Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, BartD napisał(a):


Miele

 

Jest taka anegdota,  że tych co stać na Miele jedzą na mieście. Nie używając sprzętu mają go bardzo długo. :) :) :)

 

Do obiegowych opinii o Miele nic nie dodam, bo nigdy nie miałem przyjemności ze zmywarką Miele. U mnie w rodzinie wszyscy, którzy kombinowali z wyborem zmywarki, aktualnie już używają Bosch/Siemens. :)

Moja ma już prawie 20 lat, rodziców coś ponad 2 lata, widać różnicę w wykonaniu ze wskazaniem na starszą. Warto rozważyć model z komorą wykonaną całkowicie z metalu, mocno kastomizowanymi szufladami oraz jeśli ma się tanio grzaną wodę (np. słońcem) dobrym rozwiązaniem jest zmywarka, która można zasilać ciepłą wodą. Przydaje się czasami szybkie pranie połowy wkładu, np. przed wyjazdem na dłużej z domu. Reszta bajerów wg mnie zbędna. To takie moje przemyślenia z lat używania, a ja w domu gotuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azael napisał(a):

 

Jest taka anegdota,  że tych co stać na Miele jedzą na mieście. Nie używając sprzętu mają go bardzo długo. :)

 

Jest taka anegdota, ze jak ma sie krótkiego to sie mowi ze jest dobry do anala. 
 

A ja Ci powiem, że mój sie z Ciebie smieje bo rzuca na Ciebie cień. 

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boscha. U mnie w firmie w każdej kuchni są po dwie zmywarki tej firmy i działają na zmianę prawie non stop w każdy dzień roboczy od 4 lat bezawaryjnie. Lepszej rekomendacji nie znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam tip dla osób, które nigdy nie naprawiali zmywarki a używają tabletek wiele w jednym do prania. Używajcie dodatkowo soli, koszt żaden a znacząco przedłuża żywot zmywarki.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, azael napisał(a):

Jeszcze dodam tip dla osób, które nigdy nie naprawiali zmywarki a używają tabletek wiele w jednym do prania. Używajcie dodatkowo soli, koszt żaden a znacząco przedłuża żywot zmywarki.

U nas Bosch działa  już  24 lata i sól  ostatni raz widział  około  20 lat temu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku aristona najwieksze znaczenie ma że łożyska pompy myjacej sa wykonane z grafitu. W sumie gdyby je wykonali z plasteliny to były by niewiele gorsze.

Ale ma fajna tace na sztućce nie te smieszne koszyczki.

Co do starych sam mam w garażu zmywarkę z przed 20 lat ale tam pompa ma łożyska z mosiądzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arq napisał(a):

W przypadku aristona najwieksze znaczenie ma że łożyska pompy myjacej sa wykonane z grafitu. W sumie gdyby je wykonali z plasteliny to były by niewiele gorsze.

Ale ma fajna tace na sztućce nie te smieszne koszyczki.

Co do starych sam mam w garażu zmywarkę z przed 20 lat ale tam pompa ma łożyska z mosiądzu.

Co do Aristona, to widziałem dawno temu (ze 20 lat) i to co mi utkwiło w głowie, to dolny kosz na naczynia na trzech parach kół. Jak był obciążony naczyniami z tyłu to podczas wyjazdu ze zmywarki stawał dęba. U innych producentów zazwyczaj są cztery pary kół, więc przejeżdżając na łączeniu drzwi z obudową nie ma takiego dramatycznego zachowania.

W starym Boschu miałem koszyk na sztućce, w nowym jest osobna szuflada - potwierdzam, fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aflinta napisał(a):

Co do Aristona, to widziałem dawno temu (ze 20 lat) i to co mi utkwiło w głowie, to dolny kosz na naczynia na trzech parach kół. Jak był obciążony naczyniami z tyłu to podczas wyjazdu ze zmywarki stawał dęba. U innych producentów zazwyczaj są cztery pary kół, więc przejeżdżając na łączeniu drzwi z obudową nie ma takiego dramatycznego zachowania.

 

Juz dawno ma na 4 komplety rolek.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...