Skocz do zawartości

Duda vs Szafrański - Lancer vs Impreza


P4uk4

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Godzinę temu, Maniek95 napisał(a):

Osobiście bardzo lubię Subaru ale projekt Przemka to mocna amatorka, buda kiepska, przepłaca na gratach bez potrzeby itd.. Za 20K można kupić nowy silnik wzmocniony, z głowicami po regeneracji gotowy do montażu a nie kupę gratów do poskładania.
Ja stawiam na Grześka profesjonalne podejście do tematu a projekt o wiele trudniejszy, aż naszła mnie ochota na Lancera na podstawie Outlandera I bardzo ciekawy temat.

Też mnie to zastanawia, dlaczego przepłacił za same części do silnika zamiast zrobić coś lepiej, szybciej i do tego taniej, ale to chyba kwestia "dobrych" doradców :D.  W 20k zamknąłby się z gotowym silnikiem, który zniósłby lajtowo te 350KM, a nie oszukujmy się, na więcej raczej nie ma co liczyć, chyba że zrobią tylko wynik pod publikę żeby odbębnić te założone 400KM, bo skrzynki 6MT raczej tam nie będzie, chyba że ktoś odda za półdarmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Beavis napisał(a):

 

No ale to rozmawiamy o budowie silnika czy o już gotowym? Jeśli przywołujesz ceny komponentów, to rozumiem że rozmawiamy o budowie. Jeśli tak, to trzeba doliczyć:

tłoki - 1500?

korby - od 1500 wzwyż

korbowód - od 1500?

rozrząd - 2000

komplet uszczelek - 1500

UPG - 1200

szpilki - 1500 (trochę droższe niż 1k)

złożenie silnika - 4000

mapa - 3000

nie wspominam o: wężach, chłodnicy, pompach wody i oleju, świecach, śrubach, opaskach, oleju, filtrach

Nie warto liczyć. 20k nie wyjdzie.

 

Wskaż proszę gotowy silnik do GH lub SH, najlepiej STi lub o potencjale STi za 20k to ja kupuję w ciemno. Akurat potrzebuję. ;)

 

 

Opisałem to w dużym skrócie, zamiast kupować graty na blok i płacić za obróbkę i składanie kilka tyś. Możesz kupić gotowy fabryczny shortblock. Montaż głowic  i reszty to formalność w przypadku zawodowego mechanika to formalność. Finalnie wychodzi taniej lepiej i szybciej a o to chodzi w programie. O strojeniu czy osprzęcie nie wspominałem w programie też nie było o tym mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beavis napisał(a):

 

 

 

Wskaż proszę gotowy silnik do GH lub SH, najlepiej STi lub o potencjale STi za 20k to ja kupuję w ciemno. Akurat potrzebuję. ;)

 

 

https://gc8.pl/produkt/shortblock-impreza-sti-ej207-jdm-spec-c-2014-2019/
Dzwoń jutro i kupuj ;) 

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mly96 napisał(a):

 

 

Też mnie to zastanawia, dlaczego przepłacił za same części do silnika zamiast zrobić coś lepiej, szybciej i do tego taniej, ale to chyba kwestia "dobrych" doradców :D.  W 20k zamknąłby się z gotowym silnikiem, który zniósłby lajtowo te 350KM, a nie oszukujmy się, na więcej raczej nie ma co liczyć, chyba że zrobią tylko wynik pod publikę żeby odbębnić te założone 400KM, bo skrzynki 6MT raczej tam nie będzie, chyba że ktoś odda za półdarmo ;)

Wychodzi nieznajomość tematu i kiepscy doradcy. Swoją drogą program TV ma swoje prawa, za silnik i skrzynie z NA przepłacili Przemkowi 3 razy chyba dla reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mly96 napisał(a):

 

Nie kumam. Żarty sobie jakieś robimy? Czy mam rzeczowo odpowiadać...

Dałeś mi linke do shortblocka i to niewłaściwego dla mnie.

 

Potrzebuję gotowy silnik, wyremontowany, z obrobionymi głowicami, z potencjałem 300KM. Już nie wspominam o strojeniu, załóżmy że mam ECU i oddam do strojenia.

 

Albo namiary do mechanika, który mi złoży to wszystko za 20k...

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maniek95 napisał(a):

Wychodzi nieznajomość tematu i kiepscy doradcy. Swoją drogą program TV ma swoje prawa, za silnik i skrzynie z NA przepłacili Przemkowi 3 razy chyba dla reklamy.

