Skocz do zawartości

WĘDKARSTWO


kebabudaniela

Rekomendowane odpowiedzi

Ja startuję 13 Maja w całkiem nieznane miejsce w Szwecji. Trochę mnie zdziwiło że na żywca można łapać bez nieoczekiwanych konsekwencji....

Jeżeli ktoś szuka fajnej miejscówki w na pomorzu drawskim mogę dać namiar. Z szczupakami średnio ale woda i klima najwyższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, podeślij mi tę miejscówkę. Nie na ryby, canoe sobie sprawiłem, zwiedzam wszystkie jeziorka teraz już o pojezierze drawskie zahaczam.

 

Z rybnych tematów, to kłusola w sobotę pogoniłem. 2 szczupaczki po 30 cm miał. Z mieszanymi uczuciami, bo woda nosiła ślady trzepania prądem, a póki taki siedzi nad wodą, to prądziarze nie przyjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferdek

 

Fajny.Na co wziął ?

 

Ja w tym roku byłem tylko raz na pstrągach. Miałem dwa wyjścia ale się nie zapięły więc nawet nie wiem jakie były dokładnie. W przyszłym tygodniu robię poprawkę więc jest szansa ,że coś wkleję. Ostatnio to ja łowią tylko pstrągi i..... sumy. I sam nie wiem czy lubie finezyjny spinning czy troling :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy kropeczek.Mały.Czym prędzej wrócił do wody.Trzecia tegoroczna wyprawa kiedy pstrągi nie żerują. Ale ucieszył mnie bo to pierwsza ryba na "koguta" na które dopiero uczę się łowić.

d95cf34c7744432e.jpg

Edytowane przez Jacky X
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tam po lewej widać drogę ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru i Sromowców Niżnych. Pozdrawiam ferdka

ladny ten Dunajec w tamtym miejscu :) Ja w maju ruszam na glowatke na Poprad

 

Na Słowację? O ile pamiętam w maju głowcica ma w Polsce okres ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

 

Tam po lewej widać drogę ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru i Sromowców Niżnych. Pozdrawiam ferdka

ladny ten Dunajec w tamtym miejscu :) Ja w maju ruszam na glowatke na Poprad

Na Słowację? O ile pamiętam w maju głowcica ma w Polsce okres ochronny.

Ano ma do czerwca, a i tak w Popradzie niewiele ich zostało.

Znalazłem zdjęcie z zeszłej jesieni,lipień 50+

post-2386-0-44648500-1462133581_thumb.jpg

Edytowane przez ferdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Halo halo pobudka chopy :)

Jakie plany na sezon? Chociaż jestem w kilku grupach na Facebook i widzę że wielu wędkarzy to cały czas gania za ryba. 

 

Ja myślę powoli o zakupie własnego plywadla. Jako że prawie nie mam czasu na wędkowanie a raczej mi żal ciągle na nie znikać, myślę o wydaniu naprawdę małych pieniędzy  i to prędzej na uzywke

Macie jakieś ciekawe doświadczenia z pontonami? Jaki rozmiar żeby czasem wziasc żonę z dzieckiem na pasażera? A czasem szwagra jako drugiego werdkarza? Z rozmowy z kumplem co łowi regularnie z pontonu wywnioskowalem że 330 cm da radę. A mniejsze?

Jacky piękny kocur, a miętus też i to spory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia, jak zamierzasz wozić? bagażnik, dach, przyczepa?. 

Miałem ponton, uległ z czasem biodegradacji. Więc z używką ostrożnie, a przy sporadycznym użytkowaniu nie "zamortyzuje" się nigdy. Z wożeniem tym rodziny - trochę słabe prędkości przelotowe na wodzie, więc raczej silnik. Frustrujące jest pompowanie tego po ciemku, więc na jednodniówki raczej nie brałem.

Kilka lat temu kupiłem canoe. W celach rekreacyjno-wędkarskich. Rekreacja wzięła górę. Dokupiłem kajak, bo jest nas 4, a w porywach wszyscy chcą pływać jednocześnie. Bezcenne - popołudniowy wypad na jeziorko, czy spływ rzeką bez rezerwacji, dowozów, etc. W sezonie jeden z obków ma założone belki non stop, jednoosobowe zapięcie plywadła na dachu to 10 min.

 

Sezon zakończyłem bardzo miło. 37cm, wrócił do wody.

 

2017-10-05_08-00-34_453.jpg

Edytowane przez BiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dales mi do myslenia z tym kajakiem, w sensie takim wędkarskim , kuszące jest to ze wrzucam na dach i już. i tak sam bym na ryby plywał. A canoe to co innego chyba ? w Sensie to taki kajak ale z zakrytymi nogami nie można na nim stawac? Płwales tym na większych rzekach typu wisła?

Gratki za okonia, ja nie miałem zakończenia sezonu, zimna pogoda jakos mnie zniechecala a drugie to tez slaby średni sezon miałem, tj koncowke.

W tym roku pewnie wroce nad wisłe , w zeszłym skupiłem się na wkrze- myslalem ze więcej klenia tam siedzi - albo jest trudny do zlowienia

 

Edytowane przez MateuszWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W canoe i w kajaju nie staniesz. Nie nadają sie też do kotwiczenia. Tzn wyciągania kotwicy sobie nie wyobrażam. Na spinning w dryfie OK. Większa ryba potrafi powozić po wodzie, więc albo no kill, albo porządnie zmęczyć. Żeby było całkowicie na legalu, wypadałoby jeszcze sprzęt zarejestrować.

Najlepiej wypożycz coś sobie, przymierz się, wtedy decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

sezon rozpoczety - karpiowo. Jedna ladna sztuka. Bylismy z 9 latkiem 3 godzinki. Rozlozylismy tylko jedna wedke i wzial na kukurydze Bonduel :). Do tego kielbaski z grila i bylo super.

 

Edytowane przez Sebastian32
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...