótko?? he he he...

 

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 3:57 pm ]

Xbike... a może powiesz coś więcej o tych 15 minutach he he :-)) jestem ciekawa... a ciekawa bo taka natura... :-) czyli gdzie? za ile? co trzeba mieć? i najważniejsze :-) ile trzeba mieć?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj Maćku muszę sie z TOba zgodzić...i wcale nie mam przy tym bólu serca he he... chodzi mi o auta produkowane w Japonii... te produkowane na taśmie z renault jak nissan czy mitsubishi to już nie to samo... nawet volvo skręcane na jednej taśmie z francuskimi samochodami to już nie to volvo ze Szwecji...

 

Mówią nam, że samochody są robione na tych samych płytach podłogowych, na tych samych taśmach produkcyjnych tylko dlatego abysmy jak najmniej płacili za te auta... przy ich "wysokiej jakości wykonania, elektroniki i innych wodotryskach".

 

W tej chwili samochód o tej samej klasie nie różni się właściwie już nawet wyglądem od innej marki... uważam również, że ta ciągła zmiana modeli działa tylko na niekorzyść tych samochodów. Dawniej model wychodził raz na kilka lat ale był dopracowany, zmieniał się wygląd lamp, maski czy też grilla ale technologia i jej podstawy pozostawały niezmienne i to powodowało, że samochód był naprawde dobry a o wadach danego modelu pamięta się do tej pory.... Poza tym płacimy za te nowe "cacka" bajońskie sumy co jest zupełnie nieadekwatne do ich jakości... nawet nie wiesz czy jeździsz japończykiem czy już francuzem...

 

Chyba się zdenerowałam wrrrrr....

 

Ale nadal upieram się przy swoim, że made in Japan jest niezawodny he he he :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...