Silnik i skrzynię z wolnossaka 2.0 próbowałem sprzedawać przez rok za jakieś śmieszne pieniądze, finalnie wylądowały na złomie bo tak były rozchwytywane, a tutaj 3k od strzała, magia tv :biglol:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mly96 napisał(a):

Silnik i skrzynię z wolnossaka 2.0 próbowałem sprzedawać przez rok za jakieś śmieszne pieniądze, finalnie wylądowały na złomie bo tak były rozchwytywane, a tutaj 3k od strzała, magia tv :biglol:

 

To jest ten sam zabieg, który stosują w Wojnach Magazynowych. Wiem, że USA to nie Polska... ale tam wyciągają złom w postaci starych drucianych półek na chipsy w sklepie i mówią "This is 20 bucks, that is 60..." gdzie każdy wie, że nikt tego w życiu nie kupi. Ale to telewizja, jakoś trzeba wypełniać te 30 minut odcinka. ;) Magia tv, tak jak piszesz. ;D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Beavis napisał(a):

 

Nie kumam. Żarty sobie jakieś robimy? Czy mam rzeczowo odpowiadać...

Dałeś mi linke do shortblocka i to niewłaściwego dla mnie.

 

Potrzebuję gotowy silnik, wyremontowany, z obrobionymi głowicami, z potencjałem 300KM. Już nie wspominam o strojeniu, załóżmy że mam ECU i oddam do strojenia.

 

Albo namiary do mechanika, który mi złoży to wszystko za 20k...

Widzę, że totalnie nie kumasz. Rozwiązanie jakie podał @Maniek95 jest najtańsze i najlepsze, czyli nowy short i obrobione głowice, a czy ty się z tym wyrobisz w 20k czy nie to akurat nie ma tu żadnego znaczenia, bo rozmawiamy tu o programie, w którym Przemek sam by to złożył, jeśli Ty nie jesteś tego w stanie zrobić samodzielnie to nie miej pretensji do mnie :)  



 

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mly96 napisał(a):

Ale my właśnie rozmawiamy o takim rozwiązaniu jakie podał @Maniek95, bo jest najtańsze i najlepsze, czyli nowy short i obrobione głowice, a czy ty się z tym wyrobisz w 20k czy nie to akurat nie ma tu żadnego znaczenia, bo rozmawiamy tu o programie, w którym Przemek sam by to złożył, jeśli Ty nie jesteś tego w stanie zrobić samodzielnie to nie miej pretensji do mnie :)  


 

 

No ale jak on ma się wyrobić w 20k, jeśli brakuje mu klocków, których ceny przytoczyłem. To silnik można złożyć z bloku i głowic tylko? Ja się tam nie znam, więc pytam poważnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że totalnie nie kumasz. Rozwiązanie jakie podał @Maniek95 jest najtańsze i najlepsze, czyli nowy short i obrobione głowice, a czy ty się z tym wyrobisz w 20k czy nie to akurat nie ma tu żadnego znaczenia, bo rozmawiamy tu o programie, w którym Przemek sam by to złożył, jeśli Ty nie jesteś tego w stanie zrobić samodzielnie to nie miej pretensji do mnie   



 
To by było pewnie jeszcze gorzej odebrane w TV

"gotowa buda", gotowy blok i gotowe graty - VS - wyrzeźbiona buda, silnik ze złomu dmuchnięty pewnie finalnie 400+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Beavis napisał(a):

 

No ale jak on ma się wyrobić w 20k, jeśli brakuje mu klocków, których ceny przytoczyłem. To silnik można złożyć z bloku i głowic tylko? Ja się tam nie znam, więc pytam poważnie. ;)

13000 nowy shrotblock - czyli wał, tłoki, korby, blok, panewki, nie potrzebuje żadnych obróbek bo jest nowy, poskładany w fabryce. 
1500 ARP
600 UPG
800 głowice do regeneracji
~2500 regeneracja głowic
1000 rozrząd
500 uszczelki pokryw itd
600 pompa oleju
300 miska
300 smok oleju
SIlnik to silnik, a osprzęt i strojenie to co innego, nie wiem po co to mieszasz. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, aQq napisał(a):

To by było pewnie jeszcze gorzej odebrane w TV

"gotowa buda", gotowy blok i gotowe graty - VS - wyrzeźbiona buda, silnik ze złomu dmuchnięty pewnie finalnie 400+

Pewnie tak, z drugiej strony, zamiast pokazywać kolejny remont silnika w tym programie mógłby wydać te pieniądze choćby na skrzynkę z dccd, którą forumowicz sprzedawał za 6k z tylnym zapłytkowanym dyfrem, co jest świetną ceną. Miałby szansę powiedzieć o czymś ciekawym, o czym pewnie wielu przed telewizorem nie wie, czyli aktywny centralny dyferencjał, kupić jakiś sterownik i pokazać działanie tego cudu techniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mly96 napisał(a):

Pewnie tak, z drugiej strony, zamiast pokazywać kolejny remont silnika w tym programie mógłby wydać te pieniądze choćby na skrzynkę z dccd, którą forumowicz sprzedawał za 6k z tylnym zapłytkowanym dyfrem, co jest świetną ceną. Miałby szansę powiedzieć o czymś ciekawym, o czym pewnie wielu przed telewizorem nie wie, czyli aktywny centralny dyferencjał, kupić jakiś sterownik i pokazać działanie tego cudu techniki :)

może jeszcze się ogarnie i coś zrobi sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mly96 napisał(a):

Pewnie tak, z drugiej strony, zamiast pokazywać kolejny remont silnika w tym programie mógłby wydać te pieniądze choćby na skrzynkę z dccd, którą forumowicz sprzedawał za 6k z tylnym zapłytkowanym dyfrem, co jest świetną ceną. Miałby szansę powiedzieć o czymś ciekawym, o czym pewnie wielu przed telewizorem nie wie, czyli aktywny centralny dyferencjał, kupić jakiś sterownik i pokazać działanie tego cudu techniki :)

 

Musiałby mieć pojęcie o tym - a z tego co widać wcześniej: co przeczyta w internecie -  o tym mówi, pojęcie ma generalnie nikłe. Ten motor też przecież nie będzie składał sam, jak i wcześniejsze. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i taniej by było jak by postąpił według waszych porad i kupił gotowy shortblock ale co by robił przez kolejne 3 odcinki tego programu. TV rządzi się swoimi prawami i teraz będą mieć materiał na 3 odcinki, jak składa ten silnik omawiając jego słabe i mocne punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwsze 3 odcinki i ech... Duda kozak, duża wiedza, dużo ciekawostek, projekt też z większym rozmachem, ale Szafrański to jak zwykle, gada bo gada, pojęcie nikłe, pokazuje tylko jak to przepuścić wiele kasy. Duda czy wcześniej Klimek szukali okazji, alternatyw, a on tylko kupić wszystko i nara - przede wszystkim było to widać przy Maluchach, ale z tego co widać z Subaru może być podobnie, no ale zobaczymy z czasem, chociaż mam podejrzenia, że będzie próbował  zeszpecić tę Imprezę :mellow: Chociaż i tak chwała mu, że myśli o 6MT, ale coś mi się wydaje, że budżet może mu się skończyć i będzie dokładał :biglol:

Edytowane przez Ron
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy dobrze, ale postaram się Szafrańskiego trochę obronić, człowiek siedzi w terenówkach, nie siedzi w temacie Subaru przez lata jak nie jeden z Was.

On chce zrobić w programie auto Japońskie, mógł wybrać inną markę i uważam, że dobrze wybrał jeśli chodzi o model, może to zrobić po swojemu, na pewno jest milion osób które zrobiły by to lepiej. 

Duda lata siedzi w rajdach i on dobrze wie co można wycisnąć z Imprezy czy Lancera, on tej wiedzy nie nabywa dziś, wie nawet u kogo kupić pewne części w śmiesznej cenie. 

125p i Poloneza też mogli zrobić o wiele lepiej i w lepszej kasie, ale trzeba się trochę na tym znać i posiedzieć w temacie pare lat. ;)  

 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie przepadam za Szafrańskim, no taki trochę PR-owiec z niego. Ale po co hejtować, skoro zabrał się za Subaru, nie mając głębszej wiedzy ani doświadczenia w tej sprawie? Tak, jak pisał kolega @ManoLEE. Ja bardziej trzymam kciuki, żeby on tego nie zepsuł i żeby udało mu się zrobić ten projekt na jakimś poziomie.  Żeby nie było wstydu i żeby udało mu się zarazić chociaż część ludu oglądającego ten sezon do Subaru.

 

Nawet Duda nie jest idealny. W tym sezonie pomylił się już przy opowiadaniu o różnicach szerokości budy między zwykłym GD a GD STI. Nie wiem, czy ktokolwiek to zauważył?

Podobnie pomylił się kiedy opowiadał w sezonie z Audi S1 Quattro o detalach technicznych. Ale nie chodzi o to, żeby im to wypominać. To jest rozrywka na standardowym poziomie TV, ale w naszej tematyce i jakby nie było promuje tradycyjną motoryzację.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beavis napisał(a):

Sam nie przepadam za Szafrańskim, no taki trochę PR-owiec z niego

 

 

Bo to program rozrywkowy

Moze ktos wie jakie wyksztalcenie ma ten skadinad sympatyczny facet?

Z nowych odcinkow znam tylko fragmenty z YT, ale kilka starych sezonow 2-3 lata wstecz obejrzalem cale z dysku czy dvd

Sposob w jaki przystepuje do pracy czy uzywa narzedzi to parodia mechaniki nie tylko samochodowej

Za takie numery dostawalismy w technikum wiorowanie sali gimnastycznej i korytarzy przez dwa miesiace    :mrgreen:

 

tapatalked

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...